Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

5 ennyiből: 32
5
[Rendezvény] - KMCS
Dátum: 2017-08-14 18:06   [ Eltüntet ]   [ # 467653 ]  
Veterán
kabaman - 2017-08-14 12:57

- Ne aggódj, most járunk a 2. kör elején, a maradékot 20 perc alatt lezavarjuk…

Ez pontérték kérdése. Apocalypse-ban simán megvan, hogy az első kör 2 óra, a maradék 4 meg összesen csak 30 perc :(
Személyes tapasztalat, volt benne részem…

Aláírás 

WH40K 2nd - 7th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-14 13:16   [ Eltüntet ]   [ # 467646 ]  
Veterán

A pisi/kaki/fisifosi egyszerűen kivédhető: amíg a haverod nincs az asztalnál, addig TE felelsz mindkét seregért. Lépsz, lősz, mentőt dobsz. Másfél liter víz / sör után elhiszem, hogy már nehéz parancsolni a hólyagnak, addig lépjen a csapattárs, amíg intézed a folyó ügyeket.
Cigizni meg kurvára ne ugorjon ki senki se PÁROS játék közben, ennyi önuralom legyen már felnőtt emberekben, hogy kibír 3 órát két szál cigi között.

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-14 12:57   [ Eltüntet ]   [ # 467645 ]  
Veterán
Serrath - 2017-08-14 11:49

hát páros lassabb lesz, de így legalább nem sietős, csak kényelmes, inkább ott hagyom tartalék időt, mint szünetekben, meglássuk, még tesztelnem kell

Íme egy lista az eddigi KMCS-s tapasztalataim alapján… No offense, ha magára ismerne valaki. smile

Kedvenc Dolgok, amik elsőre jelentéktelennek látszanak, de összességében sok időt visznek el:
- Nem látta valaki véletlenül a mérőszalagomat/kockámat/kódexemet/szabálykönyvet/ellenfelemet…
- Amíg Ti körötök van, kiugrok cigizni/pisilni/kakálni/kávézni, majd jövök mindjárt…
- Egy pillanat és jövök, csak rég beszéltem már azzal a csávóval a másik asztalnál.
- Egy perc türelmet kérek, csak csörög a telefonom, beszélnem kell a feleségemmel/mamámmal/óvodáskori-sohasem-látott-ismerősömmel…
- Én nem tudom hol van a párom, de azt mondta csak fagyiért/cigiért/zsemléért ugrott át… (valszeg Törökországba), megyek és megkeresem.
- Mindjárt jövök, csak nem emlékszem, lekapcsoltam-e a lámpát a rolleremen. Pill és jövök.
- Van valakinél pillanatragasztó? Letört a figurám karja és most azonnal, itt, mindenki előtt össze akarom ragasztani az ujjaimmal együtt.
- (Random látogató) Te figyelj, ez milyen sereg, miért ezzel játszol és róluk mit kell tudni?
- Kinél is lehet a kaját rendelni? Nem emlékszel, hogy én leadtam-e a rendelésemet?
- Amúgy hány körös ez a küldetés? Micsoda, miért nem szóltál, hogy csak öt?!
- Ne aggódj, most járunk a 2. kör elején, a maradékot 20 perc alatt lezavarjuk…
- Bocsi, de lemerült a telefonom, és addig nem tudok játszani, míg nem töltöm fel!
- Valakinél van kinyomtatott FAQ?

smile

Aláírás 

Kabaman Blogja - Gates of Hell

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-14 11:49   [ Eltüntet ]   [ # 467641 ]  
Veterán

hát páros lassabb lesz, de így legalább nem sietős, csak kényelmes, inkább ott hagyom tartalék időt, mint szünetekben, meglássuk, még tesztelnem kell

Aláírás 

Ha az igazság pihen, a halálnak kétszer annyi dolga van.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-14 11:39   [ Eltüntet ]   [ # 467639 ]  
Veterán
Serrath - 2017-08-14 11:31
Petrow - 2017-08-14 10:36

Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján szerintem nyugodtan kezdjünk fél órával hamarabb, és legyen akkor 1 óra az ebédszünetre. A pizza/gyros/hambi úgyis a legrosszabbkor szokott késni smile

nyugi, precízség lesz.
improvizálunk, akkor minden terv szerint megy :D
Lehet egy órát kajálásra hagyni, annyival később végzünk, de majd meglássuk.
Mert bízok abban is, hogy nem kell majd a 3 óra egy játékra.

Mi Rozsival lenyomtunk egy ismerkedős, 8. kiadásba bevezetős játékot. 10:30-kor kezdtük és nagyjából 11:40-re be is fejeztük. Utána nyomtunk még egy játékot, másik küldetést, az hosszabb volt a közelharcok, kaja és a szüttyögések miatt, de azt is befejeztük 14:30-ra. Szóval bőven bele KELL férnie 2 és fél órába.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-14 11:31   [ Eltüntet ]   [ # 467637 ]  
Veterán
Petrow - 2017-08-14 10:36

Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján szerintem nyugodtan kezdjünk fél órával hamarabb, és legyen akkor 1 óra az ebédszünetre. A pizza/gyros/hambi úgyis a legrosszabbkor szokott késni smile

nyugi, precízség lesz.
improvizálunk, akkor minden terv szerint megy :D
Lehet egy órát kajálásra hagyni, annyival később végzünk, de majd meglássuk.
Mert bízok abban is, hogy nem kell majd a 3 óra egy játékra.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-14 10:36   [ Eltüntet ]   [ # 467632 ]  
Veterán

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-14 09:05   [ Eltüntet ]   [ # 467627 ]  
Veterán

ha minden jól megy a héten megtörténnek az első konkrét tesztelések is.

annyi változás, hogy matched game szerinti szabályok és küldetések lesznek némi finomítással.

Két meccset tervezek 3-3 órás időtartammal ,így kényelmesen le lehet játszani a meccseket, valamint nincs szükség korai kezdésre, kései befejezésre.

A menetrend várhatóan úgy alakul, hogy 10:30-ra kisorsolásra kerülnek a csapatok, megkezdődhetnek a párosítások.
11:00-kor kezdődik az első meccs.
13:00-13:30-ig lesz ebédszünet és második párosítások (közös pizzarendelés, nagy étkezőasztal, gyertyafény, romantika, asztal alatt ismerkedés)
13:30-16:30 a második meccs.
17:00 eredményhirdetés!

szóval olyan 10 körül már érkezés! Miskolciaknak hamarább, mert ők szeretnének terepet hozni meg asztalnak valót :D

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-13 15:04   [ Eltüntet ]   [ # 467598 ]  
Veterán

Debrecenben már gőzerővel megy a gyakorlás 8. Kiadásból 1000 pontban, hamarosan várjuk a küldetéseket!

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-13 10:19   [ Eltüntet ]   [ # 467586 ]  
Veterán

megfelel az is igen, a lényeg hogy battle forged szabályai szerint legyen.

IA indexek is jöhetnek!

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-12 20:10   [ Eltüntet ]   [ # 467578 ]  
Akolitus

Sereglistás kérdéseink vannak:
“Battle forged sereglistákkal kell készülni” kritériumnak az is megfelel, ha valaki “csak” Wanguard vagy Outrider detachmentet hoz (olyasmit, mint legutóbb Lyman légiparádéja)?
“Legyenek csak a sima indexek” kifejezésbe (már ha ez lessz a kitétel) beleférnek-e az Imperial armour indexek is? Mondjuk anélkül nehéz lenne elysiai figukat vinnem…

Aláírás 

“a Szövetségi Tanács álláspontja: Isten létezik - és velünk van”

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 10:40   [ Eltüntet ]   [ # 467497 ]  
Veterán
Meyil’Kree - 2017-08-05 18:19
kabaman - 2017-08-03 20:08
Meyil’Kree - 2017-08-03 12:21

Ahriman és az Ezer Ifjak immár nem csak a távolból figyelnek. Elérkezett az idô a közbeavatkozásra.

Vagyis: megyek! :D

Akkor tessék beírni a táblázatba, amíg van hely!!!

Megtörtént!

hihetetlen! már csak egy hely van kiadó!

Mindenesetre érdemes tartalékba is feliratkozni, mert még sose volt, hogy ne legyen kieső!

szerk.: neveztem ki pár önkéntes tartalékost

remélem nem töröltem ki senkit :O

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-10 19:40   [ Eltüntet ]   [ # 467480 ]  
Veterán

Miskolcra is nyugodtan lehet jönni addig tesztelni!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-10 19:39   [ Eltüntet ]   [ # 467479 ]  
Veterán

Miskolcra is nyugodtan lehet jönni addig tesztelni!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-10 16:04   [ Eltüntet ]   [ # 467471 ]  
Veterán

na ezt örömmel olvasom! :D

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-10 13:33   [ Eltüntet ]   [ # 467466 ]  
Akolitus

Sziasztok!
Nagyon tetszik családom xy-os tagjainak a klubbélet (főleg Miskolcon ugye), az immár rendszeres Füzesabonyi Bitzbörze is nagy kedvencünk lett.
Legutóbb a miskolci KMCs-n csak nézők voltunk, de a következő alkalommal mi is beszállnánk.
Be is írtam magam és a két fiamat a nevezőkhöz, remélem festéssel, próbálgatással fel is tudunk készülni az alkalomra…
Üdv! András

Aláírás 

“a Szövetségi Tanács álláspontja: Isten létezik - és velünk van”

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-10 10:29   [ Eltüntet ]   [ # 467460 ]  
Veterán
Wolfspirit - 2017-08-10 09:49

Jól értem azt is, hogy a 4 fős csapatok 2 párt adnak és 2vs2 meccsek lesznek? párok változnak, vagy fixek, vagy a csapat dönt, hogy melyik küldetésre milyen párokat alkot, akár ugyanazokat is?

ha úgy jön össze a létszám, akkor 4 fős csapatok lesznek, és a csapatok szabadon adják a párokat az ellenfeleknek.

De úgy, hogy A csapatnak is adsz két ellenfelet, meg B csapatnak is, úgy hogy te nem tudod kiket kapsz és ők se tudják te kiket adsz, csak ha minden párosítás megvan, akkor fedjük fel a lapokat.

Ez akkor lenne különösen jó, ha tudnánk csinálni fluffos csapatokat.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-10 09:49   [ Eltüntet ]   [ # 467458 ]  
Veterán

Jól értem azt is, hogy a 4 fős csapatok 2 párt adnak és 2vs2 meccsek lesznek? párok változnak, vagy fixek, vagy a csapat dönt, hogy melyik küldetésre milyen párokat alkot, akár ugyanazokat is?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-10 09:42   [ Eltüntet ]   [ # 467456 ]  
Veterán

az elképzelés egyelőre az, hogy a szabálykönyv küldetései lesznek, sorsolva.

Első és második (esetleg harmadik) fordulóra is kidobom a küldetést és felállást, ami egységesen lesz érvényes mindenkire az adott fordulóban, de előtte mindenképpen ki kívánnék próbálni párat.

és én első körben a narrative játékok küldetéseit céloznám meg, abból is az első négyet, az ottani stratagems-ekkel, de előbb tesztelés!

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-10 09:38   [ Eltüntet ]   [ # 467454 ]  
Veterán

Olyan kiírás lenne jó, ami nóvum a heteshez képest. Nem ismerem még és nem látom át minden részletét de pl azt látom, hogy a seregek felállási lehetősége bővült. Én nem hagynám ezt ki.
A miskolci verseny azért tetszett nagyon most, mert nem hagyományos küldetések voltak. Mi szoktunk külön készülni a versenyekre - az agyalás, seregoptimalizálás is plusz élmény a gyerekekkel - és a legutóbbi kifejezetten feladta a leckét, ezért is tetszett. Úgyhogy valami ilyesmi - egy kis extra, ami feledteti a megújult játék furcsaságait (igyekeztem diplomatikusan fogalmazni).

[ Profil ]  

5 ennyiből: 32
5