Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 42
1
[Bolt,Klub] HammerTime Cafe
Dátum: 2017-10-17 19:03   [ Eltüntet ]   [ # 469413 ]  
Moderátor

ÁRCSÖKKENÉS!

A Games Workshop termékeink ára csökkent. smile

Így egy Start Collecting! kezdőcsomag már csak 17 500 Ft, vagy egy Dark Imperium kétszemélyes kezdőcsomag csak 33 250 Ft!

Minden vásárlással a hobbit támogatjátok, így még több minőségi versenyt és egyéb más rendezvényt tudunk szervezni nektek! smile

Csatolt képek
HammerTime Cafe Games Workshop leárazás.png
 Aláírás 

HammerTime Cafe
Hammer Times Youtube Csatorna

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-17 10:17   [ Eltüntet ]   [ # 469404 ]  
Moderátor

A ShadeSpire kezdődoboza nálunk az éves tagsággal rendelkezők számára csak 11 310 Ft!

Hamarosan indítjuk a versenysorozatunkat amelyben megmérettetek ebben a nagyszerű és egyszerű Warhammer társasjátékban!

Gyertek be hozzánk és készüljetek!

Csatolt képek
60010799005.jpg
 Aláírás 

HammerTime Cafe

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-12 17:42   [ Eltüntet ]   [ # 469303 ]  
Moderátor

A verseny egyéb szabályai:

A proxy szabályokról eddig még nem esett szó. A konvertált figurákat szívesen látjuk, de minden figuránál a megfelelő felszerelés kell legyen, valamint a méretében meg kell egyezzen a figura és a figura talpa.

Festettségi követelmény nincsen.
A figuráknak összerakottaknak kell lenniük, akár blue tac-al.

Aláírás 

HammerTime Cafe

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-11 12:14   [ Eltüntet ]   [ # 469255 ]  
Moderátor

Na megjöttek a küldetések. A továbbiakban ezeket a küldetéseket fogjuk használni.
Ezen versenyen most az 4-5-6 küldetést fogjuk használni.
Megj.: Ezek az ITC hivatalos küldetései. Az ITC hivatalos FaQ-ját nem használjuk!

Itt találhatjátok a küldetések dokumentumát!

Aláírás 

HammerTime Cafe

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-04 03:47   [ Eltüntet ]   [ # 469067 ]  
Moderátor

A 2017/2018-as szezon első versenye hamarosan megrendezésre kerül. Küldetések és egyéb információk a szezonra nézve nem sokára kikerülnek, de addig is jelentkezzetek a versenyre! smile

Csatolt képek
HammerTime Cafe Warhammer 40K 2017.2018 Szezon.jpg
 Aláírás 

HammerTime Cafe

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-03 12:04   [ Eltüntet ]   [ # 469057 ]  
Moderátor

Tudjátok, holnap bitz piac a HammerTime Cafe-ban! smile

Aláírás 

HammerTime Cafe

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-29 11:04   [ Eltüntet ]   [ # 468938 ]  
Moderátor

Sajnos ezek a transport dobozok már nem kaphatóak. :(

Aláírás 

HammerTime Cafe

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-29 05:36   [ Eltüntet ]   [ # 468925 ]  
Veterán

Igen a Dark Angels Gauntlet…. féle dologra gondoltam.
Köszi!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-28 23:25   [ Eltüntet ]   [ # 468924 ]  
Veterán

Getting started of whatever?

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-28 23:24   [ Eltüntet ]   [ # 468923 ]  
Veterán
Tazzz - 2017-09-28 21:26

Sziasztok!

Egy kis infót kérek. Voltak azok a dobozok amiben volt egy Rhino és egy tactical osztag. Azt próbálom kideríteni, hogy mi volt a nevük és hogy be lehet-e még szerezni? Akár CSM formátumban is…

Köszi,
Tazzz

Mint nem-viszonteladó ahogy látom már egy jó ideje nem forgalmazza a GW így max csak valami porosodó raktár készletben lehet reménykedni. Ha ilyenekre gondolsz Tazz smile .

Szerk: Dark Elda variáns

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-28 21:26   [ Eltüntet ]   [ # 468922 ]  
Veterán

Sziasztok!

Egy kis infót kérek. Voltak azok a dobozok amiben volt egy Rhino és egy tactical osztag. Azt próbálom kideríteni, hogy mi volt a nevük és hogy be lehet-e még szerezni? Akár CSM formátumban is…

Köszi,
Tazzz

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-28 17:06   [ Eltüntet ]   [ # 468913 ]  
Veterán

A vicc az (számomra), hogy otthon most mozdultok el az Eternatól a Maelstormra, itt meg pont fordítva. smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-28 13:14   [ Eltüntet ]   [ # 468890 ]  
Veterán

Szeretnèk foglalni egy asztalt holnap nyitàstòl!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-28 10:18   [ Eltüntet ]   [ # 468878 ]  
Veterán

Amúgy szerintem jók azok az objektívás kártyák. Még a pontozást kellene átalakítani, hogy ne csak az számítson, hanem az ölés is valamennyire.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-28 09:53   [ Eltüntet ]   [ # 468875 ]  
Moderátor

Ezért volt tesztverseny. A jövőben a Maelstorm is használva lesz, csak nem úgy ahogy gondoljátok. smile

Aláírás 

HammerTime Cafe

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-28 08:33   [ Eltüntet ]   [ # 468873 ]  
Veterán
Fattyú - 2017-09-28 06:23

Well, a könyv szerint előbb teszed fel az objektívát (arra dobsz, hogy ki teszi az elsőt), és csak utána jön az oldalválasztás. Nem oldalt választasz, aztán lepakolod az objektíváid. Ez azért elég sokat segíthet. És te is betehetsz 3-at az egyik leendő felállási zónába, akkor egál van azonnal.

A baj az, hogy a szabálykönyves küldetésekben mindig az utolsó objektívafelrakó választ oldalt. Tehát de, az objektívarakás sorrendjénél eldől az oldal is. A második pakoló legrosszabb esetben is három objektívát a saját zónájába rak, miközben az első pakolónak legjobb esetben is csak kettője van. Mert az első vagy középre kerül, és akkor ,,senkié”,  vagy valahová szélre, akkor viszont a második pakoló ,,odaköltözik”, és máris négy objektívája van.
Ha az objektívafelrakás után az oldalválasztásra külön kéne dobni, mint régen, az megoldaná ezt a problémát.

Ennek legalább az az előnye megvan, hogy ha a lövős Astra Militarum vagy T’au rá akar ülni, akkor az első körben azért ki kell mozognia a felpakolási zónából.

OFF: egy lövős IG egyáltalán nem állós sereg, legkésőbb azóta, mióta rapiddal lehet full távra lőni mozgás után. HTC-s versenyen elda ellen én konkrétan többet mozogtam, mint az eldák smile

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-28 08:05   [ Eltüntet ]   [ # 468869 ]  
Veterán

Nem voltam ezen a 40K versenyen, úgy hogy ha nem vagyok képben akkor ez az oka. Az alföldi versenyeken (KMCs, nKMCs, Battle for Vanitor) nem hagytuk, hogy a játékosok tegyék fel az objektívákat. A KMCs és nKMCs szervezésében nem vettem részt ezért nem akarok a szervezők nevében beszélni, de a BfV-n én azért döntöttem így, mert rengeteg idő megy el azzal, hogy a két játékos felváltva rakja fel az érméket. Emellett, ahogy írtátok nagyon könnyűvé válik az első körtől ráülni, ami egy Maelstrom-ban hatalmas előny. A mi megoldásunk sem tökéletes - mi a felpakolási zónáktól legalább 4 inchre tesszük az objektívákat egy rács formában. Ennek legalább az az előnye megvan, hogy ha a lövős Astra Militarum vagy T’au rá akar ülni, akkor az első körben azért ki kell mozognia a felpakolási zónából.

Remélem nem volt túl nagy pályaszélről ugatás a részemről ez a poszt. smile

Aláírás 

Tesseria - War. Game. Club.
6725 Szeged, Rákóczi u. 17
Nyitva tartás:
Hétfő: ZÁRVA; Kedd-Péntek: 16:00-20:00; Szombat-Vasárnap 14:00-20:00
.(Az email cím megtekintéséhez engedélyezni kell a JavaScriptet)
+36 30 41 27 138
http://www.tesseria.hu
http://www.facebook.com/tesseriawargaming
http://www.instagram.com/tesseriagram

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-28 06:23   [ Eltüntet ]   [ # 468867 ]  
Veterán

Well, a könyv szerint előbb teszed fel az objektívát (arra dobsz, hogy ki teszi az elsőt), és csak utána jön az oldalválasztás. Nem oldalt választasz, aztán lepakolod az objektíváid. Ez azért elég sokat segíthet. És te is betehetsz 3-at az egyik leendő felállási zónába, akkor egál van azonnal.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-28 04:49   [ Eltüntet ]   [ # 468864 ]  
Veterán
Csaszi28 - 2017-09-27 20:59

Hàt szerintem ez hülyesèg pont a kiszámíthatatlansàg teszi èlvezetessè ezt a jàtèkot amikor a szituàciòhoz kell alkalmazkodni. 3 -szor ugynazt jàtszani mas felàlàssal meg szar. Nyilvan tudod hogy kezdeni fogsz vagy sem ugy kell felpakolni vagy ugy kell az objektivat tenni hogy ne legyen neki rogton 3. Sokkal öszetettebb igy a jàtèk szerintem. Ès ezek az igazi verseny jàtèkok is.

Csinálhatok mindent tök jól, ha úgy dobok, mint az egyik srác a versenyen, akitől 5 objektívás feladatát lopták el. Az 6 VP az ellenfélnek, csak mert rosszul dobtál 2 kockával.

Felpakolni:
Ellenfél dobja a kisebbet, mondjuk egy IG vagy egyéb turtle sereggel.
Hogyan rakod fel az objektívákat, hogy ő ne rakhassa be az általa kedvelt térfélre?
Minimum az általa rakott 3, rosszabb esetben a te egyiked, tehát négyre tud rá parkolni.

Tényleg érdekel, hogy te hogyan raknád le, mert szerintem rosszul csinálok valamit, hogy mindhárom meccsnél az ellenfelem választhatott térfelet, miután berakott 3 objektívát a felállási zónájába, és rajta állt a teljes meccs folyamán.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-27 20:59   [ Eltüntet ]   [ # 468859 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-09-27 17:25

Most nem volt kérdés a nap végén, de saját megjegyzéseim:

1. A maelstrom nagyon lutri, főleg horda seregek ellen, főleg ha a horda rakja fel az utolsó objektívát és rááll 3-4-re rögtön.
De még így is izgalmasabb, és taktikásabb volt, mint az első teszt verseny.

2. Az első miatt az objektíva lopós küldi teljesen független attól, milyen jó a taktikád, ha egyszerűen olyat dobsz, amit az ellenfél ellop, és akkor ezt még +1 VP-vel jutalmazza is a végén.

3. A legélvezetesebb az utolsó volt, amikor nem volt semmi zavaró kavarás, csak az alap malestrom.

Vagyis összegezve:

Javaslom, hogy maelstrom legyen, másodlagos, esetleg harmadlagos küldikkel, de csak a sima, eltérő felállásokkal háromszor a versenyeken.

Hàt szerintem ez hülyesèg pont a kiszámíthatatlansàg teszi èlvezetessè ezt a jàtèkot amikor a szituàciòhoz kell alkalmazkodni. 3 -szor ugynazt jàtszani mas felàlàssal meg szar. Nyilvan tudod hogy kezdeni fogsz vagy sem ugy kell felpakolni vagy ugy kell az objektivat tenni hogy ne legyen neki rogton 3. Sokkal öszetettebb igy a jàtèk szerintem. Ès ezek az igazi verseny jàtèkok is.

[ Profil ]  

1 ennyiből: 42
1

‹‹ [Bolt] Gép-Ház      O.B.S. - Pécs ››