Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 2
1
[Rendezvény] Elfeledett sziget kampány
Dátum: 2016-06-25 17:23   [ Eltüntet ]   [ # 453846 ]  
Veterán

NPC játékosokat keresek a következő 2 hétre, csaták lejátszására!
A vállalkozószellemű játékostársak keressenek meg itt vagy telefonon/e-mal-en, ahogy tetszik!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-13 06:38   [ Eltüntet ]   [ # 453445 ]  
Veterán
SZUPER - 2016-06-11 03:53

Ahogy látom senki se használja a fórumot szóval kérdezek sokat. Mivel vak térkép van, ezért honnan tudom, hogy a területemen hol az ellenség? Pl a torony adhatna x mező látótávolságot is és akkor érdemes lenne használni is. A fosztogatóktól való védelem mit jelent? Csak pénzt lophatnak vagy mást is? A legelső erődnek van fenntartási költsége? Mert kb elején mindenki 400-500 aranyt kap és akkor a fele már elmegy fenntartásra. Utánpótlási vonalat úgy is csinálhatom hogy az erődöm és pl egy tornyom között van 10 mező távolság akkor megvan az utánpótlási útvonal? Ha valaki elfoglalja egy területemet amin van infrastruktúra akkor az elpusztul vagy megkapja a győztes?

1. A saját területeidet mindig látod, és tudod mi történik ott.
2. A fosztogatóktól való védelem azt jelenti hogy nem nyúlják le a bevételedet körönként. Ha hagyod őket elburjánzani elvehetik a területed is (hanyagság smile
3.Van fenntartási költsége az első erődnek is,mint ahogy alapból védelem is van benne.
Hát egy sereg és a birodalom fenntartása költséges dolog bizony. Az alap 7 területed bevétele bőven fedezi a kiadásaidat és még marad is. (A költségszámításokkal már kész vagyok erre a körre, hamarosan megy a mail)
4. Az utánpótlási vonalaknak pont az a lényege ,hogy összekösd ,egybefüggővé tedd őket. Minden ami utánpótlási vonalat ad annak meg van határozva ,hogy milyen messzire adja.
5.Ha a terület elfoglalása mellett dönt, akkor azt csinál vele amit akar. Pusztíthat is. Ha nem akarja megtartani,felégetheti. Mind a 2 esetben ő dönti el.

VÁrom a további kérdéseket smile Biztos másnak is van!! Rajta!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-06-11 03:53   [ Eltüntet ]   [ # 453409 ]  
Veterán

Ahogy látom senki se használja a fórumot szóval kérdezek sokat. Mivel vak térkép van, ezért honnan tudom, hogy a területemen hol az ellenség? Pl a torony adhatna x mező látótávolságot is és akkor érdemes lenne használni is. A fosztogatóktól való védelem mit jelent? Csak pénzt lophatnak vagy mást is? A legelső erődnek van fenntartási költsége? Mert kb elején mindenki 400-500 aranyt kap és akkor a fele már elmegy fenntartásra. Utánpótlási vonalat úgy is csinálhatom hogy az erődöm és pl egy tornyom között van 10 mező távolság akkor megvan az utánpótlási útvonal? Ha valaki elfoglalja egy területemet amin van infrastruktúra akkor az elpusztul vagy megkapja a győztes?

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-28 06:42   [ Eltüntet ]   [ # 453039 ]  
Veterán

Felmerült egy jó kérdés! (köszönöm)

Mivel a FOW alapján játszunk, a felderítők mozgása is a seregek szabályai alapján történik!
Minden sereg és felderítő a maga mellett lévő területet is látja, felderíti.
A felderítő nem harcol, a sereg harc nélkül “elkapja”.  Viszont gyorsabban mozog. Nem lassítja a térkép terepviszonya ,mindig 3 mezőt mozoghat. (az utánpótlási vonalakon belül, saját területen ő is 5-öt mehet).

A térkép terepeire a térképprogram jobb oldalán leírtak a mérvadóak( a hegy az hegy, a erdő az erdő és vegyítve) ,az ott található különleges dolgok (falu, +bánya lehetőség, gazdagabb bánya….ellenséges tábor vagy település) felderítéskor lesz meghatározva, a térképmező alap jellemzője pedig hogy mit lehet oda építeni, (ami nyilvánvaló ,hogy hegyre lehet bányát építeni, erdőbe fatelepet smile

FONTOS:
mint kiderült (köszönöm!!) ,be lehet kapcsolni a térkép saját számozását!
AZT HASZNÁLJUK!

A leadott lépések rögzítése folyamatban és küldöm az eredményt!
Mindenkit emlékeztetnék, hogy LESZNEK véletlen események és olyanok amik nem véletlen ,mert a játékosok döntései eredményezik!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-24 20:16   [ Eltüntet ]   [ # 452906 ]  
Veterán

Kedves játékosok!

Elkészült a TÉRKÉP!
Mindenkinek csatoltan elküldöm amit jelenleg tud , és a program linkjét amivel értelmezni és követni tudjátok!

http://www.hexographer.com/free-version/

Mindenkinek a neve alatt vezetek egy rá vonatkozó részt(határok, felderített terület…stb)
Ezeket minden fordulóban frissítem és küldöm el a játékosoknak a lépéseik alapján.
A térkép mellett lehet látni hogy melyik mező mit takar, mi kerül rá (épület) ,stb.
AKinek valami nem tiszta majd annak segítek. A Térkép hexeit sajnos nem lehet beszámozni, amennyiben valakinek sikerül ,kérem jelezze smile
Ezért egy x/y koordináta alapján kéem mindig hogy melyik mezőről van szó. a BAL ALSÓ SAROK A : 1/1
Segítség: a térkép 40/40-es .
Jelenleg csak a határaitokon belül lévő területeket látjátok, minden sereg a várból indul.
6 játékos indul végül a megadott pozíciókból:
1. Marosi Péter (Szuper) Helf
2.Ács Dániel (Dugó)  Skaven
3.Keller Botond Chaos
4. Weres Gábor Ogre
5 Pásztor Balázs (Nosfi) Undead
6.Gergely Sándor (WEG) Wood elf

Kérek mindenkit ,hogy egy telefonszámot küldjön nekem amit megoszthatok a többi játékossal ,hogy a csatákat könnyebben le lehessen egyeztetni!
Mindenkinek jó játékot! 
Az első kör lépéseit a héten küldjétek el ! még nem túl bonyolult smile
Néhány játékos már leadta az építési szándékát ,a többieket kérem ha valamit , valahova(most már látszik hova) építene akkor azt is írja meg.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan!
Jó szórakozást!
Khris

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-24 20:16   [ Eltüntet ]   [ # 452905 ]  
Veterán

Kedves játékosok!

Elkészült a TÉRKÉP!
Mindenkinek csatoltan elküldöm amit jelenleg tud , és a program linkjét amivel értelmezni és követni tudjátok!

http://www.hexographer.com/free-version/

Mindenkinek a neve alatt vezetek egy rá vonatkozó részt(határok, felderített terület…stb)
Ezeket minden fordulóban frissítem és küldöm el a játékosoknak a lépéseik alapján.
A térkép mellett lehet látni hogy melyik mező mit takar, mi kerül rá (épület) ,stb.
AKinek valami nem tiszta majd annak segítek. A Térkép hexeit sajnos nem lehet beszámozni, amennyiben valakinek sikerül ,kérem jelezze smile
Ezért egy x/y koordináta alapján kéem mindig hogy melyik mezőről van szó. a BAL ALSÓ SAROK A : 1/1
Segítség: a térkép 40/40-es .
Jelenleg csak a határaitokon belül lévő területeket látjátok, minden sereg a várból indul.
6 játékos indul végül a megadott pozíciókból:
1. Marosi Péter (Szuper) Helf
2.Ács Dániel (Dugó)  Skaven
3.Keller Botond Chaos
4. Weres Gábor Ogre
5 Pásztor Balázs (Nosfi) Undead
6.Gergely Sándor (WEG) Wood elf

Kérek mindenkit ,hogy egy telefonszámot küldjön nekem amit megoszthatok a többi játékossal ,hogy a csatákat könnyebben le lehessen egyeztetni!
Mindenkinek jó játékot! 
Az első kör lépéseit a héten küldjétek el ! még nem túl bonyolult smile
Néhány játékos már leadta az építési szándékát ,a többieket kérem ha valamit , valahova(most már látszik hova) építene akkor azt is írja meg.

Kérdésekkel bombázzatok nyugodtan!
Jó szórakozást!
Khris

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-12 21:51   [ Eltüntet ]   [ # 452499 ]  
Veterán

Számomra is jó a Fog of War.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-12 06:57   [ Eltüntet ]   [ # 452461 ]  
Veterán

fog of war is good

Aláírás 

- Megöltük mind-mind!
- De azok a saját patkányaink voltak…
- A siker akkor is siker!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-12 06:36   [ Eltüntet ]   [ # 452459 ]  
Veterán

Üdvözlök mindenkit!

Köszönöm a listákat!

Szeretnék megkérni mindenkit ,hogy a kezdő 500 aranyáról rendelkezzen aki még nem tette meg.
Ezennel a játék kezdetét veszi! smile
5 fő játékos adott le érvényes jelentkezést, így a sziget kissebb lesz az eredetinél. Átdolgozása folyamatban van!
Viszont kérek mindenkit hogy jelezzen vissza az alábbi kérdéssel kapcsolatban a hét végéig :
Érdekelné e a csapatott , hogy bevezessük a :FOG OF WAR szabályt!

Ez azt jelenti, hogy a játékosok csak azoknak a térképrészéeknek látja a “jellemzőit” amit már felderített és csak azoknak a változásait látja amit ellenőrzése alat tart vagy szomszédos olyan mezővel amit ellenőrzése alatt tart. A tobbi mezőn “vak”. Alapból megkapnátok a sziget álltalános képét és nagyobb jellemzőit( hegy, vizek, nagyobb erdők, vagy mocsarak) ,de minden a mezőre jllemző egyébb részlet ismeretlen amíg fel nem deríti az ember valahogy.  Ebben az esetben néhány védelmi épület képesége is kiegészítésre kerülne.
Ilyen kis létszámnál még izgalmasabb lenne a játék, nagyobb szerep jut a felderítésnek és kémkedésnek, viszont fordónként sokkal több levelezéssel és egyeztetéssel jár.
Mindenki gondolja át!

Kívánok mindenkinek jó játékot és kikapcsolódást!
Khris

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-04 11:05   [ Eltüntet ]   [ # 452093 ]  
Veterán

VÁLTOZÁS!

Véglegesítették jó eséllyel egész az ETC-ig a szabályrendszert!
Én átállnék erre, nincs benne érdemi változás ,és még időben vagyunk hozzá,de a seregkönyveket nem néztem át.
MINDENKI NÉZZE MEG a saját seregkönyvét ,és ha változás van benne (pont, szabály) küldjön egy javítottat, akár teljesen mást ,MOST még lehet módosítani!
A seregek leadására EZEN A HÉTEN lesz még idő, az első kör és a térképek a jövőhétre elkészülnek.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-05-01 10:20   [ Eltüntet ]   [ # 451952 ]  
Veterán

Minden Tisztelt Jelentkezőt kérek a sereglisták leadására!

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-29 06:16   [ Eltüntet ]   [ # 451866 ]  
Veterán

Tisztelt játékosok!
A sereglisták leadását lassan kezdjétek meg!
Az első héten mindenki megkapja a térképet és a területeit.
Leírást és információkat a szigetről.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-14 23:00   [ Eltüntet ]   [ # 451230 ]  
Veterán
Fattyú - 2016-04-14 22:25

Én jelentkezem NPC csata játszónak.

Mentettelek! Köszönöm! smile

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-14 22:25   [ Eltüntet ]   [ # 451228 ]  
Veterán

Én jelentkezem NPC csata játszónak.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-14 21:26   [ Eltüntet ]   [ # 451227 ]  
Veterán
Nazogo - 2016-04-14 19:46

Hello. Nekem első kampányom lenne, emiatt lehet hogy csak nekem nem tiszta ez a körönkénti lépegetés. Ha valakinugy mozog hogy nem kerül senki utjába akkor nem fog harcolni?
Mikor lesz ha egyàltalán lesz térkép? Mi értelme van kevesebb sereggel indítani (700 pontossal)? Lesz e ilyen táblázat az épületek befolyásáról az egységek àraira, mert nem tiszta h mikor melyik %ot lehet alkalmazni és melyiket lehet előbb. Hogyan fog nőni a seregpont. Mert ha jól láttam csak 1 épület van ami ezt növeli. Az erődben tartózkodó extra 1000 pontos sereg ugyanabból a fajból kell hogy legyen?
Azt lehet hogy csak én érzem így de az anti varázslás torony egy kicsit tul erosnek tunik. Főleg a màr legyengitett mágiához.
Köszi a válaszokat

Főleg a kampány elején fog előfordulni ,hogy nem kerülsz szembe senkivel. De ez változni fog. Ráadásul elő fog fordulni hogy védtelenül hagyott területet ,túl nagy felhalmozott vagyont NPC seregek (fosztogatók) igyekeznek elhappolni. A meghódítandó terület nem adja majd olcsón magát.

Térkép lesz, még a jelentkezők számától függően fog elkészülni. Ezt mindenki megkapja kezdéskor.
700 pontos sereg esetén kevesebb a fenntartás, több marad épületre és fejlesztésre.
Az épületek %-a összeadódik és egyszerre vonódik le az egység árából.
A seregpontot csak erődökkel lehet növelni jelenleg, de még lesznek olyan események, tárgyak amik még növelik.
Az új 1000 pontos sereg és minden épületben lévő őrség természetesen meg kell hogy egyezzen az eredeti sereg fajával. (Az őrtoronyban állomásozó egység mindenkinek ugyan azt tudja, ők a helyi lakosokból vannak toborozva, a statisztikáik megegyeznek a birodalmi xbow és lándzsás karakterisztikáival)
Azt az antimágikus tronyot fel is kell építeni ám…és a hatósugara nem olyan nagy.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-14 19:46   [ Eltüntet ]   [ # 451222 ]  
Veterán

Hello. Nekem első kampányom lenne, emiatt lehet hogy csak nekem nem tiszta ez a körönkénti lépegetés. Ha valakinugy mozog hogy nem kerül senki utjába akkor nem fog harcolni?
Mikor lesz ha egyàltalán lesz térkép? Mi értelme van kevesebb sereggel indítani (700 pontossal)? Lesz e ilyen táblázat az épületek befolyásáról az egységek àraira, mert nem tiszta h mikor melyik %ot lehet alkalmazni és melyiket lehet előbb. Hogyan fog nőni a seregpont. Mert ha jól láttam csak 1 épület van ami ezt növeli. Az erődben tartózkodó extra 1000 pontos sereg ugyanabból a fajból kell hogy legyen?
Azt lehet hogy csak én érzem így de az anti varázslás torony egy kicsit tul erosnek tunik. Főleg a màr legyengitett mágiához.
Köszi a válaszokat

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-14 12:35   [ Eltüntet ]   [ # 451205 ]  
Veterán

Ez már másoknál is felmerült!
2 hetente lesz 1 kör.
Előfordulhat hogy végül ebből több csata is lehet, függően a seregek számától és a “haragosaidtól” :D
De nem ez lesz az általános.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-14 11:46   [ Eltüntet ]   [ # 451198 ]  
Veterán

Benne vagyok!

Amennyiben havi max 2 napból megúszom a csatákat:-)

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-14 10:08   [ Eltüntet ]   [ # 451191 ]  
Veterán

Az már csak rajtad múlik smile

[ Profil ]  
Dátum: 2016-04-13 21:17   [ Eltüntet ]   [ # 451170 ]  
Veterán

Biztijövök, de nem tudom mivel:)szerk: legyen vámpír, mert az vicces:)

Aláírás 

- Megöltük mind-mind!
- De azok a saját patkányaink voltak…
- A siker akkor is siker!

[ Profil ]  

1 ennyiből: 2
1