Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

3 ennyiből: 26
3
Warhammer 40000 8. kiadás szabályai
Dátum: 2017-08-12 16:25   [ Eltüntet ]   [ # 467568 ]  
Veterán
EronarDiaras - 2017-08-12 16:01

BattleScribe-al próbálok sereget összerakni, de ott külön veszi káoszon belül a csm-et a démonoktól. Külön detachment-t is kell választani nekik…
Illetve még az elején valahol láttam, hogy lehet légiót választani, de akkor nem tudom Fabius-t berakni. Így addig ügyeskedtem, míg légióválasztás nélkül is el tudtam kezdeni összerakni a sereget Fabius-al.
Egyébként ha Fabius-t szeretném egyetlen hq-nak (vagy warlord-nak), akkor felejthetem az EC légiót?

Battlescribe szar, inkább kölcsönözd ki a kódexet wink .

Ami a sereget illeti nem kell külön detachmentet választanod, hogy keverd a CSM és démonokat, csak bukod az Emperor’s Children bónuszt. Fabiusnak nincs <LEGION> se <MARK> keywordje így nem lehet egy kifejezetten EC detachment tagja csak egy sima Chaos detachmenté. Mivel úgyis kevered démonokkal így nem okoz gondot.

Aláírás 

The Crozius is the Imperium in a nutshell: pitiless authority, unquestioning zeal, and half understood technology encased within the form of a beating stick.

God-Emperor? Calling him a god was how all this mess started.
-Bjorn the Fell-Handed

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-12 16:01   [ Eltüntet ]   [ # 467566 ]  
Tag

BattleScribe-al próbálok sereget összerakni, de ott külön veszi káoszon belül a csm-et a démonoktól. Külön detachment-t is kell választani nekik…
Illetve még az elején valahol láttam, hogy lehet légiót választani, de akkor nem tudom Fabius-t berakni. Így addig ügyeskedtem, míg légióválasztás nélkül is el tudtam kezdeni összerakni a sereget Fabius-al.
Egyébként ha Fabius-t szeretném egyetlen hq-nak (vagy warlord-nak), akkor felejthetem az EC légiót?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-12 15:24   [ Eltüntet ]   [ # 467563 ]  
Veterán

Nem unbound, mert CHAOS lesz a detachment.
Tehát egy frakció.
Akkor lenne unbound, ha nem választasz detachmentet, mint battalion, spearhead, stb, hanem csak úgy bedobálsz egységeket.

Azon belül a CSM-eknek kötelező választani légiót, de ez is csak a képességek működése miatt érdekes.
A CSM karakterek (kivétel Cypher) ugyanúgy tudnak démonokat idézni, ha egyezik a jel.

Azt mindenképp nézd meg, hogy milyen detachmentek vannak, mert azokba kell bepakolni a seregedet.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-12 15:06   [ Eltüntet ]   [ # 467561 ]  
Tag

Ha két frakcióból raknám össze a sereget (csm & démonok), akkor minimum két hq kell? Pontosabban két detachment? Vagy mehetnek az egységek egy detachment-be, csak a frakciófüggő képességek nem fognak mindenkire működni? Ha elég egy detachment, akkor annak unbound-nak kell lennie, vagy lehet akármilyen?
(igen, jól látjátok, a szabályok rendes átolvasása nélkül próbálok gyorsan összedobni egy kis sereget… :-D )

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 18:39   [ Eltüntet ]   [ # 467532 ]  
Veterán
Peace - 2017-08-11 18:15

Nincs semmi ilyen a datasheet-en. Akkor rálőhettem ezek szerint simán. És az eredeti pozíciómból is rálőhettem volna, nem kellett volna felmásznom bunker tetejére, hogy teljes rálátásom legyen fentről. wink

Pontosan. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 18:15   [ Eltüntet ]   [ # 467530 ]  
Újonc

Nincs semmi ilyen a datasheet-en. Akkor rálőhettem ezek szerint simán. És az eredeti pozíciómból is rálőhettem volna, nem kellett volna felmásznom bunker tetejére, hogy teljes rálátásom legyen fentről. wink

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 18:10   [ Eltüntet ]   [ # 467529 ]  
Veterán
Peace - 2017-08-11 18:04

Nem tudom ez a karakter dolog mit takar, de mivel egyedül volt, gondolom, hogy az. Egyedül ugye nem tud unit-ot alkotni. Szóval a lényeg, hopgy se bunker tetejéről, se sehonnan nem lehetett volna közvetlenbe rálőni, csak az ő előtte álló intercessorokra. Akkor így máris többet tudok. De akkor ha mondjuk egy 3 fős reiver unit állna egy 3 fős intercessor csapat mögött, akkor lőhetném a reiver bandát az intercessorokon keresztül? Bocs a sok hülye kérdésért. :(

Egyáltalán nem arról szól, hogy egyedül van-e vagy sem, hanem hogy ott figyel-e a keyword-jei között a “Character”.

Aláírás 

Kik a Tauk?
Egy gépezet részei.
Számukra a gyermekek nem többek, mint a részek pótlásai, melyek képesek tudásukkal szolgálni, amíg meg nem halnak.
Akkor mi ez a gépezet?
Ez a gépezet a rettenetes és gonosz Tau Birodalom.
Az emberiséget fenyegeti ez a gonosz gépezet, és ha belenyugszunk létezésébe, a gépezet felőröl minket.
Az ilyen gépezetet el kell pusztítani.

Ducimax Alkotóvacka

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 18:04   [ Eltüntet ]   [ # 467528 ]  
Újonc

Nem tudom ez a karakter dolog mit takar, de mivel egyedül volt, gondolom, hogy az. Egyedül ugye nem tud unit-ot alkotni. Szóval a lényeg, hopgy se bunker tetejéről, se sehonnan nem lehetett volna közvetlenbe rálőni, csak az ő előtte álló intercessorokra. Akkor így máris többet tudok. De akkor ha mondjuk egy 3 fős reiver unit állna egy 3 fős intercessor csapat mögött, akkor lőhetném a reiver bandát az intercessorokon keresztül? Bocs a sok hülye kérdésért. :(

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 17:20   [ Eltüntet ]   [ # 467524 ]  
Veterán

Köszönöm Saga, így már okés! smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 17:17   [ Eltüntet ]   [ # 467523 ]  
Veterán
Csempa - 2017-08-11 17:11

Nekem is lenne egy kérdésem:

Charge-nál mekkora távot kell most megdobni? Faq-ban az van, hogy például egy DS álltal érkezett osztagnak 9”-et kell megdobni a sikeres charge-hoz(ugye ők 9”-nél TÁVOLABB vannak ammikor leérkeznek). Viszont sokszor látom battlereportokban (illetve nekem is előfordult már meccsen), hogy “kellő távolság -1”“-et néznek. Gondolom azért, mert 1”-nél ha közelebb van egy modell egy ellenséges modellhez, az már kvázi közelharcnak lehet tekinteni. Melyik most a valid?

Elég 1”-en belülre érned a sikeres rohamhoz. Tehát nyugodtan nézheted a tényleges táv -1”-et mint megdobandó értéket. Ha egy figurád within 1” került egy ellenséges modellhez a roham során akkor sikeres a roham. Az első megmozdulás meg úgyis az lesz hogy mennek még 3”-et. smile

A DS esetében azért kell 9-et dobnod, mert több mint 9”-re kell letenned a figurákat a legközelebbi ellenséges modelltől. Ha csak 8-at dobsz akkor még mindig lesz 1” meg egy kicsi és így nem értél 1”-en belülre. A more than 9”-es távolságnál tehát more than 8-at kéne kihoznod a két kockán, ami meg ugye 9.

Aláírás 

8th edition Indexek és szabálykönyv pdf verziók
A Warhammer 40000 embléma alatti hozzászólásokban az egyes könyvek linkjei.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 17:11   [ Eltüntet ]   [ # 467521 ]  
Veterán
Peace - 2017-08-11 16:11

A küldetés ugye az volt, hogy a pálya két sarkán feláll 1-1 szem reiver és a szemközti oldalon bárhol sikerül elhagyniuk a kis map-et, akkor győztek. Nekem ezt kellett megakadályoznom a death Guard-okkal. Nem tudom, hogy karakter vagy sem, 1 szem figura volt. Ez elé állt be 3 fős intercessor unit-al, és mondta, hogy azokra lőhetek, mert a hozzám legközelebbit kell lőnöm és nem célozhatom be egyből a reivert mögöttük. De akkor ezek szerint célozhattam volna?

Nem ismerem a küldetést, így nem tudom, hogy a két Reiver karakternek számított-e vagy sem. De egyszerűen:ha karakter volt, akkor nem lőhettél rá, ha pedig nem volt karakter, akkor rálőhettél.

Egyébként ha karakternek számított, még akkor sem lőhettél volna rá, ha felmásztál a bunker tetejére, mert akkor is a legközelebbi látható ellensége egység nem a Reiver volt, hanem az interceptorok.

Nekem is lenne egy kérdésem:

Charge-nál mekkora távot kell most megdobni? Faq-ban az van, hogy például egy DS álltal érkezett osztagnak 9”-et kell megdobni a sikeres charge-hoz(ugye ők 9”-nél TÁVOLABB vannak ammikor leérkeznek). Viszont sokszor látom battlereportokban (illetve nekem is előfordult már meccsen), hogy “kellő távolság -1”“-et néznek. Gondolom azért, mert 1”-nél ha közelebb van egy modell egy ellenséges modellhez, az már kvázi közelharcnak lehet tekinteni. Melyik most a valid?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 16:11   [ Eltüntet ]   [ # 467519 ]  
Újonc

A küldetés ugye az volt, hogy a pálya két sarkán feláll 1-1 szem reiver és a szemközti oldalon bárhol sikerül elhagyniuk a kis map-et, akkor győztek. Nekem ezt kellett megakadályoznom a death Guard-okkal. Nem tudom, hogy karakter vagy sem, 1 szem figura volt. Ez elé állt be 3 fős intercessor unit-al, és mondta, hogy azokra lőhetek, mert a hozzám legközelebbit kell lőnöm és nem célozhatom be egyből a reivert mögöttük. De akkor ezek szerint célozhattam volna?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 14:39   [ Eltüntet ]   [ # 467516 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-08-11 14:31

Egy kis segítség kéne:

Kijött az 1.1-es FAQ, viszont a hivatalos oldalon még mindig az 1.0 van kint.

Akkor most melyik érvényes?

A Warhammer community oldalát nézd. Ott megleled az 1.1-est.
updated FAQs

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 14:31   [ Eltüntet ]   [ # 467515 ]  
Veterán

Egy kis segítség kéne:

Kijött az 1.1-es FAQ, viszont a hivatalos oldalon még mindig az 1.0 van kint.

Akkor most melyik érvényes?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 14:25   [ Eltüntet ]   [ # 467514 ]  
Veterán

Az őrmesterek már nem karakterek. Az apothecary-t külön vették az osztagtól, ahogy a zászlóst is.
Szóval osztagban most már nincs karakter.
(van egy-két olyan, hogy a karakter vehet magának testőrt, akivel egy osztag, de az spécin körül van írva)

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 13:37   [ Eltüntet ]   [ # 467510 ]  
Veterán
Peace - 2017-08-11 13:19

Világos. 1 szem primaris reiver lett volna a célpont, de a kedves ellenfelem elé állt 3 intercessorral, hogy megvédje. Akkor valóban csak az intercessorokra célozhattam volna. Mondjuk én kitoltam Vele, mert felmásztam gyorsan 4” mozgásból a bunker tetejére és így már tökéletes rálátásom nyílt az egy reiverre. Így már lőhettem rá közvetlen, igaz? Nem állt előtte senki.

Ha csak egy sima reiver serg. volt a célpont, simán lőhettél volna rá akkor is, ha 30 orc boy áll közted és a reiver között, mivel nem karakter. Nem kellett volna felmászni a bunker tetejére.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 13:20   [ Eltüntet ]   [ # 467509 ]  
Újonc

Nem cseréltem semmit, mert ugye bolt pisztoly van egyik kézben, knife a másikban. Akkor nekik is jár a +1, így összesen 3 támadás melee-ben. Így már okés.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 13:19   [ Eltüntet ]   [ # 467508 ]  
Újonc

Világos. 1 szem primaris reiver lett volna a célpont, de a kedves ellenfelem elé állt 3 intercessorral, hogy megvédje. Akkor valóban csak az intercessorokra célozhattam volna. Mondjuk én kitoltam Vele, mert felmásztam gyorsan 4” mozgásból a bunker tetejére és így már tökéletes rálátásom nyílt az egy reiverre. Így már lőhettem rá közvetlen, igaz? Nem állt előtte senki.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 12:49   [ Eltüntet ]   [ # 467506 ]  
Veterán
Tyrpak - 2017-08-11 12:39

-  Régebben a takarás adott fedezéket, most már csak ha járművet legalább 50%-ban kitakarják, akkor kap +1 páncélt.

Ehhez tegyük hozzá, hogy ehhez terepben is kell állnia a gépnek, különben a sima takarás nem ad neki semmit, hiába takarja több mint 50%-át a gépnek.

Q. Do units that are not Infantry (Vehicles, Monsters etc.) gain the benefit of cover from woods, ruins etc. if they are at least 50% obscured by that piece of terrain but are not actually
on or within it?
A. No. Unless they are Infantry, such a unit must meet the two following conditions to gain the benefit of cover:
• All of its models must be either on or within the terrain.
• The unit must be at least 50% obscured from the point of view of the firer (note that it doesn’t matter what is obscuring the target, only that it is obscured).

Ha meg csak basic rules cover szabályt használva játszik az ember, akkor meg nem kell nézegetni takarás mértékét. Ha terepen van egy egység kapja a fedezék adta előnyöket.

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-11 12:39   [ Eltüntet ]   [ # 467504 ]  
Veterán

- Reivernek, ha lecseréled mindnél a nagy puskát combat knife-ra, akkor mindegyik megkapja a +1 támadást.

- Egységen mindig keresztül lőhetsz. Jármű, vagy nagyobb tárgy, ha teljesen de teljesen kitakarja, akkor nem célozhatod. Régebben a takarás adott fedezéket, most már csak ha járművet legalább 50%-ban kitakarják, akkor kap +1 páncélt.

Karakter az, ami előtt ha állnak, akkor nem célozhatod a karaktert, amíg van közelebbi célpont.

[ Profil ]  

3 ennyiből: 26
3