Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

2 ennyiből: 200
2
Daemonhunters
Dátum: 2016-09-20 23:26   [ Eltüntet ]   [ # 457271 ]  
Veterán

Szerintem válaszolnak itt is, de van saját topikja a nővérkéknek smile .

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-20 22:49   [ Eltüntet ]   [ # 457270 ]  
Veterán

Nem tom jo helyre irok-e nyade a kérdésem:
A Sisters of battle Act of Faithjeim hasznalhatoake ha transportban ulok?  Pl ki akarok meltazni a loresen akkor bekapcsolhatom-e a Battle Sister squad preferred enemyjet?

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-20 16:17   [ Eltüntet ]   [ # 457260 ]  
Veterán

Sorry, igazad van, csak a BA-é tud… de akkor a GK miért nem?
Tiszta hülyeség. Meg amikor most már szinte minden skimmer deep strike-olhat, a hover mode-ban meg skimmerként viselkedik…

GW és a logika, két külön fogalom.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-20 13:32   [ Eltüntet ]   [ # 457254 ]  
Veterán

De nem is deep strikeoltam vele az első körben… A második körben jött az asztalszélről…:)

Szerintem a GK stormraven nem tud deep strikeolni, CsG-t kérdeztem is erről az első csata előtt…valamiért nem tud…

Talán a BA tud.

Aláírás 

You must gather your party before venturing forth…

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-20 13:23   [ Eltüntet ]   [ # 457253 ]  
Veterán

Vasárnapi versenyen gondolkodom.

És javítsatok ki, ha rosszul gondolkozom:
Svindlernek volt egy stormravenje is. Ha az deep strike-kal érkezik, mert megteheti, akkor a Nemesis-ből az is jöhet első kőrben?

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-20 12:12   [ Eltüntet ]   [ # 457245 ]  
Veterán
Xenos - 2016-09-20 12:02
_Svindler_ - 2016-09-20 11:35
Xenos - 2016-09-20 11:28
_Svindler_ - 2016-09-20 10:39

Még egy plusz dolog, magyarázzatok meg nekem valamit, a Purity os spirit GK képességnél az alábbi sor mit jelent? Ez nem mindenkinél így van?

In addition, unless
otherwise stated, when attempting to manifest psychic powers from the Daemonology discipline, Grey Knights Psykers only suffer Perils of the Warp
if two or more 6s are rolled when taking a psychic test.

Minden mas frakcio a GK-n kivul barmilyen dupla rollolasa eseten peril effektek kap. A Sanctic agon beluli “kockazat mentes” varazslas csak a mi kivaltsagunk.

Tényleg? Azt hittem, mindenki dupla hatosra bukik:) Ezt jó tudni!!! Mondjuk mindegy, mert így is sikerült két kör alatt 3 perilt dobni, és 3 mishapot deep strikera…:)

De a szabálykönyv ezt írja:
If, when making a Psychic test, two or more dice rolls (before applying modifiers) were rolls of a 6, the unit attempting to manifest the
psychic power suffers Perils of the Warp (see below), whether or not the manifestation attempt failed.

Ezt javították?

Laci

Ez csak Sanctic spelleknel ervenyes, ott vagy demonology-ba talan kulon irja, hogy minden dupla az peril lesz.

Ok, köszi, összeraktam…minden pszínél dupla hatra van peril, kivéve a démonológiánál, mert ott minden duplára…kivéve a GK-knak:)

A Librarius pszíket próbálta már valaki?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-20 12:02   [ Eltüntet ]   [ # 457243 ]  
Akolitus
_Svindler_ - 2016-09-20 11:35

Még egy plusz dolog, magyarázzatok meg nekem valamit, a Purity os spirit GK képességnél az alábbi sor mit jelent? Ez nem mindenkinél így van?

In addition, unless
otherwise stated, when attempting to manifest psychic powers from the Daemonology discipline, Grey Knights Psykers only suffer Perils of the Warp

Minden mas frakcio a GK-n kivul barmilyen dupla rollolasa eseten peril effektek kap. A Sanctic agon beluli “kockazat mentes” varazslas csak a mi kivaltsagunk.

Tényleg? Azt hittem, mindenki dupla hatosra bukik:) Ezt jó tudni!!! Mondjuk mindegy, mert így is sikerült két kör alatt 3 perilt dobni, és 3 mishapot deep strikera…:)

If, when making a Psychic test, two or more dice rolls (before applying modifiers) were rolls of a 6, the unit attempting to manifest the
psychic power suffers Perils of the Warp (see below), whether or not the manifestation attempt failed.

Ezt javították?

Laci

Ez csak Sanctic spelleknel ervenyes, ott vagy demonology-ba talan kulon irja, hogy minden dupla az peril lesz.

Aláírás 

I am the hammer, I am the mail about His fist.
I am the Spear in His hand.
Though we are lost, I am the shield on His arm.
I am the flight of His arrows. I am the hammer.
I am the sword. I am the shield.
I am a soldier at the battle at the end of time.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-20 11:35   [ Eltüntet ]   [ # 457241 ]  
Veterán

In addition, unless

Ezt javították?

Laci

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-20 11:28   [ Eltüntet ]   [ # 457240 ]  
Akolitus

In addition, unless

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-20 10:39   [ Eltüntet ]   [ # 457236 ]  
Veterán

In addition, unless

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-20 10:13   [ Eltüntet ]   [ # 457235 ]  
Veterán

Üdv!

Most vasárnap debütált a seregem, egész jól ment, úgy dobtam mint egy ork, de olyan statokkal, mint a marinok:)

Fejleszteni akarom a seregem, vennék egy grex knight strike squadot (10 figu)
Mit érdemes csinálni belőlük?

Strike squad (Jármű nélkül mennyire jók?)
Purifier squad (Jármű nélkül mennyire jók?)
Interceptor squad

Esetleg 5-5 valamelyik kettőből? Mivel eddig csak 1 troopom van (termik), lehet, hogy egy minimál strike squad jó lenne még.

Milyen felszerkóval? (tudom, nézzem meg a neten:))

2 librát érdemes hozni? Mondjuk 1200-1500 pont körül?

(Amim van: 1 termi libra, 1 Draigo, 5 termi, 1 stormraven, 2 nemezis dreadknight) ezt kellene fejleszteni. (Még van egy Imperial knighton majd szövetségesnek)

Köszi!

Svindler da Boss a császárimádó xenoutáló.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-29 15:00   [ Eltüntet ]   [ # 456283 ]  
Veterán

Illetve fontos még, hogy fordítva is igaz, ha becsatlakozott karakter nyomja el, akkor az egész osztag megkapja.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-29 14:41   [ Eltüntet ]   [ # 456279 ]  
Veterán
_Svindler_ - 2016-08-29 13:59

Gyors szabálykérdés a force weaponokkal kapcsolatban:

Adott 5 GK termi, mint brotherhood of psykers, a psy fázisban közösen használhatnak egy psy-t esetünkben a force bekapcsolását…siker esetén akkor csak az egyikük fegyvere kapja meg ezt a képességet?

Bocs a sok láma kérdésért, de most tanulom, milyen nem orknak lenni….

Nem, siker esetén az egész alakulat megkapja a Force képességet - beleértve a csatlakozott karaktereket is.

CsG

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-29 13:59   [ Eltüntet ]   [ # 456277 ]  
Veterán

Gyors szabálykérdés a force weaponokkal kapcsolatban:

Adott 5 GK termi, mint brotherhood of psykers, a psy fázisban közösen használhatnak egy psy-t esetünkben a force bekapcsolását…siker esetén akkor csak az egyikük fegyvere kapja meg ezt a képességet?

Bocs a sok láma kérdésért, de most tanulom, milyen nem orknak lenni….

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-29 08:55   [ Eltüntet ]   [ # 456257 ]  
Veterán
_Svindler_ - 2016-08-29 08:22

Fluff kérdés, a GK librák páncélja is kék?

Nem feltétlenül. Ők nem követik a Codex Astartest, szóval a színsémák sem vonatkoznak rájuk. Az enyém például sima GK szürke.

CsG

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-29 08:22   [ Eltüntet ]   [ # 456254 ]  
Veterán

Fluff kérdés, a GK librák páncélja is kék?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-28 11:21   [ Eltüntet ]   [ # 456224 ]  
Akolitus
_Svindler_ - 2016-08-28 10:40

Köszi…marad botos.

Gyakorlati kérdés: Mivel vettem egy paladin dobozt, de ebből készítettem a könyvtárost, meg véletlenül egy Draigot is maradt 3 összerakandó figura…érdemes megcsinálni őket 3 db paladinnak, köztük egy dokival, vagy 3 db-ot felesleges hozni?

Ezt inkabb ugy fognam meg, hogy az a 3 hasznalhato terminatornak es paladinnak is barmikor senki nem fog belekotni a kulonbsegbe e kozott a 2 modell tipus kozott… Mar amig nem a banneres es az apotechary-t csinalod meg belolul. En szerintem sajnos a paladinok dragak magukban a sima terminatorokhoz kepest viszonyitva.
Viszont Draigo egy paladin osztaggal es feel no pain-el nagyon nehezen megallithato osztag lesz meg ha olyan keves modell is, foleg ha a librarianodat is oda csatolod be… van par vicces spell es kombo amivel fokozottan nehez megallitani egy ilyen mini halalcsillagot.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-28 10:40   [ Eltüntet ]   [ # 456222 ]  
Veterán

Köszi…marad botos.

Gyakorlati kérdés: Mivel vettem egy paladin dobozt, de ebből készítettem a könyvtárost, meg véletlenül egy Draigot is maradt 3 összerakandó figura…érdemes megcsinálni őket 3 db paladinnak, köztük egy dokival, vagy 3 db-ot felesleges hozni?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-28 06:59   [ Eltüntet ]   [ # 456212 ]  
Akolitus

A staff adja az adamantium will szabalyt es a +2 ero is sokszor jol jon. Ha valamire akkor hammerra erdemes cserelni, mert nagyon keves AP2 van alltalaban a unitjainknal es a libranak az csak 5 pontba kerul a szokasos 10 helyett.

A masik, hogy ritka, hogy van szabad 5 pont, meg mivel igy az adamantium will elveszik a unit-ba ezert en csak egy masodik libra eseten cserelnem.

Spellek meg attol fugg milyen szabalyok szerint jatszotok, mik az objektivak es mi ellen mesz.
A Sanctic majdnem mindig jo valasztas nagyon eros tud lenni a gate a cleansing flame es a Vortex is, de elegge lutri…
A Telepathy szinten nagyon eros Psychic shriek egyik legerosebb tamado varazslat es alapbol megkapod, plusz itt van az invisibility is ami sok esetben kozel elpusztithatlanna teszi a unitodat igy a warlordal benne… Mas kerdes akarsz-e ilyen spelleket hasznalni, talan versenyen.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-27 22:52   [ Eltüntet ]   [ # 456205 ]  
Veterán
_Svindler_ - 2016-08-27 21:03

Baltája nem hiszem, hogy lehet a GK librának:(

Mea culpa, úgy emlékeztem neki csak sima force weaponje van, nem a nemezis cuccok…

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  

2 ennyiből: 200
2

‹‹ Eldák      Adepta Sororitas ››