Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

2 ennyiből: 9
2
Shadow War: Armageddon
Dátum: 2017-05-27 10:41   [ Eltüntet ]   [ # 464786 ]  
Veterán

Mivel a rendszer vadi új, minden vesztett meccs egy tapasztalás. Mr. Greynek igaza van. Az orkokat nézegettem, és hülye, aki a bossnak nem vesz klaw-t. Itt nincs I csökkentés, mint a 40k-ban a powerfistnek. Ha kampányt játszol, akkor tutira fel kell készülnöd rá, hogy lehet közelharcos és lövős ellenfél is. Egy-egy figurának kizárólag arra kell fejlődni, hogy a bandádat védje vagy feltartóztassa az ellenfelet egy körig. Mássz magasra, lőjj sokat IG-vel. Játszhatsz teszt meccseket is HTC-ben valakivel.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-26 21:44   [ Eltüntet ]   [ # 464776 ]  
Veterán

az én két centem:

Greg: Aki IG-vel nem vesz visort, hotshotot és laser dotot az nagy hibát követ el. olyannyira fontos náluk a gear, hogy inkább előbb legyen meg 7 fickó ezekkel, minthogy 10-re told a csapat létszámát. Az említett imperialista kommandó még mindig csak 9 fővel mozog 5 lejátszott csata után is, és már a 2. csatájuk után megvolt a 7 főn a felszerkó kombó (igaz a rekruitok csak a 3. csatájuk után kaptak hotshotot)

Fattyúnak: HTC ben nem 4 necromunda terepecske hanem több mint 23 doboznyi imperial sector terep szokott fenn lenni az asztalon (nem egy alkalommal minden terep fenn vala), és ehhez jön még 4-6 adag malifaux tereptárgy is plusz olyan 20 körüli scatter.
Htc-ben fullra lehet pakolni egy 6x4-es asztalt is, olyan szinten h 8 necromunda terep se fedne le annyi lővonalat. Erről ennyit.

A közelharci csapatok annyira erősek, hogy valóban az a módszer h az ember megfuttassa őket mielőtt közelharca bocsátkoznának. És itt nem az orkokról beszélünk mert ők a rendszer fun csapata.

Amúgy a kampányban csak az out of action arcokat szoktuk számolni a bottle tesztnél, révén sokszor felállnak még a downosok. De Minden jóérzésű játékos feladja a gamát ha a csapata nagyrésze már a földön agonizál a vérében.

Greg: ne add fel a reményt. Dolgozunk a rendszer kitapasztalásában és a szabályok úgy megállapításában h lehessen szórakozni mindenféle módon.

Uff.

Aláírás 

“One,two, three ‘n four
Some declare a Holy war”

War. War never changes…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-26 20:24   [ Eltüntet ]   [ # 464774 ]  
Veterán

Ig nem közelharcos. Fókuszáld a lövéseket 1-1 modellre, ha közeljön, akkor a nida/ork/dark elda/harlekin eséllyel beabál. A nida bezabál.
Amit javaslok: mindenkinek két kés. Egy alapból van, vegyél még egyet fejenként. Legyen 1-2 baka akinél csak kés van (ők a húspajzsod), ha megölik, akkor buktál minimál pontot. Ha fennmarad és nem sok esélyes a túlélésre, lődd mindenkivel a közelharcot. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-26 20:15   [ Eltüntet ]   [ # 464773 ]  
Veterán

Ha hideból hideba mész nincs gáz. Ellenfélnek I teszt kell.

Ez hol van leírva?

Alapkönyv 37.oldal Fleeting targets.
Ha hideolsz, akkor sem látnak ha térdtől felfele kilógsz a törmelékből.A lényeg hogyha érvényes cover mögött kezded a mozgást, hideban, és a célod, ahova érkeznél szintén érvényes covert ad vagyis megint hideolhatsz, az overwatchos modellek I tesztet kell, hogy dobjanak, hogy időben reagálhassanak.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-26 11:21   [ Eltüntet ]   [ # 464765 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-05-25 15:52

Mondja már meg nekem valaki, hogy hogyan lehet egy ilyen csapat ellen nyerni?

Érdekes, én pont azt akartam kérdezni, hogyan lehetne megverni a közelharcos csapatokat. Se ork se DE ellen nem sikerült még nyernem IG-vel, mindig beabáltak közelharcban (meg az ellenfelem big shootása igazi mesterlövész).
Mi kb 2 Imperial sectornyi épületet meg egy tucat barikádot, ládát szoktunk felrakni terepnek.

Ha hideból hideba mész nincs gáz. Ellenfélnek I teszt kell.

Ez hol van leírva?

Aláírás 

Love & Peace

Bear Pirates Go To Hell!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-26 08:05   [ Eltüntet ]   [ # 464761 ]  
Veterán

A fleeting targetet jól érted. A dark elda 6"es mozgással majdnem annyit mehet rejtve, mint amit más nem rejtve és futva. Ha rejtőzöl és az ellenség úgy mozog hogy rád lát, akkor nem vagy rejtve.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 23:18   [ Eltüntet ]   [ # 464757 ]  
Veterán

Ha elolvasod van egy mondat az elején:

“The player simply declares that their fighter is hiding and can indicate this by placing a Hidden couunter beside the fighter. They can do this before, after or even during that fighter’s move.”

Szóval amíg van partial covered vagy olyan terep ami épésszel nézve kitakarja a modellt (hurrá GW megfogalmazás) addig fennmarad a Hiding még mozgás közben is. Kivéve ha futsz. A clrealy see rész azt jelenti hogy a teljes modellre rálát az ellen és se fedezéket se Hidingot nem tudsz összehozni neki abból a szögből.

Ugye az Overwatch -1 büntijét és a red-dotból eredő 6+ invi mentőt nem felejtettétek el? smile

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 23:07   [ Eltüntet ]   [ # 464755 ]  
Veterán
Airyku69 - 2017-05-25 20:01

Ne keverd a pinnelést meg a downt. Ha csak talál, nem vagy down. Ha sebez, akkor vagy down. Jó esetben. Jó mentőd is van.Ha hideból hideba mész nincs gáz. Ellenfélnek I teszt kell. De tényleg a terepen múlik minden. Sok láda, palló, szekrény akármi.

Nem, nem keverem. smile

T3, 6+ páncél mentő mellett a találat az gyorsan down is lesz.
Főleg hot-shot laser pack, bolter és társai ellen. smile

A Fleeting target-et én úgy értelmeztem, hogy ha olyan helyről indul, ahol nem volt line of sight, és olyan helyre érkezik, ahol nincsen line of sight, akkor közben kell az I teszt. De ilyen eddig nem nagyon volt.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 23:02   [ Eltüntet ]   [ # 464754 ]  
Veterán

Kérlek javítsatok ki.

Eddig úgy játszottuk:
Modell hide-ból elindul, amint megmozdul látható, ellenfél simán rálőhet overwatchot, csak a fedezék mentő számít (amit lazán negál a felszerelésével).

Mit jelent a szabályban a:
“If an enemy moves into a position where they would clearly be able to see the hidden fighter, then the fighter cannot claim to be hidden any longer and the counter is removed.”

Most akkor ez csak a két vég állásra vonatkozik, vagy a közbülső részre is, tehát ha legalább light coverjük van a mozgás teljes távján, akkor végig hide-ban maradnak?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 20:01   [ Eltüntet ]   [ # 464753 ]  
Veterán

Ne keverd a pinnelést meg a downt. Ha csak talál, nem vagy down. Ha sebez, akkor vagy down. Jó esetben. Jó mentőd is van.Ha hideból hideba mész nincs gáz. Ellenfélnek I teszt kell. De tényleg a terepen múlik minden. Sok láda, palló, szekrény akármi.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 18:03   [ Eltüntet ]   [ # 464748 ]  
Veterán

Nekem a bújkálással van a gondom.

Hacsak nem tudok olyat találni, hogy a mozgás elején és végén is nem látható helyen vagyok (akkor ugye I-t kell dobnia) akkor közben, vagy amikor megállok, dobja rám az overwatchot. Felmegy magaslatra, hogy nekem létrán stb még utána kelljen mennem, és addig is lő, lő, talál, elesek, down, bottle.

Szerintem a megoldás az lenne, hogy ha hide-ból hide-ba mozogsz, akkor közben is hide-ban legyél.
Mert lebújva, kúszva, stb lopakodsz. Sneak, stealth, akárminek hívod.
Ez úgy hiányzik a rendszerből.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 17:50   [ Eltüntet ]   [ # 464746 ]  
Veterán

+1.

Itt kb négy készlet Necromunda terep + egyebek van fent amikor játszunk. Vannak belőhető folyósók magasról, de könnyű bújkálva előrehaladni. Szóvalennek a játéknak a lelke a sok terep.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 16:28   [ Eltüntet ]   [ # 464743 ]  
Veterán

Úgy hogy rossz az asztal és még több terepet kell feltenni.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 16:25   [ Eltüntet ]   [ # 464742 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-05-25 15:52

Akkor én itt lassan feladom.
Eddig azt hittem, hogy csak out esetén van.

Mert ha már down-nál, akkor az egész rendszernek semmi de semmi értelme nincs.

Eddigi 4 meccsemből 3-at olyan csapatok ellen játszottam, akik mind (kb 1-2 ember kivételével) red-dot sight + photo-visor-ral volt felszerelve, vagyis gyakorlatban light coverben 2+, heavy-ben 3+ -ra talál el.

És természetesen nyílt utcán át kell rohamoznom, ahol is még az overwatchot is 4+-ra dobja (futás) vagy megvárja, hogy short-ban legyek pl a pisztolyához és akkor 2+...  Ami ha megvan akkor elestem. És utána persze kivégez.

Tehát a dark eldar ilyen sereg ellen soha, de soha nem fog közelharcba jutni, mert én csak 5+-ra találom el őt a fedezékben, megrohanni nem tudom, és ha 2 (most már 3) emberem down, akkor jöhet a bottle test.
Amit eddig mindkét alkalommal buktam Ld 9-re…

Le kell cserélni az eldákat :D

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 15:52   [ Eltüntet ]   [ # 464740 ]  
Veterán

Akkor én itt lassan feladom.
Eddig azt hittem, hogy csak out esetén van.

Mert ha már down-nál, akkor az egész rendszernek semmi de semmi értelme nincs.

Eddigi 4 meccsemből 3-at olyan csapatok ellen játszottam, akik mind (kb 1-2 ember kivételével) red-dot sight + photo-visor-ral volt felszerelve, vagyis gyakorlatban light coverben 2+, heavy-ben 3+ -ra talál el.

És természetesen nyílt utcán át kell rohamoznom, ahol is még az overwatchot is 4+-ra dobja (futás) vagy megvárja, hogy short-ban legyek pl a pisztolyához és akkor 2+...  Ami ha megvan akkor elestem. És utána persze kivégez.

Tehát a dark eldar ilyen sereg ellen soha, de soha nem fog közelharcba jutni, mert én csak 5+-ra találom el őt a fedezékben, megrohanni nem tudom, és ha 2 (most már 3) emberem down, akkor jöhet a bottle test.
Amit eddig mindkét alkalommal buktam Ld 9-re…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 15:11   [ Eltüntet ]   [ # 464739 ]  
Veterán

Jól tudod, a down is számít. Ha a 25% down, akkor is dobni kell! smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 10:48   [ Eltüntet ]   [ # 464735 ]  
Veterán

Lehet, hogy én tudom rosszul de “Bottle Test”-t akkor kell dobni, ha a csapat 25% fekszik vagy már kikerült a csatából out of action-nel.

(The bottle test: ...The bottle test is a special roll the player must make at the start of their turn if a quarter (25%) or more of their kill team is down or out of action rounding up…)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 06:22   [ Eltüntet ]   [ # 464725 ]  
Veterán

De, a bottle höz out of action kell

Csak 4-nel, ha 1 out, 1 fekszik, akkor azt mondod hogy nem dobsz, és nem sikerült a teszt.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 05:39   [ Eltüntet ]   [ # 464724 ]  
Veterán

Köszi! Ez nem jutott eszembe, hogy nem kell out of action a futáshoz! smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-05-25 01:37   [ Eltüntet ]   [ # 464723 ]  
Veterán
Airyku69 - 2017-05-24 20:44

Kampányban mit javasoltok, hogy ne szívjak, ha 4 modellből kettő kihagyja a köv csatát nidáéknál? Én most vettem egy vagyonért 5.figurát. De ha nem tudnám megtenni? Teória csak, mert már döntöttem. (Kampány alatt bármilyen kampányt értek, akár a saját tanulószobás kampányunkat is.)

Én hármat tudok elképzelni:

1.) Veszel egy új embert, aztán később felszereled. A három strigula gyorsan összejön.
Ha megvan már az 5, akkor ez ugye kiesik.

2.) Bérelsz egy extra karaktert. Ravener bealáz bármit, az Alpha meg már overkill kategória.

3.) Ha olyan a küldi, akkor első körben lemozogsz a pályáról (pl Hit and Run)

Ha meg úgy áll a csata, hogy kettő fekszik, és félsz, hogy harmadik is kiesik, akkor önkéntesen bukod a következő bottle tesztet.

[ Profil ]  

2 ennyiből: 9
2

‹‹ revell warhammer      Genestealer Cult ››