Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

13 ennyiből: 18
13
Fantasy Battles: The 9th Age
Dátum: 2016-10-31 18:56   [ Eltüntet ]   [ # 458718 ]  
Veterán

hölgyekurak!

- On a successful to-hit roll, the attack gains Area Attack (X). Resolve the attack with the Strength written in the
Catapult’s description.
- On any other to-hit result, roll to hit with a new Catapult attack, labeled Partial Hit (ignore any Misfire).If it hits,
this attack gains Area Attack (X-1), all hits are at half strength (rounding fractions up), itloses all benefits from the
Special Rules and/or Strength written in square brackets (if any). If it misses, no further attack can be generated
this way.

katapultnál van ez írva.
jól értelmezem, hogy első lövésnél lehet misfire, második lövéstől -1 area attack, fele erővel, és ez ismételhető mindaddik (ez a második típusú lövés), amíg a találat sikeres?

ja és erőfeleződés szerintetek vonatkozik a toxic attack-ra is?

Aláírás 

Ha az igazság pihen, a halálnak kétszer annyi dolga van.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-28 12:05   [ Eltüntet ]   [ # 458616 ]  
Veterán

nem lesz kicsi az a 2500 p? wink

https://madmagz.com/magazine/872650#/page/1
1.2 változások összeszedve, magyarázva (többek közt)

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-28 06:44   [ Eltüntet ]   [ # 458600 ]  
Veterán

Most szombaton tesztelné valaki az új 9.12-őt? smile 2500-ból?:)

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-27 18:32   [ Eltüntet ]   [ # 458593 ]  
Veterán

várom azon önkénteseket, akik csatajelentéseket és seregleírásokat (esetleg az új szabályok elemzésének megírását) vállalja, hogy aktívkodjuk a fantahammer.blog.hu-n!

Aláírás 

Ha az igazság pihen, a halálnak kétszer annyi dolga van.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-26 14:04   [ Eltüntet ]   [ # 458552 ]  
Tag

helló veritas

Az aktuális szabályokat itt tudod letölteni:
http://www.the-ninth-age.com/index.php?simple-page/

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-26 13:37   [ Eltüntet ]   [ # 458550 ]  
Újonc

Sziasztok. Tudna nekem valaki küldeni 1 naprakész linket a pontrendszerről? Mert nem tudom, hogy ami nekem van az jó-e.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-26 12:28   [ Eltüntet ]   [ # 458548 ]  
Tag

Hát vannak érdekességek. Ami feltűnt az ágyú most hogyan pattan? vagy csak én nem találom…?

Ok én voltam a béna megtaláltam a Penereating szabálynál a sorokon való átlövést.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-26 11:03   [ Eltüntet ]   [ # 458543 ]  
Veterán

Hali!

Igen mi is hasonlókra jutottunk… miután átrágtuk és kiköptük smile
A kérdés azonban valid, vagyis a verseny, hogyan lesz?
Igazodik a BrB-hez azaz 4500 vagy igazodik az eddigiekhez (2500) és 5000.
Amúgy egy szavazást indithatnál, a verzióról, részemről 1 voks az új mellett.
Jah és az webes tábla, amire a kiírás lnkje mutat nem írható...előjelentkezzünk mail?

Üdv:
P.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-26 10:54   [ Eltüntet ]   [ # 458540 ]  
Moderátor
Ppistike - 2016-10-26 07:31

Nem tudom, hogy ez komoly, vagy áprilisi tréfa, de minden seregben fevitték a pontokat és limiteket a duplájára, csak azt nem értem ennek mi a célja…
Annyi változna, hogy most nem 2500 hanem 5000 pontért kell játszanunk a régi pontrendszer alapján… ami persze sereg szinten biztos változtat néhány dolgot, szinergiákat meg kiegyensúlyoz bizonyos dolgokat, de ezt még most átlátni kb lehetetlenség…

P.

Nagyon egyszerű a válasz…

Így sokkal jobban lehet differenciálni az egyes fajokat illetve egységtípusokat, anélkül, hogy tört számokat kéne bevezetni (gondoljunk a Skaven Slave-ek 1/2 pontos pajzs opciójára).
Tehát a gnoblar-goblin-ork sort most már nem 2,5-4-7 pontos skálán (hasamra ütöttem!) vezetjük, amibe nehéz beilleszteni egy 9 pontos elf spearmen-t vagy egy 5 pontos birodalmi gyalogost, és közben ugye mindüknek +1 pont a pajzs vagy a dárda, hanem megduplázzuk a pontokat és voilá, rögtön kétszer annyi hely van a pontokkal zsonglőrködni!

Nem kell átlátni tehát a dolgokat, szinte mindennek a pontértéke megváltozott, de a seregek már 4500 pontból fognak állni általában és ehhez kell majd az új százalékos rendszert igazítani (pl. 35% hős = max 1575 pont)

Bye
Emi

Aláírás 

“There is only one war open to mankind, and that is the war against our extinction…” /Isaac Asimov/

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-26 10:49   [ Eltüntet ]   [ # 458539 ]  
Veterán

Viszont érdekes módon az ajánlott pontérték nem 5000, hanem 4500, szóval ez is variál a dolgokon…
Valamint a seregépítés is kicsit bonyibb lesz (amíg ki nem jönnek a programok), mert egyes osztagok több kategóriába is tartozhatnak

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-26 09:08   [ Eltüntet ]   [ # 458536 ]  
Veterán

Zsír!  LOL
Na akkor, hogy is lesz november 20-án a verseny?
2500 pont?  smirk
Emi? Vélemény?

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-26 07:31   [ Eltüntet ]   [ # 458532 ]  
Veterán

Nem tudom, hogy ez komoly, vagy áprilisi tréfa, de minden seregben fevitték a pontokat és limiteket a duplájára, csak azt nem értem ennek mi a célja…
Annyi változna, hogy most nem 2500 hanem 5000 pontért kell játszanunk a régi pontrendszer alapján… ami persze sereg szinten biztos változtat néhány dolgot, szinergiákat meg kiegyensúlyoz bizonyos dolgokat, de ezt még most átlátni kb lehetetlenség…

P.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-26 07:19   [ Eltüntet ]   [ # 458531 ]  
Veterán

Kijött az 1.2… lehet hüledezni! hajrá smile
http://www.the-ninth-age.com/index.php?simple-page/

P.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-25 12:26   [ Eltüntet ]   [ # 458502 ]  
Veterán

Én is így képzeltem valahogy, csak nem volt egyértelmű (számomra) az, hogy a korábbi támadások nem hatnak (a CR-re).

Aláírás 

Alba Regia Hadijáték Klub
Hungarian Team Championship

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-25 08:47   [ Eltüntet ]   [ # 458489 ]  
Veterán

se orias, se osztag tobbi resze nem tud tovabbi tamadasokat leadni. Korabbi tamadasok es azonos I-nel torteno tamadasokra nem hat. Az orias oldala nyer automatikusan 2-vel. Ha 2 ellenseges oriasnal jon ki a hatas, akkor dontetlen a CR.

Peldadban: I4 (es I3)-nal leadott tamadasok es sebek szamitanak, figurat leveszel miattuk, de CR szempontbol mindegy, mert 2-vel nyered (felulirja a CR szamolast)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-25 07:54   [ Eltüntet ]   [ # 458488 ]  
Veterán

Urak, ezt értelmezné nekem valaki?

Bellow: Neither the Giant nor the chosen unit can make any further Close Combat attacks this phase. Attacks already resolved (including attacks resolved simultaneously with this attack) are not affected. The Giant’s side automatically wins the combat by 2. If two (or more) opposing Giants „Bellow”, the combat is draw.

Tehát az óriás ugye cselekszik 3-as I-nél. Ha mondjuk 4-esnél belevertek 4 sebet, de 3-asnál kidobja az óriás a Bellow-t, akkor az a 4 seb nem számít? (Mondván, hogy lehet, hogy az óriás lassan üt, de ha kiabál, akkor mindennél korábban teszi azt.) Vagy a sebek ugyan számítanak, de nem számítanak bele a CR-be. Ez meg azért furcsa mert eleve sem számítanak bele, hiszen a CR-t fixen 2-vel az óriás nyeri.

Aláírás 

Alba Regia Hadijáték Klub
Hungarian Team Championship

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-19 08:10   [ Eltüntet ]   [ # 458275 ]  
Veterán

Annyira nem kell megrettenni, az előző verzióhoz képest max 2-3 nagyobb változás lesz az alapszabályokban (az is inkább összevonás vagy szabványosítás), tehát ha az 1.1-vel nem volt baj, akkor ezzel sem lesz.

P.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-19 07:32   [ Eltüntet ]   [ # 458274 ]  
Tag

Ha a játék mechanikára meg karakterisztika stb-re szabadalom van(szerintem nincs) és ez a baj akkor az már régen rossz. A nagyon sok vátoztatás már azt fogja eredményezni ,hogy ez a játék már tényleg nem az a játék lesz. Szerintem nem ez a céljuk.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-18 20:05   [ Eltüntet ]   [ # 458263 ]  
Veterán

Csak azt hogy a chapterhouse per előtt már nyertek meg olyan figura pert más cég ellen amilyen figurát a GW nem is tervezet kiadni.

Azért azt nézem, hogy a Chapterhouse még él: http://chapterhousestudios.com/

Meg mondjuk én fordítottam már komolyabb pszichopaták (akikhez képest a GW babazsúron résztvevő óvodáscsoport) által szerzői joggal védett anyag átfogalmazását, és még mindig nem piszkáltak meg vele. (Mondjuk ezért nincs fészbúkom se…)

Szóval jogilag érdekel, hol tudják megfogni.

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2016-10-18 16:48   [ Eltüntet ]   [ # 458251 ]  
Veterán

Most ha jól figyelem a dolgokat akkor a az emberkék akik ezt hegesztik ki akarják adni könyvben illetve kickstarter kampányt akarnak csinálni. Most hogy az a cél hogy meggazdagodjanak vagy hogy nulszaldosak legyenek az lényegtelen mert pénzt akarnak keresni vele igy a GW mindenbe amibe lehet vagy csak esély van rá hogy bele lehet kötni abba garantáltan bele is fog kötni. Jó esélyel játékmehanika talán még a karakterisztika elnevezések is változni fognak. Már ha az esetleges copyright per elkerülés a cél. Én abba bizok csak hogy a 8. kiadásból maradt idióta szabályok is menek a sülyesztőbe.

Lone Lemming ha a szöveg nem ugyan az de a tartalom igen az szerintem ugyan úgy másolás de én nem vagyog jogász/ügyvéd így ezt nem tudom. Csak azt hogy a chapterhouse per előtt már nyertek meg olyan figura pert más cég ellen amilyen figurát a GW nem is tervezet kiadni. Illetve ha lesz per akkor az jó eséllyel europai per lesz (ha jól rémlik a 9th-s csapat finnek vagy svédek vagy norvégok) és nem amerikai

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  

13 ennyiből: 18
13