Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 4
1
Deathwatch
Dátum: 2017-10-27 16:21   [ Eltüntet ]   [ # 469813 ]  
Veterán
CsG - 2017-10-27 11:52
trollfin - 2017-10-27 07:39

Sziasztok!

Játszik mèg valaki rajtam kìvül az országban Deathwatchal? :D
Kinek, hogy teljesìtenek a fiúk az új kiadásban?

Addig jók, amíg nem lőnek rájuk. A kis létszámú, elit seregek jelenleg nem annyira erősek. Persze a DW nagyon durva alfastrike képességgel rendelkezik, plusz remek eszközeik vannak az újonnan elterjedt hordaseregek kezelésére (rád nézek, Frag Cannon).

CsG

Abszolút, mivel elitek, általában én kezdem(kezdeném pontosabban, ha az állandó T’au ellenfelem nem lopná el állandóan :D) aköröket, és ez szerintem létfontosságú.

A küldetésekben szerintem megállják a helyüket, de a meatgrinder (főleg T’au ellen) nem az erősségük.
És sajna a Frag cannon+ Drop pod Alfa strike kombó közel se működik annyira, mint eddig.

Aláírás 

http://plasticfantastic.blog.hu/

http://lastshieldofsigismund.blog.hu/

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-27 11:52   [ Eltüntet ]   [ # 469805 ]  
Veterán
trollfin - 2017-10-27 07:39

Sziasztok!

Addig jók, amíg nem lőnek rájuk. A kis létszámú, elit seregek jelenleg nem annyira erősek. Persze a DW nagyon durva alfastrike képességgel rendelkezik, plusz remek eszközeik vannak az újonnan elterjedt hordaseregek kezelésére (rád nézek, Frag Cannon).

CsG

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-27 07:39   [ Eltüntet ]   [ # 469793 ]  
Veterán

Sziasztok!

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-17 22:50   [ Eltüntet ]   [ # 466870 ]  
Veterán

ha szabadság van az már tré?

Aláírás 

“One,two, three ‘n four
Some declare a Holy war”

War. War never changes…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-17 22:32   [ Eltüntet ]   [ # 466869 ]  
Veterán

Tehát a kérdés, most is lánckard és bolter játszik a veterán marinoknál? Alapesetben?

alapesetben nem, de…

Indexben:
DW - Veteran, Sarge, BlackShield:  bolter, frag es krak.
Ebbol a boltert tudjak lecserelni 2 cuccra a listabol.

DE a listanak 2 resze van, egyikbol 2-t lehet valasztani (itt van a lanckard), masikbol max 1-et(viszont itt van boltgun is)

Azaz legalisan a bolter lecserelheto egy lanckard+bolter kombinaciora. Persze kifizetve a pontot mindkettoert. Boltgun 0pt, chainsword szinten .... atgondolt szabaly.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-17 20:36   [ Eltüntet ]   [ # 466864 ]  
Újonc

Halihó!

Az elöző kiadasban a veterán osztag lét fegyvert választhatott magának. Az indexben nem látok/olvasol semmo értelmeset. Tehát a kérdés, most is lánckard és bolter játszik a veterán marinoknál? Alapesetben??? Az index csak annyit ír hogy lecserélhető es lista. Fe a bolter nincs a választásban. Akkor most mi van? Hát a doboz borítón ís úgy állnak…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-02 12:15   [ Eltüntet ]   [ # 466395 ]  
Veterán

Jelenleg csak a HQ primarisok mehetnek DeatWatchba, valószínűleg a legfelső vezetést leszámítva a többiek még túl ifjoncok hogy tapasztalt Xeno vadászok lehessenek. Pláne hogy gyakorlatilag csak a Káosz ellen vetik be a Primarisokat így nincs túl osk lehetőségük Xenok ellen tapasztalatot gyűjteniük (ami ugye a kritikus feltétele a csatlakozásnak).

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-02 09:07   [ Eltüntet ]   [ # 466388 ]  
Veterán

Sziasztok!

Jól látom, hogy a Deathwatch jelenleg primaris marine-t csak az új captain, és libra formájában hozhatja?

Az új karaktereknél a szöveg:
“These allow you to use the new Space Marines models with your
army, just like any other datasheet with the Imperium, Adeptus
Astartes and <Chapter> keywords. In addition, add both of these
units to the list of units that can be from the Blood Angels(pg 89,
Index: Imperium 1), Dark Angels¹ (pg 107,Index: Imperium 1),
Space Wolves² (pg 130, Index Imperium 1) and Deathwatch (pg 171,
Index: Imperium 1) Chapters (or their successor Chapters).”

Az indexben, a Deathwatch számára elérhető listában viszont semelyik Primaris egység sincs benne.
Elég nagy marhaságnak tartom, viszont sehol sem talásltam semmit, ami felülírná.

-T-

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-17 13:18   [ Eltüntet ]   [ # 462811 ]  
Veterán
ozuraravis - 2017-03-17 11:17
Pogi - 2017-03-17 10:46

Sziasztok!
Köszönöm a tanácsokat akkor a BS kap egy stormshieldet meg egy ccw.
A másik kérdésem megint naon gagyi lesz de hát inkább kérdezek smile miért éri meg a marinenak Stalker boltgunt adni? Mik az előnyei/hátrányai? Esetleg van tapasztalat arról, h egy osztagba hány marine kapjon ilyen stukit?

Szerintem vagy mindenki vagy senki. Nem mozoghatnak ugyanis ha lőni is akarnak. Viszont a special ammoval elég jól lőnek és elég távolra. Rájuk csattinthatsz egy Dominus Aegist is ha már úgysem fognak mozogni.

Jaja… esetleg, ha az 5fős osztagból 4nek adsz vmi nehézfegyvert, akkor a maradéknak mehet a stalker.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-17 11:17   [ Eltüntet ]   [ # 462807 ]  
Újonc
Pogi - 2017-03-17 10:46

Sziasztok!
A másik kérdésem megint naon gagyi lesz de hát inkább kérdezek smile miért éri meg a marinenak Stalker boltgunt adni? Mik az előnyei/hátrányai? Esetleg van tapasztalat arról, h egy osztagba hány marine kapjon ilyen stukit?

Szerintem vagy mindenki vagy senki. Nem mozoghatnak ugyanis ha lőni is akarnak. Viszont a special ammoval elég jól lőnek és elég távolra. Rájuk csattinthatsz egy Dominus Aegist is ha már úgysem fognak mozogni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-17 10:46   [ Eltüntet ]   [ # 462804 ]  
Veterán
Tonio - 2017-03-15 08:52
Pogi - 2017-03-13 18:22

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni sereglista tervvel kapcsolatban, tervezetten 1000 pontos újrakezdőjátékhoz lenne:
HQ: Watchmaster Auspex, Clavis, Melta bombs, guardian spear 185 pts
Troop1: 442 pts
Corvus Blackstar
6x veteran őrmi (xenophase bladeel+combi melta, melta bomb), black shield (2x lightning clawsal), 2 sima marine, 2x veteran w heavy weapon (dw Frag cannon)
Troop2: 372 pts
Razorback w lascannon + hunter killer missile, dozer blade, extra armour, storm bolter
6x veteran
őrmi (xenophase bladeel+combi plasma, melta bomb), black shield (2x power maul), 2 sima marine, 2x veteran w heavy weapon (dw Frag cannon)

Total: 999 pts

Bármi hülyeséget írtam nyugodtan javítsatok ki mivel évek óta nem játszottam. Alapvetően azért lenne fontos minden tanács mert így kezdeném el összerakni a figurákat és azért nincs olyan sok belőlük, hogy minden verziót ki tudjak pakolni grin.
Köszönöm előre is a segítségetek.

Azt mondanám, a Black SHieldeknek elég 1-1 spec. CCW, adj nekik egy Storm Shieldet inkább, hogy valami fogja a sebeket

Sziasztok!

Aláírás 

“... az erőssel alkusznak, a gyengének parancsolnak…”
“Békét akarok,de a szolgaság békéjét nem akarom!”
                        Kossuth Lajos
“Nem haragból, de becsületből!”
(felirat egy 48-as huszárkardon)
“A harcnak vége,hadd pihenjek meg hát!”
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-17 01:03   [ Eltüntet ]   [ # 462799 ]  
Veterán
Ducimax - 2017-03-16 16:38
Belial - 2017-03-16 16:10

Viszont kerdes: Nagyon nem vagyok jartas a jelenlegi szabaly rendszerben, meg tehetem-e azt hogy hozok kill teameket, es 5 motorost, kulon?? Tehat nem formacioban.

Azt csak úgy teheted meg, ha a kill team-ek mellé behozol egy CAD-ot is, benne a kötelező 1 HQ és két Troop választással, külön detachmentként, abba mehetnek a mocisok is.

Vagy játszatok Unbound-ot, és akkor mindenki azt hoz amit akar…

Kiraly, koszi, a CAD teljesen jo lesz, abszolutt nem problema az 1 HQ 2 Troop, sot.
Az Unboundal nem foglalkozok, z gyakorlatilag J I Joezas.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-16 16:38   [ Eltüntet ]   [ # 462795 ]  
Veterán
Belial - 2017-03-16 16:10

Viszont kerdes: Nagyon nem vagyok jartas a jelenlegi szabaly rendszerben, meg tehetem-e azt hogy hozok kill teameket, es 5 motorost, kulon?? Tehat nem formacioban.

Azt csak úgy teheted meg, ha a kill team-ek mellé behozol egy CAD-ot is, benne a kötelező 1 HQ és két Troop választással, külön detachmentként, abba mehetnek a mocisok is.

Vagy játszatok Unbound-ot, és akkor mindenki azt hoz amit akar…

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-16 16:10   [ Eltüntet ]   [ # 462794 ]  
Veterán
Tonio - 2017-03-15 08:52

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni sereglista tervvel kapcsolatban, tervezetten 1000 pontos újrakezdőjátékhoz lenne:
Corvus Blackstar
6x veteran őrmi (xenophase bladeel+combi melta, melta bomb), black shield (2x lightning clawsal), 2 sima marine, 2x veteran w heavy weapon (dw Frag cannon)
Razorback w lascannon + hunter killer missile, dozer blade, extra armour, storm bolter
6x veteran
őrmi (xenophase bladeel+combi plasma, melta bomb), black shield (2x power maul), 2 sima marine, 2x veteran w heavy weapon (dw Frag cannon)

Bármi hülyeséget írtam nyugodtan javítsatok ki mivel évek óta nem játszottam. Alapvetően azért lenne fontos minden tanács mert így kezdeném el összerakni a figurákat és azért nincs olyan sok belőlük, hogy minden verziót ki tudjak pakolni grin.

Azt mondanám, a Black SHieldeknek elég 1-1 spec. CCW, adj nekik egy Storm Shieldet inkább, hogy valami fogja a sebeket

Baszki, mar harom Black Shieldet epitettem, de egyiknek sem adtam pajzsot… pedig kurva jo otlet.  smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-15 08:52   [ Eltüntet ]   [ # 462746 ]  
Veterán

Sziasztok!

Corvus Blackstar
6x veteran

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-13 18:54   [ Eltüntet ]   [ # 462707 ]  
Veterán

Pogi - 2017-03-13 19:22

Sziasztok!

Corvus Blackstar
6x veteran

Szia!

Igaz, a figurák összerakásába nem nagyon szól bele, de én megvenném a Tome of Ectoclade-t a Watch Masternek. 10 pontért a plusz egy Mission tactic nagyon jutányos.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-13 18:22   [ Eltüntet ]   [ # 462705 ]  
Veterán

Sziasztok!

Corvus Blackstar
6x veteran

Aláírás 

“... az erőssel alkusznak, a gyengének parancsolnak…”
“Békét akarok,de a szolgaság békéjét nem akarom!”
                        Kossuth Lajos
“Nem haragból, de becsületből!”
(felirat egy 48-as huszárkardon)
“A harcnak vége,hadd pihenjek meg hát!”
(Birodalmi gárdista dal)
Hallgatni!
Blog

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-08 14:16   [ Eltüntet ]   [ # 462574 ]  
Veterán

smile
Jaja, a motorost verd ki a fejedből (én igazából mindenféle DW formációból kihagynám a motorost vagy jumppack-est, hiszen a gyalogmarinok okán nem tudják kihasználni a mozgékonyságukat).
A termik és esetleg librák viszont tökéletesek lehetnek… termit akár pajzs+kalapáccsal és máris ott a tank az osztag mellett, akire tudsz sebeket osztani. A libra értékét meg nem kell ecsetelni smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-08 11:21   [ Eltüntet ]   [ # 462571 ]  
Veterán
SpecOps - 2017-03-08 11:11
Ducimax - 2017-03-08 10:44
SpecOps - 2017-03-08 09:53
Tonio - 2017-03-08 09:14
SpecOps - 2017-03-07 13:48

Halihó!

Bocsi de kiborít ez a formáció!
Tehát:
Aquila

8 maris+1 Termi érkezhet-e közösen 1 Drop Pod-ban? (Kapacitás=10)
Viszont dedi tarnsport opciót vásárolok, vásárolhatok csak a marisoknak.

Ez egy jó kérdés… a formáció úgy kezdődik, hogy “végy egy veterán osztagot”, amit aztán opcionálisan kiegészítesz ezzel-azzal. Az én meglátásom szerint a veteránokat felszereled, amivel akarod, aztán rátérsz a következő kiegészítő egységre, felszereled, és így tovább. Így aztán innentől rezzenéstelen arccal addig préselsz a Droppodba fickókat, amíg beleférnek.

Szia Tonio! (Régen dumáltunk… grin)

Igen. Átnéztem a FAQ-ot is ahol a következő “segítséget” adja.

“Q: Can a unit of Veterans that is part of a Kill Team take a
Dedicated Transport for themselves if it can’t carry the other
members of the Kill Team?
A: No.”

Csakhogy a Terminátorok “Bulky” szabálya szerint két helyet foglal
transportban. Így kiskapuznék én személy szerint.

Upsz, a FAQ-ot nem néztem… akkor sorry SpecOps, az előző válaszom érvénytelen, tehát ha motorosokat raksz a kill team-be, nem vehetsz nekik transportot (kivéve Corvus Blackstar, az vihet mocit is, meg jump packest is).

A Tonio által említett 8 maris + 1 Termi felállás működik, a Drop Podnak nincs a Rhino-hoz hasonló megkötése arról, mit vihet, ameddig a csomagtér meg nem telik.

Fasza!

Ezek szerint 5maris 1 Termi 1 Moci= 1 Drop pod.
Érkezéskor Split Fire Ciklonos termivel. Fincsi…

Azért nem… alap szabálykönyv szerint motorost és Jump pack-est csak az szállíthat, amihez külön oda van írva, szóval motorosnál kiesik a drop pod is. ott csak a corvus blackstar marad.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-08 11:11   [ Eltüntet ]   [ # 462568 ]  
Veterán
Ducimax - 2017-03-08 10:44
SpecOps - 2017-03-08 09:53
Tonio - 2017-03-08 09:14
SpecOps - 2017-03-07 13:48

Halihó!

Bocsi de kiborít ez a formáció!
Tehát:
Aquila

8 maris+1 Termi érkezhet-e közösen 1 Drop Pod-ban? (Kapacitás=10)
Viszont dedi tarnsport opciót vásárolok, vásárolhatok csak a marisoknak.

Ez egy jó kérdés… a formáció úgy kezdődik, hogy “végy egy veterán osztagot”, amit aztán opcionálisan kiegészítesz ezzel-azzal. Az én meglátásom szerint a veteránokat felszereled, amivel akarod, aztán rátérsz a következő kiegészítő egységre, felszereled, és így tovább. Így aztán innentől rezzenéstelen arccal addig préselsz a Droppodba fickókat, amíg beleférnek.

Szia Tonio! (Régen dumáltunk… grin)

Igen. Átnéztem a FAQ-ot is ahol a következő “segítséget” adja.

“Q: Can a unit of Veterans that is part of a Kill Team take a
Dedicated Transport for themselves if it can’t carry the other
members of the Kill Team?
A: No.”

Csakhogy a Terminátorok “Bulky” szabálya szerint két helyet foglal
transportban. Így kiskapuznék én személy szerint.

Upsz, a FAQ-ot nem néztem… akkor sorry SpecOps, az előző válaszom érvénytelen, tehát ha motorosokat raksz a kill team-be, nem vehetsz nekik transportot (kivéve Corvus Blackstar, az vihet mocit is, meg jump packest is).

A Tonio által említett 8 maris + 1 Termi felállás működik, a Drop Podnak nincs a Rhino-hoz hasonló megkötése arról, mit vihet, ameddig a csomagtér meg nem telik.

Fasza!

Ezek szerint 5maris 1 Termi 1 Moci= 1 Drop pod.
Érkezéskor Split Fire Ciklonos termivel. Fincsi…

[ Profil ]  

1 ennyiből: 4
1