Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 146
1
Tau és Kroot
Dátum: 2017-04-21 19:33   [ Eltüntet ]   [ # 463588 ]  
Akolitus

Na rendeltem vagy 6 fajtát a kicsi kedves sárga emberektől, broadside-hoz pontosan milyet használsz? Meg hogyan kellene azt megoldani? Neten néztem pár tutorialt róla, de egyik se valami meggyőző...

Az a baj, hogy lassan itt az új kiadás, aztán ki tudja, a rail rifle lehet jobb lesz. Legalábbis remélem, mert a raksival valami istentelen csúnya a modell! smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-21 16:18   [ Eltüntet ]   [ # 463585 ]  
Veterán
Csempa - 2017-04-02 18:55

Köszönöm mindkettőtöknek! Jól sejtem, hogy 3x1 vagy 3x1,5 kör mágnest vegyek, igaz?

Én azokat használok. Broadsideig 1-1, nagyobb dolgokhoz 2-2.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-19 19:24   [ Eltüntet ]   [ # 463518 ]  
Veterán
Thor The Mighty - 2017-04-19 11:34

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni:

mostanában használt valaki Krootot vagy Vespidet vagy esetleg mindkettőt.

Szeretném színesíteni egy kicsit a csapatott szó szerint is ezért gondoltam belefér egy egy osztag a fent említett csapatokból. Talán nem fogja megsínyleni a sereg a jelenlegi TAU kódexnek köszönhetően. smile

Szerintetek mi az a maximum határ (db szám) ameddig még érdemes Krootot hozni? Gondolom még mindig nem éri meg a Krootox és a kutya.

A Vespidek meg inkább drágák, mint jók de, talán meg lehet velük kicsit zavarni a SM ellenfeleket. Plusz elég szigorúan néznek ki a figurák smile

Üdv,
Á

Krootokat szoktam használni, de leginkább csak CAD-ban. Az outflankelő olcsó troop nem rossz, pláne hogy +1 pont modellenként sniper opciót ad nekik (ráadásul nem kötelezően csak a sniper módot választhatják). 1-2 osztag elfér, sniperrel, 1 kutyával (csak az acute senses miatt). Persze régen, S4-el meg +1A-t adó puskával jobbak voltak, de azért most is megvan a helyük a seregben.

Vespidekről már ugyanez nem mondható el. Látszik, hogy még abban a kiadásban jöttek be, ahol a tömeges Ap3 kuriózumnak számított, és a spec. szabályaik is máshogy működtek… és a pontjaik is ahhoz voltak méretezve. Azóta pedig senki sem vette a fáradtságot, hogy hozzájuk nyúljon, jelenleg sem pénzben, sem pontban nem éri meg a modell az árát.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-19 19:14   [ Eltüntet ]   [ # 463517 ]  
Veterán

Ahogy látom a javasolt kroot szám valahol 0 és 0 között mozog.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-19 11:34   [ Eltüntet ]   [ # 463504 ]  
Tag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni:

mostanában használt valaki Krootot vagy Vespidet vagy esetleg mindkettőt.

Szeretném színesíteni egy kicsit a csapatott szó szerint is ezért gondoltam belefér egy egy osztag a fent említett csapatokból. Talán nem fogja megsínyleni a sereg a jelenlegi TAU kódexnek köszönhetően. smile

Szerintetek mi az a maximum határ (db szám) ameddig még érdemes Krootot hozni? Gondolom még mindig nem éri meg a Krootox és a kutya.

A Vespidek meg inkább drágák, mint jók de, talán meg lehet velük kicsit zavarni a SM ellenfeleket. Plusz elég szigorúan néznek ki a figurák smile

Üdv,
Á

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-02 18:55   [ Eltüntet ]   [ # 463195 ]  
Akolitus

Köszönöm mindkettőtöknek! Jól sejtem, hogy 3x1 vagy 3x1,5 kör mágnest vegyek, igaz?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-31 14:23   [ Eltüntet ]   [ # 463147 ]  
Veterán
Ducimax - 2017-03-26 22:16

A jetpack-et semmivel sem több minka megfúrni, mint a kart, én mindegyikhez ugyanazt a korongmágnest használom. Hogy honnan lehet rendelni, azt mások megmondják, én is Rozo kollégától kaptam :D

Csak ide találtam. :D

http://www.dx.com/
http://www.banggood.com/es/

Én innen rendeltem. Kb 7-8 forint/darab áron jönnek meg postával.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-26 22:16   [ Eltüntet ]   [ # 463037 ]  
Veterán
Csempa - 2017-03-26 09:33

Üdv!

Kicsit off a téma, de mivel a mágnesezés szerves része a tau modellezésnek, beírom ide, ha nem itt a helye, egy admin tegye majd át légyszíves!

Na szóval, milyen mágnest és honnan rendeljek a crisokhoz, és a későbbi battlesuitokhoz? Szükségem lenne olyanra, amivel a karokra tudom felfogatni a fegyvert, illetve olyanra is, amivel a jetpack tetejére lehet felpattintani a kül. support systemeket/fegyvereket.

A karra gondolom kör mágnes lenne a legjobb, a jetpackra meg hasáb.

Hogy legyen kicsit ON is:

Nemsokára raknám össze a drónokat, ti hogyan használjátok őket a Crisis teamben? Mi a legjobb/leguniverzálisabb opció?

A jetpack-et semmivel sem több minka megfúrni, mint a kart, én mindegyikhez ugyanazt a korongmágnest használom. Hogy honnan lehet rendelni, azt mások megmondják, én is Rozo kollégától kaptam :D

A drónokat krízisekhez leginkább sehogy sem szoktam hozni, 12 pontot máshol sokkal hatékonyabban tudsz elkölteni.

De hogy részletezzük is:
- Gun Drone: 12 pontért 2 extra lövés, főleg ilyen minőségben, nem igazán visz előrébb. Drone Controller-es commandernél még lehet értelme, de őt általában más kombókra tartogatják.
- Shield Drone: paranoiások szokták hozni, commander mellé inkább. Sima krízis mellé semmiképp nem jó, mert ugye az nem karakter, így nem tud Look out, Sir!-t tenni (shas’vre mellett esetleg lehet létjogosultsága), így ha hátul van, akkor az értelmét veszti el, ha meg elöl, akkor bolterekkel elkaszálják (a 4+ invun kívül semmi nem védi, matematikailag 2 seb elviszi).
- Marker Drone: ez is inkább DC commander kísérője, sajnos mióta nem networked markerlight van rajta, egy szerencsés dobással sem tudod megbuffolni a hordozó osztagot. Szélsőséges esetekben hozható, ami alatt azt értem, hogy egy fegyvertelen krízis drone controllerrel és két marker drónnal, ugyanúgy lő mint a pathfinderek, csak tudja csinálni a fal mögül ki-be ugrálgatás ősi mesterségét.
- Guardian Drone, Missile Drone: a megkötéseik miatt krízis osztag nem fér hozzájuk.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-26 09:33   [ Eltüntet ]   [ # 463015 ]  
Akolitus

Üdv!

Kicsit off a téma, de mivel a mágnesezés szerves része a tau modellezésnek, beírom ide, ha nem itt a helye, egy admin tegye majd át légyszíves!

Na szóval, milyen mágnest és honnan rendeljek a crisokhoz, és a későbbi battlesuitokhoz? Szükségem lenne olyanra, amivel a karokra tudom felfogatni a fegyvert, illetve olyanra is, amivel a jetpack tetejére lehet felpattintani a kül. support systemeket/fegyvereket.

A karra gondolom kör mágnes lenne a legjobb, a jetpackra meg hasáb.

Hogy legyen kicsit ON is:

Nemsokára raknám össze a drónokat, ti hogyan használjátok őket a Crisis teamben? Mi a legjobb/leguniverzálisabb opció?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-12 18:07   [ Eltüntet ]   [ # 462673 ]  
Akolitus

Köszi a választ!

Akkor úgy néz ki eddig a dolog, hogy veszek majd egy doboz XV88-at, am is tetszenek azok is, ők jók Kill Teamre, meg “rendes” játékokra is, utána pedig commander, ghostkeel (pont most olvastam a formációról, ez a wall of mirror igen tetszetős smile ), stealtshuitok, meg majd persze a Riptide. Jah, és sok sok Crisis, ők a kedvencek! smile

Tankok annyira nem jönnek be, főleg a tauknál nem, SM lett volna a másik választás, oda is gyalogos (max drop podos) seregben gondolkoztam.

Üdv,
Csempa

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-12 17:53   [ Eltüntet ]   [ # 462671 ]  
Veterán
Csempa - 2017-03-12 17:41

Üdv mindenkinek!

El szeretném kezdeni a játékot, a taukat választottam frakciómnak. Első pár hétben/hónapban kill teamezni szeretnék, hogy megismerkedjek a játékkal, a klub tagokkal és a szabályokkal. Elsőnek a starter dobozt szeretném megvenni, ezenkívül kapok még ajándékba 10 fire warriort.

A kérdésem az lenne, hogy mivel egészítsem ki a csapatot Kill Teamre? Későbbiekben mit érdemes majd venni upgrade-nek? Riptide meg Ghostkeel tutira lesz majd valamikor, illetve Commander is, mert mind3 model nagyon tetszik, és olvasom, hogy használhatóak is az asztalon.

Üdv,
Csempa

Kill Team-ben annyira nem vagyok benne, de úgy láttam, egy broadside oda is elég jó választás. A ghostkeel mellé érdemes 2 doboz stealth suit, hogy hozhass Optimised Stealth Cadre-t, a frakció második legjobb formációját. Pathfinderekből is érdemes beszerezni 1-2 osztagot, versenylistákban pedig a soksok riptide + 1 stormsurge + commander + marker drónok szoktak szerepelni. Valaki még szereti a véresen sok piranha-t is, de a magam részéről abban még mindig nem érzem az erőt.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Akkor mi ez a gépezet?

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-12 17:41   [ Eltüntet ]   [ # 462670 ]  
Akolitus

Üdv mindenkinek!

El szeretném kezdeni a játékot, a taukat választottam frakciómnak. Első pár hétben/hónapban kill teamezni szeretnék, hogy megismerkedjek a játékkal, a klub tagokkal és a szabályokkal. Elsőnek a starter dobozt szeretném megvenni, ezenkívül kapok még ajándékba 10 fire warriort.

A kérdésem az lenne, hogy mivel egészítsem ki a csapatot Kill Teamre? Későbbiekben mit érdemes majd venni upgrade-nek? Riptide meg Ghostkeel tutira lesz majd valamikor, illetve Commander is, mert mind3 model nagyon tetszik, és olvasom, hogy használhatóak is az asztalon.

Üdv,
Csempa

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-13 23:52   [ Eltüntet ]   [ # 462023 ]  
Veterán
Ora - 2017-02-13 20:25

Sziasztok! A Marker Light-al kapcsolatban lenne szükségem egy kis segítségre. Az eltalált osztagokról mikor esnek le a jelzők? Mert én úgy értelmeztem, hogy a lövési fázis végén mindenképpen leesnek, de a “pinpoint” felhasználásnál megemlítik az Overwatch-ot, hogy arra is adja a +1 BS-t, arra viszont csak az ellenfél roham fázisában van lehetőség tudtommal. Most ismerkedek újra a rendszerrel, ezért szeretném, ha valakik akik ezt már tisztázták, pár szóban oszlassák el a kételyeimet.

Előre is köszi!

Annak a fázisnak a végén esnek le a fel nem használt jelzők, amelyikben felkerültek. Overwatch-nál is lőhetsz markerlight-okkal, és ha betalálnak, ugyanarra a célpontra egy másik osztag overwatch-ához el tudod használni őket, így nem csak 6+, de 5+, 4+, 3+, 2+ célértékek is összejöhetnek (ha valakinek elsőre elsül a keze, ijesztő dolgok tudnak történni).

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Akkor mi ez a gépezet?

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-13 20:25   [ Eltüntet ]   [ # 462017 ]  
Újonc

Sziasztok! A Marker Light-al kapcsolatban lenne szükségem egy kis segítségre. Az eltalált osztagokról mikor esnek le a jelzők? Mert én úgy értelmeztem, hogy a lövési fázis végén mindenképpen leesnek, de a “pinpoint” felhasználásnál megemlítik az Overwatch-ot, hogy arra is adja a +1 BS-t, arra viszont csak az ellenfél roham fázisában van lehetőség tudtommal. Most ismerkedek újra a rendszerrel, ezért szeretném, ha valakik akik ezt már tisztázták, pár szóban oszlassák el a kételyeimet.

Előre is köszi!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-22 23:22   [ Eltüntet ]   [ # 461339 ]  
Veterán
hERK - 2017-01-22 22:09

1. Ha jól értelmezem, akkor azok a egységek/karakterek, akik képesek a “drones list”-ből választani, az a felszereléseknél szereplő összes drón közül választhat. Értem én ez alatt pl. a recon drone-t egy strike team? (Csak pl kedvéért)

2. SMS-nél nem kell a célnak line of sight-ba lennie az indítóval, vagyis fedezék mögül is lőhet az sms birtoklója. Mi a helyzet olyankor, amikor a sms indítója és a cél is 100%-an takarásba vannak? Elég ha a cél benne van a 30”-be és már lehet is lőni?

3. Az xv25 és xv95 cover safe-t kap az álcázó pajzs miatt. A ignor cover szabályú fegyverek viszont mindezt teljes egészében megszüntetik?

4.
A 6.ed-ben, ill. a 7.ed spec. rules-ben inddep karakternek van megjelölve a broardside és a riptide. Nem kötözködés képen kérdezem, de akkor a 7.ed-ben a sepc rules csak a nyolcakra vonatkozik? Végül is csak egy nevesített, hq karakter mindkettő. Nem tápolás véget kérdem, csak akkor nem értem a szabályt. Hisz hq, ill. inddep. karakternek van megjelölve itt is, ott is. Akkor miért nem számítanak annak? A tápolás lehetőségét kizárandó eseteket leszámítva.

1. A Drones List alatt a Wargear oldalon található Drones List-et kell érteni, ebben benne foglaltatik a Gun, Shield, Marker, Missile és Guardian Drone, és külön ki van csillagozva, hogy a Missile csak broadside-hoz, a guardian pedig csak strike és breacher team-ekhez hozható. Minden egyéb drone fel van sorolva azon egységek saját bejegyzésében, amelyek jogosultak a használatára (pl a Recon Drone csak a Pathfinderek bejegyzésében van feltűntetve opcióként).

2. Itt nem értem, mi okozza a zavart. Nem kel LoS, tehát nem kell látnia a célt. Hogy a takarást szolgáltató objektum kihez van közelebb, vagy mennyi van belőle, és milyen típusú, az ebből a szempontból teljesen érdektelen.

3. Ez bizony így van.

4. Csak a “Nyolcak” formáció adja meg a broadside-nak és a riptide-nak az indep. karakterséget, mivel a formáció spec. szabályainál van ott. Ismétlem, Farsight-on kívül a formációban senki sem nevesített karakter, az hogy elnevezték őket, pusztán hangulati elem.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Akkor mi ez a gépezet?

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-22 22:09   [ Eltüntet ]   [ # 461337 ]  
Újonc

Köszönet a válaszért.

A 7. ed. kódexben van egy nagyon szép illusztráció mindegyikről, a 40-43. oldalon, hogyan is néz ki.

Tudom, és a 46-47 oldalon meg a normál battlesuit-tal vannak ábrázolva. Ez zavart meg engem.

1. Ha jól értelmezem, akkor azok a egységek/karakterek, akik képesek a “drones list”-ből választani, az a felszereléseknél szereplő összes drón közül választhat. Értem én ez alatt pl. a recon drone-t egy strike team? (Csak pl kedvéért)

2. SMS-nél nem kell a célnak line of sight-ba lennie az indítóval, vagyis fedezék mögül is lőhet az sms birtoklója. Mi a helyzet olyankor, amikor a sms indítója és a cél is 100%-an takarásba vannak? Elég ha a cél benne van a 30”-be és már lehet is lőni?

3. Az xv25 és xv95 cover safe-t kap az álcázó pajzs miatt. A ignor cover szabályú fegyverek viszont mindezt teljes egészében megszüntetik?

4.

4. Külön-külön úgy tudod őket játékba hozni, hogy hozol egy commandert, felszereled ugyanúgy, mit teszem azt Arra’kont, és elnevezed Arra’konnak. A broadside és a riptide nem lesz Indep. Char., de ebbe bele kell törődnöd.

A 6.ed-ben, ill. a 7.ed spec. rules-ben inddep karakternek van megjelölve a broardside és a riptide. Nem kötözködés képen kérdezem, de akkor a 7.ed-ben a sepc rules csak a nyolcakra vonatkozik? Végül is csak egy nevesített, hq karakter mindkettő. Nem tápolás véget kérdem, csak akkor nem értem a szabályt. Hisz hq, ill. inddep. karakternek van megjelölve itt is, ott is. Akkor miért nem számítanak annak? A tápolás lehetőségét kizárandó eseteket leszámítva.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-20 23:58   [ Eltüntet ]   [ # 461286 ]  
Veterán
hERK - 2017-01-20 21:12

Sziasztok!

Farsight Enclave-ben található meg a “The Eight” nevezetű formáció, ami ugye Farsigt-t is beleszámítva 8 db vezér.
Átnéztem a 7ed kiadásokat, és Farsight-on kívül senkinek nincs kidolgozva a statisztikája, csak a felszerelésük van leírva. Egyedül egy 6ed, telefonra optimalizált kiadványban találtam rájuk, pont és stat leírással.
“Suppliment_Tau_Empire_Farsight_Enclaves_6-th_ed”

Kérdéseim a következők lennének:
* A 6ed kiadásban szereplő statok használhatók-e?
* Ha nem, akkor honnan lehet levadászni őket? Ha érvényes a 7ed kiadásban szereplő felsorolás, és az ott megfogalmazottak, akkor az összes karakter commander és a commandernél szereplő statok az érvényesek?
* A 6-7ed-ben teljes a képzavar, hogy valójában a vezérek hogy néznek ki. A Riptide és a XV-88, ill. Farsight beazonosítható, ellenben a maradék öt grafikákon a 6ed-ben vegyesen - Commander és XV8-ként van ábrázolva - a 7ed-ben egyértelműen commander az összes - gondolom pénzügyi okokból -, viszont a 6 és 7ed fotóin egyértelműen vegyes vágott a csapat. Melyik verzió az igaz?
*Lehet-e őket külön-külön is játékba hozni?

Válaszokat előre is köszönöm!

1. és 2.: a két pont teljes egészében fedi egymást. Farsight, a broadside és a riptide kivételével mindegyik commander statline-t használ, a felszerelésnek megfelelő módosításokkal, csak a 6. kiadásban még külön kiírták a népnek a gyengébbek kedvéért.

3. A parancsnok gyakorlatilag egy XV8-asban ül, az hogy külön modellként kiadták a nagyobb, XV85 enforcer suitot, az csak kozmetikai dolog. Sokaknak még a sima Crisis alvázon levő commandere van, az is teljesen legális. Kb. ugyanez a helyzet marinnál, hogy megveszi-e a captain dobozt, vagy magának épít egyet sima marinból/veteránból.
A 7. ed. kódexben van egy nagyon szép illusztráció mindegyikről, a 40-43. oldalon, hogyan is néz ki.

4. Külön-külön úgy tudod őket játékba hozni, hogy hozol egy commandert, felszereled ugyanúgy, mit teszem azt Arra’kont, és elnevezed Arra’konnak. A broadside és a riptide nem lesz Indep. Char., de ebbe bele kell törődnöd.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Akkor mi ez a gépezet?

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-20 21:12   [ Eltüntet ]   [ # 461281 ]  
Újonc

Sziasztok!

Farsight Enclave-ben található meg a “The Eight” nevezetű formáció, ami ugye Farsigt-t is beleszámítva 8 db vezér.
Átnéztem a 7ed kiadásokat, és Farsight-on kívül senkinek nincs kidolgozva a statisztikája, csak a felszerelésük van leírva. Egyedül egy 6ed, telefonra optimalizált kiadványban találtam rájuk, pont és stat leírással.
“Suppliment_Tau_Empire_Farsight_Enclaves_6-th_ed”

Kérdéseim a következők lennének:
* A 6ed kiadásban szereplő statok használhatók-e?
* Ha nem, akkor honnan lehet levadászni őket? Ha érvényes a 7ed kiadásban szereplő felsorolás, és az ott megfogalmazottak, akkor az összes karakter commander és a commandernél szereplő statok az érvényesek?
* A 6-7ed-ben teljes a képzavar, hogy valójában a vezérek hogy néznek ki. A Riptide és a XV-88, ill. Farsight beazonosítható, ellenben a maradék öt grafikákon a 6ed-ben vegyesen - Commander és XV8-ként van ábrázolva - a 7ed-ben egyértelműen commander az összes - gondolom pénzügyi okokból -, viszont a 6 és 7ed fotóin egyértelműen vegyes vágott a csapat. Melyik verzió az igaz?
*Lehet-e őket külön-külön is játékba hozni?

Válaszokat előre is köszönöm!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-14 01:35   [ Eltüntet ]   [ # 461083 ]  
Veterán
hERK - 2017-01-13 23:49

Freddy Krueger, Ducimax. Köszönöm a gyors válaszokat.

Olvasgattam a könyveket, és felvetődött pár apróság. Nem titok, Farsight klánon gondolkodok, így feldobom a kérdéseimet ezzel kapcsolatban. Ellenben, ha alaposabban elmerülök az új szabályokban, akkor lehet, hogy mégis alap Tau marad.

1. System-ek
FE használhat minden rendszert ami az alap Tau könyvben is benne van ill. ami a FE kiegészítőben is benne van?

„már lehet keverni a signature systemeket az alapkönyvesekkel, nem exkluzíve csak a sajátjait használhatja. „

„Any character in a Farsight Enclaves Detachment or Formation
that may select Signature Systems may use the Signature Systems
of the Farsight Enclaves (opposite), at the points costs shown, in
addition to the Signature Systems from Codex: Tau Empire „

Ez mint látod, már meg is van válaszolva. Azért emeltem ki külön, mert a Mont’ka könyv még nem engedte.

2. Warlord Traits
Ezeket még nem néztem át töviről hegyére, de ha jól értelmezem, akkor az FE használhatja WH40k alap „Traits”-it, ill. a FE-be feltűnteteket. A Tau 2015-ben lévőket ellenben nem? Ill. kapcsolódó kérdés, gondolom az alap tau nem használhatja a FE-ben szereplő „Traits”-ket?

„When generating his Warlord Traits, a Warlord from a Farsight
Enclaves Detachment or Formation may either roll on the
Warlord Traits table in Warhammer 40,000: The Rules or on the
table to the right.”

Az alapkönyves traiteket bárki bármikor használhatja. Ha FE-t hozol, akko emellett a FE traiteket használhatod, ha vanilla taut, akkor a vanillát. Jelentősége annyi van, hogy egyes formációknál ki van kötve, hogy csak akkor dobhatod újra a warlord trait-et, ha az egy adott tábláról jön.

3. Cadre
Az FE használhatja-e a Tau2015-ben szereplő felállásokat, ill. az alap tau használhatja-e az FE-ben lévőket? Ez a másik problémám. Van a Fe-ben egy felállás ami felkeltette a figyelmemet.

Ha oda van írva a formációhoz, hogy “This is a Farsight Enclaves formation” akkor azt csak FE hozhatja, ha nem, akkor bármelyik. A vanilla tau formációk közül bármelyiket kinevezheted FE-vé, ekkor megkapod közelharcban a pref. enemy (ork)-ot (fasza…) és fizetheted a kötelező bonding taxot. Ha nem CAD-ot hozol, akkor kötött hogy mi van a formációban, így a troop crisis-ekkel nem érsz semmit.

4. Karakterek
Alapból ugye nincs Etheral. Shadowsun se igazán fér férhet bele a csapatába. (Kicsit furcsállottam a krootokat, de ez van…) De mi van az alábbi karakterekkel, egységekkel.
Használhatja-e azt az FE:
Darkstrider
Fireblade - Elvileg benne van a kifestő útmutatóba, így gondolom használható
Longstrike - Ő az a karakter, aki miatt gondolkodok a FE/normál tau-n. Használhatja-e az FE játékos?
FE vezérek - Használhatja-e a normál tau sereg?

Válaszokat előre is köszönöm.

CAD-ban nincs megkötés, akár hozhatsz Etherealt meg Shadowsun-t is FE-be, persze tudom, hogy flufftalan.

Az egyes formációknál pontosan le van írva, mit tartalmazhatnak. Ha köztük van az általad keresett karakter, jöhet, ha nem, c’est la vie. Ez alól kivétel Longstrike, mert ő technikailag nem külön entry, mint nevesített karakter, hanem egy upgrade a sereged egyik Hammerhead-jére. A Fireblade pedig nem nevesített karakter, hanem sima mezei HQ, belőle annyit hozol vanillaként és FE-ként is, amennyi slotot nem sajnálsz rá.

Ha a FE vezérek alatt a nyolcakat érted, ők lényegében semmi extrával nem rendelkeznek (magán Farsight-on kívül), csak 5 darab commander, akiknek kötött a felszerelése, illetve egy Broadside és egy Riptide akik abban a formációban Independent Character spec. szabályt kapnak. Az hogy mindegyiknek van saját neve, csak hangulati elem. Bármikor felszerelhetsz egy commander ugyanezzel a configgal, és mondhatod azt, hogy az ő.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Akkor mi ez a gépezet?

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-13 23:49   [ Eltüntet ]   [ # 461082 ]  
Újonc

Freddy Krueger, Ducimax. Köszönöm a gyors válaszokat.

Olvasgattam a könyveket, és felvetődött pár apróság. Nem titok, Farsight klánon gondolkodok, így feldobom a kérdéseimet ezzel kapcsolatban. Ellenben, ha alaposabban elmerülök az új szabályokban, akkor lehet, hogy mégis alap Tau marad.

1. System-ek
FE használhat minden rendszert ami az alap Tau könyvben is benne van ill. ami a FE kiegészítőben is benne van?

„már lehet keverni a signature systemeket az alapkönyvesekkel, nem exkluzíve csak a sajátjait használhatja. „

„Any character in a Farsight Enclaves Detachment or Formation
that may select Signature Systems may use the Signature Systems
of the Farsight Enclaves (opposite), at the points costs shown, in
addition to the Signature Systems from Codex: Tau Empire „

2. Warlord Traits
Ezeket még nem néztem át töviről hegyére, de ha jól értelmezem, akkor az FE használhatja WH40k alap „Traits”-it, ill. a FE-be feltűnteteket. A Tau 2015-ben lévőket ellenben nem? Ill. kapcsolódó kérdés, gondolom az alap tau nem használhatja a FE-ben szereplő „Traits”-ket?

„When generating his Warlord Traits, a Warlord from a Farsight
Enclaves Detachment or Formation may either roll on the
Warlord Traits table in Warhammer 40,000: The Rules or on the
table to the right.”

3. Cadre
Az FE használhatja-e a Tau2015-ben szereplő felállásokat, ill. az alap tau használhatja-e az FE-ben lévőket? Ez a másik problémám. Van a Fe-ben egy felállás ami felkeltette a figyelmemet.

4. Karakterek
Alapból ugye nincs Etheral. Shadowsun se igazán fér férhet bele a csapatába. (Kicsit furcsállottam a krootokat, de ez van…) De mi van az alábbi karakterekkel, egységekkel.
Használhatja-e azt az FE:
Darkstrider
Fireblade - Elvileg benne van a kifestő útmutatóba, így gondolom használható
Longstrike - Ő az a karakter, aki miatt gondolkodok a FE/normál tau-n. Használhatja-e az FE játékos?
FE vezérek - Használhatja-e a normál tau sereg?

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Profil ]  

1 ennyiből: 146
1

‹‹ Chaos Space Marines      Eldák ››