Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 9
1
Shadow War: Armageddon
Dátum: 2017-08-18 11:50   [ Eltüntet ]   [ # 467836 ]  
Veterán

3. rendezvény Gangs of Nu’Ark

Aláírás 

“One,two, three ‘n four
Some declare a Holy war”

War. War never changes…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 18:00   [ Eltüntet ]   [ # 467526 ]  
Újonc

Üdvözletem!

Én voltam az érdeklődő. Jövő héten megyek a figurákért kedden, és utána még összerakás+festés. Jövő hét vége, vagy inkább azutáni hétre remélhetőleg elkészülök velük és onnantól szívesen kipróbálnám őket egy baráti meccsen, szabályokat tanulni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 12:29   [ Eltüntet ]   [ # 467501 ]  
Veterán

Csütörtökön volt egy érdeklődő HTC-ben(magas, szemüveges). nem cseréltük elérhetőséget, szóval ezúton keressük, és megmutogatjuk neki a játékot.

Aláírás 

“One,two, three ‘n four
Some declare a Holy war”

War. War never changes…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-05 19:49   [ Eltüntet ]   [ # 466500 ]  
Veterán

Teljesen autonóm, sehogyan se függ össze a 8. kiadással. Se a történetében (legalábbis az alappal) se szabályokban.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-05 19:47   [ Eltüntet ]   [ # 466499 ]  
Veterán

Sziasztok!

Ezen játékot érinti a 8. Kiadás, vagy autonóm marad? Nem vagyok jártas Shadow warban csak érdeklődöm

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-05 19:40   [ Eltüntet ]   [ # 466498 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-07-05 19:10
Crusader - 2017-07-05 16:40

Én tegnap jelentkeztem, nem tudom megkaptátok-e smile

Jelentkezz a facebook csoportba, én már látom Honsou Roncsvadászait a listán. smile

Yaay! Miután szóltam itt, FB-n felvettem a kapcsolatot Greyyel, csak még nem válaszolt azon kívül, hogy megígérte felvesz a csoportba. Most már csak várnom kell türelemmel.

Meg festeni… sokat és szépet festeni.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-05 19:10   [ Eltüntet ]   [ # 466496 ]  
Veterán
Crusader - 2017-07-05 16:40

Jelentkezz a facebook csoportba, én már látom Honsou Roncsvadászait a listán. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-05 16:40   [ Eltüntet ]   [ # 466494 ]  
Veterán
Mr.Grey - 2017-07-05 09:48

A mai nap az utolsó az időben történő jelentkezés buffok megszerzésére. Ha kedvet kaptál az alábbi linken tudsz jelentkezni.

Aláírás 

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-05 09:48   [ Eltüntet ]   [ # 466487 ]  
Veterán

A mai nap az utolsó az időben történő jelentkezés buffok megszerzésére. Ha kedvet kaptál az alábbi linken tudsz jelentkezni.

Aláírás 

“One,two, three ‘n four
Some declare a Holy war”

War. War never changes…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-30 09:14   [ Eltüntet ]   [ # 466306 ]  
Veterán

és imhol a következő felvonás:

Armageddon, Gangs of Nu’Ark II.éved

az előtörténetek leadására 3 hetetek van, szóval érdemes jelentkezni már most a bónuszok kiaknázásáért.

uff.

Aláírás 

“One,two, three ‘n four
Some declare a Holy war”

War. War never changes…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-08 22:16   [ Eltüntet ]   [ # 465530 ]  
Veterán

Közelharccal kapcsolatban lenne két kérdésem:
1. Mi történik ha egy multiple combatban, ha becsattan egy új ember? pl. két IG küzd egy orkal és bejön még egy ork.
2. Ehhez kapcsolódóan, mi van ha a második ork nyert egy közelharcot és az abból jövő mozgásból ér be a többszereplős harcba?

Aláírás 

Love & Peace

Bear Pirates Go To Hell!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-01 16:52   [ Eltüntet ]   [ # 465104 ]  
Veterán

Carapace armour I csökkentése nincs beépítve. Szóval Inkvizítornak csak akkor lesz akkora I-je mint ami a profiljában van ha ellop egy páncélt a SoB-éktól.

Aláírás 

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-01 13:28   [ Eltüntet ]   [ # 465085 ]  
Veterán

Ha valakinek alapfelszerelés a carapace armour, akkor a statjában az I már csökkentve van? Ehhez kapcsolódóan a power armour-os inkvizítornak mekkora az I-je?

Aláírás 

Love & Peace

Bear Pirates Go To Hell!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-27 20:17   [ Eltüntet ]   [ # 464801 ]  
Veterán
McMordain - 2017-05-27 19:42
Mr.Grey - 2017-05-26 21:44

az én két centem:

Greg: Aki IG-vel nem vesz visort, hotshotot és laser dotot az nagy hibát követ el. olyannyira fontos náluk a gear, hogy inkább előbb legyen meg 7 fickó ezekkel, minthogy 10-re told a csapat létszámát. Az említett imperialista kommandó még mindig csak 9 fővel mozog 5 lejátszott csata után is, és már a 2. csatájuk után megvolt a 7 főn a felszerkó kombó (igaz a rekruitok csak a 3. csatájuk után kaptak hotshotot)

A szabálykönyvben, amit én használok, IG-nek nem lehet visort venni.
Másrészt nem azzal van a baj, hogy nem találok el valamit, hanem, hogy vagy nem tudok rálőni, mert elbújt, nem látszik, vagy túl sokan vannak (pl ork, kilövök kettőt, van még 13…).
DE 6-os mozgással és 6-os I-vel 12”-en belül bárkit be tud rohamozni. Az elég nagy távolság. Sűrű terepen elég könnyű hide-al 12” belülre jutni.

A két kés meg csak akkor jó, ha csak cc vagy pisztoly van az embernél, de a WS 3 kevés. Sokszor kaptam ki úgy közelharcban, hogy 1 kockával 6-ost dobtam. Nem volt elég.

Szerintem visor helyett telescopot akart írni! Ig-nek honnan lehet venni shotgun, kard, lánckard, plazma pisztoly, boltgun, sniper rifle, plazma gun, melta gun fegyvert? Hülyén nézne ki, ha simarine fegyvert kapna…

A két késes csóka lényege, hogy legyen valami minimális esélye a közelharcban. Őt azért hozod, hogy felfogja a rohamokat, védje az oldaladat, amíg a többiek távolabb mennek. Ha jól pozicionálod a lövészeidet, akkor nehezebb rejtőzni előlük. De ez ilyen játék. A közelharcosok anyáznak a sok hanyattvágódásért, a lövészek a sok rejtőzésért. A gránát meg sebzi azt, aki fal mögött van. Ha I-vel leveszed a rejtőzés countert, az is segít.
- Főnök, valami lapul a fal mögött.
- Küldjétek ki Joe-t.
- Az újoncot, akinek nem jutott semmi fegyver, csak két kés?
- Aha. Nem kár érte. Odamegy, elmondja mit lát, hall, mi meg megszórjuk a terepet gránátokkal.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-27 19:42   [ Eltüntet ]   [ # 464800 ]  
Veterán
Mr.Grey - 2017-05-26 21:44

az én két centem:

Greg: Aki IG-vel nem vesz visort, hotshotot és laser dotot az nagy hibát követ el. olyannyira fontos náluk a gear, hogy inkább előbb legyen meg 7 fickó ezekkel, minthogy 10-re told a csapat létszámát. Az említett imperialista kommandó még mindig csak 9 fővel mozog 5 lejátszott csata után is, és már a 2. csatájuk után megvolt a 7 főn a felszerkó kombó (igaz a rekruitok csak a 3. csatájuk után kaptak hotshotot)

A szabálykönyvben, amit én használok, IG-nek nem lehet visort venni.
Másrészt nem azzal van a baj, hogy nem találok el valamit, hanem, hogy vagy nem tudok rálőni, mert elbújt, nem látszik, vagy túl sokan vannak (pl ork, kilövök kettőt, van még 13…).
DE 6-os mozgással és 6-os I-vel 12”-en belül bárkit be tud rohamozni. Az elég nagy távolság. Sűrű terepen elég könnyű hide-al 12” belülre jutni.

A két kés meg csak akkor jó, ha csak cc vagy pisztoly van az embernél, de a WS 3 kevés. Sokszor kaptam ki úgy közelharcban, hogy 1 kockával 6-ost dobtam. Nem volt elég.

Aláírás 

Love & Peace

Bear Pirates Go To Hell!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-27 10:41   [ Eltüntet ]   [ # 464786 ]  
Veterán

Mivel a rendszer vadi új, minden vesztett meccs egy tapasztalás. Mr. Greynek igaza van. Az orkokat nézegettem, és hülye, aki a bossnak nem vesz klaw-t. Itt nincs I csökkentés, mint a 40k-ban a powerfistnek. Ha kampányt játszol, akkor tutira fel kell készülnöd rá, hogy lehet közelharcos és lövős ellenfél is. Egy-egy figurának kizárólag arra kell fejlődni, hogy a bandádat védje vagy feltartóztassa az ellenfelet egy körig. Mássz magasra, lőjj sokat IG-vel. Játszhatsz teszt meccseket is HTC-ben valakivel.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-26 21:44   [ Eltüntet ]   [ # 464776 ]  
Veterán

az én két centem:

Fattyúnak: HTC ben nem 4 necromunda terepecske hanem több mint 23 doboznyi imperial sector terep szokott fenn lenni az asztalon (nem egy alkalommal minden terep fenn vala), és ehhez jön még 4-6 adag malifaux tereptárgy is plusz olyan 20 körüli scatter.
Htc-ben fullra lehet pakolni egy 6x4-es asztalt is, olyan szinten h 8 necromunda terep se fedne le annyi lővonalat. Erről ennyit.

A közelharci csapatok annyira erősek, hogy valóban az a módszer h az ember megfuttassa őket mielőtt közelharca bocsátkoznának. És itt nem az orkokról beszélünk mert ők a rendszer fun csapata.

Amúgy a kampányban csak az out of action arcokat szoktuk számolni a bottle tesztnél, révén sokszor felállnak még a downosok. De Minden jóérzésű játékos feladja a gamát ha a csapata nagyrésze már a földön agonizál a vérében.

Greg: ne add fel a reményt. Dolgozunk a rendszer kitapasztalásában és a szabályok úgy megállapításában h lehessen szórakozni mindenféle módon.

Uff.

Aláírás 

“One,two, three ‘n four
Some declare a Holy war”

War. War never changes…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-26 20:24   [ Eltüntet ]   [ # 464774 ]  
Veterán

Ig nem közelharcos. Fókuszáld a lövéseket 1-1 modellre, ha közeljön, akkor a nida/ork/dark elda/harlekin eséllyel beabál. A nida bezabál.
Amit javaslok: mindenkinek két kés. Egy alapból van, vegyél még egyet fejenként. Legyen 1-2 baka akinél csak kés van (ők a húspajzsod), ha megölik, akkor buktál minimál pontot. Ha fennmarad és nem sok esélyes a túlélésre, lődd mindenkivel a közelharcot. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-26 20:15   [ Eltüntet ]   [ # 464773 ]  
Veterán

Ha hideból hideba mész nincs gáz. Ellenfélnek I teszt kell.

Ez hol van leírva?

Alapkönyv 37.oldal Fleeting targets.
Ha hideolsz, akkor sem látnak ha térdtől felfele kilógsz a törmelékből.A lényeg hogyha érvényes cover mögött kezded a mozgást, hideban, és a célod, ahova érkeznél szintén érvényes covert ad vagyis megint hideolhatsz, az overwatchos modellek I tesztet kell, hogy dobjanak, hogy időben reagálhassanak.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-26 11:21   [ Eltüntet ]   [ # 464765 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-05-25 15:52

Mondja már meg nekem valaki, hogy hogyan lehet egy ilyen csapat ellen nyerni?

Érdekes, én pont azt akartam kérdezni, hogyan lehetne megverni a közelharcos csapatokat. Se ork se DE ellen nem sikerült még nyernem IG-vel, mindig beabáltak közelharcban (meg az ellenfelem big shootása igazi mesterlövész).
Mi kb 2 Imperial sectornyi épületet meg egy tucat barikádot, ládát szoktunk felrakni terepnek.

Ha hideból hideba mész nincs gáz. Ellenfélnek I teszt kell.

Ez hol van leírva?

Aláírás 

Love & Peace

Bear Pirates Go To Hell!

[ Profil ]  

1 ennyiből: 9
1

‹‹ revell warhammer      Genestealer Cult ››