Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

3 ennyiből: 30
3
AirBrush
Dátum: 2016-10-14 22:33   [ Eltüntet ]   [ # 458098 ]  
Veterán

Felvettem a kapcsolatot a Pap Lászlóval, valoban van stílusa, de nem zavaró és a hozzáértése tagadhatatlan. A fickó profi.
Kompresszor terén sikerült ajánlania valamit ami kicsi és megfelel, kb 3 hét múlva meg is vehetem, és nem az lesz amiről itt érdeklődtem… azonnal lebeszélt róla lévén prostituált hangos…

Viszont airbrush téren inkább itt érdeklődnék, elvégre ti arra használjátok, amire nekem is kelleni fog: Figurák alapozása, alapszín felvitel, esetleg kicsit aprólékosabb munka később.
A használt festék VGC lenne a saját AB higítójával.
Erre eddig az AD 320 airbrusht néztem ki 0,3 düznivel.
Vélemények?

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-02 13:15   [ Eltüntet ]   [ # 457698 ]  
Veterán

Köszi
Csak azért kérdem mert sose találom el a jó arányt hígításnál. Egy nagyob figu/ jármű alapozása után elkezd köpködni és eldugulni. :( Vagy ez normális?

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-02 12:41   [ Eltüntet ]   [ # 457693 ]  
Veterán
zirrian - 2016-10-02 11:22
Rozsii - 2016-10-02 11:19

Sziasztok
Lehet olyan festéket kapni amit nem kell hígítani airbrushoz?

AK meg Vallejo Model Air amit nem feltétlen szükséges, és amikről tudok smile

igazabol ezeket sem art. Igen, eleg higak, hogy lehessen oket fujni, de ha nem akarsz szivni sokat, akkor mindet erdemes legalabb kicsit higitani.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-02 11:22   [ Eltüntet ]   [ # 457690 ]  
Veterán
Rozsii - 2016-10-02 11:19

Sziasztok

AK meg Vallejo Model Air amit nem feltétlen szükséges, és amikről tudok smile

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-02 11:19   [ Eltüntet ]   [ # 457687 ]  
Veterán

Sziasztok

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-02 10:57   [ Eltüntet ]   [ # 457685 ]  
Veterán
DASCO - 2016-10-02 07:27

nem kell ahhoz 300.000Ft-os gép. elég egy régi hűtőkompresszor egy vákuumkapcsoló és egy mérő műszer.

D

Papp Lacinál lehet kapni 30 rongy körül ilyen kompresszort.

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-02 07:27   [ Eltüntet ]   [ # 457683 ]  
Moderátor

nem kell ahhoz 300.000Ft-os gép. elég egy régi hűtőkompresszor egy vákuumkapcsoló és egy mérő műszer.

D

Aláírás 

Merry f@kin BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!!
http://alkimistalaboratorium.hu/
https://www.facebook.com/AlkimistaLaboratorium

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-02 07:11   [ Eltüntet ]   [ # 457682 ]  
Veterán
Heterodyne - 2016-10-01 18:53

A kicsi hobbikompresszor ami tud vákumot, de nincs rajta nyomásszabályzás és nem írják, a tartály opciót, mert alapból az sincs.
A félipari 1500w os,16l tartályos, vákumos, árban a tartályos, vákum nélküli hobbigép szintjén. Nem tudom a méretét, súllyát, a működési zajszintet (db) és ez olajos kompresszor ami általában biztosabb működés és hosszabb élettartalom, de nem tudom, hogy airbrush esetében jó e.
Ezért érdeklődtem itt!
A zajszint fontos de a nagyobb tartály = kevesebbet jár a motor, és a tized bar finomsàggal állítható légnyomás sem hangzik rosszul.
Amúgy mennyi levegőt fogyaszt egy átlagos airbrush?

Ha gyantát akarsz vákuumozni és komolyan gondolod mindenképp valami komolyabb gépre kell beruházni. Ezek újonnan 300 ezer körül mozognak. Használtan meg nagyon rizikós. Már két ilyen géppel is befürödtem. Ja és ezek a gépek hangosak. A gyanta pedig igen önálló matéria. Ha szétfröccsen mindent beterít, lakótérbe nem javasolnám az öntést. De mindenki a saját kárán tanul, vagy azon sem.
Jómagam a hibrid gépekben nem igazán hiszek. Ahogy egy öreg kollégám nyilatkozott egykor a kombinált fogóról: Mindent lehet csinálni vele, de semmire nem jó.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-01 19:55   [ Eltüntet ]   [ # 457674 ]  
Veterán
Heterodyne - 2016-10-01 18:53

mekkora duzni, mekkora PSI, mennyire nyomod telibe ?

3-3.5l-es tartaly nalam normal esetben kb 5-10 percenkent azert bekapcsol.
Ha fullba nyomom, mint orult es 40-60PSI koze feltekertem (3-4 bar), akkor kb. percenkent.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-01 18:53   [ Eltüntet ]   [ # 457672 ]  
Veterán

A kicsi hobbikompresszor ami tud vákumot, de nincs rajta nyomásszabályzás és nem írják, a tartály opciót, mert alapból az sincs.
A félipari 1500w os,16l tartályos, vákumos, árban a tartályos, vákum nélküli hobbigép szintjén. Nem tudom a méretét, súllyát, a működési zajszintet (db) és ez olajos kompresszor ami általában biztosabb működés és hosszabb élettartalom, de nem tudom, hogy airbrush esetében jó e.
Ezért érdeklődtem itt!
A zajszint fontos de a nagyobb tartály = kevesebbet jár a motor, és a tized bar finomsàggal állítható légnyomás sem hangzik rosszul.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-01 18:27   [ Eltüntet ]   [ # 457670 ]  
Veterán

Udv,

oooo ez mar nagyon ipari / kerti cucc. Lakasban extrem hangos.
Raadasul megkerdem mire kell neked pl a 8 bar nyomas. Figurafestesnel 1-2 kozott lesz vegig.

Viszont ha van hely es te(+szomszedok) hajlandoak vagytok a hangot elviselni, akkor jo lehet. Foleg, ha ahogy irtad mugyantazashoz is hasznalnad.

HA ilyenben gondolkodnek, akkor mindenkepp garazsba / feszerbe / rendes muhelybe, lakasba semmikepp.

szerk: bocs gonosz vagyok, de ami eszembe jutott rola: te valamit kompenzalni akarsz. LOL

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-01 17:05   [ Eltüntet ]   [ # 457667 ]  
Veterán
Heterodyne - 2016-10-01 12:41

Érdeklődnék, hogy van e valaki aki vàsàrolt Alder Grand Air AD254 kompresszort a Pap Lászlótól.
Árban a tartályos hobbikompresszoral egy szinten van, tudásban azonban jóval felette: nagyobb tartály, vákum (időnként műgyantával is foglalkozom)
Ami nincs odaírva, de számomra rendkívűl fontos az a gép dimenziója, a súllya, és a hangja (nem műhely, hanem lakás van) a bővíthetősége.
Köszönöm.

Szerintem ezekre a kérdésekre Pap László is szívesen válaszol. A vákuumnál azonban arra figyelj, hogy 4-5 perc alatt elérje a 0,95 bart, különben nem igazán hatékony gyanta vákuumozásához.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-01 16:52   [ Eltüntet ]   [ # 457666 ]  
Moderátor

Szia

ezek már félipari gépek. nagyon hangosak. nem vinném lakásba

D

Aláírás 

Merry f@kin BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!!
http://alkimistalaboratorium.hu/
https://www.facebook.com/AlkimistaLaboratorium

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-01 12:41   [ Eltüntet ]   [ # 457665 ]  
Veterán

Érdeklődnék, hogy van e valaki aki vàsàrolt Alder Grand Air AD254 kompresszort a Pap Lászlótól.
Árban a tartályos hobbikompresszoral egy szinten van, tudásban azonban jóval felette: nagyobb tartály, vákum (időnként műgyantával is foglalkozom)
Ami nincs odaírva, de számomra rendkívűl fontos az a gép dimenziója, a súllya, és a hangja (nem műhely, hanem lakás van) a bővíthetősége.
Köszönöm.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-13 12:41   [ Eltüntet ]   [ # 456951 ]  
Veterán

Saját hígított használok. Köszi kiprobálom a tanácsaid.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-13 11:10   [ Eltüntet ]   [ # 456949 ]  
Veterán

Probald ki a Vallejo sajat higitojat.
Kb 1:2(vagy 3) aranyban (1 higito, 2-3 festek), 20psi korul.
VMA-val tok jol mukodik, VGA-t maig lusta voltam kiprobalni.

sotetebb szineknel esetleg erdemes lehet jobban higitani (1:1) es psi-t feltolni 30-40 koze (ez a pottyozest kb megoldja, viszont gyorsabban dugul el, elvileg ezt ellensulyozza a tobb higito valamennyire)

Alapvetoen azert fajdalmas 0.2-vel fujni ezeket az akrilokat. En 28mm-es figuranal is inkabb maradok a 0.3-0.4-nel.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-13 09:21   [ Eltüntet ]   [ # 456945 ]  
Veterán

Tegnap fújtam először kis figurát és több hiba is kijött. Vallejo modell es game air festeket használtam es a .2 düzni eldugult. Ha jött akkor meg nem szép egyenletesen terített hanem pöttyökben. Ha meg túl közel vittem akkor elfujta a festéket. Ha lejjebb állítottam a psi-t akkor meg eldugult.

Váltsak vissza kis figuranal is .4 düznire? Vagy mi a megoldas?

H&s ultra 2in1 van PapLaci féle tartalyos kompival.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-05 19:28   [ Eltüntet ]   [ # 456601 ]  
Tag

Köszönöm szépen, de a kompresszor már adott, ill. nem igazán bízom az ilyen nagyáruházas cuccokban.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-05 19:17   [ Eltüntet ]   [ # 456598 ]  
Veterán

Nem tudok minőséget mondani, de a Lidl áruházban Parkside márkájú airbrush setet láttam 20 ezer forintért. Igaz elég méretes kompresszorral.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-05 12:05   [ Eltüntet ]   [ # 456579 ]  
Tag

Nagyon köszönöm!!!!!

[ Profil ]  

3 ennyiből: 30
3