Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 6
1
[Rendezvény] Szegedi nemKMCs azaz 40K verseny a messzi délen
Dátum: 2017-11-15 09:27   [ Eltüntet ]   [ # 470324 ]  
Veterán

De azok ám…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-14 12:55   [ Eltüntet ]   [ # 470309 ]  
Veterán
Wolfspirit - 2017-11-14 10:31

2x2000 pont lesz az asztalon, ha valaki nem tud egyedül feltenni 2000 pontot, az jöhet valakivel párban, Egy nap megy le az egész, 9 körül kezdünk és 3 órás etapok lesznek, de ahogy a szegedi kollégákat és magunkat ismerem, 2.5 óra is elég lesz. 5 asztal fér el kényelmesen, ezért a 10 hely, de igény szerint bővíthető még egyel a kisebb teremben, akkor lenne még +2 hely.

Köszi Wolfspirit bá’ az infót, sajnos így át kell gondolni kicsit a leányzó fekvését, mert ha mennénk kocsival, elég sok idő menne el csak az úttal (gugli mepsz szerint 3 óra), így lehet egyszerűbb lenne már előző este odamenni megszállni, és verseny után hazaindulni.

Másik kérdés, az “Alkonyat Kommandóhoz”, a vérfarkast és a Bella-sista részt értem, de kik a vámpírok? Csak nem a Vérangyalok megint? smile Höhöhöhö!

Aláírás 

Kabaman Blogja - Gates of Hell

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-14 10:31   [ Eltüntet ]   [ # 470307 ]  
Veterán

2x2000 pont lesz az asztalon, ha valaki nem tud egyedül feltenni 2000 pontot, az jöhet valakivel párban, Egy nap megy le az egész, 9 körül kezdünk és 3 órás etapok lesznek, de ahogy a szegedi kollégákat és magunkat ismerem, 2.5 óra is elég lesz. 5 asztal fér el kényelmesen, ezért a 10 hely, de igény szerint bővíthető még egyel a kisebb teremben, akkor lenne még +2 hely.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-14 10:23   [ Eltüntet ]   [ # 470306 ]  
Veterán

Illetve mennyi a max fő? 10?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-14 10:22   [ Eltüntet ]   [ # 470305 ]  
Veterán

Sziasztok!

Csak tisztázás végett… mind a három küldetés egy nap lesz? Illetve ezek páros meccsek, vagy egyéni meccsek lesznek? Gondolom egyéni, mert 8000pt az asztalon… kicsit sok ideig tartana egy kör… smile

Üdv:
Kaba

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-14 07:19   [ Eltüntet ]   [ # 470301 ]  
Veterán
Wolfspirit - 2017-11-12 18:53

igen a 7.-ben levő táblát vegyük elő.

Ezt az álláspontot módosítom, egy faction keyword egyezzen meg. Majd csak átáll az agyam az új kiadásra egyszer…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-13 12:10   [ Eltüntet ]   [ # 470289 ]  
Veterán

Forge World indexei is élnek, természetesen.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-13 10:47   [ Eltüntet ]   [ # 470287 ]  
Veterán

Kérdés: Ha Indexek használhatóak, akkor az FW Indexei is bele tartoznak ebbe?

Kérdés oka: Hoznám a Deredeo Drenyámat, mert kevés csatát látott eddig és Nincs elég tűzerőm nélküle egy 2000 pontos versenyre.

Ez egy Relic Drenya, azaz kell mellé még legalább 1 másik Drenyát hoznom. Ez 230-250 pont között van, felszerelés függvényében

Aláírás 

WH40K 2nd - 7th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-13 08:57   [ Eltüntet ]   [ # 470286 ]  
Veterán
Wolfspirit - 2017-11-12 18:53

igen Brigade és igen a 7.-ben levő táblát vegyük elő.

Rendben, köszi az infót! smile

Aláírás 

Tesseria - War. Game. Club.
6725 Szeged, Rákóczi u. 17
Nyitva tartás:
Hétfő: ZÁRVA; Kedd-Péntek: 16:00-20:00; Szombat-Vasárnap 14:00-20:00
.(Az email cím megtekintéséhez engedélyezni kell a JavaScriptet)
+36 30 41 27 138
http://www.tesseria.hu
http://www.facebook.com/tesseriawargaming
http://www.instagram.com/tesseriagram

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-12 18:53   [ Eltüntet ]   [ # 470276 ]  
Veterán

igen Brigade és igen a 7.-ben levő táblát vegyük elő.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-12 17:39   [ Eltüntet ]   [ # 470271 ]  
Veterán

Érdekesen hangzik. Egy pár kérdés.

Regimental Detachment alatt a Brigade-re gondolsz?

A Battle Brother rendszerrel a 7. kiadásosra gondolsz? Csak mert tudtommal 8. kiadásban nincs szövetséges rendszer.

Aláírás 

Nyitva tartás:
+36 30 41 27 138

[ Profil ]  
Dátum: 2017-11-12 15:27   [ Eltüntet ]   [ # 470268 ]  
Veterán

nemKMCs 4
Eljött az ideje, hogy megrendezzük ‘Vásárhelyen az első nyolcas kiadású versenyünk.

Helye: Hódmezővásárhely, Kertvárosi Olvasókör, Rudnay Gyula u. 6.

Ideje: 2017 december 29. péntek.

Seregleadási határidő: december 10. vasárnap éjfél.

Jelentkezési tábla

Seregépítési feltételek: Minimális korlátokat használunk, mivel a seregek még az indexek alapján kerülnek megírásra, hisz a játékosok seregeinek jó része nem rendelkezik kódexel. Így viszont az egyes seregek igazi specialitásai, a valódi “aljasságok” - amiket a kódexek tartalmaznak - nem fognak előjönni ezért nem szükséges senkit és semmit korlátok közé szorítani (ha meg lesz mindenkinek kódexe, akkor meg azért nem). Mindenki hozza azt, amit szeret, meg azt is amit szerénységből eddig nem tett asztalra.

Minden sereg felső ponthatára 2000 pont. Ilyen sereget kiállíthat egy fő vagy két játékos, összefogva. Tartalmazhat egy vagy több fajt, frakciót, azzal a megkötéssel, hogy Battle Brother viszonyban kell állniuk egymással. Ha két játékos azonos frakcióból hoz seregeket, az egyes előnyöket mindkét seregrész megkapja, egy példával élve, egy Blood Angels captain a másik csapatainak is adja az egyes to hit kockák újradobását. Ezt a későbbi versenyek esetén is meg akarom tartani, annyi megkötéssel, hogy teljesen festett seregek esetén lesz érvényben - adjunk a kinézetre is. Most ez bevezető és nincs festettségi megkötés.

Minden 2000 pontos seregnek tartalmaznia kell legalább egy Battalion vagy Brigade Detachment-et. Akik összeállnak, azok közül az egyiküknek kell csak kötelezően kiállítani egy ilyet.

A több frakciójú sereget is egy seregnek tekintjük és a command pontok közösek lesznek, egy warlord van.

Küldetések:
Három küldetés van tervben, Matched Play szabályai szerint és mindhárom fix 5 körös lesz.

1, Eternal War: The Scouring
  Hat objektíva, játék végén mindegyik 2 pontot ér, egy 1 pontos (a felpakolást elsőként befejező dobja ki) és egy 4 pontos (a később végző dobja ki, de nem lehet azonos az 1 pontossal).
  Másodlagos objektívák: Slay the Warlord, Linebreaker, First Blood.

2, Eternal War: Big Guns Never Tire
  Néy objektíva, mindegyik 3 pontot ér a játék végén, plusz minden megsemmisített Heavy Support egység után 1 pont jár.

3, Eternal War: No Mercy kiegészítve
  Egyetlen objektíva középen (nem elmozdítható) a játék végén 3 pontot ér. Minden megsemmisített egység után 1 pont jár.

Felállás: Ha sikerül felállási kártyákat gyártani, akkor az minden esetben kártyahúzással lesz eldöntve, ha nem, akkor Dawn of War (hosszanti oldali) felállás.

A mérkőzésekre 3-3 óra áll rendelkezésre, köztük fél órás szünetekkel. Ha 9-kor tudnánk kezdeni az jó lenne.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-18 10:25   [ Eltüntet ]   [ # 465891 ]  
Veterán

Szeretném még egyszer megköszönni a szervezést Wolfspiritnek.

Ez a verseny is igazán jóra sikerült. A helyszín kiváló volt, minden asztalnál kényelmesen elfértünk és a 40K-s poszterek igazán adták az életérzést. A szervezés tökéletes volt, nem volt olyan meccs ami a megadott időn túlment volna és Wolfspirit minden felmerülő szabálybeli kérdésre gyors megoldást talált! A játékosok hozzáállása is jó volt - szerintem még életemben nem röhögtem ennyit, úgy, hogy közben a seregemet a totális megsemmisülés fenyegeti! smile

Szóval a szegediek nevében: nagyon köszönjük a szervezést!

Nekem is sikerült jó pár képet készíteni, ezeket ITT láthatjátok.

Aláírás 

Nyitva tartás:
+36 30 41 27 138

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-18 08:54   [ Eltüntet ]   [ # 465890 ]  
Veterán

Hát hölgyek-urak, ezen is túl vagyunk, végül 8 kiváló sereg csapott össze a három fordulós versenyen. Az első helyet - számomra meglepetésként - Zsigri Marci vitte el, a kitűnően kezelt elda formációival, így méltán kapta ő a legbuzibb leghetedikkiadásúbb sereg címét. De láthattunk Guilliman-t is aki önmagában is megérdemelne egy ilyen címet, ill a második helyet elérő Castellan detachment-et irányító Celestine is pályázhatna erre. A Stompa, akitől mindenki ódzkodott, nem tudott úgy teljesíteni, ahogy mindenki gondolta, de ebben olyan dobások játszottak közre, mint tripla 1 a nehéz terepen áthaladásra az első kör első felében. Ami még meglepetés volt (Csongor fiamnak igazi arcleolvadós), hogy az ingyen járműves DA Gladiust milyen könnyen megette, megrágta és kiköpte az elda sereg, amiben nem voltak nagyszámú túltápolt, durva egységek, mint wraithlord vagy avatar of Khaine - de hát ilyen az, ha valaki alábecsüli az ellenfelét és nem készül fel rendesen.
Mivel az utolsó pillanatban az egyik résztvevőnek fontosabb dolga akadt, én Szabolcs fiamnak adjustáltam aki ezt a versenyt a KMCs 6-ra készülődés jegyében harcolta végig, így neki olyan baráti(bb) sereget raktunk össze (kis bővítéssel) ami majd Miskolcon is pályára lép. Annak ellenére, hogy nem táp, így is megosztott 3-4 helyet ért el, ami bizakodásra ad okot - meg persze láthattuk azt is, hogy min kell változtatni.
Mindenképp meg kell említeni a többi résztvevőt: Balázs kollégát aki visszatért a 40K világába a káosz oldalán, bár most szerény eredménnyel, de az új kiadás miatt tiszta lappal. Molnár Lászlót, aki a Blood Angels-eit egyre hatékonyabban irányítja, Dávid orkjait, aki most lényegében egyfigurás, nem annyira hatékony, inkább vicces sereget hozott egy Stompa formájában (a többi csak töltelék), Csongor fiamat DA-val, aki az utolsó meccsén szaladt bele egy jó nagy pofonba - remélem tanul belőle, Miki bá’ ultramarinjait a primarchával aki maga is tudja, hogy milyen undorítóan mocsok táp az a figura, de ezen mindenki csak röhögött a versenyen (így el is érte a rendezvény a célját), Koppány birodalmi seregét sista inkvizítor SM vegyes felvágottal, ami komoly kihívást tud okozni, ha nem borzasztó szarokat dob.
Hát egyelőre ennyi, a következő verseny már a 8. kiadás jegyében fog megtörténni jó eséllyel, valamikor késő ősszel, mikor már kezdenek tisztázódni a dolgok.
Sajnos sok kép nem készült, mivel a gyerek játékát figyeltem és segítettem, de azért párat sikerült kattintanom, íme.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-07 08:16   [ Eltüntet ]   [ # 465451 ]  
Veterán
Wolfspirit - 2017-06-06 19:35
mage - 2017-06-06 16:16
Wolfspirit - 2017-06-05 17:37

Nem páros meccsek lesznek, hanem 1vs1. Az se lenne igazságos, hogy az ellenfeled maxi pontot kap. Ha nem érsz a kezdésre oda, akkor arra a játékra én (vagy Szabolcs fiam) is kivonom magam, hisz én úgyse nyerni vagyok ott, hanem pusztítani (és más lesz tiszteletbeli ‘vásárhelyi). Második játékra beszállhatsz, az elsőért meg 0 pont. Ha valakinek jobb ötlete van, szóljon.

Nem annyira a nem érek oda, mint ay elkések 1 órát a probléma. 2 órát játszunk, ozt az azidő alatt lejátszott körök függvényében az 5 körös játék miattam le nem játszott részére max pontot kap az ellenfelem. Vagy valami hasonlót gondoltam.

Felrakás 5 perc, és gyorsan haladok általában a köreimmel.

Végül is az ebédszünet 1 óra, ha az ellenfeled is beleegyezik, hogy ez drasztikusan lecsökkenjen, akkor végig is mehet a játék. Az ellenfél automatikusan nyeri a kezdést és felpakol míg megjössz.

Ez egy jó megoldásnak tűnik!

Aláírás 

Nyitva tartás:
+36 30 41 27 138

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-06 19:35   [ Eltüntet ]   [ # 465425 ]  
Veterán
mage - 2017-06-06 16:16

Nem páros meccsek lesznek, hanem 1vs1. Az se lenne igazságos, hogy az ellenfeled maxi pontot kap. Ha nem érsz a kezdésre oda, akkor arra a játékra én (vagy Szabolcs fiam) is kivonom magam, hisz én úgyse nyerni vagyok ott, hanem pusztítani (és más lesz tiszteletbeli ‘vásárhelyi). Második játékra beszállhatsz, az elsőért meg 0 pont. Ha valakinek jobb ötlete van, szóljon.

Nem annyira a nem érek oda, mint ay elkések 1 órát a probléma. 2 órát játszunk, ozt az azidő alatt lejátszott körök függvényében az 5 körös játék miattam le nem játszott részére max pontot kap az ellenfelem. Vagy valami hasonlót gondoltam.

Végül is az ebédszünet 1 óra, ha az ellenfeled is beleegyezik, hogy ez drasztikusan lecsökkenjen, akkor végig is mehet a játék. Az ellenfél automatikusan nyeri a kezdést és felpakol míg megjössz.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-06 18:54   [ Eltüntet ]   [ # 465422 ]  
Veterán

Csak is Khorne nevében :D

Aláírás 

We shall know no fear !!!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-06 16:16   [ Eltüntet ]   [ # 465415 ]  
Veterán

Aláírás 

WH40K 2nd - 7th Edition, WH30K
OWW2 Német sereg
Keszulo AoS sereg

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-06 09:43   [ Eltüntet ]   [ # 465369 ]  
Veterán

Ha valakinek jobb ötlete van, szóljon.

Emberáldozat?  vampire

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-05 17:37   [ Eltüntet ]   [ # 465337 ]  
Veterán

[ Profil ]  

1 ennyiből: 6
1