Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

13 ennyiből: 14
13
Fantasy Battles: The 9th Age
Dátum: 2016-09-28 13:31   [ Eltüntet ]   [ # 457558 ]  
Veterán

Kérdéds: Itt a Kings of War-hoz egy talpra rakott egységeket tartalmazó seregem tudnám használni?

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-28 07:43   [ Eltüntet ]   [ # 457546 ]  
Veterán
Lord Ace - 2016-09-28 07:32
Agony - 2016-09-27 18:41

Ezen így kár vitázni, mert minden fegyver és páncél kombinációra nem lehet külön mentőt kidolgozni. Ez játék, csak érintőlegesen modellezi a valóságot.

Egyetértek ráadásul ez egy Fantasy világ ahol bármi megtörténhet.  wink

akkor csak át kell nevezni

light armour = posztókabát
heavy armour = bőrkabát
plate armour = bőrkabát egy két vasdarabbal :D

Aláírás 

Ha az igazság pihen, a halálnak kétszer annyi dolga van.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-28 07:32   [ Eltüntet ]   [ # 457545 ]  
Tag
Agony - 2016-09-27 18:41

Ezen így kár vitázni, mert minden fegyver és páncél kombinációra nem lehet külön mentőt kidolgozni. Ez játék, csak érintőlegesen modellezi a valóságot.

Egyetértek ráadásul ez egy Fantasy világ ahol bármi megtörténhet.  wink

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-28 07:31   [ Eltüntet ]   [ # 457544 ]  
Veterán

egy kis ismertető a játékról, hátha felkelt 1-2 érdeklődőt a delíriumból!

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-27 23:10   [ Eltüntet ]   [ # 457540 ]  
Veterán

Tévedsz, orkok most is vannak. Tegnap is láttam egyet az utcán…

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-27 21:48   [ Eltüntet ]   [ # 457534 ]  
Veterán

Csak arra akartam rávilágítani (nem túl ügyesen) hogy a szabályrendszer nem túl realisztikus, de legalább működik és ad egy olyan hangulatot / érzést a játéknak ami némi fenntartással hihető smile .

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-27 21:40   [ Eltüntet ]   [ # 457532 ]  
Veterán

Srácok senki nem mondta, hogy ez a rendszer egy élethű szimulációja a középkori kézitusáknak. Ja amúgy meg a középkorban nem is éltek orkok. smile

Aláírás 

http://arhk.xszerver.hu/

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-27 21:04   [ Eltüntet ]   [ # 457531 ]  
Veterán
Crusader - 2016-09-27 18:31

A láncinget (meg a lemezvértet főleg) soha nem üti át egy kard, szóval a heavy armornak 2+t kéne adnia hand weapon ellen, fullplate/gromril/chaos armornak meg legalább 1+t. Ehelyett adnak 5+ / 4+ mentőt amit még ronthatsz is ha elég nagy erővel ütsz.

Szóval a realizmusból fel kell áldozni egy kevest hogy játék-egyensúly legyen, hogy mindkét fél számára élvezhető játék legyen a végén.

A lánc csak vágás ellen jó igazán, ha megütnek, az fáj. Ha megszúrnak jól, akkor meg szétpattan.
Ha meg javítjuk a mentőket, be kellene venni a súly okozta problémákat is. smile

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-27 19:33   [ Eltüntet ]   [ # 457530 ]  
Veterán
Crusader - 2016-09-27 18:31

A láncinget (meg a lemezvértet főleg) soha nem üti át egy kard, szóval a heavy armornak 2+t kéne adnia hand weapon ellen, fullplate/gromril/chaos armornak meg legalább 1+t. Ehelyett adnak 5+ / 4+ mentőt amit még ronthatsz is ha elég nagy erővel ütsz.

Szóval a realizmusból fel kell áldozni egy kevest hogy játék-egyensúly legyen, hogy mindkét fél számára élvezhető játék legyen a végén.

Karddal lehet szúrni is, és ha elég erősen/jó helyre ütsz, akkor csont is törik…

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-27 18:41   [ Eltüntet ]   [ # 457526 ]  
Veterán

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-27 18:31   [ Eltüntet ]   [ # 457525 ]  
Veterán

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-27 12:43   [ Eltüntet ]   [ # 457504 ]  
Veterán
Lord Ace - 2016-09-27 09:29

Hát valami hátrány legyen annak a Great weapon-nak nem? különben mindenki csak ezzel rohangálna… azért a +2 erő nem rossz.  wink

Nem mintha pontot kellene rá költeni vagy valami.

szerk.: plusz ha már volt a kezedbe valaha kétkezes kard, akkor tudod, hogy ez a “lassan üt, mert kétkezes fegyver” baromság.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-27 09:29   [ Eltüntet ]   [ # 457495 ]  
Tag

Hát valami hátrány legyen annak a Great weapon-nak nem? különben mindenki csak ezzel rohangálna… azért a +2 erő nem rossz.  wink

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-27 08:25   [ Eltüntet ]   [ # 457493 ]  
Veterán
Lord Ace - 2016-09-27 07:33
Garvey - 2016-09-26 18:38

engem kifejezetten bosszant amikor a rohamozó lovagokat azelőtt ütik le hogy ütni tudnának a lándzsáikkal

Nahát ilyen már nincs ,hogy nem ütnek hacsak meg nem semmisítik az egész egységet… ellenben a 7. kiadással ahol valóban lehetett úgy ütni hogy ha kiütötték a sort akkor nem ütöttek vissza… az ilyen baromságoknak már a közelében sincs a játék. Amúgy érdekes ,hogy vannak akiknek az a bajuk ,hogy bonyolúlt a játék és vannak olyanok is akiknek túl egyszerű a kockák miatt. Szerintem a 9.-el pont sikerült azon a határon maradniuk ,hogy ne legyen túl bonyolúlt és kusza a szabályrendszer de azért lehessen bőven taktikázni + a seregeket is jobban kiegyenlítették mint bármikor mivel nincs frekvrentált sereg ,hogy ehhez a frakcióhoz adunk ki valamit szóval ezt kell tápolni stb…

Nekem csak az a bajom, hogy nem a rohamozó üt először. Great weaponnel kb. állnak és vérjék, hogy tépjenek nekik egy új likat, törpe sose fog először ütni, még ha ő rohamozott akkor se, etc. Rohamozó először üt, kivéve ha a védekezőnek van lándzsája vagy pikája, így több értelme lenne, további körökben meg I szerint.

Aláírás 

Blogom:

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-27 07:33   [ Eltüntet ]   [ # 457492 ]  
Tag
Garvey - 2016-09-26 18:38

engem kifejezetten bosszant amikor a rohamozó lovagokat azelőtt ütik le hogy ütni tudnának a lándzsáikkal

Nahát ilyen már nincs ,hogy nem ütnek hacsak meg nem semmisítik az egész egységet… ellenben a 7. kiadással ahol valóban lehetett úgy ütni hogy ha kiütötték a sort akkor nem ütöttek vissza… az ilyen baromságoknak már a közelében sincs a játék. Amúgy érdekes ,hogy vannak akiknek az a bajuk ,hogy bonyolúlt a játék és vannak olyanok is akiknek túl egyszerű a kockák miatt. Szerintem a 9.-el pont sikerült azon a határon maradniuk ,hogy ne legyen túl bonyolúlt és kusza a szabályrendszer de azért lehessen bőven taktikázni + a seregeket is jobban kiegyenlítették mint bármikor mivel nincs frekvrentált sereg ,hogy ehhez a frakcióhoz adunk ki valamit szóval ezt kell tápolni stb…

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-26 21:35   [ Eltüntet ]   [ # 457481 ]  
Veterán

Garvey megnyugtatlak a rohamozó nehézlovasságom mindig tudott ütni amikor odaért. smile
De ha hányingered volt a 8-astól, akkor ne próbáld ki ezt sem.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-26 21:30   [ Eltüntet ]   [ # 457480 ]  
Veterán
Citrancs - 2016-09-26 15:28
Szaka - 2016-09-25 18:53
Lord Ace - 2016-09-23 07:10

Látom már a Kingdom of Enquitaine-ről is lehet olvasni a leírást.

köszönjük wink

Ha elkezdődik a Fehérvári Liga, akkor lesz egy Undying Dynasties bemitató is. smile

Fehérvári Liga?  big surprise Ez mit takar?

Ja csak szerveztünk itt városon belül egy több fordulós kis verseny szerűséget. Évekkel ezelőtt több ilyen is volt már, csak most egy kicsit felmelegítettük. smile Annyi a lényeg hogy nem 1 napos verseny, hanem 2-3 hét alatt kell lejátszani mindenkinek az előre kisorsolt csatáját a fordulóban. Ha mindenki megvan jöhet a második forduló. smile

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-26 18:38   [ Eltüntet ]   [ # 457475 ]  
Veterán
Szaka - 2016-09-26 12:48
Garvey - 2016-09-26 10:52

Lehet hogy provokatív lesz a kérdésem:
Azokat a szabályokat amik a 8. kiadás megjelenésekor teljesen hazavágták a játékot kivették már végre ebből? Gondolok itt arról hogy kocka dönti el hogy rohamozhatsz e kocka dönti el hogy hány kockád van a mágia fázisban, mindenki lát mindenkit mert a legtöbb terep és egység üvegből van, a terep nem befolyásolja a mozgási sebességet, igazándiból mindegy hogy ki rohamoz (ha nincs roham bónusza a fegyvernek) mert I szerint üt mindenki és a “halottak is vissza ütnek” .

Az alapja az egésznek a 8. kiadás, de a nagyon random dolgokon finomítottak.
Roham 2d6+M érték, de ha van champion az egységben akkor bármennyit dobsz minimum 4-nek számít.

A mágia fázisban maradt a 2d6 power dice meghatározás, de pl a Tomb Kingeknek van lehetőségük ezt lecserélni 1d3+7-re. Ez amúgy egyáltalán nem rossz. A 7-esben volt utoljára meghatározott PD mennyiség, és vámpírokkal simán megcsináltam hogy 3 kör alatt megtripláztam a seregem létszámát.

Nem lát mindenki mindent, de az egységeken át lehet látni. Ha át is akarsz lőni rajtuk az viszont -1/-2 modósítóval történik.

Terep befolyásolja a mozgást. Vizes részeken nincsen march, az erdős romos részeken meg ha nagyon sietsz könnyen lesérülsz.

I szerint megy az ütés, de minden fegyvernek van bónusza (szerintem ez a legjobban sikerült rész a 9-esben). Végre érdemes lándzsás gyalogságot is hozni, mert AP(1) és killing blow a lovasságok ellen.
Halottak sosem ütöttek vissza(most már igen, ha flagelláns az illető smile ). Az viszont brutál hülyeség volt a 7-esben hogy 5 HE swordmasterrel igazából akármennyi goblint meg tudtam ölni, mert az első sor meghalt, a többi meg előrelépett támadás nélkül.

Szerintem ez eddig a legjobb szabályrendszer a Fantasyhoz ami kijött, és ezt a véleményem nagyon sokan osszák. Azok az emberek akik meg mindig azon vannak “hogy a régi jó dolgokból nem maradt semmi….” azoknak úgysem fog tetszeni sem ez, sem az. Próbáld ki és alkoss róla véleményt. wink

Szaka az általam kritizált szabályoktól nekem a 3. 8 kidaású játékomkor már hányingerem volt. Magyarán az én szempontomból nézve a szart megtartották a többihez hozzányúltak. Lehet hogy magasak az igényeim de nem akarom a kockára bizni hogy eldöntse hogy megpobálhatok e használhatok egy olyan képességet amiért még külön pontot is ki kell fizetnem.
Az általad felhozott két példára én azt tudom mondani hogy engem kifejezetten bosszant amikor a rohamozó lovagokat azelőtt ütik le hogy ütni tudnának a lándzsáikkal illetve a dárdás gyalogos (gondolom spear és nem lance szerepel a fegyver nevénél) emlékeim szerint sose volt annyira effektiv a történelem folyamán nehézpáncélzatú lovasság ellen mint a pikás vagy az alabárdos

Aláírás 

Dreadball és KoW magyarosítás. Másold be a linket
https://mega.co.nz/#F!ewd1wIwY!OMtR_deae_zKghYne5SfBA

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-26 17:59   [ Eltüntet ]   [ # 457474 ]  
Veterán

aki esetleg még nem találkozott volna vele, itt egy kis gyűjtemény alternatív gyártókról.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2016-09-26 15:28   [ Eltüntet ]   [ # 457465 ]  
Veterán
Szaka - 2016-09-25 18:53
Lord Ace - 2016-09-23 07:10

Látom már a Kingdom of Enquitaine-ről is lehet olvasni a leírást.

köszönjük wink

Ha elkezdődik a Fehérvári Liga, akkor lesz egy Undying Dynasties bemitató is. smile

Fehérvári Liga?  big surprise Ez mit takar?

[ Profil ]  

13 ennyiből: 14
13