Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

2 ennyiből: 29
2
Warhammer 40000 8. kiadás szabályai
Dátum: 2017-08-30 16:55   [ Eltüntet ]   [ # 468162 ]  
Veterán

Az SM kódexben van felsorolva néhány relic, ami a warlordnak válastható, némelyik rendházspecifikus.Viszont nem találtam, hogy hogyan és mennyi pontért lehet nekik megvenni. Valaki?

Aláírás 

A csata eszmai síkon dől el,DE ELŐTTE SZÉTÜTÖM A FEJEDET!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-29 22:11   [ Eltüntet ]   [ # 468141 ]  
Veterán
Oshikuru - 2017-08-29 10:53

Sziasztok!Teljesen kezdő vagyok és most szeretnék belevágni a 40k ba.A 8.kiadás így teljesen jól jött hogy belevessem magam.Viszont a 12 oldalas magyar gugli fordítós szabálykönyv sokszor nem teljesen egyértelmű.Várható hogy a kódexeket (hogy értsem a karakter képességeket) és a teljesebb szabálykönyvet valami lelkes rajongó lefordítja a közeljövőben?

Hát… öööö... egyesekben felmerülhetnek ilyen kósza gondolatok, azonban a mindenféle elfoglaltságok miatt ez elég lassan valósul meg smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-29 12:05   [ Eltüntet ]   [ # 468132 ]  
Veterán
Oshikuru - 2017-08-29 10:53

Sziasztok!Teljesen kezdő vagyok és most szeretnék belevágni a 40k ba.A 8.kiadás így teljesen jól jött hogy belevessem magam.Viszont a 12 oldalas magyar gugli fordítós szabálykönyv sokszor nem teljesen egyértelmű.Várható hogy a kódexeket (hogy értsem a karakter képességeket) és a teljesebb szabálykönyvet valami lelkes rajongó lefordítja a közeljövőben?

Hamarabb megtanulsz angolul, valamint a kifejezéseket játék közben legtöbször angol formában használjuk.

Aláírás 

We is gonna stomp da universe flat and kill anyfink that fights back. we’re da Orks, and was made ta fight and win.

We don’t fight fer food, or fer teef, or guns, or cos we’s told to fight. We fight cos we woz born to fight. And win.

Orkz is made fer’ two fings! Fightin’, and winnin’!

Get ‘em boyz!

Dakka dakka dakka!

WAAAGH! THE ORKS!

WAAAGH!

—————————————————————————————————

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-29 10:53   [ Eltüntet ]   [ # 468130 ]  
Újonc

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-26 09:22   [ Eltüntet ]   [ # 468073 ]  
Adminisztrátor

Szerintem kifejezetten elegáns és egyszerű megoldás lenne az, hogy a karakterek nem védik egymást.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-25 21:12   [ Eltüntet ]   [ # 468066 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-08-25 15:23
dinnyeTM - 2017-08-25 15:02

Ez egy unortodox lista, ennyi az előnye. Írta, hogy van másik ennél szemetebb lista is, repcsispam+Girlyman.
Valszeg most az elkövetkező max5 versenyen pár WAAC bepróbálkozik vele, hogy hanekimentakkorénis, majd amikor elkenik a szájukat, mert nem tudják használni vagy hozzák a countert, akkor jön a sírás :D.

Ebben semmi meglepő nem lenne, eddig mindig így volt. Viszont most GWaenerys GWarGWaryen azt mondta, hogy ,,I’m going to break the wheel”, úgyhogy arra is van esély, hogy egy gyors FAQ-val megoldják. Kézenfekvő lenne pl, hogy karakter karaktert ne takarjon ki. Vagy az orgyilkosok Unique-ok legyenek.

Én sose szerettem, amikor egy lista miatt tíz másikat is lenerfelnek. A karakter ne takarjon ki karaktert az ok, főként, hogy ezzel a szabállyal akarták könnyen kezelni, hogy most a karakterek/sergeantek nem csatlakoznak a unitokhoz, de amúgy miért ne lehetne több assassint hozni. Ugyanez a CAD (vagy amilyen néven épp most fut) mennyiségi korlátozása. Azért mert van egy kimaxolt lista, ami hoz belőle tízet, attól még nem kell lekorlátozni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-25 18:13   [ Eltüntet ]   [ # 468062 ]  
Veterán

A Unique orgyilkos vicces lenne, mert anno a 8. kiadás előzeteseinél pont azon lelkendezett a community-s cikk, hogy végre lehet belőlük többet is, teljes listát hozni. smile

Egyébként az ellenfelei listáján tökéletesen látszik a jelenlegi külföldi meta.
Guilliman, némi lascannon spammel, vagy repcsivel.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-25 15:23   [ Eltüntet ]   [ # 468059 ]  
Veterán
dinnyeTM - 2017-08-25 15:02

Ez egy unortodox lista, ennyi az előnye. Írta, hogy van másik ennél szemetebb lista is, repcsispam+Girlyman.
Valszeg most az elkövetkező max5 versenyen pár WAAC bepróbálkozik vele, hogy hanekimentakkorénis, majd amikor elkenik a szájukat, mert nem tudják használni vagy hozzák a countert, akkor jön a sírás :D.

Ebben semmi meglepő nem lenne, eddig mindig így volt. Viszont most GWaenerys GWarGWaryen azt mondta, hogy ,,I’m going to break the wheel”, úgyhogy arra is van esély, hogy egy gyors FAQ-val megoldják. Kézenfekvő lenne pl, hogy karakter karaktert ne takarjon ki. Vagy az orgyilkosok Unique-ok legyenek.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-25 15:02   [ Eltüntet ]   [ # 468058 ]  
Veterán

Aláírás 

We’re not here to destroy THE game, we’re here to destroy YOUR game

As you know, the key to victory is the element of surprise. Surprise!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-25 13:29   [ Eltüntet ]   [ # 468053 ]  
Adminisztrátor

Genestealer Cult

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-25 13:27   [ Eltüntet ]   [ # 468052 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-08-25 11:26
DASCO - 2017-08-24 22:11
Tyrpak - 2017-08-24 21:46
Slam - 2017-08-24 09:06

WarGamesCon 2017 nyertes lista... erre csak azt tudom mondani, hogy élmény lehet ellene játszani tongue laugh
3 spec karakter, 6 culexus, 3 eversor, 2 vindicare, +2 nem spec karakter és egy osztag Retributor….

És ez a lista egyetlen eldar listával se futott össze, ahol a reaper 3+ -ra lövi a culexus-t is,
vagy orkkal, akik a “több modellem van az objektívával”, vagy SM obsec-kel fogja, vagy…

Szóval fura hogy nem tudták megfogni.

Illetve egy poxwalker spam sereggel ami meg van tamogatva abadonnal magnussal meg par termivel

D

Van egy interjú vele, a versenyen ezeket kapta:
Game 1: 19-0 vs Guilliman with razorbacks, ravens and scouts
Game 2: 19-0 vs Admech with Robots and Onagerspam
Game 3: 10-9 loss for me vs GSC
Game 4: 19-0 Win vs Magnus with Brimstone, Demon Prince and Havocspam
Game 5: 19-0 win vs Guilliman with Tactical Marine and Stormtalonspam

Egyszer kapott olyan sereget, ami nem viszonylag kis létszámú, de erős egységekből áll, akkor meg is szívta.

Mi az a GSC?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-25 11:35   [ Eltüntet ]   [ # 468049 ]  
Adminisztrátor
Freddy Krueger - 2017-08-25 11:08

Tényleg, és ha a Vendettában ül valaki? Az se számít, csak, ha az asztalon van?

Az nem számít, csak aki az asztalon van.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-25 11:26   [ Eltüntet ]   [ # 468048 ]  
Veterán
DASCO - 2017-08-24 22:11

WarGamesCon 2017 nyertes lista... erre csak azt tudom mondani, hogy élmény lehet ellene játszani tongue laugh
3 spec karakter, 6 culexus, 3 eversor, 2 vindicare, +2 nem spec karakter és egy osztag Retributor….

És ez a lista egyetlen eldar listával se futott össze, ahol a reaper 3+ -ra lövi a culexus-t is,
vagy orkkal, akik a “több modellem van az objektívával”, vagy SM obsec-kel fogja, vagy…

Illetve egy poxwalker spam sereggel ami meg van tamogatva abadonnal magnussal meg par termivel

D

Van egy interjú vele, a versenyen ezeket kapta:
Game 1: 19-0 vs Guilliman with razorbacks, ravens and scouts
Game 2: 19-0 vs Admech with Robots and Onagerspam
Game 3: 10-9 loss for me vs GSC
Game 4: 19-0 Win vs Magnus with Brimstone, Demon Prince and Havocspam
Game 5: 19-0 win vs Guilliman with Tactical Marine and Stormtalonspam

Egyszer kapott olyan sereget, ami nem viszonylag kis létszámú, de erős egységekből áll, akkor meg is szívta.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-25 11:08   [ Eltüntet ]   [ # 468047 ]  
Veterán
Zsolti - 2017-08-25 07:07
Roodie - 2017-08-25 06:42

A konkrét kérdésre válaszolva: matched play esetén ha az első teljes kör utáni bármelyik kör végén előfordul (akár a sajátod, akár az ellenfélé), hogy nincs földi egységed az asztalon, azonnal vesztettél.

If at the end of any turn after the first battle round, one player has no models on the battlefield, the game ends immediately and their opponent automatically wins a crushing victory. When determining if a player has any units on the battlefield, do not include any units with the Flyer Battlefield Role

Ehhez még annyit, hogy a Battlefield Role az a HQ/Troop/Elite/HS/Flyer stb., szóval pl. egy Vendetta nem számít bele (mert az egy Flyer), de egy Wave serpent már igen (mert az pl. Transport).

Tényleg, és ha a Vendettában ül valaki? Az se számít, csak, ha az asztalon van?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-25 07:07   [ Eltüntet ]   [ # 468041 ]  
Veterán
Roodie - 2017-08-25 06:42

A konkrét kérdésre válaszolva: matched play esetén ha az első teljes kör utáni bármelyik kör végén előfordul (akár a sajátod, akár az ellenfélé), hogy nincs földi egységed az asztalon, azonnal vesztettél.

If at the end of any turn after the first battle round, one player has no models on the battlefield, the game ends immediately and their opponent automatically wins a crushing victory. When determining if a player has any units on the battlefield, do not include any units with the Flyer Battlefield Role

Ehhez még annyit, hogy a Battlefield Role az a HQ/Troop/Elite/HS/Flyer stb., szóval pl. egy Vendetta nem számít bele (mert az egy Flyer), de egy Wave serpent már igen (mert az pl. Transport).

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-25 06:42   [ Eltüntet ]   [ # 468039 ]  
Adminisztrátor

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-25 06:32   [ Eltüntet ]   [ # 468038 ]  
Moderátor
trollfin - 2017-08-25 06:18

Sziasztok!

Egy kérdés a vipe outtal kapcsolatban, bocsi , ha noob.
Teszem azt van 10 egységem, ebből kettő kezd a pályán, a többi reserve-ből érkezik.
Az ellenfelem kezd, kilövi a két egységemet, mondjuk a serege felével, nekem elméletileg nincs egységem a pályán, viszont az én következő mozgási fázisomban, mivel ugye már nincs dobás a beérkezésre, így be tudom hozni a maradék egységeimet, és megúsztam egy kör (mondjuk Tau) tüzet.
A kérdésem: Amint levettem az utolsó figurámat buktam a meccset, és a tartalék megy a levesbe, vagy, ha az ellenfelemnek már nincs célpontja, akkor vége a körének és jöhet az én köröm?

Köszönöm előre is a segítséget. smile

-T-

A sereged egységszámának a fele asztalon kell kezdjen a szabályok szerint. Nincs már reserv
kivéve ha azt a küldetés külön engedélyezi. Ekkor le is írják a megfelelő szabályokat hozzá a küldiben. Ha Valamilyen teleport vagy ilyesféle cuccal van a sereged nagy része felszerelve és akár mindenkit kint tudnál hagyni akkor is a felét fel kell raknod. A többiek meg első körben már jöhetnek a mozgási fázis végén

D

Aláírás 

Merry f@kin BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!!
http://alkimistalaboratorium.hu/
https://www.facebook.com/AlkimistaLaboratorium

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-25 06:18   [ Eltüntet ]   [ # 468037 ]  
Veterán

Sziasztok!

Egy kérdés a vipe outtal kapcsolatban, bocsi , ha noob.
Teszem azt van 10 egységem, ebből kettő kezd a pályán, a többi reserve-ből érkezik.
Az ellenfelem kezd, kilövi a két egységemet, mondjuk a serege felével, nekem elméletileg nincs egységem a pályán, viszont az én következő mozgási fázisomban, mivel ugye már nincs dobás a beérkezésre, így be tudom hozni a maradék egységeimet, és megúsztam egy kör (mondjuk Tau) tüzet.
A kérdésem: Amint levettem az utolsó figurámat buktam a meccset, és a tartalék megy a levesbe, vagy, ha az ellenfelemnek már nincs célpontja, akkor vége a körének és jöhet az én köröm?

Köszönöm előre is a segítséget. smile

-T-

Aláírás 

http://plasticfantastic.blog.hu/

http://lastshieldofsigismund.blog.hu/

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-24 22:44   [ Eltüntet ]   [ # 468036 ]  
Veterán

vagy orkkal, akik a “több modellem van az objektívával”

Illetve egy poxwalker spam sereggel…

versenyeken nem jellemzo a tomegsereg (kiveve talan Freddy). Meg mindig inkabb karakter alapu es deathstarok vannak tulsulyban.

Én a mostani versenyek beszámolóit olvasva egyébként inkább attól nem tudok hová lenni, hogy hirtelen mindenki mennyire szerelmes lett az IG-be meg a conscriptekbe.

semmi kulonos smile Vegre masok is felismertek tanitasod igazsagat smile

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-24 22:11   [ Eltüntet ]   [ # 468035 ]  
Moderátor

D

Aláírás 

Merry f@kin BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!!
http://alkimistalaboratorium.hu/
https://www.facebook.com/AlkimistaLaboratorium

[ Profil ]  

2 ennyiből: 29
2