Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 68
1
Historical
Dátum: 2017-07-30 12:47   [ Eltüntet ]   [ # 467154 ]  
Veterán

Egy lovas római parancsnok a 28mm-es római seregemhez (legrosszabb esetben KoW Human Kingdoms lovas karakter). Egy régi Foundry fémfigura, eredetileg hellenisztikus utódállamokbeli lovassági parancsnok, de kapott egy római fejet a Warlord műanyag praetorianjaiból, meg egy kerek pajzsot szintén valamelyik műanyag Warlord római készletből.

Csatolt képek
Lovas_romai_tabornok1.jpg
 Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-25 14:07   [ Eltüntet ]   [ # 462988 ]  
Veterán

Lovagok a Fekete Sereghez. Semmi extra, a megboldogult WHF empire lovagjai korabeli magyar nemesi családok színeivel kifestve. Ahol lehetett, igyekeztem a meglévő heraldikát felhasználni, így lett pl az oroszlános pajzsú egy cseh lovag. Középen Szapolyai egy régi fém figura, meg néhányan kaptak salade sisakot, mert némelyik Empire alkatrész határozottan inkább a XVI. század elejét idézi már. (A zászlón azt a kopást közben kijavítottam, nekem is csak a fotón tűnt fel)

Csatolt képek
Fekete Sereg lovagok_4.jpgFekete Sereg lovagok_2.jpg
 Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-12 08:24   [ Eltüntet ]   [ # 462655 ]  
Veterán

50 GBP… Annyiért lehet szuper jó stratégiai társast is venni, PL Command and Colors Napoleonic.
Engem nem nyügöztek le. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-11 15:44   [ Eltüntet ]   [ # 462637 ]  
Veterán

“For…those who are traveling on a long journey or holiday and need a gaming fix.” Függők, kell nekik a dekás kiszerelés. smile Lehet én is veszek egyet - de a szabály lenne a lényeg, arról nincs szó még, gondolom BP lite lesz - legjobb esetben.

Aláírás 

http://szarnyashuszar.blogspot.hu/
http://borura-deru.blogspot.hu/

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-11 15:20   [ Eltüntet ]   [ # 462636 ]  
Veterán
Envoy - 2017-03-11 14:40

Egy érdekes újdonság: TravelBattle készlet a Perry tesóktól.

Ha jó gyerek leszek, lehet, hogy rendelek magamnak egyet. Két dolgot tudok elképzelni: vagy francia-osztrák napóleoni, vagy esetleg ‘48-as magyar-osztrák sereget festeni belőlük.

Ekkora méretben ha kékre fested, francia, ha pirosra, akkor brit :D

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-11 14:40   [ Eltüntet ]   [ # 462633 ]  
Akolitus

Egy érdekes újdonság: TravelBattle készlet a Perry tesóktól.

Ha jó gyerek leszek, lehet, hogy rendelek magamnak egyet. Két dolgot tudok elképzelni: vagy francia-osztrák napóleoni, vagy esetleg ‘48-as magyar-osztrák sereget festeni belőlük.

Aláírás 

http://csomopont.blogspot.hu/

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-22 00:59   [ Eltüntet ]   [ # 462196 ]  
Veterán

,,Vitézek, mi lehet ez széles föld felett szebb dolog az végeknél?”

XVI. századi magyar vitéz 28mm-ben, öntve lesz majd ez is. Ha más nem, Empire Soldiernak, vagy KoW-hoz.

Csatolt képek
Vegvari_vitez_1.jpgVegvari_vitez_2.jpg
 Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-20 13:53   [ Eltüntet ]   [ # 461262 ]  
Veterán

Köszi, én is arra jutottam, hogy külön érdemes hozni őket. Száz éves háborús franciákat csinálok, ott a számszeríjász kaphat pavését, 12 génuait raktam egy osztagba azzal, pavesier helyett meg inkább hozok voulgiereket alabárddal.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-20 13:46   [ Eltüntet ]   [ # 461261 ]  
Veterán

Egyébként, pl a teuton rendi számszeríjászoknak lehet pavese.jük, de az csak lövés ellen véd.

TG

Aláírás 

Karosszék tábornok

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-20 13:45   [ Eltüntet ]   [ # 461260 ]  
Veterán

Elméletileg ennek az lenne az értelme, hogy ha megrohamoznak, akkor egy esetleges sikeres lövéssel megállíthatod a rohamot, de mivel, viszonylag kevesen lőnek, ennek valójában csekély az esélye szerintem. (a roham miatt -1-gyel lősz, de rövid távra, miközben a támadók legalább 1/4-ét le kell lőni, majd ők, mivel lövészveszteség nem csökkentett Ld-t dobnak, és rohamozni általában nem az 6-os Ld-jű városi milliciával szoktak)

A szaracén seregnél én is szét fogom bontani a combined formation-okat, mert hiába lő majd minden egységem, önmagukban keveset sebeznek ahhoz, hogy moráldobásra kényszerítsem az ellenfelemet, azzal hogy lelövöm a csapata 1/4-ét. Szerintem is nagyobb értelme van (tapasztalatom szerint) 12-24 lövős figura egy tömbben hozásának, aki komoly sebszámot tudnak bevinni egyszerre. Egy ilyen számszeríjász egység, egy-egy körben akár 1-2 lovagot is le tud nyilazni, ami azt jelent, hogy mire rohamtávra ér akár még a sorbónuszát is elvesztheti. Pont miattuk, nálam a teuton és johannita lovagok már eleve egy sorban állnak fel. Persze ha sikerül mögéjük kerülni, vagy egy elszánt támadó megrohanja őket akkor mentek a levesbe, de szerintem addig már behozzák az árukat.

TG

Aláírás 

Karosszék tábornok

[ Profil ]  
Dátum: 2017-01-20 12:35   [ Eltüntet ]   [ # 461255 ]  
Veterán

Urak, WAB kérdés, elsősorban Armies of Chivalry vonatkozásban - combined formationnek mi értelme? Berakok egy sör pavesier mögé 2 sor számszeríjászt aminek ha jól értem a fele lőhet. Lehet, hogy csak én nem értem jól ezt a szabályt, de jobbank tűnik csak számszeríjász vagy csak pavesier osztagot hozni.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-17 12:46   [ Eltüntet ]   [ # 458187 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2016-10-17 12:03
Meyil’Kree - 2016-10-16 12:16
Freddy Krueger - 2016-10-08 21:50

Régen ígértem még a KoW-os topikban egy háziszabályt 1848-hoz, itt van az eleje, az általános szabályok, és a dicső magyar hadsereg.

Szeretlek! smile ;D

Én is szeretek minden 28mm-es 1848-rajongót:) Következő az osztrák hadsereg lesz, de az a baj, hogy róluk, de főleg az oroszokról nagyon kevés infó van. Nem tud valaki valami jó könyvet a témában?

Jelenleg nincs. A jövő évet akaroma 48-as projektnek szentelni, hogy 2018-ra az evfordulora meglegyen a bemutatós sereg.

Aláírás 

For the Darkspear tribe!
http://www.gamingboard.blog.hu - mert néha blogolok is a hobbiról.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-17 12:03   [ Eltüntet ]   [ # 458182 ]  
Veterán
Meyil’Kree - 2016-10-16 12:16

Régen ígértem még a KoW-os topikban egy háziszabályt 1848-hoz, itt van az eleje, az általános szabályok, és a dicső magyar hadsereg.

Szeretlek! smile ;D

Én is szeretek minden 28mm-es 1848-rajongót:) Következő az osztrák hadsereg lesz, de az a baj, hogy róluk, de főleg az oroszokról nagyon kevés infó van. Nem tud valaki valami jó könyvet a témában?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-16 12:16   [ Eltüntet ]   [ # 458133 ]  
Veterán

Szeretlek! smile ;D

Aláírás 

For the Darkspear tribe!
http://www.gamingboard.blog.hu - mert néha blogolok is a hobbiról.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-16 11:14   [ Eltüntet ]   [ # 458130 ]  
Veterán
ericghar - 2016-10-16 10:10
zirrian - 2016-10-16 09:28
ericghar - 2016-10-16 08:59
gorugrany - 2016-10-16 07:10

A Warlord-nál mintha true scale-ebb figurák jönnének ki mostanában. LINK Vagy csak én látom így?

Egy ideje már így van, amióta 3D tervezésre áltak át. BA-nál a fém veterán grenadierek Infinity kecsességgel pózolnak, mellettük a régi kiadású Fallschirmjagerek csupa “fából faragott királyfi”.

Ebben csak az nem igaz, hogy 3d-ben terveznének.

“Once a model has been mastered – whether it be in Green Stuff, Grey Stuff (or any other sculpting medium) – or 3D printed…” - néha igen, néha nem wink

Hát ez most így nem nagyon jelentett semmit - WW2 cuccaikról folyamatosan vannak “zöldek” (green stuff-al készült), ókorról dettó, Pike and Shotte ugyancsak…Antares talán részben 3d, de ott is valszeg a járművek, ill. a Konflikt ‘47 (aminek a figuráit NEM a Warlord csinálja, ők csak forgalmazzák, ill. talán a gyártásba besegítenek) az fixen 3d.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-16 10:10   [ Eltüntet ]   [ # 458128 ]  
Veterán
zirrian - 2016-10-16 09:28

A Warlord-nál mintha true scale-ebb figurák jönnének ki mostanában. LINK Vagy csak én látom így?

Egy ideje már így van, amióta 3D tervezésre áltak át. BA-nál a fém veterán grenadierek Infinity kecsességgel pózolnak, mellettük a régi kiadású Fallschirmjagerek csupa “fából faragott királyfi”.

“Once a model has been mastered – whether it be in Green Stuff, Grey Stuff (or any other sculpting medium) – or 3D printed…” - néha igen, néha nem wink

Aláírás 

minden szabály opcionális

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-16 09:28   [ Eltüntet ]   [ # 458125 ]  
Veterán

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-16 08:59   [ Eltüntet ]   [ # 458122 ]  
Veterán

Aláírás 

minden szabály opcionális

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-16 07:10   [ Eltüntet ]   [ # 458120 ]  
Veterán

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-09 14:37   [ Eltüntet ]   [ # 457890 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2016-08-09 13:46

Egy kis valami nektek is az ETC-ről. Athéni hadtörténeti múzeumban volt egy nagyon fullos 28mm-es 7. századi bizánci sereg, meg egy szintén 28mm-es hatalmas makett Bizánc városfalairól.

Gyerekkoromban a múzeumokban az ilyen diorámákról mindig azt gondoltam, hogy de jót lehetne velük játszani. Most sincs ez másképp.  LOL

Aláírás 

Into the fire of battle, onto the anvil of war

Go Steelers, Go Bears

[ Profil ]  

1 ennyiből: 68
1

‹‹ Confrontation rendelés      Cadwallon RPG ››