Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 16
1
[Bolt] Gép-Ház
Dátum: 2017-04-19 17:38   [ Eltüntet ]   [ # 463513 ]  
Veterán

Srácok!
Az utóbbi időben nem kapunk választ az asztalfoglalásokra, pedig a a chat ablak mindig igazolja, hogy olvastátok, és legutóbb is állítólag senki nem tudott róla pedig másfél héttel előre szóltunk, mégis alig jutott nekünk asztal. Reagáljatok pls. Ha esetleg más portálon jobb lenne ezt intézni akkor adjatok valami tippet, e-mail vagy egyéb. Köszi.

Aláírás 

Another day nearer the battle,
So drink up my lads and look brave,
Cos every day nearer the battle
Is another day nearer the grave.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-06 21:12   [ Eltüntet ]   [ # 462532 ]  
Veterán

Egy kis szösszenet:
Beszámoló
Nemsokára kikerül a kollégáé is.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-07 17:58   [ Eltüntet ]   [ # 461832 ]  
Veterán
Serrath - 2017-02-07 10:27

erről a versenyről lehet valahol részletesebben olvasni? kiírás egyebek?

Sziasztok!

A következő fordulóról még nincs esemény, egyenlőre csak annyit tudunk, hogy 1500 pont lesz és márciusban.

a lent említettnek itt a leírása

az alapok gondolom nem nagyon fognak változni.

sereglistákat nem kaptunk, talán utólag majd feltöltik. Mindenki vitte magával a sajátját.

Ha esetleg követitek az oldalunkat, ott igyekszünk folyamatosan minden versenyről valamilyen formában beszámolni.

Üdv.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-07 14:45   [ Eltüntet ]   [ # 461820 ]  
Veterán

Ileny 1000 pontos 40k kezdő verseny engem is érdekelne. van kb 1000 pontnyi nekronnak megfelelő manticos elf robotom és kiprobálnám őket.

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-07 10:27   [ Eltüntet ]   [ # 461815 ]  
Veterán

erről a versenyről lehet valahol részletesebben olvasni? kiírás egyebek?

Aláírás 

Ha az igazság pihen, a halálnak kétszer annyi dolga van.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-07 09:33   [ Eltüntet ]   [ # 461812 ]  
Veterán

a sereglistákat feldobnátok valahová? kösz

[ Profil ]  
Dátum: 2017-02-06 15:44   [ Eltüntet ]   [ # 461797 ]  
Veterán

Üdv mindenkinek!
Következzen egy kisebb beszámoló a budapesti gépházas kezdőversenyről.

22 fővel indultunk neki. Ezt kiemelném rögtön az elején, jó volt,hogy ennyien indultunk, ilyenkor jó eséllyel találkozhatunk több érdekes seregkoncepcióval is, illetve bízhatunk abban,hogy nem ugyanazzal sorsolnak össze, mint akivel gyakorolsz a meccsre. smile

Első körben pár dolog nagy vonalban: a verseny lebonyolítása korrekt volt, pontos kezdések, betartott ütemterv, így volt időnk kényelmesen ebédelni, és nem is tartott hajnalig a megmérettetés. Nyilván ehhez hozzájárult, hogy 1000 pontos seregeket lehetett hozni. Az időjárás is kedvezett az eseménynek, többen jöttek vidékről, volt egy 3 fős társulat is, akik egészen Balatonlelléről utaztak fel. Jó látni ekkora mezőnyt, remélem a jövőben is várhatóak lesznek ekkora versenyek.

A seregek változatosak voltak, akadt necron, tau, eldar, káosz űrgárdisták, démonok, orkok, nidák, lojalista marine rendházak és még harlequinek is. Változatos mezőny mind a seregeket, mind a játékosokat illetően. Saját példám, hogy az első játékban ha jól emlékszem Tibor a 3. csatáját vívta a káosz oldalán, míg a 3. mérkőzésemet CSG-vel sikerült lejátszanom, aki mondhatni elég nagy rutinnal és versenyzői sikerekkel rendelkezik. A terepeket illetően picit érezni lehetett,hogy váratlanul érte a szervezőket a létszám, és volt akinek az egysége Aprajafalvába mishappelt. Nem azt mondom,hogy kevés volt a terep, csak néha érdekes megoldások voltak már. :D

Több esetben próbálják a szervezők a kezdőket/profikat elválasztani, vagy külön eseményt szervezni, ami nem könnyű, és nagyon nehéz megtalálni az arany középutat, hogy mindenki számára legyen egy élhető versenykörnyezet. Ebbe részletesen nem mennék bele, csak a szervezők figyelmét hívnám fel arra,hogy ahhoz, hogy egy versenysorozat sikeres legyen/maradjon sok tényezőt figyelembe kell venni.
A formátum nem rossz, 1000 pont, 2 seregtest, és nem engedett a lord of war, így sikerült aránylag egy balanszos környezetet kialakítani. A küldetéseket tekintve az alapkoncepció jónak tűnik, a pontszámítás volt elsőre bonyolult, de az is megszokható, ha a sorozat végéig tartják ezt a rendszert. Az,hogy előre lehet tudni a küldetéseket az nagyon jó, de továbbra is úgy gondolom,hogy 1-2 nappal a verseny előtt rendkívül hasznos lenne, ha látnánk a seregeket, mert nem kellene a 2 órás mérkőzés első 20 percét átbeszéléssel tölteni. Pláne, ha minél kezdőbbek a játékosok, és minél kevesebb sereget ismernek. Ha én a nida játékossal kerültem volna össze, akkor biztos én is csak pislogtam volna,hogy melyik egység tulajdonképpen mit csinál, átbeszéljük, elkávézunk, de mindezt az időt magára a játékra is fordíthattuk volna.

Pár szót írnék az egyes mérkőzéseimről is: első körben jómagam egy eldar cad - harlequin formációt vittem.

1. mérkőzés: Bódogh Tibor - CSM - Nagyon új játékos, különdíjat érdemel,hogy fluffos csm sereget hozott!! sokat beszélgettünk,hogy merre lehet, érdemes vinni majd a koncepciót a későbbiekben. mivel sok gyalogost és rhinot hozott, ezért a spammelt s6os lövéseknek nem örült, én pedig a formáció adta
újradobható jink miatt elég kényelmes pozícióban játszhattam. És végig domináltak az S6-os lövések. Külön kiemelném,hogy az első küldetésnél igen nagy veszély,ha valaki egy nagyon erős páncélos alakulatot,egységet tud az egyetlen objektívára tenni, egy land raider simán hozta másnál a pontot. Ezért is féltem, mert nem nagyon volt rá ellenszerem, a gyakorló meccseken a necron av13as ghost ark nagyon nem adta…itt szerencsére sikerült fogni a pontot, ugyanakkor megjegyezném, hogy az 1hp-s rhinoba sikerült 2 S8, 1 S7 és 15 darab S6 lövéssel 1 darab glance-et bevinnem,mindezt úgy,hogy a pusztában állt. :D

2. mérkőzés: Péter Bendegúz - Eldar - Mondhatni mirror, de azért nem. Nálam harlequinek, ott dark repaers - ignore cover s5 lövéssel - , fire prism, valamint egy osztag DÉFLÉMER, na az kemény volt. Ellopta a kezdeményezést, és onnantól végig hátrányban, én jinkeltem, mire ő nem,, ezen nagyon el is
ment a meccs, több pontot is fogott, de eléggé szoros volt én úgy érzem a küzdelem, mindkettőnknek oda kellett a hasonló taktika miatt figyelnie. A kezdés, a kezdés itt nagyon sokat ért.

3. mérkőzés. Csordás Gábor - Raven guard - CSG, mit mondjak, rutin, jó sereg, drop podot sehogy nem bírtam leszedni egy objektíváról, majd 5 scout s4-es lövésekkel, és talán 1 gránáttal vitte el az újradobható jinkes skimmeret a másik objektíváról. Nem igazán akart menni a dolog, az első 2 körben még jól álltam, én jobban dobtam látványosan akkor behúztam pár pontot, de utána megfordult. Ha jól emlékszem volt,hogy a storm boltere a drop podnak 2 lövéssel elvitte az s10es war walkeremet, aminek még 5ös invuja is van. Csúcs érzés volt :D Arra még emlékszem, ahogy a 3 sikeres warp chargos psychic shriekemet talán 4 kockából denyolta. Nem ment a dolog, és a középre ledobott devastator osztag a slow and purposeful termivel nagyon jól muzsikált. Az objsec drop podok nagyon erősek voltak, itt is érződött,hogy ha a war walkerek nem tudnak páncélt bontani, akkor az s6-os spam sem elég hozzá,hogy eltüntessem az osztagot és a podot egyaránt a pontokról.

A verseny végeredménye pedig:
1. hely: Péter Bendegúz
2. hely: Mátyus Dávid
3. hely: Csordás Gábor

Köszönet a szervezőknek és a résztvevőknek!
jim

további okosságok: https://www.facebook.com/Exterminatushirado/posts/1515258105151212

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-21 15:45   [ Eltüntet ]   [ # 458360 ]  
Veterán

Sziasztok!

Gondoltam csinálok egy összesítést, hogy milyen programok várhatók nálunk a következő hetekben:

10.21. Magic: the Gathering II. TDH liga VII. forduló - Tiny Leaders verseny
10.22. Társasjátékos nap
10.23. Infinity verseny
10.24. Magic: the Gathering modern verseny
10.26. Festő szakkör
10.28. Magic: the Gathering IV. LimCon liga II. forduló (sealed verseny)
10.31. Magic: the Gathering Kaladesh draft

11.02. Festő szakkör
11.03. X-Wing bemutató
11.04. Magic: the Gathering III. TDH liga I. forduló
11.06. Steamroller - Warmachine/Hordes verseny
11.07. Magic: the Gathering modern verseny
11.09. Festő szakkör
11.11. Magic: the Gathering IV. LimCon liga III. forduló (sealed verseny)
11.12. Hősök Hajnala D&D verseny
11.13. KazuárMini Warmachine/Hordes verseny
11.16. Festő szakkör
11.18. Magic: the Gathering III. TDH liga II. forduló
11.19. Budafaux - Malifaux verseny
11.20. The 9th Age verseny
11.21. Magic: the Gathering modern verseny
11.23. Festő szakkör
11.25. Magic: the Gathering IV. LimCon liga IV. forduló (sealed verseny)
11.26. Kazuár Warmachine/Hordes verseny
11.30. Festő szakkör

12.11. Steamroller - Warmachine/Hordes verseny

Aláírás 

Gép-Ház wargame bolt és klub
1082 Kisfaludy u. 28/a (bejárat a Nap utca felől)
Nyitva minden nap 10:00-21:00 óráig
http://www.gep-haz.eu
.(Az email cím megtekintéséhez engedélyezni kell a JavaScriptet)
+36 30 181 29 49

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-18 09:17   [ Eltüntet ]   [ # 457165 ]  
Veterán

Sziasztok, ma 15 órától akad egy szabad asztal Marvelezni?

Aláírás 

DiL - Vadnyugati skirmish magyarul
SAGA
Firestorm Armada és Planetfall segédlet
Cry ‘Havoc!’, and let slip the dogs of war

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-24 12:49   [ Eltüntet ]   [ # 456055 ]  
Veterán

Sziasztok!

Augusztus végéig 20% kedvezményt adunk a Games Workshop, Privateer Press és Wyrd Miniatures termékeink árából.

Aláírás 

+36 30 181 29 49

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-08 09:33   [ Eltüntet ]   [ # 455222 ]  
Veterán

Szia Ákos!

Általában szokott lenni alapozó. Sajnálom, ha már többször is jártál úgy, hogy éppen nem volt amit szerettél volna. Néha előfordul, hogy szerencsétlenül jön ki a dolog. Hidd el, mások is keresik, nem előled dugdossuk. Viccet félretéve, tényleg sajnálom, hogy csalódottan távoztál, a napokban érkezik alapozó.

Üdv,
Jézus

Aláírás 

+36 30 181 29 49

[ Profil ]  
Dátum: 2016-08-06 12:40   [ Eltüntet ]   [ # 455148 ]  
Veterán

Tökre leköteleznétek ha legalább az alapdolgokból lenne árukészlet. 4. alkalommal keresek különböző dolgot ami full alap lenne (most pl. alapozót) és csak röhögcsélés a válasz meg a kijelentés h dehát elfogyott pár hete.

kevés a haszon ahhoz h megérje rendelni? nem teljesen vágom a szitut.

Aláírás 

“One,two, three ‘n four
Some declare a Holy war”

War. War never changes…

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-10 07:30   [ Eltüntet ]   [ # 453387 ]  
Veterán

Hétfőn (06.13. 17:00) Malifaux bemutató lesz nálunk. Jertek minél többen! smile

Aláírás 

+36 30 181 29 49

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-11 08:25   [ Eltüntet ]   [ # 452426 ]  
Veterán

Talán már hallottatok róla de azért ide is kiírom: SÖR került a Gép-Házba wink

Aláírás 

+36 30 181 29 49

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-14 10:11   [ Eltüntet ]   [ # 451192 ]  
Veterán

Akkor szombaton reggel 10kor gyülekező egy jó kis killteam napra smile

A lsitát mindenki BattleScribe programmal csinálja.
Listát előre elküldeni nem kell. De a program szerint ne legyen benne hiba.
A küldetések az alap könyv küldijei (vagy arra nagy hasonlító) lesznek.

Várunk mindenkit

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-14 09:36   [ Eltüntet ]   [ # 451183 ]  
Veterán

Köszönöm! Akkor május közepétől számíthattok plusz egy IG/IK hadvezérre valamelyik csapatban gondolom, ahol kevesen vannak grin

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-14 08:16   [ Eltüntet ]   [ # 451176 ]  
Veterán
Slam - 2016-04-12 11:03

Én szívesen belevágnék, de május közepe előtt nem fogok tudni eljönni. Lehet később is csatlakozni?

Mindent lehet wink

Aláírás 

+36 30 181 29 49

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-12 11:03   [ Eltüntet ]   [ # 451092 ]  
Veterán

Én szívesen belevágnék, de május közepe előtt nem fogok tudni eljönni. Lehet később is csatlakozni?

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-12 08:44   [ Eltüntet ]   [ # 451083 ]  
Veterán

Szombaton indul a liga, aki szeretne még csatlakozni jelentkezzen!

Aláírás 

+36 30 181 29 49

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-07 13:18   [ Eltüntet ]   [ # 450797 ]  
Veterán

Nagyon jól hangzik, de szerintem érdemes lenne kiegészíteni egy olyannal, hogy a tetszőleges számú csatából (a kötelezőn felül) a legjobb 3 számítson, különben kvázi az fog nyerni, aki beköltözik hozzátok…

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  

1 ennyiből: 16
1