Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 31
1
[Rendezvény] - KMCS
Dátum: 2017-10-19 11:44   [ Eltüntet ]   [ # 469482 ]  
Veterán
Petrow - 2017-10-19 11:42

Elküldtem emailben, mindegyik sorban van egy extra TAB és space raspberry

csakazenyém \ő/

Aláírás 

Ha az igazság pihen, a halálnak kétszer annyi dolga van.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-19 11:42   [ Eltüntet ]   [ # 469481 ]  
Veterán

Elküldtem emailben, mindegyik sorban van egy extra TAB és space raspberry

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-19 07:48   [ Eltüntet ]   [ # 469476 ]  
Veterán

én kérek lényegre törőbb kifejtést mindre :D csak a te kedvedért :D

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-18 13:51   [ Eltüntet ]   [ # 469443 ]  
Veterán

Sereglisták

Gyááárekek… nem tudtam, mire vállalkozok, amikor először kezdtem el listákat kibicelni a 2(?) KMCS-hez.
16, majd 20, és most már bőven 30 feletti darabszámú listák, le a kalappal, na.

Mivel az olvasók figyelme a listák számával fordítottan arányosan változik, így meghallván az idők szavát, áttérek a pontozósdira - alkalmanként 1-2 mondatos kiegészítéssel. Ha valaki lényegre törőbb kifejtést kér, örömmel adok.

Ahogy eddig is, jöjjön a disclaimer, főként új belépőink kedvéért. Ezek a kibicelések véletlenül sem axiómák, egyéni nézőpontot tükröznek, senki ne sértődjön meg rajta, stb.

A pontozás 4 szempont alapján megy:

Shooty: mennyire jól lő az adott sereg?
Choppy: mennyire jó közelharcban?
Speedy: mennyire mobilis?
Tuff: mennyire bírja jól a gyűrődést, akár a létszám, akár az egyéni figurák védelmi értékei okán

A pontok 1-től (legrosszabb) 5-ig mennek (legjobb). 3 az abszolút középérték, a “jack-of-all-trades” nívó.

Gery    
Shooty:  2
Choppy:  4
Speedy: 4
Tuff:  3
Kalapács-lista, ahol az 1-2-3 tartalékban tartott osztag jó kis zavart tud okozni a hátországban  

Marsi Lukács  
Shooty:  3
Speedy: 4
Tuff:  4
Félúton a kalapács és a Take-all comer között; akkor is képes teljesíteni, ha csapattársa gyengélkedik. 

Kónya István  
Shooty:  5
Choppy:  2
Speedy: 1
Minimális mobilitású tűztámogató sereg, mind horda, mind elitek ellen. A küldetés azon áll, vagy bukik, hogy a titánt mennyire tudják semlegesíteni. 

Zsigri Marci  
Shooty:  4
Choppy:  1
Speedy: 3
Tuff:  2
Elda Kill-team - spuri be az ellenfél legkevésbé védett pontjára, és leölni mindenkit, aki mozog, majd elhúzni, mielőtt visszaütnek. 

Nagy Levente  
Speedy:    2
Sokat lövő, 2+-ra találó (és az esetek többségében ugyanennyire sebző) modellek, két karakterrel, akik az 1-eseket újradobatják - vajon hová fog ez kifutni? smile 

Novák András  
Speedy:    5
Össz-vissz 7 modell, de a Samu bácsi újradobásaival és a -1-es to-hit aurával megtámogatott speeder csapat csak a leginkább lövős párosoknál kerülhet bajba. 

Nagy István  
There’s never enuff dakka - a mozgást és az objektíva szerzést az ellenfelére hegyja, amíg ő a hátországból takarít. 

Bányász Gergő 
Choppy:  3
Amit egy Necron seregtől elvárnál; lövős warrior massza, az elmaradhatatlan NB támogatással. 

Cserdi Imre  
Bobby G indahouse. Amire a devák ráemelik a tekintetüket, az jó eséllyel halott - viszont ha mozogni kell, abban inkább a csapattársára fog majd támaszkodni. 

Beszédes Koppány  
Red ‘uns go faster! A 40 stormboy Zaggal jó alapja lesz minden támadóéknek, a tűztámogatásról meg gondoskodjon a csapattárs. 

Fedák Botond  
Holtversenyben a verseny legkisebb létszámú serege, nagyon hajaz Csibe listájára. Meglátjuk, hogy a Darkshroud-Rhino Primaris csere hogyan változtat a dolgon. 

Fedák Zsombor
Tauhoz viszonyítva kiegyensúlyozott sereg, ahol a futkározást inkább a csapattársnak kell majd megoldani. 

Fedák András  
9 drop sentinel a tökéletes érv arra, hogy a hátországodban is hagyj védelmet. Ha ez a sereg nem hozza el a Linebreaker pontokat, akkor semmi. 

Sebitar  
Speedy:    1
A verseny másik legkisebb csapatánál eléggé adja magát, mire kell figyelnie a párosításnál, és mi miatt nem kell aggódnia a párjának. 

Igor  
Speedy:    4
Komoly alpha-strike résszel rendelkező sereg, ami korán zavart kelt, és jól is bírja a visszatámadásokat. 

Náhli Zsolt  
Speedy:    1
Tuff:  5
A jelenlegi top-verseny metával 100%-ban rezonáló hordasereg, magasan nyerné a “bárkit, csak őt ne” és az “ő legyen a csapattársam” szavazásokat.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-18 13:50   [ Eltüntet ]   [ # 469442 ]  
Veterán

Bottlik Zsolt  
Speedy:    4
Zsigri Marci seregére rezonáló elda különítmény, aki még törékenyebb, és lövés helyett a közelharci zúzásban van otthon.   

Szőke-Török Csaba  
Speedy:    3
Eléggé jól kirajzolódik, hogy a Necron codexben mi működik az átlagnál is jobban: karmos necronok, a Nightbringer, megazapró. 

Xearo  
Mint fentebb mondtam vala. Hogy mivé válik ez az 5 kiadáson át lövős sereg… 

Kelemen Gábor  
A sereg, ami ellen megbánod, hogy nem hoztál psykert, és a sereg, amelyik a pszí-teszt újardobásra fogja használni a CP-it. 

Loresh  
Az abszolút arany középút a birodalmiaknál - semmiben sem kiváló, semmiben sem reménytelen, se nem mobilis, se nem statikus. 

Csempa  
De most komolyan, ki várt tűztámogató listát egy Wolf seregben? Bunyós csapat, ahol a sereg Bjornnel tör előre, a TWC-k által vájt ékbe.   

Lyman  
Dakka+Mobilitás=qrva sok fejfájás az ellenfeleknek  

Csípő Ádám  
A jövő hetet is kilőheti belőled, emellett a robotok közelharcban is oda tudják tenni magukat. Hogy Greyfax megéri-e a Canticles elbukását, nem tudom, de psyker ellenfél ellen simán bejöhet. 

Gál Gábor  
Egy újabb, mindent-megoldok-magamtól,  take-all-comer lista. Havoc hátul lő, Prince+Spawn+Raptor zúz előre ütni. 

Nagy Ádám  
Choppy:  5
Na ez az a lista, amiről nem tudok érdemben nyilatkozni a PTSD miatt. Náhli Zsolt IG-je, zöldben és csoppával. 

Beke Gábor Bence  
Közelharcos horda - Chaos edition. Még fluffos is; küldd előre az ágyútöltelékeket, hogy az ellenfélnek ne maradjon lőszere a 10 warp talonra és a Prince-re  

Zimányi Gábor  
Közelharcos horda - Chaos edition Vol2. A szárnyas csapat és a Vindi helyett zajos tücskök, daemonettek és lépegetők, de a koncepció lényegében ugyanaz. 

Konrád  
Igazi homokzsák lista - ütheted, de nem nagyon látszik rajta. Ez az a sereg, aminél hálás leszel a FAQ változások miatt - no nem mintha nagyon szokásuk lenne futni… 

Petrow  
Ha ez a sereg egy főzős műsorban lenne kaja: “Technikailag korrekt, tálalása megfelelő, komoly hiba nincs benne. Egy dolog hiányzik belőle, egy jó íz.” 

Hegedűs Csaba  
Tömegirtásra (is) berendezkedett AdMech sereg, a Canticles teljes támogatásával, és szokatlanul nagy közelharci potenciállal. 

Szabó István  
Ha közelharcos horda nidát vártál, akkor meg fogsz lepődni, ui. a srácok az egyik legerősebb lövős sereg a placcon. Kombinálva ezt a pszíjeikkel, plusz a Trygon alagútfúrásával, lesz itt meglepetés bőven.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-18 13:23   [ Eltüntet ]   [ # 469441 ]  
Újonc

Hurrá - végre az a három renitens is elküldte smile
Hol lehet megtekinteni a listákat?

Aláírás 

“a Szövetségi Tanács álláspontja: Isten létezik - és velünk van”

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-17 20:01   [ Eltüntet ]   [ # 469414 ]  
Veterán

és igen!

megvan a 32 lista, átellenőrizve, jóváhagyva! Bárki megnézheti!

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-16 09:57   [ Eltüntet ]   [ # 469387 ]  
Veterán

9:00 Miskolci terepimportőr szállítmány érkezése.
10:00-ig gyülekező, mindenki érkezzen meg ekkorra.
10:00-10:30-ig Megnyitó és csapatok sorsolása
10:30-11:00-ig Párosítások
11:00-13:30-ig első kör. Relic küldetés, Search and Destroy felállás.
13:30-14:00-ig Ebédszünet és Párosítások
14:00-16:30-ig második kör. The Scouring küldetés, Hammer and Anvil felállás.
16:30-17:00-ig Eredményhirdetés. Öröm. Tánc. (Kaba táncol)

Ezen felül némi elvárás minden játékos felé. Mivel nem ketten, hanem négyen játszotok egy asztalnál, így kérem, hogy mindenki fokozottan ügyeljen az alábbi dolgokra:

- Illik a saját sereg statisztikáit, adatait ismerni, fegyverekét is. (speciális szabályokat is, mert hátrányba kerül, aki elfelejti)
- A verseny alatt TILOS más asztal játékosainak tanácsot adni, vagy kérdezni őket. Amennyiben kérdés van, bírónak kell szólni. Saját asztalra kell koncentrálni.
- Cigaretta szünetet illik az összecsapás ideje alatt hanyagolni. Maximum egy cigaretta fér bele a verseny alatt, én úgy gondolom annyi elég.
- Amennyiben egy játékos az egyik speciális, versenyre biztosított stratagemet kívánja használni, bírónak kell szólni, majd a stratagem kártyáját át kell adni.
- Mindenki hozza magával a jóvá hagyott sereglistáját! Neki tetsző formátumban, ám a szükséges adatokat tartalmazza!
- Hozzatok magatokkal kockát és mérőszalagot! (amennyiben szükséges, tudunk biztosítani)
- Mivel a LoS igen vitatható lesz, vitás kérdésnél azonnal bírónak kell szólni. Vonal és pontlézer lesz nálunk!

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-15 14:52   [ Eltüntet ]   [ # 469376 ]  
Veterán

Örömmel értesítek mindenkit, hogy lezárult a KMCS 7. versenyének jelentkezési időszaka.

(idei évet nézve) Rekord menyiségű, 32 listánk van folyamatban. (ebből hármat holnapra ígérnek készre, mert módosításra vár). Az ellenőrzések folyamatban. Grosh néni által, aki így tartalékos maradt. Gery úr viszont játékba kerül!

Szóval jelen állás szerint hárman leszünk bírók!

12 Xeno, 16 birodalmi és 4 káosz sereg csap össze a 7. KMCS-n!
Ez azt jelenti, hogy nyolc csapat kerül kisorsolásra, és nyolc asztalon történik majd a megmérettetés!
Összesen 14 településről érkeznek játékosok. A legtöbben Miskolcot fogják képviselni!

Ebből az egyik, a GW és a Főnixcsarnok támogatásaként érkezett asztal lesz, melyet nem fogunk sajnos kifesteni a versenyig, mert már további asztalok készítése is folyamatban van, de ott lesznek!

Kezdődjék hát a listák átvizsgálása! Hamarosan közkincsé tétetik!

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-13 19:59   [ Eltüntet ]   [ # 469333 ]  
Veterán

Végül úgy döntöttem hogy Tau helyett farkasokkal megyek, átírtam a táblázatba, hogy ne legyen kavarodás, hamarosan megy a lista is! smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-13 16:04   [ Eltüntet ]   [ # 469326 ]  
Veterán

jelentkezés doksiban látod ki fővárosi, és vannak elérhetőségek is, egy e-mailt megérhet :D

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-13 15:23   [ Eltüntet ]   [ # 469325 ]  
Veterán

Ott is probáltuk…és nem csak én…de ahogy nézem,az indúlok többsège vidéki…pestiek alig.
Èrdekes.
Minap èpp erröl beszèlgettünk hogy pont Bpen milyen siralmas a versenyeken…10/12fősek…ti meg kb 40fővel birkoztok…és AOS verseny eddig,idén is csak EGY VOLT a gépházban,és az ott indúlok többsége is vidéki lakos volt…én nem értem mi van itt.
Lasszóval vadászom AOShoz a játèkosokat,40kban meg érezhető a széthúzás,röghöz(klubbhoz) kötöttség.
Nem értem…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-13 10:54   [ Eltüntet ]   [ # 469319 ]  
Veterán

lehet inkább facebookon kéne megpróbálni, eseménynél vagy csoportban.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-13 04:25   [ Eltüntet ]   [ # 469311 ]  
Veterán

Sziasztok.
Keresek/keresünk egy csatatestvérrel egy úriembert,aki autóval megy peströl a KMCSre.
Benzinbe persze beszállunk.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-12 16:21   [ Eltüntet ]   [ # 469301 ]  
Veterán

már csak két napotok van leadni a listákat!

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-11 10:10   [ Eltüntet ]   [ # 469253 ]  
Veterán

tegnapi napon megjelent egy cikk a heves megyei hírlapban a KMCS 7. fordulójáról.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-10 08:51   [ Eltüntet ]   [ # 469234 ]  
Veterán

azt semmiképpen sem szeretnénk!

A KMCS a sörmeccsek versenye :D

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-10 08:07   [ Eltüntet ]   [ # 469233 ]  
Veterán

+1 Like

Hajrá!  smile
Csak az eredeti szellemet ne veszítsétek el.

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-10 05:52   [ Eltüntet ]   [ # 469232 ]  
Veterán

Úgy gondolom ennek itt is helyet kell adni:

Üdv népek!

Egy váratlanul ért esetről szeretnék nektek beszámolni, mely korábban történt ugyan, de ma nyerte el a beszámoló az aktualitását

Mint tudhatjátok, hetedik alkalommal is megrendezésre kerül a KMCS, azaz Kelet-Magyarországi Csapatverseny!

És ezen alkalmon elég sok jelentkező is lett, eddigiekhez képest kiemelkedő számú, 40 fő (ami azóta minimálisan kopott) jelentkezett.

Őszinte leszek, se nyereménnyel nem terveztünk készülni, se semmit kunyerálni, úgy mint a korábbi versenyen, ahol a Főnixcsarnok csapata igen nagylelkű nyereménycsomagot juttatott el nekünk. (és nem ez volt az első alkalom, hogy egy keleti rendezvényt támogattak volna!) Minden résztvevőnk kapott valamit, senki se ment haza üres kézzel, ami jó érzés volt!

Mielőtt bárki remélné, nem, nem lesz nyeremény most! :D

Viszont ami lett, a Főnixcsarnoknak köszönhetően, egy nagyon meglepő, ám nagylelkű támogatása a rendezvénynek.
Én ezt elismerésnek élem meg és hálás vagyok nagyon. Kimondhatatlanul.

Ugyanis a Főnixnek köszönhetően, nem csak a Főnix, hanem a GAMES WORKSHOP is támogatja a rendezvényünket, amiért hatalmas köszönet jár!

De hogy is néz ki ez? Nos ez látható a képen! Három bontatlan doboz tereptárgy, a GAMES WORKSHOP-tól! Nagyon szépen köszönjük nekik!
Thank you Games Workshop to support our little championship, it is a very big honor for us!!!!

És igen! Jól látjátok, nem csak tereptárgy van azon a képen! Hanem az első KMCS asztal a FŐNIXCSARNOK jóvoltából, amihez nem igazán találok méltó szavakat. Én ma legalább háromszor éltem át a karácsony nemes szellemét. (egyszer, mikor kibontottam a munkahelyen, egyszer, mikor megmutattam a kollégáknak, egyszer, mikor már itthon mutogattam)
Köszönjük szépen a moduláris terepasztalt és igyekszünk méltóak lenni az ajándékra!

A tervünk, hogy ezen terepek, ezen az asztalon minden KMCS rendezvényen jelen lehessenek!

Nagyon szépen köszönöm minden KMCS résztvevő, és szervező klub nevében!

Ruttkay Ádám, az egyik szervező

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-09 13:17   [ Eltüntet ]   [ # 469195 ]  
Veterán

MEGÉRKEZTEK A MEGLEPETÉSAJÁNDÉKMINEKHOGYISIZÉHÍJJÁLNYAVAJÁK!

HAMAROSAN ELMONDOM ÉS BEFOSIKÁLTOK!

Aláírás 

[ Profil ]  

1 ennyiből: 31
1