Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 5
1
Figurafotózás
Dátum: 2014-09-11 13:58   [ Eltüntet ]   [ # 410015 ]  
Veterán

Srácok, kéréssel fordulnék hozzátok. Szeretném az elkészült 2 infinity figurámat kitenni CoolMiniOrNotra, viszont nekem mindössze egy telefon áll rendelkezésemre fotózásra. Az lenne a kérdés tehát, hogy lenne-e bárki, akinek van tapasztalata/felszerelése figura fotózáshoz és ráadásul van is annyira kedves, hogy segítene nekem ilyenben egy alkalmas időpontban?

Aláírás 

Never forgive, never forget

[ Profil ]  
Dátum: 2014-03-24 13:15   [ Eltüntet ]   [ # 390040 ]  
Adminisztrátor

A normális megvilágítás ebben a kulcsszó, nem mindenkinek van meg rá a felszerelése. Mondjuk ahogy elnézem, ennek volt valamije, mégis elég szar lett a végeredmény. Az hogy csillog, ki van égve, színhelytelen, stb, mindenképp no-go egy profi fotóstól.

Azzal egyetértek, hogy el se kellett volna vállalja, ha nem tudja megcsinálni olyanra, amilyenre szeretnéd. Nem tudom, hogy milyen megbízást adtál le, én szerintem mutattam volna néhány példát és akkor lehet rá hivatkozni, hogy ez bizony még csak meg se közelíti, visszakérheted a pénzed.

[ Profil ]  
Dátum: 2014-03-24 12:11   [ Eltüntet ]   [ # 390022 ]  
Veterán
Stark - 2014-03-24 11:31

Azért ne felejtsük el, hogy ez egy igen speciális terület és egy természetfotós, aki mondjuk természetfotózásból él, nem feltétlen fog tudni neked jó termékfotókat csinálni.

egy filterek nelkuli, eles, normalisan megvilagitott kep tenyleg olyan nagy extra?

Amúgy meg: annyi tutorial van figurafotózásról neten, meg tudnád csinálni egy kis gyakorlással te is szerintem.

... CMON2013-as evkonyvhoz kuldjek be fotokat, de Apr 1-ig. Viszont 10-en utazok csak haza es osszes megjelolt figura otthon van.

Azaz nagyon nincsenek egy helyen a gep, en es a figurak..

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2014-03-24 11:40   [ Eltüntet ]   [ # 390010 ]  
Veterán

Azért ne felejtsük el, hogy ez egy igen speciális terület és egy természetfotós, aki mondjuk természetfotózásból él, nem feltétlen fog tudni neked jó termékfotókat csinálni. Vagy esküvői fotós se. Keress olyan fotóst, aki termékfotózásból él, ha mindenáron ezt így akarsz képeket a figuráidról, az meg fogja tudni neked csinálni. Definiáld neki, hogy mit akarsz, hogy ne legyenek benne művészi filterekkel telepakolt képek.
Amúgy meg: annyi tutorial van figurafotózásról neten, meg tudnád csinálni egy kis gyakorlással te is szerintem.

Ha az illető természetfotós vagy esküvői fotós akkor miért vállal el termékfotózást ? Ha nem ért hozzá ne vállalja el , ennyi.
Én visszakérném a pénzt.

Aláírás 

Ealdó festék tartók:Kép1

Rendelésre tudunk lézerrel vágni.

[ Profil ]  
Dátum: 2014-03-24 11:31   [ Eltüntet ]   [ # 390008 ]  
Adminisztrátor

Azért ne felejtsük el, hogy ez egy igen speciális terület és egy természetfotós, aki mondjuk természetfotózásból él, nem feltétlen fog tudni neked jó termékfotókat csinálni. Vagy esküvői fotós se. Keress olyan fotóst, aki termékfotózásból él, ha mindenáron ezt így akarsz képeket a figuráidról, az meg fogja tudni neked csinálni. Definiáld neki, hogy mit akarsz, hogy ne legyenek benne művészi filterekkel telepakolt képek.

[ Profil ]  
Dátum: 2014-03-24 10:52   [ Eltüntet ]   [ # 389996 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2014-03-24 09:53

Soha nem gondoltam volna, hogy valaki aki ebbol(fotozasbol) el ennyire hasznalhatatlan dolgokat csinal.

Túl régóta élsz külföldön. Itt nagyon sokan élnek haszontalan dolgokból, és a legtöbben ebből jobban mint mit :(

Azért majd Moson-ra egyeztessünk ;)

[ Profil ]  
Dátum: 2014-03-24 09:53   [ Eltüntet ]   [ # 389980 ]  
Veterán

Lehet rosszul gondolom, de ha en fotos lennek es latnam, hogy a celtargy fele egy homalyos folt, akkor azt a kepet biztos nem adnam a kliensnek, hanem hibanak vennem es ujra probalkoznek.

Látod, ha időben szólsz, ennyiből még én is megoldom az utazást és a teljes fotoapparátus cipelését…

Tegnap este tudtam meg osoktol, hogy 20k-ba kerult, kepeket elotte szombaton kaptam emailben.
Soha nem gondoltam volna, hogy valaki aki ebbol(fotozasbol) el ennyire hasznalhatatlan dolgokat csinal.

nnaja es rogton lett volna szallasod is estere (teljes lakas most ures, bar berendezett) :D

ez van. CMON-ra feltoltottem a regi kepek nagy felbontasu valtozatat. A 92 elkuldott kep meg effektiv torolve (elrettentes miatt a zip meg megtartva)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2014-03-24 09:43   [ Eltüntet ]   [ # 389977 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2014-03-23 19:40

futopoen, hogy az altalam keszitett kepek sz*rok, de ennyire rosszat meg en sem vagyok kepes fotozni + legutolso okostelefonnal jobb kepet csinal akarki, akit utcan megkersz ra.

Ennyire sz*r képeket csak az tud csinálni, aki fényképész “művész” - aki mindenáron próbál valami szokatlant, művészit belevinni minden képébe. És még sosem látott, fotózott miniatűr figurákat.

GD-n is szembesültünk már ezzel (sajnos), pedig a legtöbbször az elején tartok egy rövid 10 perces beszélgetést a fotóssal hogy mit és hogyan kellene.

Látod, ha időben szólsz, ennyiből még én is megoldom az utazást és a teljes fotoapparátus cipelését…

[ Profil ]  
Dátum: 2014-03-23 22:58   [ Eltüntet ]   [ # 389946 ]  
Veterán

Hát komám ez nem munka ez valami selejt.
Találd ki, hogyan követeled vissza a pénzedet. Ha szeretnéd a családját megfenyegetni, én szívesen segítek. 70 km nem távolság.

Aláírás 

Alba Regia Hadijáték Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2014-03-23 19:40   [ Eltüntet ]   [ # 389922 ]  
Veterán

Roodietol elore is elnezest az 5 kepert, hogy pazarlom a tarhelyet.

Pottyet kiakadtam.
Eloszor jott a jo hir, hogy CMON2013-as evkonyvhoz kuldjek be fotokat, de Apr 1-ig. Viszont 10-en utazok csak haza es osszes megjelolt figura otthon van. Igy nincs mit tenni megkertem osoket, hogy keressenek egy fotostudiot es csinaltassanak a figurakrol jo kepeket.

Nos megjottek a kepek. 20000Ft-ert a kovetkezo szintet szallitotta le a t. fotos. (ld csatolt kepek)

A kepekrol (csak a meretet valtoztattam, hogy csatolni tudjam):
1. elesseg merre van?
2. fennyel szembe fotozas + elesseg + feher beegese (+ ez a figura egy csoportkephez tartozik, nem egyedul kellett volna fotozni)
3. elesseg es feher beeges
4. szoval gond van a vilagitassal… akkor kivisszuk padra? vagy hol fotozta?
5. szokasos dolgok mellett (kiemelnem, hogy az oszlop oldala FEKETE vegig) miert FF kep? nem a fejlodo(es nem letezo) muveszet amit kertem, hanem hasznalhato kepek a figurakrol.

futopoen, hogy az altalam keszitett kepek sz*rok, de ennyire rosszat meg en sem vagyok kepes fotozni + legutolso okostelefonnal jobb kepet csinal akarki, akit utcan megkersz ra.

Csatolt képek
FIGURAK 16871.jpgFIGURAK 16886.jpgFIGURAK 16898.jpgFIGURAK 16902.jpgFIGURAK 16915.jpg
 Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2013-01-30 00:49   [ Eltüntet ]   [ # 326444 ]  
Veterán

Na csak, hogy ne hagyjam egy évig állni ezt a szálat smile

Arcok, videót próbált már valaki? Teljesen az agyamra megy, hogy mennyire nem egyszerű.
A D90-essel élből befürödtem, aztán a melóhelyemről kunyerált JVC kamerával csináltam, amit multkor linkeltem a “Hogyan csináljam”-ba, de kép tekintetében az is katasztrófa.
Ez most már a HD korszak, Samsung NX1000-rel, de még mindig nem vagyok hasra esve. Van tapasztalat?

Bagoj

[ Profil ]  
Dátum: 2012-02-03 21:22   [ Eltüntet ]   [ # 274419 ]  
Veterán

Az első link számomra haszontalan, de a második tök jó kis cikk.
Kösz szépen.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2012-02-03 21:15   [ Eltüntet ]   [ # 274418 ]  
Újonc

hát az EV az az expozíciós érték, ennek csak naaaaggggyon közvetve van köze a zársebességhez, ezenkívül kompakt gépen nehogy kikapcsold az autófókuszt.
próbálj meg a téma “világosságával” megegyező hátteret használni, ill a fénymérés módján állítani.

[ Profil ]  
Dátum: 2012-02-03 20:21   [ Eltüntet ]   [ # 274410 ]  
Veterán

Feltehetően az Exposure Value volt az. Magyarul zársebesség - az expozíció ideje, mennyi ideig legyen nyitva a rekesz. Mondjuk ettől lényegesen nem lesz sem fényesebb, sem sötétebb. Vagy ha mégis, hát csak minimálisan. Elsősorban ugyanis nem arra való. Egyes gépeken arra is jó, hogy a rekesz méretét is beállítsd.

http://en.wikipedia.org/wiki/Exposure_value

Digitális fényképezéshez javaslom ezt: http://fotozz.hu/cikket_megmutat?cikk_ID=117
Valamint rengeteg gyakorlást, napi több száz különféle kép készítését mindenféle beállításokkal, hogy nem csak értsd, de tudd is, mi micsoda és mire jó a gépeden.

Első lépésnek például kapcsold ki az autofocust.

[ Profil ]  
Dátum: 2012-02-03 17:47   [ Eltüntet ]   [ # 274396 ]  
Veterán

No kérem.

Ezt a két képet próbálgatás képpen csináltam meglehetősen őskövület gépemmel(sony dsc-p72 3.2 megapixel).
A háttér sima kartonpapír, a megvilágítás egy éjjeli ledlámpa(8-10 led van egymás mellett sorban)

Az első képek meglehetősen fényesre sikerültek, majd állítottam valami EV-n mínusz irányban, és akkor kaptam ezeket a képeket.

1kép
2kép

Kérdésem az volna, hogy mi az az EV, amit állítottam?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2012-01-25 20:43   [ Eltüntet ]   [ # 272996 ]  
Veterán

Ámen!
Írnék bővebben is, de már így is eléggé offtopic a dolog, de térjünk vissza eredeti témánkhoz, a figurafotózáshoz néhány mondat erejéig.
A magam részéről a figurákat egy papírdobozból készült tárgysátorban, fekete háttér előtt (fotókarton) fényképezem pár lámpa, néhány fénymásolópapír és egy rendszervaku segítségével amiknek a fényét egy fehér lepellel lágyítom.
A vaku a főfény, a többi cucc csak derítésre szolgál, utómunkálatokra csak minimális mértékben van szükség (fehéregyensúly ha nem jól állítottam be, minimális élesítés, egyéb változtatásokat nem csinálok).
A képeket minden esetben (ha komolyan veszem a dolgot és nem fázis fotó készül az asztalomnál) állványról készítem, madzagos kioldót használva hozzá.
A képek RAW formátumban készülnek, ezeken sokkal könnyebb az utólagos korrekciókat elvégezni, a kisebb javítások után a képeket jpg-ben mentem el majd átméretezem őket a felhasználási felület függvényében.
Az eredmények (amennyiben érdekel valakit) megtekinthetőek az aláírásban szereplő linken.
Jó fotózást mindenkinek!:)

Aláírás 

Hodie mihi, cras tibi.
Ma nekem, holnap neked.

Képek

Nem makettes képek

[ Profil ]  
Dátum: 2012-01-25 14:44   [ Eltüntet ]   [ # 272936 ]  
Adminisztrátor

A kosz eltávolításával nem komoly javításra gondoltam én sem. Koszokat saját kézzel, erre a célra kitalált fúvókával és egyéb pamacsokkal nagyszerűen el lehet távolíani, nem is kerül sokba. Annyira nyakas szennyeződéssel szerencsére még nem volt dolgom, hogy szervízbe kellett volna menni miatta. Ha neked igen, remélem minden rendben végződött. Nem jött le, hogy ilyesmiről van szó.

A tavi csajjal nem kalandoztam el a portré irányába, nem arról van szó, amit rengeteg neten keringő videón is látni, hogy hogyan gyártanak Cosmopolitan címlapképet. Tényleg csak a színek finom ide-oda módosítgatására gondoltam. A példát azért hoztam, mert ez történetesen megvan a tiff formátumban is, de ha végignézed a fotóstreamjét a fotósnak, vagy mondjuk az autós-növényes miniprojektjét, ott is ugyanez a helyzet.

Ja, az online fotóoldalakon feltűnő kommentek talán 1%-a értékelhető kritika, egy külön műfaj.

[ Profil ]  
Dátum: 2012-01-25 14:08   [ Eltüntet ]   [ # 272931 ]  
Veterán

Elnézést kérek a kicsit hosszabbra sikerült előző hozzászólás miatt:)
A következő téma viszont érdekes és tanulságos:
fotókritika

Nekem tetszett:)

Aláírás 

Hodie mihi, cras tibi.
Ma nekem, holnap neked.

Képek

Nem makettes képek

[ Profil ]  
Dátum: 2012-01-25 13:26   [ Eltüntet ]   [ # 272924 ]  
Veterán

Én bizakodó ember vagyok és mindig a jobbat tételezem fel a másikról még ismeretlenül is és ezt egészen addig fenntartom amíg az ellenkezője be nem bizonyosodik.
Szerintem nagyjából ugyanarról beszélünk csak kicsit másképpen, a tavi csajról készült képpel viszont elkalandoztál a portré retus irányába, ugyanis ott nem ritka a 15-20 ilyen olyan beavatkozást segítő réteg, mondjuk annak igazán nem sok köze van a figurafotózáshoz.
Legalábbis ami engem illet, ugyanis az eddigi fotózási gyakorlatomban szinte mindig sikerült kinyögni a színhelyes képet (kivéve a legutóbbi készterméket, ahol a római piros szoknyája majdnem kifogott rajtam) és csak minimális korrekcióra volt szükség, hogy azt kapjam vissza a képen amit az asztalomon láttam anélkül, hogy teljesen ízekre kellene szednem a képet.
Megjegyzem, hogy jó néhány éve foglalkozok portré (stúdió) fotózással is és nagyjából képben vagyok, hogy mit kell csinálni egy képpel, hogy elfogadhatóan nézzen ki.
“A koszfoltot a lencsén tessék letisztítani és új képet csinálni. A figura nem illan el, mint egy tengerparti naplementés-sirályos pillanat. Karcos lencsével művészfotót bármennyit, de nem figurafotót. Aki meg nem figyel a horizontra, az magára vessen “
Irigylésre méltó ez a szakmai és erkölcsi magasság (még smileval a végén is), a magam részéről valószínűleg sosem fogom elérni ezt a szintet, de nem is vágyódom oda még megszédülnék ott fenn (megmaradok lelkes amatőrnek) és szerencsére mindig van valaki aki érez magában akkora szakmai elhivatottságot, hogy szigorú atyai intelmeivel a helyes úton tartsa a eltévelyedett lelkeket, elő is veszem a kőtáblákat és felvésem rájuk az elhangzott meta igazságokat:)
Ahogy azt szokták mondani: a jó tanács ingyen van és aranyat ér, mindazonáltal úgy érzem, hogy jelentős nézetbeli és vélemény különbségek alakultak ki amik szerintem feleslegessé teszik a további vitatkozást és ahogy korábban már rámutattam senkit sem kívánok befolyásolni fényképezési és egyéb ezzel kapcsolatos szokásaiban, cserében hasonló előítélet mentes hozzáállást várok el:)
Utólagosan is elnézést kérek mindenkitől amiért pár képemről kiszedtem utómunkával a szenzorra tapadt koszt, sajnos néhány hónapig erre nem volt 20 ezer forintom, hogy szakszervízben végeztessem el ezt a munkát amihez jómagam nem értek. (Mea culpa, mea maxima culpa)!
Összefoglalva tehát, mindenki úgy és avval fotóz ami a szívéhez legközelebb áll, részemről áldásom rá amennyiben a végeredmény megüti az elvárható legminimálisabb élvezhetőségi/értékelhetőségi szintet.
Ja, a figuráimat a rajtuk lévő összes hibával együtt fényképezem le és a képeket úgy is publikálom, no nem mintha bárkinek bármi köze lenne ezekhez a dolgokhoz (mindenki kapirgáljon a saját kis dombocskáján, a kukorékolásról nem is beszélve), de nekem így kerek a világ és aki ezt nem hiszi annak utána járunk!:)

Aláírás 

Hodie mihi, cras tibi.
Ma nekem, holnap neked.

Képek

Nem makettes képek

[ Profil ]  
Dátum: 2012-01-25 12:03   [ Eltüntet ]   [ # 272909 ]  
Veterán

Nyilván ti kompetensebbek vagytok a témában mint én, én minimálisan szoktam “javítani” a képeimen( fény), viszont biztos vagyok benne hogy jó pár profi jobban beleturkál a képeibe, nyilván nem azt mondom hogy mindegyik,de biztos h van olyan személy.

CMON-os festős könyvben is egy egész fejezed szól arról hogy PS-el hogyan lehet agyon tunningolni a képeket, mivel én teljesen noob vagyok PS-hez ezért nem mélyültem bele,meg nem is látom értelmét nagyon.

Aláírás 

Metal in the morning, metal in the night.
Bérfestést vállalok!!!

T.M.T. Prodáksön.

Brush for the brush god!

Festések (Referencia)

[ Profil ]  

1 ennyiből: 5
1

‹‹ NMM      AirBrush ››