Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 5
1
[Rendezvény] Szegedi nemKMCs azaz 40K verseny a messzi délen
Dátum: 2017-06-18 10:25   [ Eltüntet ]   [ # 465891 ]  
Veterán

Szeretném még egyszer megköszönni a szervezést Wolfspiritnek.

Ez a verseny is igazán jóra sikerült. A helyszín kiváló volt, minden asztalnál kényelmesen elfértünk és a 40K-s poszterek igazán adták az életérzést. A szervezés tökéletes volt, nem volt olyan meccs ami a megadott időn túlment volna és Wolfspirit minden felmerülő szabálybeli kérdésre gyors megoldást talált! A játékosok hozzáállása is jó volt - szerintem még életemben nem röhögtem ennyit, úgy, hogy közben a seregemet a totális megsemmisülés fenyegeti! smile

Szóval a szegediek nevében: nagyon köszönjük a szervezést!

Nekem is sikerült jó pár képet készíteni, ezeket ITT láthatjátok.

Aláírás 

Tesseria - War. Game. Club.
6725 Szeged, Rákóczi u. 17
Nyitva tartás:
Hétfő: ZÁRVA; Kedd-Péntek: 16:00-20:00; Szombat-Vasárnap 14:00-20:00
.(Az email cím megtekintéséhez engedélyezni kell a JavaScriptet)
+36 30 41 27 138
http://www.tesseria.hu
http://www.facebook.com/tesseriawargaming
http://www.instagram.com/tesseriagram

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-18 08:54   [ Eltüntet ]   [ # 465890 ]  
Veterán

Hát hölgyek-urak, ezen is túl vagyunk, végül 8 kiváló sereg csapott össze a három fordulós versenyen. Az első helyet - számomra meglepetésként - Zsigri Marci vitte el, a kitűnően kezelt elda formációival, így méltán kapta ő a legbuzibb leghetedikkiadásúbb sereg címét. De láthattunk Guilliman-t is aki önmagában is megérdemelne egy ilyen címet, ill a második helyet elérő Castellan detachment-et irányító Celestine is pályázhatna erre. A Stompa, akitől mindenki ódzkodott, nem tudott úgy teljesíteni, ahogy mindenki gondolta, de ebben olyan dobások játszottak közre, mint tripla 1 a nehéz terepen áthaladásra az első kör első felében. Ami még meglepetés volt (Csongor fiamnak igazi arcleolvadós), hogy az ingyen járműves DA Gladiust milyen könnyen megette, megrágta és kiköpte az elda sereg, amiben nem voltak nagyszámú túltápolt, durva egységek, mint wraithlord vagy avatar of Khaine - de hát ilyen az, ha valaki alábecsüli az ellenfelét és nem készül fel rendesen.
Mivel az utolsó pillanatban az egyik résztvevőnek fontosabb dolga akadt, én Szabolcs fiamnak adjustáltam aki ezt a versenyt a KMCs 6-ra készülődés jegyében harcolta végig, így neki olyan baráti(bb) sereget raktunk össze (kis bővítéssel) ami majd Miskolcon is pályára lép. Annak ellenére, hogy nem táp, így is megosztott 3-4 helyet ért el, ami bizakodásra ad okot - meg persze láthattuk azt is, hogy min kell változtatni.
Mindenképp meg kell említeni a többi résztvevőt: Balázs kollégát aki visszatért a 40K világába a káosz oldalán, bár most szerény eredménnyel, de az új kiadás miatt tiszta lappal. Molnár Lászlót, aki a Blood Angels-eit egyre hatékonyabban irányítja, Dávid orkjait, aki most lényegében egyfigurás, nem annyira hatékony, inkább vicces sereget hozott egy Stompa formájában (a többi csak töltelék), Csongor fiamat DA-val, aki az utolsó meccsén szaladt bele egy jó nagy pofonba - remélem tanul belőle, Miki bá’ ultramarinjait a primarchával aki maga is tudja, hogy milyen undorítóan mocsok táp az a figura, de ezen mindenki csak röhögött a versenyen (így el is érte a rendezvény a célját), Koppány birodalmi seregét sista inkvizítor SM vegyes felvágottal, ami komoly kihívást tud okozni, ha nem borzasztó szarokat dob.
Hát egyelőre ennyi, a következő verseny már a 8. kiadás jegyében fog megtörténni jó eséllyel, valamikor késő ősszel, mikor már kezdenek tisztázódni a dolgok.
Sajnos sok kép nem készült, mivel a gyerek játékát figyeltem és segítettem, de azért párat sikerült kattintanom, íme.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-07 08:16   [ Eltüntet ]   [ # 465451 ]  
Veterán
Wolfspirit - 2017-06-06 19:35
mage - 2017-06-06 16:16
Wolfspirit - 2017-06-05 17:37

Nem páros meccsek lesznek, hanem 1vs1. Az se lenne igazságos, hogy az ellenfeled maxi pontot kap. Ha nem érsz a kezdésre oda, akkor arra a játékra én (vagy Szabolcs fiam) is kivonom magam, hisz én úgyse nyerni vagyok ott, hanem pusztítani (és más lesz tiszteletbeli ‘vásárhelyi). Második játékra beszállhatsz, az elsőért meg 0 pont. Ha valakinek jobb ötlete van, szóljon.

Nem annyira a nem érek oda, mint ay elkések 1 órát a probléma. 2 órát játszunk, ozt az azidő alatt lejátszott körök függvényében az 5 körös játék miattam le nem játszott részére max pontot kap az ellenfelem. Vagy valami hasonlót gondoltam.

Felrakás 5 perc, és gyorsan haladok általában a köreimmel.

Végül is az ebédszünet 1 óra, ha az ellenfeled is beleegyezik, hogy ez drasztikusan lecsökkenjen, akkor végig is mehet a játék. Az ellenfél automatikusan nyeri a kezdést és felpakol míg megjössz.

Ez egy jó megoldásnak tűnik!

Aláírás 

Tesseria - War. Game. Club.
6725 Szeged, Rákóczi u. 17
Nyitva tartás:
Hétfő: ZÁRVA; Kedd-Péntek: 16:00-20:00; Szombat-Vasárnap 14:00-20:00
+36 30 41 27 138
http://www.tesseria.hu
http://www.facebook.com/tesseriawargaming
http://www.instagram.com/tesseriagram

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-06 19:35   [ Eltüntet ]   [ # 465425 ]  
Veterán
mage - 2017-06-06 16:16

Nem páros meccsek lesznek, hanem 1vs1. Az se lenne igazságos, hogy az ellenfeled maxi pontot kap. Ha nem érsz a kezdésre oda, akkor arra a játékra én (vagy Szabolcs fiam) is kivonom magam, hisz én úgyse nyerni vagyok ott, hanem pusztítani (és más lesz tiszteletbeli ‘vásárhelyi). Második játékra beszállhatsz, az elsőért meg 0 pont. Ha valakinek jobb ötlete van, szóljon.

Nem annyira a nem érek oda, mint ay elkések 1 órát a probléma. 2 órát játszunk, ozt az azidő alatt lejátszott körök függvényében az 5 körös játék miattam le nem játszott részére max pontot kap az ellenfelem. Vagy valami hasonlót gondoltam.

Végül is az ebédszünet 1 óra, ha az ellenfeled is beleegyezik, hogy ez drasztikusan lecsökkenjen, akkor végig is mehet a játék. Az ellenfél automatikusan nyeri a kezdést és felpakol míg megjössz.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-06 18:54   [ Eltüntet ]   [ # 465422 ]  
Veterán

Csak is Khorne nevében :D

Aláírás 

We shall know no fear !!!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-06 16:16   [ Eltüntet ]   [ # 465415 ]  
Veterán

Aláírás 

WH40K 2nd - 7th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-06 09:43   [ Eltüntet ]   [ # 465369 ]  
Veterán

Ha valakinek jobb ötlete van, szóljon.

Emberáldozat?  vampire

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-05 17:37   [ Eltüntet ]   [ # 465337 ]  
Veterán

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-05 17:21   [ Eltüntet ]   [ # 465336 ]  
Veterán

Kerdes: A csatak hogyan fognak alakulni?
Csak mert en valszeg csak 10-re fogok odaerni. Anyamat meg reggel at kell dobnom Vilmaszallasra, es 9-kor akar indulni. Igy is minden letezo sebessghatart meg fogok szegni, ahogy 160-nal jovok vissza a palyan.

Azt megtehetem, hogy a seregemet mondjuk Daviddal atkuldom elore, ha paros meccsek lesznek.

Aláírás 

OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-05 14:23   [ Eltüntet ]   [ # 465328 ]  
Veterán

Listák feltöltve, ha valami nem jó, kéretik szólni és javítom. Koppány seregében mindenki Telepátiát használ, Marci pedig csak Runes of Faith-ből fog választani.
https://drive.google.com/drive/folders/0B_-W86PGqElXV3gyLURmby1nczQ

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-05 12:35   [ Eltüntet ]   [ # 465322 ]  
Veterán

Akkor ennyi, senki többet harmadszor. Berakom még Szabolcs fiamat, had gyakoroljon KMCs 6-ra (azt a seregét is hozza, kibővítve), így 6 szegedi, 4 vásárhelyi lesz, lehet egy klubok közti összecsapást is csinálni (Miki bá’ tiszteletbeli vásáhelyi lesz, ideiglenesen). Sorsolás meccsek előtt, egy páros csak egyszer lehet. Lehet majd kihívást intézni valaki ellen (újítás, meglátjuk, hogy működik), amit el lehet fogadni, vagy el lehet utasítani, bármiféle hátrány nélkül.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-04 19:48   [ Eltüntet ]   [ # 465290 ]  
Veterán

Aki még szeretne részt venni és a listáját leadni, az tegye meg mihamarabb. Holnap délig van kitolva a határidő az egyik játékos kérésére.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-03 08:54   [ Eltüntet ]   [ # 465220 ]  
Veterán

Sajnos mégsem tudok résztvenni a rendezvényen, dolgoznom kell azon a hétvégén. :(

Aláírás 

http://plasticfantastic.blog.hu/

http://lastshieldofsigismund.blog.hu/

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-02 20:27   [ Eltüntet ]   [ # 465207 ]  
Veterán
Wolfspirit - 2017-06-02 06:23

Hölgyek, Urak!

Ne feledjétek, sereglista leadási határidő vasárnap éjfél! Addig legyen szíves mindenki elküldeni a
e-mail címre. Köszönöm.

Valtozik a sereglistam, mindjart kuldom az ujat…
Exit Legio XIII, enter “Bullshit Marines”

Nezz uzeneteket itt, mert az email cimem nem elerheto jelenleg!

Aláírás 

OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-02 06:23   [ Eltüntet ]   [ # 465132 ]  
Veterán

Hölgyek, Urak!

Ne feledjétek, sereglista leadási határidő vasárnap éjfél! Addig legyen szíves mindenki elküldeni a
e-mail címre. Köszönöm.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-28 21:57   [ Eltüntet ]   [ # 464817 ]  
Veterán
Wolfspirit - 2017-05-24 09:29

Marine figura akad, van klubbos Raven Guard sereg kb 80-100 figurával meg nekem is otthon sok minden egyéb. Dobj egy listát és megoldjuk.

Nem fog kelleni fogura, mert az 1500 pont az meglepően kevés egy 30K sereghez (mondjuk ebben reménykedtem is). Küldtem egy listát PM-ben.

Aláírás 

OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-27 10:57   [ Eltüntet ]   [ # 464787 ]  
Veterán
kabaman - 2017-05-24 09:51

Találtam egy csomó Predator modellt olcsón, érdemes megcsekkolni:
Predator modellek

Ha, ha, ha.

Aláírás 

OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-24 09:51   [ Eltüntet ]   [ # 464700 ]  
Veterán
mage - 2017-05-24 09:21
Wolfspirit - 2017-05-23 22:39

KMCs 3

Mivel a 7. kiadás egyik ismérve a formációkon alapuló seregek lehetősége melyek - valljuk be - nem kicsit táposak esetenként, ezért ezen az eseményen kivételesen az a kérés, hogy senki se fogja vissza magát és tegye fel az asztalra a legkeményebb összeállítását, amit sose merészelt, mert nem akart közutálat tárgya lenni. Jó eséllyel ez az utolsó alkalmak egyike, hogy az évek óta dédelgetett übertáp seregek egymásnak essenek.

A versenyt, pontosabban a verseny mivoltát most nem szabad komolynak venni, inkább baráti találkozó lenne ezúttal, ahol mindenki bemutathatja a gyártó(k) agya hol szállt el a legjobban, mely seregösszeállítás volt a csúcs, amit össze is állított az elmúlt időszakban. A díjazás is ennek megfelelően komolytalan, egyetlen díj lesz, a győztes a “Leggenyóbb sereg tulajdonosa” címmel büszkélkedhet.

Az esemény helye: Hódmezővásárhely, Rudnay Gy. u. 6 - Kertvárosi Olvasókör
Az esemény időpontja: 2017 június 17. szombat
Sereglista leadás határideje: 2017 június 4. vasárnap éjfél

Egy seregek max 1500 pont lehet és most szakítva az eddigi rendezvényekkel, 1vs1 meccsek lesznek. Megkötés szinte alig, hogy mindenki tényleg azt hozhassa ami TÁP. Feliratkozás és további részletek ITT

Ezzel az a baj, hogy nincs annyi figurám, ami ehhez kellene. Lehet valakitől kölcsön kérni rá 10 Predatort vagy 100 Marine-t, hogy a 30K seregem méltóképpen jelen lehhessen? :D

Illetve ha ez nem megoldható, akkor proxizni fogok IG torzókkal Marine-okat, mert momentán nincs 160 Marine-om amit asztalra tudnék tenni. 100 Marine nélkül meg nem 30K egy 1500 pontos 30K…

Találtam egy csomó Predator modellt olcsón, érdemes megcsekkolni:
Predator modellek

smile

Aláírás 

Kabaman Blogja - Gates of Hell

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-24 09:44   [ Eltüntet ]   [ # 464697 ]  
Veterán
Wolfspirit - 2017-05-24 09:29

Marine figura akad, van klubbos Raven Guard sereg kb 80-100 figurával meg nekem is otthon sok minden egyéb. Dobj egy listát és megoldjuk.

Holnap estig küldök egyet emailben, meg megszámolom pontosan mennyi marine-om van hozzá :D

Aláírás 

OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-24 09:29   [ Eltüntet ]   [ # 464696 ]  
Veterán

[ Profil ]  

1 ennyiből: 5
1