Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 28
1
Warhammer 40000 8. kiadás szabályai
Dátum: 2017-09-13 03:51   [ Eltüntet ]   [ # 468474 ]  
Veterán
Petrow - 2017-09-12 16:52

Jól értem, hogy a relicek a Marine codexben ingyen vannak?

Az SM, CSM és Grey Knight kódexben is, szóval várhatóan mindenki kap ilyen ingyen cuccokat.

Soon TM

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-12 16:54   [ Eltüntet ]   [ # 468465 ]  
Veterán
Petrow - 2017-09-12 16:52

Az alap tárgy értékét kell kifizetni csak (power sword, chainsword, stb) amit cserélsz a Relicre. Ha csak szimplán van a Relic akkor meg tök ingyen van.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-12 16:52   [ Eltüntet ]   [ # 468464 ]  
Veterán

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-07 19:30   [ Eltüntet ]   [ # 468366 ]  
Veterán
Frigli - 2017-09-07 19:25

Mekkora base-en vannak az imperial knightok?

170x105 mm-es ovális talpon hivatalosan.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-07 19:25   [ Eltüntet ]   [ # 468365 ]  
Veterán

Mekkora base-en vannak az imperial knightok?

Aláírás 

A csata eszmai síkon dől el,DE ELŐTTE SZÉTÜTÖM A FEJEDET!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-07 10:45   [ Eltüntet ]   [ # 468361 ]  
Veterán
cziky - 2017-09-07 08:50

- Mi van akkor, ha talpkontaktban vagyok egy karakterrel, és egy osztaggal (akkor gondolom én választom meg a célpontot), vagy ebben az esetben csak azok lőhetik a karaktert, akik talpkontaktban vannak, a többiek pedig más célpontot kell hogy lőjenek?
-  Ugye jól tudom, hogy a Culexus assassion-t a Dark Reaper 3+ találja?

A legközelebbit ebben az esetben modellenként veszi, tehát a karakterre az lőhet, akinek nincs közelebb másik egység. Pl a talpkontakt, vagy ha a második sorban áll valaki, és mérve hozzá is közelebb van a karakter.

Reaperes kérdésed szerepel a FAQ-ban, és igen a válasz, tehát 3+.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-07 08:50   [ Eltüntet ]   [ # 468358 ]  
Veterán

Sziasztok!

Csak megerősítésképp, a pisztolyokkal akkor is lehet lőni a lövési fázisban, ha közelharcban (vagy ha jobban tetszik 1” közelebb vagyok az ellenséges egységhez), de csak a legközelebbi célpontra?
- Mi van akkor, ha talpkontaktban vagyok egy karakterrel, és egy osztaggal (akkor gondolom én választom meg a célpontot), vagy ebben az esetben csak azok lőhetik a karaktert, akik talpkontaktban vannak, a többiek pedig más célpontot kell hogy lőjenek?
-  Ugye jól tudom, hogy a Culexus assassion-t a Dark Reaper 3+ találja?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-06 16:53   [ Eltüntet ]   [ # 468341 ]  
Veterán
Crusader - 2017-09-06 13:44

Csak általánosságban mondtam mire lehet jó smile . Pl Valkyrie meg Necron bagettek nem rendelkeznek semmilyen mozgás-büntit enyhítő képességgel, de mégis Heavy fegyverzet van rajtuk.

jogos.

köszönöm

Aláírás 

This is our legacy. This is our Purpose. This is why we fight’
“For Russ and the Allfather!”
WarpStorm Szolnok (Inkvizítor)
WarpStorm Szolnok (facebook)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-06 13:44   [ Eltüntet ]   [ # 468338 ]  
Veterán

Csak általánosságban mondtam mire lehet jó smile . Pl Valkyrie meg Necron bagettek nem rendelkeznek semmilyen mozgás-büntit enyhítő képességgel, de mégis Heavy fegyverzet van rajtuk.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-06 12:24   [ Eltüntet ]   [ # 468336 ]  
Veterán
Crusader - 2017-09-06 12:17
Csonti LB - 2017-09-06 12:12

Repülőből ki lehet “fly” módban kiszállni? Vagyis van valami ami tiltja? Ha semmi nem tiltja akkor mi értelme a hoover módnak

Ki lehet szállni. Az az értelme hogy ne -1el lövöldözzön a Lascanonnal / Multimeltával, vagy éppenséggel ne szaladjon le a pályáról és semmisüljön meg rögtön.

értem de a stormfangnek van MS tehát nem számít a leszaladás meg tervezéssel megoldható de köszönöm szépen a segítséget

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-06 12:17   [ Eltüntet ]   [ # 468335 ]  
Veterán
Csonti LB - 2017-09-06 12:12

Repülőből ki lehet “fly” módban kiszállni? Vagyis van valami ami tiltja? Ha semmi nem tiltja akkor mi értelme a hoover módnak

Ki lehet szállni. Az az értelme hogy ne -1el lövöldözzön a Lascanonnal / Multimeltával, vagy éppenséggel ne szaladjon le a pályáról és semmisüljön meg rögtön.

Aláírás 

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-06 12:12   [ Eltüntet ]   [ # 468333 ]  
Veterán

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-05 14:26   [ Eltüntet ]   [ # 468304 ]  
Veterán

Mivel mind Imperium, simán.
Csak a HQ-knál fontos figyelni, hogy melyik épp melyikbe tartozik, mert csak annak adja a bónuszt.

B) variáció, hogy külön-külön detachmentekbe rakod őket, és akkor kapják a chapter tactics-ot is pl.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-05 14:24   [ Eltüntet ]   [ # 468303 ]  
Veterán

Különböző chaptereket/klánokat/regimenteket rakhatok egy közös battle forged listába? Nyilván a fajtaspecifikus bónuszokból így nem mindenki részesül, de attól még same faction, ugye?

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 23:17   [ Eltüntet ]   [ # 468226 ]  
Veterán
Frigli - 2017-09-01 16:14

Mondjuk vicces, hogy így már nem lehet pl egy fluffos WhiteScar sereget összerakni, csak kapitánnyal.

Miért ne lehetne?

Hozod az index alapján, mert szabad, rajta a White Scar Chapter, tehát mehet olyan detachment-be, amit az új SM kódex-ben kapott tactics-szal hozol:

“If your army is Battle-forged, all INFANTRY, BIKER and DREADNOUGHT units in a Space Marines Detachment gain a Chapter Tactic, so long as every unit in that Detachment is drawn from the same Chapter.”

Ott a biker.

Majd az új Blood Angels és Space Wolves kódexben meglátjuk, hogy megint felsorolja-e hogy egyáltalán mit hozhat az index-ből, na ott el tudom képzelni, hogy pl a motoros runepriest kiesik.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 18:49   [ Eltüntet ]   [ # 468218 ]  
Veterán
Frigli - 2017-09-01 16:14

Az új SM kódexben már nem szerepel a motoros libra/chaplain/aphotecary opció. Mivel az indexben benne van, és még azok is érvényesek, így hozhatóak a szerint ahogy ott le van írva?

Mondjuk vicces, hogy így már nem lehet pl egy fluffos WhiteScar sereget összerakni, csak kapitánnyal.

Igen, hozhato.
Majd lesznek motoros karakterek, kesobb, addig meg ott az indexes.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 16:14   [ Eltüntet ]   [ # 468212 ]  
Veterán

Az új SM kódexben már nem szerepel a motoros libra/chaplain/aphotecary opció. Mivel az indexben benne van, és még azok is érvényesek, így hozhatóak a szerint ahogy ott le van írva?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-30 16:58   [ Eltüntet ]   [ # 468163 ]  
Veterán
Frigli - 2017-08-30 16:55

Az SM kódexben van felsorolva néhány relic, ami a warlordnak válastható, némelyik rendházspecifikus.Viszont nem találtam, hogy hogyan és mennyi pontért lehet nekik megvenni. Valaki?

Ingyenesek, azzal a kitétellel hogy egy bizonyos fegyvert cserélnek le rá és azt az alapot kell kifizetni. Pl. Nem-Emprah Sword (Burning blade) csak akkor választható ha a modellnél van egy power sword vagy master-crafted powersword, a powerswordot ki kell fizetni a Relic meg ingyen bónusz. Egy seregben 1 db lehet csak, kivéve ha a játék elején kötesz Command Pointot (2CP +1 Relic, 3 CP +2 Relic).

A Relicet nem kötelezően a Warlord kapja, bármelyik <Character> megkaphatja.

Aláírás 

-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-30 16:55   [ Eltüntet ]   [ # 468162 ]  
Veterán

Az SM kódexben van felsorolva néhány relic, ami a warlordnak válastható, némelyik rendházspecifikus.Viszont nem találtam, hogy hogyan és mennyi pontért lehet nekik megvenni. Valaki?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-29 22:11   [ Eltüntet ]   [ # 468141 ]  
Veterán
Oshikuru - 2017-08-29 10:53

Sziasztok!Teljesen kezdő vagyok és most szeretnék belevágni a 40k ba.A 8.kiadás így teljesen jól jött hogy belevessem magam.Viszont a 12 oldalas magyar gugli fordítós szabálykönyv sokszor nem teljesen egyértelmű.Várható hogy a kódexeket (hogy értsem a karakter képességeket) és a teljesebb szabálykönyvet valami lelkes rajongó lefordítja a közeljövőben?

Hát… öööö... egyesekben felmerülhetnek ilyen kósza gondolatok, azonban a mindenféle elfoglaltságok miatt ez elég lassan valósul meg smile

[ Profil ]  

1 ennyiből: 28
1