Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 151
1
Tau és Kroot
Dátum: 2018-04-07 20:04   [ Eltüntet ]   [ # 473180 ]  
Veterán

A listát kiprobáltam meglepően jól müködött Custodes sereg ellen
Volt benne
Darkstrider
4 Cadre fireblade
2*10 FW
2*5 FW
8*7 pathfinder osztag mindegyikbe 3 railrifle 2 hozta még az összes dronját
Nagyon jól müködött de soha többet lista ez nekem
gyakorlatilag 1 kör legalább 1 osztag leszedése ment

Viszont érdekelne hogy használható Signature systemet talált e már valaki a Puretide chipen kivül? Oké elgondondolkoztam a T’au és Bork’an-on de kb ennyi.
A warlord traittel kapcsolatban ugyan ezt kérdezném gyakorlatilag csak a Through Unity, Devastation és a T’au traitben látom a fantáziát, illetve nagyon esetleg egy Coldstar warlord esetén az Exemplar of Mont’ka de ennyi.
Ti ezt hogy látjátok?

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-24 21:54   [ Eltüntet ]   [ # 472940 ]  
Veterán
Garvey - 2018-03-24 12:31

Támadt egy beteg ötletem mivel mifelénk sokan játszanak termikkel, mags invijű sok woundos figurákkal meg van custodes sereg is:T’au sept rail rifle-s pathfinder spam és egy Darkstrider. Gyakorlatilag az első sebig az egy osztag-ra 5+ on tudok mortal woundot rakni utána meg a t’au sept strategemmel meg már 4+on. Tudom “kicsit” glass canon elgondolás de érdekesnek tünik. Vélemény?

Inkább fixen 5+-on, Darkstriderrel támogatva egy osztag rakja rá az első sebet (5+ mortal) és az összes többi meg az ebből keletkezett résen a stratagemmel.

Az egyetlen osztagon kívül, amit Drakstrider pesztrál, rakd be mindet Tidewall Shieldline-okba, és már nem is akkora baj a papírság smile

Persze ezzel az a baj, hogy csak egyszer tudod eljátszani, mert az a 3 CP igen drága, és annál esélyesen több célpontod lesz. De azt az egyet, azt delete-eled.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-24 12:31   [ Eltüntet ]   [ # 472939 ]  
Veterán

Támadt egy beteg ötletem mivel mifelénk sokan játszanak termikkel, mags invijű sok woundos figurákkal meg van custodes sereg is:T’au sept rail rifle-s pathfinder spam és egy Darkstrider. Gyakorlatilag az első sebig az egy osztag-ra 5+ on tudok mortal woundot rakni utána meg a t’au sept strategemmel meg már 4+on. Tudom “kicsit” glass canon elgondolás de érdekesnek tünik. Vélemény?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-23 22:25   [ Eltüntet ]   [ # 472936 ]  
Veterán

két osztag kroot kitolni a deep strike távot, egy XV109 és egy skyray, ami iszont nem sokat mozgott.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-23 22:00   [ Eltüntet ]   [ # 472935 ]  
Veterán

Volt a seregében bármi ami kicsit mobilabb volt?

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-23 20:53   [ Eltüntet ]   [ # 472934 ]  
Veterán

Aki ellen tegnap játszottam, két ilyent hozott. Meg riptide-okat és broadside-okat. (2500 pt). Érdekes volt.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-23 20:01   [ Eltüntet ]   [ # 472933 ]  
Veterán
Garvey - 2018-03-23 19:54

Nem tudom ami számomra evidensnek tűnik az 2*12 Bork’an striker team egy cadre firebladel megtámogatva aki mondjuk a warlord egy Through unity, Devastation traitel. ja igen és a közelükben van egy fullos pathfinder dron csapat hogy legyen lötávjuk is mert a 21”-re a 3 lövés/ kopf az mégiscsak valami, és persze a dronok se kopjanak el hamar smile

Igazad van, ez az evidens, és sokaknak feltűnt már. Legyen inkább 3*12, meg egy ethereal is, és akkor már van egy battalionod +3 CP-re smile

Meta-alapanyag, én viszont még most próbálgatom az egyéb finomságokat smile

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Akkor mi ez a gépezet?

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-23 19:54   [ Eltüntet ]   [ # 472932 ]  
Veterán

Nem tudom ami számomra evidensnek tűnik az 2*12 Bork’an striker team egy cadre firebladel megtámogatva aki mondjuk a warlord egy Through unity, Devastation traitel. ja igen és a közelükben van egy fullos pathfinder dron csapat hogy legyen lötávjuk is mert a 21”-re a 3 lövés/ kopf az mégiscsak valami, és persze a dronok se kopjanak el hamar smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-23 19:17   [ Eltüntet ]   [ # 472931 ]  
Veterán
Garvey - 2018-03-23 19:07

A profi tau játékosok szerint a breacher teamnek van valami értelme? Én személy szerint nem sokat látok abban hogy bemenjek az ellenfél szájába hogy 5-6-os erővel lőjem.

Nem is annyira az S6, mint az Ap-2 adja meg az értelmét az arcba mászásnak. Plusz a tény hogy egyetlen nyomma dróntól az egész osztag 5++ban mászkál, és továbbra is egész olcsó marad, kifejezetten kellemessé teszi. Valamint az új kódexben ők azok, akik nincsenek teljesen elveszve akkor sem, ha bent kell maradni közelharcban, mivel most már az egész osztag vehet pisztolyt. Egylövetű osztag? Lehetséges, de adott esetben a pontértéke többszörösét is behozhatja. Az új stratagemekkel, és a frakció bónuszokkal meg kifejezetten erősek, egy Vior’la breacher team lebonthat, vagy legalábbis veszélyesen megnyomoríthat egy Knightot is.

Persze ha a keményvonalas Meta-játékosokat kérdezed, úgyis azt fogják mondani, hogy csak a commander volt jó, az meg már korlátozott, úgyhogy égesd el a taudat raspberry

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Akkor mi ez a gépezet?

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-23 19:07   [ Eltüntet ]   [ # 472930 ]  
Veterán

A profi tau játékosok szerint a breacher teamnek van valami értelme? Én személy szerint nem sokat látok abban hogy bemenjek az ellenfél szájába hogy 5-6-os erővel lőjem.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-19 13:48   [ Eltüntet ]   [ # 472860 ]  
Veterán

A nagyobb jobbért megérkezett a codex a könyvtárba
https://mega.nz/#F!bEkglJwb!6qmF4o4ydr6NKkpBuq1YKQ!PUdUjZqa
másolni

Aláírás 

This is our legacy. This is our Purpose. This is why we fight’
“For Russ and the Allfather!”
WarpStorm Szolnok (Inkvizítor)
WarpStorm Szolnok (facebook)

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-12 21:26   [ Eltüntet ]   [ # 472721 ]  
Akolitus

Köszönöm a válaszokat. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-12 18:45   [ Eltüntet ]   [ # 472717 ]  
Veterán

Szerintem csak marinnál, eldánál és orknál illik a hivatalos sémát követni, náluk van hagyományosan jelen az alseregek szerinti felosztás*, a többieknél csak múló hóbort.

A GW ugyanis másfél évig tartó korszakokban működik (mindegyik elején elmondják, hogy most már ez marad örökké, de ez ne tévesszen meg, 15 éve ez megy), a mostani éppen az, hogy minden fajnak van nyolc darab nevesített alserege, ahhoz írt fluffal és szabályokkal. A következő (egy év múlva, tehát kb mire a most kezdő játékos elkészül nulláról a sereggel) teljesen más lesz, elhanyagolható a valószínűsége, hogy akkor is éppen az általad nemszeretemnek titulált színséma lesz előírva az általad szeretemnek titulált szabályokhoz. Azért a pár hónapért meg ne szopasd magad ennyire. Mondom ezt úgy, hogy általában szeretem szigorúbban nézni a wyswyget.

*+IG-nél, de ott az egyenruha ,,szabása” van megkötve, nem a színe

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-12 15:13   [ Eltüntet ]   [ # 472712 ]  
Veterán

T’aunál meg pláne, ahol még az is le van írva fluffban, hogy mindig olyan színűre festik a páncélt, ami éppen az adott környezetben előnyös nekik, a tényleges septre csak a kis vonalkódok színe utal, de ha akarsz ettől is minden további nélkül elrugaszkodhatsz. Te figurád, olyanra színezed amilyenre akarod smile

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Akkor mi ez a gépezet?

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-12 11:49   [ Eltüntet ]   [ # 472708 ]  
Veterán

Nem, egyáltalán nem számít. Csak a játék lején tisztázd, hogy melyik klán/sept/akármi vagy.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-12 11:24   [ Eltüntet ]   [ # 472707 ]  
Akolitus

OFF
Bakker… tényleg ennyit számít a színezés? Nekem fluff szintjén jobban tetszik a Farsight Enclave, de színezés tekintetében a fehér színséma jön be.
/OFF

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-11 22:02   [ Eltüntet ]   [ # 472694 ]  
Veterán

Akik a nyolcakból neked kellenek, azok Farsight, Bravestorm és Brightsword. Minden más egyéni ízlés kérdése :D

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Akkor mi ez a gépezet?

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-11 20:39   [ Eltüntet ]   [ # 472692 ]  
Veterán

Tisztában vagyok a Nyolcakkal de ezek a ultra nagy páncélok nem tetszenek

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-11 10:02   [ Eltüntet ]   [ # 472678 ]  
Veterán

Régi jó The Eight?

https://1d4chan.org/wiki/Farsight#The_Eight (nr 5 a riptide)

[ Profil ]  
Dátum: 2018-03-11 09:24   [ Eltüntet ]   [ # 472677 ]  
Veterán
Garvey - 2018-03-10 23:27

Örülök hogy igy látod mert klasszikus Farsight csapatot akarok építeni lehetőleg etheral nélkül bár ez most kicsit macerásabb

Annyira nem az. Az enklávénak az a lényege, hogy bele kell másznod az enemy arcába, vagy belőle kell ezt mielőbb kicsikarni. Ehhez bizony mozogni kell, az Ethereal leghasznosabb aurája, a Storm of Fire pedig csak álló egységekre hat, tehát amúgy sem annyira kompatibilis (bár megvan az esélye, hogy azóta ez is át lett írva… meglátjuk). Ha meg mindenképpen fluffosan szeretnéd, egy ritide-tól nem kell annyira fázni, O’Shovah kíséretének egyik tagja is egy ripit vezető föld kasztos mérnök smile

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Akkor mi ez a gépezet?

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  

1 ennyiből: 151
1

‹‹ Chaos Space Marines      Eldák ››