Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 146
1
Tau és Kroot
Dátum: 2017-05-16 06:13   [ Eltüntet ]   [ # 464413 ]  
Veterán
Csempa - 2017-05-16 04:12

Sweeping advance marad? Nem emlékszem, hogy olvastam volna róla valamit.

nem marad.
amennyivel rontod az ld-t, annyi sebet kap az osztag (vagy annyi modellt veszit, mar nem emlekszem, egyike volt az elso szovegeknek).

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-16 04:12   [ Eltüntet ]   [ # 464412 ]  
Tag

No igen, ahhoz, hogy legyen kiugrás CC-ből meg lövés utána az ellenfél arcába, túl kell élni egy közelharci fázist. Sweeping advance marad? Nem emlékszem, hogy olvastam volna róla valamit.

Másik, kiderült 1 ML opció is, miszerint az 1-es to hit dobásokat újra lehet dobni. Remélem nem csak ez az egy lesz.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-15 22:59   [ Eltüntet ]   [ # 464410 ]  
Veterán

Nem lesz köv. kör, amikor elugrasz. smile

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-15 22:09   [ Eltüntet ]   [ # 464406 ]  
Veterán

Ez a “ha megrohamozol, akkor kapod a flamert meg mindent az arcodba, köv körben meg elugrok, és a vicc kedvéért mindet belelövöm még egyszer az arcodba”, nem tudom hol balanced.

Drónnál az automatikus Look Out Sir! az viszont jópofa.
Kilövi neked az ellenség karakterét, közben megvédi a sajátodat.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-15 20:25   [ Eltüntet ]   [ # 464404 ]  
Tag

https://www.warhammer-community.com/2017/05/15/warhammer-40000-faction-focus-tau-empire/

Fel kell tankolnom Crisisból! :D

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-13 15:29   [ Eltüntet ]   [ # 464338 ]  
Veterán

War Zone: Democles. Megint.

Aláírás 

Another day nearer the battle,
So drink up my lads and look brave,
Cos every day nearer the battle
Is another day nearer the grave.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-21 19:33   [ Eltüntet ]   [ # 463588 ]  
Tag

Na rendeltem vagy 6 fajtát a kicsi kedves sárga emberektől, broadside-hoz pontosan milyet használsz? Meg hogyan kellene azt megoldani? Neten néztem pár tutorialt róla, de egyik se valami meggyőző...

Az a baj, hogy lassan itt az új kiadás, aztán ki tudja, a rail rifle lehet jobb lesz. Legalábbis remélem, mert a raksival valami istentelen csúnya a modell! smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-21 16:18   [ Eltüntet ]   [ # 463585 ]  
Veterán
Csempa - 2017-04-02 18:55

Köszönöm mindkettőtöknek! Jól sejtem, hogy 3x1 vagy 3x1,5 kör mágnest vegyek, igaz?

Én azokat használok. Broadsideig 1-1, nagyobb dolgokhoz 2-2.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-19 19:24   [ Eltüntet ]   [ # 463518 ]  
Veterán
Thor The Mighty - 2017-04-19 11:34

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni:

mostanában használt valaki Krootot vagy Vespidet vagy esetleg mindkettőt.

Szeretném színesíteni egy kicsit a csapatott szó szerint is ezért gondoltam belefér egy egy osztag a fent említett csapatokból. Talán nem fogja megsínyleni a sereg a jelenlegi TAU kódexnek köszönhetően. smile

Szerintetek mi az a maximum határ (db szám) ameddig még érdemes Krootot hozni? Gondolom még mindig nem éri meg a Krootox és a kutya.

A Vespidek meg inkább drágák, mint jók de, talán meg lehet velük kicsit zavarni a SM ellenfeleket. Plusz elég szigorúan néznek ki a figurák smile

Üdv,
Á

Krootokat szoktam használni, de leginkább csak CAD-ban. Az outflankelő olcsó troop nem rossz, pláne hogy +1 pont modellenként sniper opciót ad nekik (ráadásul nem kötelezően csak a sniper módot választhatják). 1-2 osztag elfér, sniperrel, 1 kutyával (csak az acute senses miatt). Persze régen, S4-el meg +1A-t adó puskával jobbak voltak, de azért most is megvan a helyük a seregben.

Vespidekről már ugyanez nem mondható el. Látszik, hogy még abban a kiadásban jöttek be, ahol a tömeges Ap3 kuriózumnak számított, és a spec. szabályaik is máshogy működtek… és a pontjaik is ahhoz voltak méretezve. Azóta pedig senki sem vette a fáradtságot, hogy hozzájuk nyúljon, jelenleg sem pénzben, sem pontban nem éri meg a modell az árát.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-19 19:14   [ Eltüntet ]   [ # 463517 ]  
Veterán

Ahogy látom a javasolt kroot szám valahol 0 és 0 között mozog.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-19 11:34   [ Eltüntet ]   [ # 463504 ]  
Tag

Sziasztok,
segítséget szeretnék kérni:

mostanában használt valaki Krootot vagy Vespidet vagy esetleg mindkettőt.

Szeretném színesíteni egy kicsit a csapatott szó szerint is ezért gondoltam belefér egy egy osztag a fent említett csapatokból. Talán nem fogja megsínyleni a sereg a jelenlegi TAU kódexnek köszönhetően. smile

Szerintetek mi az a maximum határ (db szám) ameddig még érdemes Krootot hozni? Gondolom még mindig nem éri meg a Krootox és a kutya.

A Vespidek meg inkább drágák, mint jók de, talán meg lehet velük kicsit zavarni a SM ellenfeleket. Plusz elég szigorúan néznek ki a figurák smile

Üdv,
Á

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-02 18:55   [ Eltüntet ]   [ # 463195 ]  
Tag

Köszönöm mindkettőtöknek! Jól sejtem, hogy 3x1 vagy 3x1,5 kör mágnest vegyek, igaz?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-31 14:23   [ Eltüntet ]   [ # 463147 ]  
Veterán
Ducimax - 2017-03-26 22:16

A jetpack-et semmivel sem több minka megfúrni, mint a kart, én mindegyikhez ugyanazt a korongmágnest használom. Hogy honnan lehet rendelni, azt mások megmondják, én is Rozo kollégától kaptam :D

Csak ide találtam. :D

http://www.dx.com/
http://www.banggood.com/es/

Én innen rendeltem. Kb 7-8 forint/darab áron jönnek meg postával.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-26 22:16   [ Eltüntet ]   [ # 463037 ]  
Veterán
Csempa - 2017-03-26 09:33

Üdv!

Kicsit off a téma, de mivel a mágnesezés szerves része a tau modellezésnek, beírom ide, ha nem itt a helye, egy admin tegye majd át légyszíves!

Na szóval, milyen mágnest és honnan rendeljek a crisokhoz, és a későbbi battlesuitokhoz? Szükségem lenne olyanra, amivel a karokra tudom felfogatni a fegyvert, illetve olyanra is, amivel a jetpack tetejére lehet felpattintani a kül. support systemeket/fegyvereket.

A karra gondolom kör mágnes lenne a legjobb, a jetpackra meg hasáb.

Hogy legyen kicsit ON is:

Nemsokára raknám össze a drónokat, ti hogyan használjátok őket a Crisis teamben? Mi a legjobb/leguniverzálisabb opció?

A jetpack-et semmivel sem több minka megfúrni, mint a kart, én mindegyikhez ugyanazt a korongmágnest használom. Hogy honnan lehet rendelni, azt mások megmondják, én is Rozo kollégától kaptam :D

A drónokat krízisekhez leginkább sehogy sem szoktam hozni, 12 pontot máshol sokkal hatékonyabban tudsz elkölteni.

De hogy részletezzük is:
- Gun Drone: 12 pontért 2 extra lövés, főleg ilyen minőségben, nem igazán visz előrébb. Drone Controller-es commandernél még lehet értelme, de őt általában más kombókra tartogatják.
- Shield Drone: paranoiások szokták hozni, commander mellé inkább. Sima krízis mellé semmiképp nem jó, mert ugye az nem karakter, így nem tud Look out, Sir!-t tenni (shas’vre mellett esetleg lehet létjogosultsága), így ha hátul van, akkor az értelmét veszti el, ha meg elöl, akkor bolterekkel elkaszálják (a 4+ invun kívül semmi nem védi, matematikailag 2 seb elviszi).
- Marker Drone: ez is inkább DC commander kísérője, sajnos mióta nem networked markerlight van rajta, egy szerencsés dobással sem tudod megbuffolni a hordozó osztagot. Szélsőséges esetekben hozható, ami alatt azt értem, hogy egy fegyvertelen krízis drone controllerrel és két marker drónnal, ugyanúgy lő mint a pathfinderek, csak tudja csinálni a fal mögül ki-be ugrálgatás ősi mesterségét.
- Guardian Drone, Missile Drone: a megkötéseik miatt krízis osztag nem fér hozzájuk.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-26 09:33   [ Eltüntet ]   [ # 463015 ]  
Tag

Üdv!

Kicsit off a téma, de mivel a mágnesezés szerves része a tau modellezésnek, beírom ide, ha nem itt a helye, egy admin tegye majd át légyszíves!

Na szóval, milyen mágnest és honnan rendeljek a crisokhoz, és a későbbi battlesuitokhoz? Szükségem lenne olyanra, amivel a karokra tudom felfogatni a fegyvert, illetve olyanra is, amivel a jetpack tetejére lehet felpattintani a kül. support systemeket/fegyvereket.

A karra gondolom kör mágnes lenne a legjobb, a jetpackra meg hasáb.

Hogy legyen kicsit ON is:

Nemsokára raknám össze a drónokat, ti hogyan használjátok őket a Crisis teamben? Mi a legjobb/leguniverzálisabb opció?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-12 18:07   [ Eltüntet ]   [ # 462673 ]  
Tag

Köszi a választ!

Akkor úgy néz ki eddig a dolog, hogy veszek majd egy doboz XV88-at, am is tetszenek azok is, ők jók Kill Teamre, meg “rendes” játékokra is, utána pedig commander, ghostkeel (pont most olvastam a formációról, ez a wall of mirror igen tetszetős smile ), stealtshuitok, meg majd persze a Riptide. Jah, és sok sok Crisis, ők a kedvencek! smile

Tankok annyira nem jönnek be, főleg a tauknál nem, SM lett volna a másik választás, oda is gyalogos (max drop podos) seregben gondolkoztam.

Üdv,
Csempa

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-12 17:53   [ Eltüntet ]   [ # 462671 ]  
Veterán
Csempa - 2017-03-12 17:41

Üdv mindenkinek!

El szeretném kezdeni a játékot, a taukat választottam frakciómnak. Első pár hétben/hónapban kill teamezni szeretnék, hogy megismerkedjek a játékkal, a klub tagokkal és a szabályokkal. Elsőnek a starter dobozt szeretném megvenni, ezenkívül kapok még ajándékba 10 fire warriort.

A kérdésem az lenne, hogy mivel egészítsem ki a csapatot Kill Teamre? Későbbiekben mit érdemes majd venni upgrade-nek? Riptide meg Ghostkeel tutira lesz majd valamikor, illetve Commander is, mert mind3 model nagyon tetszik, és olvasom, hogy használhatóak is az asztalon.

Üdv,
Csempa

Kill Team-ben annyira nem vagyok benne, de úgy láttam, egy broadside oda is elég jó választás. A ghostkeel mellé érdemes 2 doboz stealth suit, hogy hozhass Optimised Stealth Cadre-t, a frakció második legjobb formációját. Pathfinderekből is érdemes beszerezni 1-2 osztagot, versenylistákban pedig a soksok riptide + 1 stormsurge + commander + marker drónok szoktak szerepelni. Valaki még szereti a véresen sok piranha-t is, de a magam részéről abban még mindig nem érzem az erőt.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Akkor mi ez a gépezet?

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-12 17:41   [ Eltüntet ]   [ # 462670 ]  
Tag

Üdv mindenkinek!

El szeretném kezdeni a játékot, a taukat választottam frakciómnak. Első pár hétben/hónapban kill teamezni szeretnék, hogy megismerkedjek a játékkal, a klub tagokkal és a szabályokkal. Elsőnek a starter dobozt szeretném megvenni, ezenkívül kapok még ajándékba 10 fire warriort.

A kérdésem az lenne, hogy mivel egészítsem ki a csapatot Kill Teamre? Későbbiekben mit érdemes majd venni upgrade-nek? Riptide meg Ghostkeel tutira lesz majd valamikor, illetve Commander is, mert mind3 model nagyon tetszik, és olvasom, hogy használhatóak is az asztalon.

Üdv,
Csempa

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-13 23:52   [ Eltüntet ]   [ # 462023 ]  
Veterán
Ora - 2017-02-13 20:25

Sziasztok! A Marker Light-al kapcsolatban lenne szükségem egy kis segítségre. Az eltalált osztagokról mikor esnek le a jelzők? Mert én úgy értelmeztem, hogy a lövési fázis végén mindenképpen leesnek, de a “pinpoint” felhasználásnál megemlítik az Overwatch-ot, hogy arra is adja a +1 BS-t, arra viszont csak az ellenfél roham fázisában van lehetőség tudtommal. Most ismerkedek újra a rendszerrel, ezért szeretném, ha valakik akik ezt már tisztázták, pár szóban oszlassák el a kételyeimet.

Előre is köszi!

Annak a fázisnak a végén esnek le a fel nem használt jelzők, amelyikben felkerültek. Overwatch-nál is lőhetsz markerlight-okkal, és ha betalálnak, ugyanarra a célpontra egy másik osztag overwatch-ához el tudod használni őket, így nem csak 6+, de 5+, 4+, 3+, 2+ célértékek is összejöhetnek (ha valakinek elsőre elsül a keze, ijesztő dolgok tudnak történni).

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Akkor mi ez a gépezet?

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-13 20:25   [ Eltüntet ]   [ # 462017 ]  
Újonc

Sziasztok! A Marker Light-al kapcsolatban lenne szükségem egy kis segítségre. Az eltalált osztagokról mikor esnek le a jelzők? Mert én úgy értelmeztem, hogy a lövési fázis végén mindenképpen leesnek, de a “pinpoint” felhasználásnál megemlítik az Overwatch-ot, hogy arra is adja a +1 BS-t, arra viszont csak az ellenfél roham fázisában van lehetőség tudtommal. Most ismerkedek újra a rendszerrel, ezért szeretném, ha valakik akik ezt már tisztázták, pár szóban oszlassák el a kételyeimet.

Előre is köszi!

[ Profil ]  

1 ennyiből: 146
1

‹‹ Chaos Space Marines      Eldák ››