Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 30
1
AirBrush
Dátum: 2017-08-12 12:19   [ Eltüntet ]   [ # 467555 ]  
Veterán

Na kipróbáltam a fogpiszkálóval piszkálást, sikeresen bele is törtem a végét a dűznibe, ami nyilván bele is ragadt. Szóval végül a saját tűjével piszkáltam ki a másik irányból (semmi 0.2 mm-s dolgot nem találtam a lakásban, az inzulintű is 0.3-as), ami lehet nem a legjobb ötlet a világon, de ahogy néztem nem görbült el, max. a legvége, az meg talán nem számít (amikor teljesen elöl van, tehát nem engedi ki a festéket, akkor kb 1-2 mm áll ki a tűből).

Ugyanakkor a H&S a saját cleaning kitjére azt írja, hogy a profilja pont u.a. mint a dűznijeiknek, szóval beledugod, megtekered, és kiszedi a dzsuvát, nem kell kapargatni. Ebben van logika, szóval lehet veszek egy ilyet. Bár ahogy néztem kb. gyártótól meg egy-két külföldi oldalról lehet rendelni, itthon nem találtam. És lehet érdemes venni hozzá egy 0.2es dűznit/tűt is, hátha elrontottam a mostanit.

Ami még működött, hogy felraktam az airbrusht az állványra, feltöltöttem airbrush cleanerrel, tetjét befedtem bluetackel, hogy ne párologjon, és otthagytam estére. Reggel kicsit megpiszkáltam fogköz tisztítóval, valami dzsuva kijött belőle, és most jónak tűnik.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-07 09:01   [ Eltüntet ]   [ # 467369 ]  
Veterán
DASCO - 2017-08-07 08:07

Itthon sajna ez probléma mert olyan
kevesen fújkálunk vele, h gyakran hónapokig pihen a boltban a polcon és a
pigmentek össze állnak és hiába hígítod atom módra eltömíti a dűznit.

bar kulso szemlelo kirohog, mikozben csinalod, de finomszovesu harisnyan at ontve az AB-ba a festeket kiszuri az osszeallt darabokat, de pigmenteket meg atengedi.
Bar kb mindenki (en is) rogton AB-be toltom a higitot es festeket, de elvileg nem szabadna. Kulon palettara festeket kirakni, higitoval(AB thinner, viz, akarmi) jol elkeverni es onnan pl ecsettel a kello mennyiseget atvinni az AB-ba.

DASCO - 2017-08-07 08:07

Másik mód amit én még
használni szoktam (kicsit drasztikus de működik) az AB cleaner-be finoman beáztatott fogpiszkáló.
ezzel szépen ki lehet kotorni a felesleges össze állt festéket.

ez nekem jobban tetszik, mint a furoszal. fogpiszka alapban puhafa, igy eleg erosnek/szerencsetlennek kell lenni, hogy a femet felsertse.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-07 08:07   [ Eltüntet ]   [ # 467368 ]  
Moderátor

Az AB cleaner gyakorlatilag alkohol. nyugodtan dobd bele a tömítéseket is.
Ha félted akkor vedd le és jól rakd el. Én pl előszeretettel használok
sima hétköznapi piros flakonos kék kupakos ablak tisztítót helyette smile
ugyan azt tudja smile

A Vallejo alapozó (főleg a fehér) szeret csomósodni (ne durvára gondolj) a vége
fele vagy ha rég óta áll egy helyben. Itthon sajna ez probléma mert olyan
kevesen fújkálunk vele, h gyakran hónapokig pihen a boltban a polcon és a
pigmentek össze állnak és hiába hígítod atom módra eltömíti a dűznit.
A dűzni takarítására én elő szoktam venni a figura csapoló készletet. van benne 0,2 fúró
is és az szépen átmegy a dűznin úgy h kiviszi a mocskot. Másik mód amit én még
használni szoktam (kicsit drasztikus de működik) az AB cleaner-be finoman beáztatott fogpiszkáló.
ezzel szépen ki lehet kotorni a felesleges össze állt festéket.

Én pl az alapozót szinte sosem hígítom. az air festékeket sem. a simákat szoktam.
alapozni 1,8-2bar körül festeni meg 1,5 környékén. Ha szép tiszta a pisztoly akkor
sosincs gondom.

D

Aláírás 

Merry f@kin BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!!
http://alkimistalaboratorium.hu/
https://www.facebook.com/AlkimistaLaboratorium

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-06 21:46   [ Eltüntet ]   [ # 467363 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-08-06 20:16

- AB-hez adott csavarkulccsal duznit meglazitani es ovatosan letekerni (ha tul erolteted, akkor a beletorik es sokkal macerasabb lesz a csere) es elorefele leszedni.

Ja hogy azt le lehet tekerni! Beraktam estére AB cleanerbe, hátha jót tesz neki.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-06 20:16   [ Eltüntet ]   [ # 467362 ]  
Veterán

ja de, ezek megvannak, csak a masik vegere gondoltam.
2010 ota megvan es azota nincs bajuk a vallejo cleanerrel.

adler: ha jol tippelem, akkor:
- tuvedot le,
- tut hatrafele ki
- AB-hez adott csavarkulccsal duznit meglazitani es ovatosan letekerni (ha tul erolteted, akkor a beletorik es sokkal macerasabb lesz a csere) es elorefele leszedni.
- utana mar kb azonos a tisztitas a ketto kozott

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-06 19:20   [ Eltüntet ]   [ # 467361 ]  
Veterán

A fehér basz az egyik képen a műanyag, fekete a másikon a tömítés.

Az Adlert szétszerelni se tudom annyira, hogy a düznihez hozzáférjek…

Csatolt képek
IMG_3350.jpgIMG_3351.jpg
[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-06 18:37   [ Eltüntet ]   [ # 467360 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-08-06 18:06

Szóval túl híg a festék, de mégis belerohad, ilyenkor mit lehet csinálni?

Illetve az evolution düznijét ki lehet szedni, viszont a végén van valami műanyag, az mennyire bírja ha beáztatom az airbrush cleanerbe? Ugyanígy a tömítések?

alaposan kitisztitani. Eselyes, hogy tobb a beleszaradt dzsuva, mint gondolnad.
Esetleg erdemes ehhez hasonlo ‘ecsettel’ is atmenni az alkatreszeken: http://www.ebay.com/itm/Harder-Steenbeck-Airbrush-Nozzle-Cleaning-Brushes-Set-of-6-/380567843208

Vallejo-s nem fogja a muanyagot bantani, de milyen muangyag? Az altalam hasznalt HnS Evo duznijen semmi muanyag nincs, siman fem.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-06 18:06   [ Eltüntet ]   [ # 467359 ]  
Veterán

Airbrush thinnerrel hígítottam, de ugyanúgy megdöglött tőle, most legutóbb vízzel.

Szóval túl híg a festék, de mégis belerohad, ilyenkor mit lehet csinálni?

Illetve az evolution düznijét ki lehet szedni, viszont a végén van valami műanyag, az mennyire bírja ha beáztatom az airbrush cleanerbe? Ugyanígy a tömítések?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-06 15:51   [ Eltüntet ]   [ # 467355 ]  
Veterán

minden esetre folyik rendesen, ha túl közelről fújom, akkor meg megszalad/pókhálósodik

ez azt jelenti, hogy tul van higitva.
En VMC-t kb 1:1 aranyban higitom, VAC-t 2:1 aranyban (2 festek, 1 higito), VGC-vel nem szenvedek AB-ben (VGA elvileg VAC-hoz hasonloan hig)

A problémám az, hogy ilyen híg festékkel is elég hamar előfordul, hogy nem jön a pisztolyból semmi, még akkor se, ha teljesen hátrahúzom a kart, csak amikor előre/hátra mozgatom a tűt, egy kis mennyiséget kiköp

ez meg azt, hogy tul sok festek van a duznibe szaradva, ki kellene rendesen tisztitani.

amugy mivel higitasz? Csak mert VGC, Vallejo Poli-t nem sajat higitojaval (Vallejo AB thinner) higitva—> biztos eltomodes rekord ido alatt
VMC-nel ez kevesbe gond, de ott is jo, ha azt hasznalod viz/mas higito helyett.

- en ecsetet (rendesen sok Vallejo AB cleanerrel, hogy feloldja, ami benne van) / regi tut (kicsit duzni oldalahoz feszitve, effektiv lekaparom a nagyjat) hasznalok erre. A HnS… elvileg igen, de szvsz nem eri meg az arat (lehet nelkule is elni es jol erzed, hogy aceltuvel kaparaszassal serulhet a duzni belso retege, ami miatt kesobb konyebben ragad le a festek, viszont annyira nem jellemzo ennek megtortenese, igy felni tole nem kell)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-06 12:36   [ Eltüntet ]   [ # 467352 ]  
Veterán

Szóval próbálok airbrusholni. Van egy Adler 320-am, meg egy H&S Evolution Silverline-om. 1.8Baron dolgozom, VGC, VMC, ill. a Vallejo poluretán alapozóit meg lakkjait fújom.

Szerintem elég híg festékkel dolgozom, de még nem sikerült belőnöm, mennyire kell hígítani, minden esetre folyik rendesen, ha túl közelről fújom, akkor meg megszalad/pókhálósodik. A problémám az, hogy ilyen híg festékkel is elég hamar előfordul, hogy nem jön a pisztolyból semmi, még akkor se, ha teljesen hátrahúzom a kart, csak amikor előre/hátra mozgatom a tűt, egy kis mennyiséget kiköp. Buborékok ugyanakkor nem jönnek, amikor fújnék levegőt is meg festéket, szóval annyira eltömődve csak nem lehet (vagy máshogy). Ahol fújok ott épp 26-27°C van.

- 0.2/0.3-as düznihez hol lehet pucoló eszközt keríteni? DM-ben a legkisebb 0.4mm-es

- Ez (azon kívül, hogy elég drága): https://www.amazon.com/Harder-Steenbeck-Nozzle-cleaning-nozzle/dp/B003Z9QH2I mennyire hatékony? A H&S-nek a saját nozzle cleaning setje, de azt nem írja, hogy mekkora düznihez, ill. egy acéltűvel piszkálni a düznit kicsit bátornak tűnik.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-26 15:23   [ Eltüntet ]   [ # 466204 ]  
Veterán
zirrian - 2017-06-26 15:01
MAXXxxx - 2017-06-26 14:23

vallejo es gw festekekkel nem fog mukodni a white-spirites moka.

Effekt mosást kérdezte mondjuk - ha AK vagy Mig-féle enamel effektekről van szó, akkor a terpentin a nyerő, igen, de festés és lakkozás után is várni kell vagy egy napot, hogy ne marja le az egészet a ‘csába.

white spirit es tarsai (terpentin) akkor sem fog mukodni a GW es Vallejo festekekkel.
Mindketto akril festek, nem olaj vagy enamel.

a videoban:
- kopasokhoz a GW festek ala az AK Chipping mediumot hasznalta
- rozsda es tarsai: AK-Interactive XY Grime. Nem akril festek

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-26 15:02   [ Eltüntet ]   [ # 466202 ]  
Veterán

Amit néztem tutorialt ott is azokat használja a figura és működik neki.

https://www.youtube.com/watch?v=FCvLA93yWNE  Ez volna a tutorial.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-26 15:01   [ Eltüntet ]   [ # 466201 ]  
Veterán

Effekt mosást kérdezte mondjuk - ha AK vagy Mig-féle enamel effektekről van szó, akkor a terpentin a nyerő, igen, de festés és lakkozás után is várni kell vagy egy napot, hogy ne marja le az egészet a ‘csába.

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-26 14:23   [ Eltüntet ]   [ # 466198 ]  
Veterán

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-26 13:58   [ Eltüntet ]   [ # 466197 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-06-26 13:47

mo-n kompresszornak meg mindig a pap laszlo felet ajanlom.
arban jo es van aki szervizelni tudja, ha kell (nem jellemzo).

pl szagtalan terpentin ami megfelelo a white spirit helyett. De azt tudni kell, hogy csak olaj/enamellel fog mukodni.
Ha az effekt egy gyartotol van, egyszerubb a sajat higitojukat is megvenni, igy nem kell kiserletezgetni.

Vallejo és GW-s festékek akkor gondolom azok között érdemes keresgélni. Köszönöm

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-26 13:47   [ Eltüntet ]   [ # 466196 ]  
Veterán

mo-n kompresszornak meg mindig a pap laszlo felet ajanlom.
arban jo es van aki szervizelni tudja, ha kell (nem jellemzo).

pl szagtalan terpentin ami megfelelo a white spirit helyett. De azt tudni kell, hogy csak olaj/enamellel fog mukodni.
Ha az effekt egy gyartotol van, egyszerubb a sajat higitojukat is megvenni, igy nem kell kiserletezgetni.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-26 12:58   [ Eltüntet ]   [ # 466193 ]  
Veterán

Sziasztok!

Kompresszort szeretnék venni, ki milyen ajánlana vagy hol érdemes nézelődni?
Illetve sok helyen emlegetnek mineral vagy white spiritet effektek mosásánál, itthon mi legközelebbi anyag erre a célra ?

Köszönöm!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-24 10:01   [ Eltüntet ]   [ # 463666 ]  
Veterán
DASCO - 2017-04-23 22:08

Vigyázz! azzal csak a szórás képet állítod, nem a festék mennyiségét.

tudja fene, szvsz a festek mennyiseget is csokkenti, mivel nem tudod annyira hatrahuzni (hamarabb elakad). De alapban arra a hatul levo izere gondoltam.

A nalam levo egyik AB-ben a tartaly alatti csavarhato ize a levego mennyiseget limitalja, a hatul levo a festek mennyiseget. Hogy szoraskepen mennyit valtoztat nem tudom, kb sosem hasznalom.

Az altalam legtobbet hasznaltban(HnS Evo) meg egyik allithato ize sincs, szoval marad a gyakorlas es a finom mozdulatok a festek-levego iranyitasara.

Semmi képen sem a munka darabon. feláldozható figurán vagy
plasticard-on.

a mennyiseget szvsz plasticardon egyszerubb. ‘felaldozhato’ meg legyen fem, es akkor konnyen lemoshato es ujrakezdheto.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-23 22:08   [ Eltüntet ]   [ # 463658 ]  
Moderátor

Vigyázz! azzal csak a szórás képet állítod, nem a festék mennyiségét.

Maxxx arról beszélt, h vannak olyan pisztolyok amiken van a tartály alatt
egy plusz szabályzó amivel a bevitt festék mennyiségét tudod szabályozni.
Ha ez nincs akkor csak finoman fúj. Ha van tesztelgesd, játssz vele.
Semmi képen sem a munka darabon. feláldozható figurán vagy
plasticard-on.

D

Aláírás 

Merry f@kin BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!!
http://alkimistalaboratorium.hu/
https://www.facebook.com/AlkimistaLaboratorium

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-23 18:27   [ Eltüntet ]   [ # 463655 ]  
Veterán

akkor a hiba az volt, hogy én azt hittem, hogy nagy nyomáson kell csinálni…

De ezek szerint a festéket kell limitálni…akkor a csavart a pisztoly végén addig kell csavarni, míg épphogy engedi a festéket jönni…

Tudom, hogy hülyeség vacakolni ezzel a preshade-el, de mégis ki akarom próbálni, mert tetszett a végeredmény.

Sv

Aláírás 

You must gather your party before venturing forth…

[ Profil ]  

1 ennyiből: 30
1