Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

2 ennyiből: 123
2
Anyagok és beszerzésük
Dátum: 2017-09-29 13:54   [ Eltüntet ]   [ # 468944 ]  
Veterán
Agony - 2017-09-29 11:57

Akkor a javaslatom, annak tükrében, hogy értesz a digitális technikához: Megfelelő szoftverrel emeld át és dolgozd ki a figurákat 3D nyomtatáshoz, ezeket nyomtattasd ki jó minőségben.

sajnos tevedsz, ehhez keves vagyok. Ugy tunik erre is kell embert keresni :|

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-29 11:57   [ Eltüntet ]   [ # 468939 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-09-29 09:26
Agony - 2017-09-29 07:25

Ha jól értem utángyártani szeretnél.

nope, figurak meg nem leteznek, max mint 3d modellek jatekban (joreszt alkalmatlanok(kevesek) 3d nyomtatasra).

Akkor a javaslatom, annak tükrében, hogy értesz a digitális technikához: Megfelelő szoftverrel emeld át és dolgozd ki a figurákat 3D nyomtatáshoz, ezeket nyomtattasd ki jó minőségben. Majd keress valakit, aki sokszorosítja gyantából megfelelő ár-érték arányban. Valamint mellette elég becsületes hozzá, hogy ne szórja vele tele úgy a világot, hogy minden klubban a te “egyedi” figuráid jöjjenek szembe veled, vagy ha ez nem zavar téged, akkor annyival olcsóbb árat szab neked. Szerintem így a legoptimálisabb idő-pénz-minőség tekintetében. Mert így feltehetően mindenki azt csinálja, amihez van megfelelő szakértelme és eszköztára.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-29 10:25   [ Eltüntet ]   [ # 468937 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-09-29 09:26

nope, figurak meg nem leteznek, max mint 3d modellek jatekban (joreszt alkalmatlanok(kevesek) 3d nyomtatasra).

De akkor mégegyszer: mit szeretnél? Önteni egy spruet? Szerszám egymillió, utána per darab nagyon olcsó. Nyomtatni? Egy 1/72-es elefánt 25000, én ezt az ajánlatot kaptam.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-29 09:26   [ Eltüntet ]   [ # 468935 ]  
Veterán

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-29 08:09   [ Eltüntet ]   [ # 468928 ]  
Veterán

Mellékesen, amennyi időd rámenne, annyi idő alatt te össze bérfested az árukat.

Vagy összeprogramozod.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-29 07:25   [ Eltüntet ]   [ # 468927 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-09-28 16:35

megtudja valaki mondani, hogy per pillanat mibe kerul/mennyi utanajaras/mennyi munka mire elkeszul 2-3 sprue-val?
Bar eselyesen semmi sem lesz belole, de egy konnyed sorjatekhoz lenne otlet + kivancsi vagyok kb mibe kerulhet az elkeszites, tekintve, hogy kb 3 GW meretu sprue-bol kozel 100%-osan lefedheto az alap.

Igazabol inkabb csak otleteles / teoriagyartas / almodas a celja a kerdesnek.

Ha jól értem utángyártani szeretnél. Ha te otthon szeretnéd csinálni, kell egy adag gumi, az kb 7000ft és egy adag gyanta az kb 12-14 ezer ft. Aztán apróságok, gyurma, karton, ragasztószalag, gumikesztyű, eldobható ecsetek, pohár, keverő, fecskendők. Tehát az anygigény 20 ezer felett jön ki. Ezt mind külön helyen kell beszerezni, vagy berendelheted további 3-4 ezer forintért. Ha minden megvan a többi az igényességen múlik. Ha megelégszel közepes minőséggel, vacakolhatsz kézi öntéssel, de akkor sok mintát kell csinálni. Ha jobb minőséget akarsz, vákuum vagy nyomás kell. Tehát keresni kell valakit, akinek van vákuumkamrája, vagy nyomásos kamrája és kuncsorogni, vagy fizetni neki. Vagy te építesz nyomáskamrát, mivel kompresszorod az van. Az megint plusz pénz. Tehát ha 120 figura alatti mennyiség kell és találsz valakit, aki ezt megoldja 400 ft/baba áron, szerintem jobban jársz vele, mintha a semmiből otthon kezdesz barkácsolni. Pénzben is, idővel meg jócskán. Főként, hogyha nem csináltál még ilyet és nincs aki megmutassa, elég sok helyen lehet hibázni.

Mellékesen, amennyi időd rámenne, annyi idő alatt te össze bérfested az árukat.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-28 16:35   [ Eltüntet ]   [ # 468907 ]  
Veterán

megtudja valaki mondani, hogy per pillanat mibe kerul/mennyi utanajaras/mennyi munka mire elkeszul 2-3 sprue-val?
Bar eselyesen semmi sem lesz belole, de egy konnyed sorjatekhoz lenne otlet + kivancsi vagyok kb mibe kerulhet az elkeszites, tekintve, hogy kb 3 GW meretu sprue-bol kozel 100%-osan lefedheto az alap.

Igazabol inkabb csak otleteles / teoriagyartas / almodas a celja a kerdesnek.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-21 17:06   [ Eltüntet ]   [ # 468674 ]  
Veterán

Én közben vettem egy ilyen GW-s mouldline removert, és elég fasza. Kicsit vastag, szóval tényleg kis helyekre nem fér be, de ahova befér, ott teljesen jó. Amin meglepődtem, hogy ha úgy elnagyolva végigtolod a sorján, akkor könnyen levakarja a nagy részét, a részleteket sem bántja annyira, mint amennyire feltételezném, szóval elég jól lehet vele haladni.

Alapvetően hasznos cuccnak tűnik, meglesz a szerepe a nyolcvankilenc egyéb sorjázó eszköz között, de persze nem univerzális, és nem jó mindenre. Nyilván túlárazott, de hosszú távon úgyis csak az számít, hogy mennyire hasznos, az meg kb. tök mindegy, hogy négy vagy kétezer pénz volt.

Sztyopa - 2017-09-19 19:27

Neten keresgéltem, és szerintem egy faragókés sokkal funkcionálisabb makettezéshez.
http://www.faragoszerszam.info/termekkategoria/faragokesek/

Ez is érdekes cuccnak tűnik, bár nekem a tompa dolgok jobban bejöttek eddig a sorjázáshoz.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-19 19:27   [ Eltüntet ]   [ # 468616 ]  
Veterán

Csak egy picit visszatérve a molderbicskára.

Neten keresgéltem, és szerintem egy faragókés sokkal funkcionálisabb makettezéshez.
http://www.faragoszerszam.info/termekkategoria/faragokesek/

Nekem van ilyenem és nagyon szeretem. Mondjuk én a tűzzel vassal fesztiválon vásároltam egy öregtől kb 1200 forintért.
Itt a linken kicsit drágábbak, de ha jó anyagból van, esetleg elmegy az éle,  akkor polír papíron meghúzod az élét kétszer és olyan újból mint a beretva. Rengeteget sorjáztam már vele. A hegye belefér a szűkebb részekbe is, és a penge nem olyan vékony mint egy szike, nem rugalmas.

Ápdét: Az oldalon nagyon jó véleménnyel vannak a termékekről.

Aláírás 

Alba Regia Hadijáték Klub

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-06 09:25   [ Eltüntet ]   [ # 468327 ]  
Veterán
G28 - 2017-09-05 19:56

Én rendeltem egy ilyen moulderline removert. Utána találtam rá erre a beszélgetésre és kicsit elbizonytalanodtam. De tegnapelőtt megjött a cucc.
Mióta az eszemet tudom szikével vakargatom az öntési hibákat és iszonyúan utálom. De ezzel a cuccal élmény dolgozni.

Szikénél nekem az jött be, hogy valami csempén vagy bögre alján kiszedem az élét, és akkor a tompa penge már sokkal kevésbé vág bele a műanyagba, és sokkal inkább a felületről kaparja a sorját. A hegyes háromszög alakú penge meg elég sok helyre befér, a hegye nincs egy milliméter.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-05 19:56   [ Eltüntet ]   [ # 468315 ]  
Újonc

Sziasztok!

Új vagyok itt, ezért kb egy napig töprengtem, hogy leírjam-e ezt, vagy fölösleges, mert egy bolt reklámarcának fogtok nézni.
Én rendeltem egy ilyen moulderline removert. Utána találtam rá erre a beszélgetésre és kicsit elbizonytalanodtam. De tegnapelőtt megjött a cucc.
Mióta az eszemet tudom szikével vakargatom az öntési hibákat és iszonyúan utálom. De ezzel a cuccal élmény dolgozni. Dark Imperium alapdoboz poxwalkerein teszteltem. Rengeteg nyomorult csáp és bibircsók van rajtuk. Az öntési csík meg persze az összesen átmegy. Tök szépen el lehet vele tüntetni a csíkot anélkül, hogy ledarálnám a bibircsókokat, vagy a csápok hullámait kiegyenesíteném. Csak a legszűkebb csápkanyarokba nem fér be.
Persze az is hozzá tartozik, hogy simán le lehetne gyártani házilag is. A titka az, hogy az éle kb olyan, mint amilyen az asztalosok színelő pengéje (citling). Érezni rajta egy enyhe sorját.

Üdv,
G

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-05 14:27   [ Eltüntet ]   [ # 468305 ]  
Veterán
Sztyopa - 2017-09-03 20:09

Lehet megérné ebből élni. smile
Veszek 8 darab tramontina étkező kést ezeröté, oszt eladom mólderbicskaként darabját ezeröté.

Nekem simán megér 1500at ha csinálsz egy ilyet. Nem megfordított étkezőkést, hanem ilyen pöcköt, mint a gw oldalon, értelmes nyéllel.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-03 20:09   [ Eltüntet ]   [ # 468259 ]  
Veterán

Lehet megérné ebből élni. smile
Veszek 8 darab tramontina étkező kést ezeröté, oszt eladom mólderbicskaként darabját ezeröté.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-02 20:13   [ Eltüntet ]   [ # 468238 ]  
Veterán
Sztyopa - 2017-09-02 05:45
Zsolti - 2017-08-29 22:52

https://www.games-workshop.com/en-EU/Citadel-Mouldline-Remover

GW mouldline remove toolnak van valami alternatívája? Jó ötletnek tűnik, a szikénél vastagabb, merev fém cucc, de 4-5000Ft sokkal több annál, mint amennyit ér.

Konyhakésből szerintem simán lehet ilyet csinálni, kb. 10perces munkával.

A mouldline remover lényege gyakorlatilag az egyenes fém rúd. Bármilyen kés vagy bicska tökéletesen azonos hatást ér el, ha merőlegesen tartod a pengét az anyagra, és úgy húzod végig a felületen.

Ha veszel egy szabvány menza típusú fém kést, és a pengét derékszögre csiszolod egy szalagcsiszolóval (pl.) akkor készen is van. A penge vastagsága, magassága és a markolat személyes ízlés kérdése. De pl. egy kamu “Svájci” bicska pengéje is tökéletes erre a célra, elvégre még élesnek sem kell lennie…

Aláírás 

WH40K 2nd - 7th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-02 16:09   [ Eltüntet ]   [ # 468235 ]  
Veterán
Sztyopa - 2017-09-02 05:45

GW mouldline remove toolnak van valami alternatívája? Jó ötletnek tűnik, a szikénél vastagabb, merev fém cucc, de 4-5000Ft sokkal több annál, mint amennyit ér.

Vagy ha van köszörűd, flexed egy kiszolgált tűreszelőből.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-02 05:45   [ Eltüntet ]   [ # 468228 ]  
Veterán

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-30 17:42   [ Eltüntet ]   [ # 468164 ]  
Újonc

Kösz srácok smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-30 15:45   [ Eltüntet ]   [ # 468158 ]  
Veterán

http://multiprint.hu/alapanyagok/transzfer-papirok-a3-a4/forever-waterslide-vizes-folia-a4-detail?

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-30 08:46   [ Eltüntet ]   [ # 468154 ]  
Veterán

Szikét használom is, csak az elég vékony, és rugalmas, és kíváncsi vagyok, mert hasznosnak tűnik egy vastagabb/merevebb acéldarab.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-30 07:42   [ Eltüntet ]   [ # 468151 ]  
Veterán

GW mouldline remove toolnak van valami alternatívája?

kb akarmelyik acellap darab.
En maradok szike elejenel/hatoldalanal.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  

2 ennyiből: 123
2

‹‹ AirBrush      Online figurafestõ verseny ››