Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 14
1
Games Day 2017
Dátum: 2018-02-04 21:33   [ Eltüntet ]   [ # 472222 ]  
Veterán

Akkor csak nekem volt meglepi!

Aláírás 

...valamint az igen jellemző nevű Sir, aki nem szerepel e filmben. (Gyaloggalopp)

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-04 15:59   [ Eltüntet ]   [ # 472215 ]  
Veterán
szeli - 2018-02-04 14:31

- a börze jó volt csak majdnem sokk(!) volt egy lego figuráért 7000 ft.

Karácsony körül voltam lego boltban, az egyesével árult lego figurák 4-5000 körül voltak. Ebből kiindulva simán lehet, hogy van amelyik 7000-ért megy.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-02-04 14:31   [ Eltüntet ]   [ # 472212 ]  
Veterán

Idén végre eljutottunk a GD-re! smile
- a hely nagyon jó, szokni kell ezt a fényűzést.
- bőséges, ingyenes parkoló szinte az ajtóban.
- a katonák és a szervezők nagyon kitettek magukért, segítőkészek és jó fejek voltak. ( 13 évnyi katonai szolgálat után kiváncsi lettem volna a bemutatón résztvevő önkéntes honvédek arányára XD )
- a Regiment étterem felveheti a versenyt bármelyik vidéki csárdával. :D Ezt elismerően írom: ár/érték arány, választék stb. Családdal mentem, nem volt opció az állva vagy ölben szendvicsezés.
- a börze jó volt csak majdnem sokk(!) volt egy lego figuráért 7000 ft.
- a kiállított modelleket keveseltem kissé, ahhoz képest, hogy alsó hangon 2000 fő az aktív wargame-ezők száma,(szerintem ezzel most magamra rázom a pofonfát XD ) néhány évtizede aktív résztvevője vagyok a hazai makett versenyeknek és ha nem is jelentős mindenesetre látvámyos az átfedés. Ezért fura, hogy a nem is ilyen tematikájú, évente több helye és időben - értsd: széttagolva - megrendezett makett versenyeken több sci-fi, fantasy makett van mint itt egy helyen és időben koncetrálva. Bár közülük meg nem mindenki wargame-ezik.
- a fegyver simogató életreszóló élmény volt a gyerekeimnek!
- a bolt hiányzott!
- legközelebb az asszony nélkül megyek! XD

Aláírás 

...valamint az igen jellemző nevű Sir, aki nem szerepel e filmben. (Gyaloggalopp)

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-22 19:43   [ Eltüntet ]   [ # 471920 ]  
Moderátor

Ennyi figuranal ez hatalmas melo.
De sajna ez igy csak meg rosszabb. Sok melo feleslegesen.

D

Aláírás 

Merry f@kin BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!!
http://alkimistalaboratorium.hu/
https://www.facebook.com/AlkimistaLaboratorium

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-22 17:22   [ Eltüntet ]   [ # 471914 ]  
Veterán

Fotozashoz background info:
Annak a sracnak a baratnoje csinalta, aki tavaly. En itt kezdtem aggodni.
Ott volt a srac, kerdezzuk tole, hat a fenyforrasok hol? Majd vakuval megderiti.
Es az allvany? Oh, ezt ki lehet tartani…
Vegul is a targyfotozas osszes alapszabalya volt igy telibe verve.
A leanyzo a legjobbat hozta ki, de a srac altal szabott parameterek/feltetelek miatt ez volt a maximum.
Es ha 150 kepet kezbol kell elloni, akkor bizony becsusznak rossz szogbol keszult kepek.
A kategoria cimke a kepen pedig azt okozza hogy a kis modellekre nincs elegge razoomolva.
En az alabbi kriteriumokat javasolnam:
Fenykepek keszitese allvanyrol, lighboxban, 2 kiegeszito fennyel megvilagitva (ettol meg lehet deriteni vakuval, csak ne az legyen az egyetlen feny).
Minden modellrol 2-3 kep, az elso az atnezeti, a kategoria cimkevel, a tobbi kozeli, megfelelo zoommal.
Ha megfelelo a megvilagitas, feher helyett jobb lehet a szurke/fekete hatter.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-22 17:09   [ Eltüntet ]   [ # 471912 ]  
Veterán

hmm, most latom, valaki festett “40 eves megmentot” is smile

teto/fej nelkuli kepet nem latok, de mindegy is.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-22 15:46   [ Eltüntet ]   [ # 471909 ]  
Moderátor

Köszönjük a fotókat!

Egy észrevétel. Bocs, szakmai ártalom…

Ezek a képek ilyen formán használhatatlanok. Értelmetlen a beléjük fektetett energia.
Túl vannak világítva és teljesen bele vesznek a fehér háttérbe. Messziről is vannak fotózva.
Egyszerűen elvesznek a részletek.
Néztem a hölgyet aki fotózott. Statív nélkül bátor dolog és ráadásul emiatt van olyan
nagy modell aminek hiányzik a teteje… Ha szívességből csinálta akkor lehet, h a következőre
érdemes valaki megfizetni, vagy olyan fotóst hívni aki ért a hobbihoz és tudja, hogyan kell
figurát fotózni. Minden tiszteletem a hölgyé, biztos szép képeket tud csinálni, de itt nem lett
neki elmondva, h h is kell ezt.

D

Aláírás 

Merry f@kin BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!!
http://alkimistalaboratorium.hu/
https://www.facebook.com/AlkimistaLaboratorium

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-22 15:42   [ Eltüntet ]   [ # 471908 ]  
Veterán

Lenne néhány kérdésem:

- A 3. serdülő kategóriás indulóról van kép?
- A Sea King (DSC_1113) ugye 10. kategória?
- Nem láttam a Child Thiefemet, nem lett lefényképezve? (Ha gondoljátok, lefényképezem és elküldöm smile )
- Ki tudnátok tenni valahova, hogy melyik induló nyert Gobbót, és milyet?

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-22 14:20   [ Eltüntet ]   [ # 471904 ]  
Moderátor

SZAVAZZ A BEST OF THE SHOW DÍJRA!

Rengetegen indultatok a Games Day figurafestő versenyén, a Golden Gobbo-n. Itt láthatjátok az összes indulót. Szerintetek melyik nevezés kapná meg a “Best Of The Show” díjat? smile Annak a figurának a tulajdonosa akinek a nevezéséről készült képe a legtöbb Like-ot kapja 2018.01.31-ig, 3000 Ft-os levásárolhatóságot kap ajándékba a HammerTime Cafe felajánlásából! smile

Like-oljatok és osszátok meg ennek az albumnak a képeit ha szeretnétek, hogy több emberhez is eljusson a Games Day Budapest 2017 - Célra Tarts! híre! smile

Ebben a Facebook albumban tudtok szavazni!

Több és nagyobb felbontású képeket itt találhattok a Golden Gobbo-ról!

Aláírás 

HammerTime Cafe
Hammer Times Youtube Csatorna

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-19 12:23   [ Eltüntet ]   [ # 471850 ]  
Veterán

Sziasztok!

Nekem is nagyon tetszett a GD, szerintem abszolút nem volt gond hogy a honvédség kint volt, sőt… Ami nekem nagyon adta az a verseny volt. Igy sajnos időm nem volt rendesen körbenézni, kipróbálni ami érdekesnek tűnt, viszont azt láttam, hogy sok érdeklődő megcsodálta a seregeket játék közben.
Magam ellen beszélek, de ha továbbra is lesz verseny akkor szerintem be kéne vezetni a festettséget is erre az alkalomra. Nagyon nagy hnagulati faktora lenne szerintem és az érdeklődőket is jobban megfogná.
A helyszín is remek volt, összeségében véve én remekül éreztem magam és hatalmas lendületet adott hogy a hobbira vhogyan de szakítsak egy kis időt. Szóval már nagyon várom a következőt.

Aláírás 

Krav maga Blaha és Érd

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-19 11:45   [ Eltüntet ]   [ # 471849 ]  
Veterán

Sziasztok!

Alapjában véve nekem is tetszett a rendezvény, egy apróság van viszont amin szerintem lehetne javítani. A próbajátékok hosszából (szabálymagyarázás stb stb) adódóan kevés az esély, hogy az ember odafér akár egy asztalhoz is kipróbálni a játékot. A kisfiam a vége felé kezdett már elkenődni, hogy a végén nem játszunk semmit, de szerencsére Meeri egy nagyon jó hangulatú kis Saga játékkal megmentette a napot. smile
Nem lehetne asztalonként valami előjegyzés félét csinálni, előre lefixált időpontokkal? Nyilván ebben benne van az is, hogy egy játékot nem tud befejezni a kipróbáló, de legalább kostolót kap belőle.

A Honvédség meg király volt szerintem hogy kint volt. Kis szimulátorozással, meg lézer lövészettel ki lehetett tölteni a holtidőket. smile

Aláírás 

http://arhk.xszerver.hu/

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-17 18:38   [ Eltüntet ]   [ # 471820 ]  
Veterán

Sziasztok! Keresnék az úriembert aki Games Dayen árult régi fém wood elfeket.

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-17 14:57   [ Eltüntet ]   [ # 471815 ]  
Veterán

Farkas beszámolója “Games Day 2017: Botrányok, új helyszín és egy jó rendezvény

A Games Day a hazai wargame élet legnagyobb rendezvénye. Már sok-sok éve ez az a nap, ahol az ország minden tájáról érkezett hobbisták, a rég látott ismerősök és barátok találkozhatnak egymással. Játékbemutatókon ismerkedhetünk újabb rendszerekkel, bitz piacon vadászhatjuk le a hiányzó alkatrészeket és figurákat, és megcsodálhatjuk a Golden Gobbo festőversenyre nevezett műveket. És ez az a nap a hobbi életében, ami miatt a mi kis szubkultúránk jelentős része a fórumok és kommentfalak alá vonul, hogy hosszú szócsatákban vitatkozzanak. Szóval kijelenthetjük, hogy a wargame élet legfontosabb eseményéről van szó. Nekem zsinórban ez volt az 5. Games Day, amin jelen voltam (ebből 4-szer, mint bemutatózó) és minden évben emlékszem valamire, ami vagy vitákat, vagy feszült hangvételű bejegyzéseket okozott. De ez volt az a Games Day, ami az én emlékezetem szerint a legnagyobb komment háborút okozta. De emellett ez volt az a Games Day is, amin a legjobban éreztem magam. Na, de lássuk a medvét, vagyis szerintük mi okozta a legtöbb gondot az idei (itt lesz egy kis zavar) rendezvény körül.
Történetünk ott kezdődik, hogy 2018 januárjában került megrendezésre a 2017-es esemény, ami a harmadik olyan rendezvény volt, amit a budapesti HammerTime Cafe wargame/szerepjáték/cosplay bolt, kávézó és klub rendezett. Az eredeti tervek szerint a szokásos helyen, a Gyöngyösi utcánál lévő iskola tornatermében lett volna a rendezvény, de a szervezők elmondása szerint azt csak úgy adták volna ki, ha mindenki mezítláb közlekedik a teremben. Így hát megindult a vadászat egy másik helyszín után, ez viszont sok időt igényelt a szervezőktől és ezért ki is csúsztak az időből. Így került át a 2017-es esemény 2018 januárjába. Szerintünk ez nem nagy gond, hiszen mi annak örülünk, hogy végül sikerült megtartani a GD-t. Viszont azt is el kell mondanunk, hogy az elmúlt hónapokban szinte alig érkezett visszajelzés a szervezőktől arra nézve, hogy most mi is lesz a rendezvény sorsa. És ez már jó előre feszültséget generált.
Az igazán nagy gondot végül nem is a kommunikáció hiánya, hanem annak módja okozta. Az első megosztó pillanat az volt, amikor bejelentették, hogy a rendezvénynek a Stefánia Palota ad majd helyet, és a szervezők közé lépett a Magyar Honvédség is. Volt, aki ezen kiakadt, volt, aki felvonta a szemöldökét, de a többség kíváncsian várta, hogy mi lesz ebből. A szervezők elmondása szerint a Honvédséggel az egyeztetéseknek idő hiány miatt gyorsnak kellett lenniük (már amilyen gyorsaságra a hadsereg hierarchiája képes) és ez a sietség okozott is egy nagy problémát. A HammerTime és a sereg közötti sablon szerződés nem tartalmazta azt, hogy a rendezvény idején a viszonteladás (ide a bitz piac nem tartozik bele, mert ott magánemberek adják el saját cuccaikat) megengedett (a szervezők nekem meg is mutatták a szerződés kérdéses részét, így igazolhatom, hogy tényleg ez volt a helyzet). Ez pedig azt jelentette, hogy egyetlen hazai bolt sem képviseltethette magát a rendezvényen árukészlettel. Már pedig ez hagyomány és leginkább a vidéki hobbitársak körében volt népszerű, akik az évben egyszer egy helyen válogathattak mindenből (mondjuk ez nekünk, budapestieknek is előnyös volt). Ez már eleve hatalmas gond volt sokaknak, de ami a legtöbbeknél kiverte a biztosítékot az az volt, hogy a szervezők ezt nem tudták elmondani. Mikor bejelentették, hogy nem lesznek boltok, sokan rögtön megvádolták őket, hogy ki akarják túrni a többi boltot a nagy közös rendezvényről. Aggodalmaikra az adott okot, hogy a szervező maga is egy ezek közül a boltok közül. A vádakra elsőként az a válasz érkezett, hogy a szervezők szerint a GD nem az értékesítésről szól, ezért nincsenek jelen a boltok. Ez csak olaj volt a tűzre, hiszen akkor a bitz piac miről szól? Ezután heves korrekciós válasz érkezett, mi szerint a szervezők értesítették a boltokat, de azok nem jönnek ki. Ekkor már mi is teljesen értetlenül álltunk a kibontakozó helyzet előtt. Ezek után végre érkezett a harmadik, végleges verzió, ami igaznak is bizonyult, ahogy már írtam. A mi kérdésünk csak az, hogy miért nem ezzel kezdték? Rengeteg fejfájástól megkímélték volna magukat a szervezők.
Na, de a botrányok után elérkezett a rendezvény napja. Beszéljünk elsőként az új helyszínről. Szerintem azt ecsetelni sem kell, hogy mennyivel nívósabb volt a Stefánia Palota régi szárnyában összegyűlni, mint egy iskola tornatermében. A hely tömegközlekedéssel és kocsival is könnyen megközelíthető, parkolóhelyek is akadtak a bejárathoz közel. Maguk a játékbemutatók a bejárattal szembeni díszteremben kaptak helyet. Volt helyünk bőven és az asztalok is rendben voltak. Azt mondjuk furcsálltuk, hogy nem volt asztalbeosztás, így az érkezés után nekünk kellett magunknak helyet vadászni. Találtunk is egy megfelelő helyet, de így voltak olyanok, akik a sarkokba szorultak és talán emiatt kevesebb ember jutott el hozzájuk. A földszinten kapott helyet a véradás, a tűzszerész bemutató és a bitz börze is, míg az emeleten a büfé, a fegyversimogató, az előadások, a gobbo és a 40k verseny. Ahogy látszik a Honvédség nem csak a helyszínt adta, hanem programokat is. Szerintük abszolút nem vett el a rendezvény hangulatából a katonák jelenléte, sőt nagyon érdeklődőnek bizonyultak a hobbinkkal kapcsolatban, sokan voltak a fegyversimogató asztaloknál és a tűzszerész robot is népszerű volt.”

folyt. itt alább smile

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-17 14:57   [ Eltüntet ]   [ # 471814 ]  
Veterán

“A rendezvény kapcsán volt még egy feszültséggel teli komment küzdelem. A Kelet-Magyarországi Csapatverseny (KMCS) szervezői a rendezvény előtt nem sokkal bejelentették, hogy a versenysorozatuk terjesztéséről (minek felhívását mi is megjelentettük) és a Games Day jövőjéről is szeretnének egy kerekasztal beszélgetést tartani. Ha valaki olvasta esetleg az Inkvizitor.hu fórumán vagy Facebook-on az ehhez kapcsolódó beszélgetéseket, akkor jó esetben is balhéra számított. Szerencsére erről szó sem volt. A szervezők kinyittattak egy külön termet, ahová a tanácskozáson részt venni kívánók elvonulhattak. A több, mint egy órás beszélgetésen jelen volt a HammerTime Cafe, a Főnixcsarnok, a KMCS, a Terepasztal Lovagjainak Klubja, három „népképviseleti” hobbista és jómagam, a Híradó nevében. A tanácskozás szerintem jó hangulatban telt (én még meg is jegyeztem az elején, hogy a német egységet is egy ehhez hasonló díszteremben kiáltották ki anno, hátha mi is egyességre jutunk) és két témát érintett. Először a KMCS delegáció prezentálta versenysorozatuk jellegét és eredményeit és felvetették, hogy mi lenne, ha Székesfehérváron és Budapesten is lennének hasonló események. Minden jelen lévő egyetértett abban, hogy az ország ezen részein is szükség van nevezési díj és nyeremény nélküli, baráti versenyekre is, és mindannyian támogatják a kezdeményezést. Így a jövőben megeshet, hogy negyedévente lesz változó helyszínen KMCS típusú 40k verseny, egy lehetséges országos szezonzáróval, aminek a Games Day adna otthont. Továbbá Szecsődi Krisztián a HammerTime-tól elmondta, hogy nem tartja kizártnak, hogy egy évben akár több Games Day rendezvényt is szervezzenek, melyeknek nagy valószínűséggel a Stefánia Palota fog helyet adni. Elmondta, hogy a következő GD-re már kibővítik a szerződést, és minden bolt jelen lehet áruival, ráadásul ingyen.
Összességében elmondhatjuk, hogy nagyon jól éreztük magunkat a rendezvényen. Warhammer 40.000 bemutató asztallal voltunk jelen, 5 teljesen festett 1000 pontos sereggel. Több bemutató játékot is lenyomtunk és két érdeklődőt információnk szerint meg is fertőztünk. Szóval ezúton köszönjük a szervezést és a jó hangulatú rendezvényt. Reméljük a következő a kommunikáció szintjén még jobb lesz.        “
-Farkas, Exterminatus Híradó

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-17 13:01   [ Eltüntet ]   [ # 471813 ]  
Veterán
pati - 2018-01-16 15:37

... de érdemes lett volna a bemutatókat jobban elosztani - a 40k verseny beszervezése és 40k bemutató fölösleges, rögtön két flames of war rendszer is volt (az egyik pont hidegháborús, ami meg témájával a cold war commanderrel volt átfedésben).

Értem én, h ez egy szükséghelyzet volt, de szerintem a helyszínből és a bemutatókból nem sikerült kihozni a maximumot. El kellene dönteni, h scifi, historical, fantasy, vagy bemutató,  festőverseny, verseny központú rendezvényt akartok - civileknek, vagy a wargamereknek szánva. Ha pedig arany középút, akkor az erőforrások is e szerint legyenek elosztva, mindenkinek ugyanúgy.  ...

1. Nem értem a 40k verseny / bemutató problematikáját. Bármennyire is bögyömben van a GW, de az vitathatatlan, hogy ez az a játék amivel embereket lehet megfogni, bevonzani a hobbiba (szerencsére sokan felnőnek közben XD). Az, hogy a Goboval együtt egy versenyt is rendeztek egy húzó címmel szerintem semmi baj nincs, főleg, hogy a két helyszín jól elkülönítve senkit nem zavart. Megmerem kockáztatni, hogy két (akár három) db 40k-s asztal is elfért volna a bemutatók közt. Akár egy nagyobb display jellegű és egy ahol lehet fogdosni a babákat, kipróbálni a játékrendszert. Verseny erre pedig alkalmatlan. Mezei játék közben sem szeretem ha külsős adja a tanácsot, beleszól vagy csak liheg az asztal fölött fél órán át.. verseny közben meg főleg!

2. A FoW problematikája eléggé össze lett mosva. Három teljesen különböző rendszer, teljesen más játék, annyi egyezéssel, hogy mind a hármon valós haditechnikai eszközök voltak felvonultatva. Ennyi erővel fantasy-s asztalokból meg piszok sok volt, minek ennyi ork, meg sárkány meg anyám-kínnya?!

3. Tematikailag meg szerintem teljesen rendben van. Ha tényleg bejön egy két külsős, látja a teljes szegmensét a dolgoknak, kap mindenből egy picit.

Aláírás 

Biztos, hogy a mennybe jutok, mert a poklot már megjártam: Korea, 1952.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-17 12:01   [ Eltüntet ]   [ # 471812 ]  
Moderátor

Persze a GG nevezőiről fogunk felrakni Google Drive mappát is, amiben a magas felbontású képek vannak.

Aláírás 

HammerTime Cafe

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-17 11:53   [ Eltüntet ]   [ # 471810 ]  
Veterán

Kérhetlek titeket,  hogy a nagyfelbontású képeket is tegyétek fel valahova,  úgy mint tavaly?

Aláírás 

Galéria: http://www.coolminiornot.com/artist/Lone+Lemming
WIP: http://www.coolminiornot.com/forums/showthread.php?62863-Lone-Lemming-s-WIP

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-17 11:38   [ Eltüntet ]   [ # 471809 ]  
Moderátor

Köszönjük mindenkinek a visszajelzéseket!
Szeretnénk újra megragadni az alkalmat, hogy megköszönjük minden bemutatózónak a fáradhatatlan munkáját amely minden évben példát mutat minden játékosnak a közösségépítésből. Ahogy ti is írtátok, és mi is korábban említettük ez a GD az új hely kipróbálásáról szólt. Szerintünk sikeresen zárult a rendezvény. Mindenki mosolyogva ment haza, sok-sok ember látogatta a bemutatózókat, sok-sok ember látogatta a honvédség bemutatóit, 20 ember indult a 40K versenyen és 122 nevezést tekinthettetek meg a Golden Gobbó Festőversenyen.

Természetesen a visszajelzéseiteket figyelembe fogjuk venni a következő Games Day-en, így már el is döntöttük, hogy a bemutatózók bemutatónkénti számát 3-ra emeljük.

Az életképeket már megtalálhatjátok, de a nevezési fotókat nemsokára láthatjátok a Facebook eseményben!

Aláírás 

HammerTime Cafe

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-16 23:14   [ Eltüntet ]   [ # 471802 ]  
Veterán

Egyetértek Jánossal, teljes mértékben, kicsit jobban odafigyelhetnétek azokra, akik beletolják az energiát és az idejüket, sőt pénzüket a rendezvényetekbe. Én is végigbumliztam az országot, hogy bemutatózzunk, egy alapvetően arra alkalmatlan, sötét teremben. Ami nem is baj, de pl ha termet cseréltek a bemutató és a börze között, rögtön láttunk volna (vagy az emeletre szervezitek a bemutatókat, a kiemelt 40k verseny helyett, stb). Ez a másik gond - a hely 3-4 teremre oszlott, ami nem volt rendesen kitáblázva, térkép nem volt, sem a helyszínen, sem előre - emellett áll a bemutatók kihirdetésének kritikája is. Összességében ez egy jó rendezvény volt, de érdemes lett volna a bemutatókat jobban elosztani - a 40k verseny beszervezése és 40k bemutató fölösleges, rögtön két flames of war rendszer is volt (az egyik pont hidegháborús, ami meg témájával a cold war commanderrel volt átfedésben).

Értem én, h ez egy szükséghelyzet volt, de szerintem a helyszínből és a bemutatókból nem sikerült kihozni a maximumot. El kellene dönteni, h scifi, historical, fantasy, vagy bemutató,  festőverseny, verseny központú rendezvényt akartok - civileknek, vagy a wargamereknek szánva. Ha pedig arany középút, akkor az erőforrások is e szerint legyenek elosztva, mindenkinek ugyanúgy.

Remélem jövőre szerencsésebb lesz a dolog, összességében nem volt ez rossz - csak így tovább.

Előre bocsájtom nem vagyok az “ördög ügyvèdje”, ès hosszantartó üzengetèseket sem kívánok nyitni a hozzászólásommal.
A bemutató ès a börze helycserèje szvsz fizikailag nem volt megoldható. A börze terme egy fèl kifli alakú terem volt, ami alkalmatlan lett volna ennyi bemutatózó ès èrdeklődő befogadására. Nèha mèg a börzèn is tolongtam ès alig hallottam valamit. Az erre nem lett volna elèg. Lehet hogy fènyesebb lett volna, de akkor meg most arról beszèlnènk, hogy szűkös volt. wink Szerintem inkább az alsó 3, egybenyitható termet kellett volna jobban kihasználni.
A fèny gyatraságát aláírom, de az erős túlzás azèrt, hogy az a terem bemutatózásra telejesen alkamatlan lett volna.
Lehet, hogy csak szerencsèm volt ès kiszúrtam, de èn találtam 2 tèrkèpet is ott a helyszínen, hogy mi hol van, mert èn is keresgèltem, hogy mit merre találok. Mondjuk inkább úgy, ahogy te is tetted, hogy nem volt rendesen kitáblázva.
Ès akkor pár gondolat, amit nem èrtek a hozzászólásodban.
A 40k verseny nem tudom mièrt ekkora gond. Ha van rá jelentkező, aki ezèrt jön el, ám lelke rajta. Szerintem a 2.emelet oldalsó szobájában kutyát nem zavart a dolog,hogy 20+ (!) lelkes 40k fan èpp versenyzik eme jeles napon. Hogy emelett lent meg valakik be is mutatták mi az a 40k. Mièrt lenne felesleges? Valaki írta fentebb egy hozzászólásban, ami nekem nagyon tetszett, hogy megnèzed\kipróbálod lent, fent meg belekukkanthatsz, hogy milyen is egy verseny èlesben. Èn nem látok ebben kivetnivalót.
Mint ahogyan abban sem, hogy 2 FoW rendszerű játèk is felvonult (az egyik egy nagysereges, a másik meg tankcsata szimulátor, kb skirmish), amiből az egyik tèmája átfedèsben volt másik bemutatott játèkkal. Hol itt a gond? Akkor a Frostgrave ès AoS is felesleges volt, hiszen mind a kettő fantasy. Esetleg a Blood Bowl ès a Guild Ball is, mert mindkettő fantasy foci. Ne már. Èn örültem neki, hogy ennyi szèp asztalt, festett sereget ès bemutatót láthattam.
Nem hiszem, hogy jót tenne a GD-nek, ha annyira behatárolnák a rendezők, hogy kinek ès miről szól a rendezvèny, ahogyan te írtad. Sőt ezt tök feleslegesnek/èrtelmetlennek tartanám.
Abban viszont 100%-ig egyetèrtünk, hogy a maximumot nem sikerült kihozni a dologból, de legalább vann hova fejlődni ès szerintem alapvetően egy jó rendezvèny volt a tavalyi\idei GD. wink
János felvetèsèvel teljesen egyetèrtek. Tessèk jobb/szorosabb kapcsolatot ápolni a bemutatózókkal, jobban megbecsülni/segíteni őket, mert egy ilyen rndzvènyen ők az első lèpcső ahhoz, hogy az új pènzek befollyanak a hobbiba.

Üdv, Tsuneo

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-16 15:37   [ Eltüntet ]   [ # 471792 ]  
Veterán
Emerald - 2018-01-15 16:44
janos900 - 2018-01-15 16:12

Sziasztok!

Sajnos, az idén nem jutottunk el, a végén le kellett fújnunk a bemutatónkat a körülmények sajnálatos kombinációja miatt, ahogyan azt jeleztem is előre a szervezők felé. Ettől függetlenül, a két fős bemutatózási korlátot én is nagyon, de nagyon frusztrálónak tartom. Mivel a rendezvény előtt már így is sok gond volt, nem akartam még ezzel is terhelni a szervezőket. Most, hogy sikeresen megvolt a rendezvény, működött az új hely stb. viszont úgy gondolom ezt igenis ki kell mondani, ez nem fair!

Extrém példa, de vagyunk egy páran akik vidékről utaztak a rendezvényre most, vagy az előző években, a szervezőknek igenis sokkal jobban kell támogatni azokat akik a hobbiért hajnalban kelnek, vezetnek 100-150km-t, kipakolnak, végig magyarázzák a napot, majd elpakolnak és újra kocsiba vágják magukat és lenyomnak 100-150 Km-t megint. Az előző rendezvényen végigcsináltuk ezt ketten, simán ki kell venni a hétfőt szabadnapnak utána. Rohanás volt az egész szinte mindent csak a fotókról láttunk. Vidékiként 2 fővel vigyázni az asztalra, ebédelni, WC, picit körülnézni, utazni stb, az egy rendes 12 órás műszak. Érzésem szerint itt a nyúl akarja vinni a vadászpuskát. Lehúztam bemutatózva éveket Nagy Britanniában is, csináltam ilyent a Salute-on nem egyszer, Crisis Antwerpen, stb. Mindenhol ingyen van a belépő a bemutatózóknak normális mennyiségig 4-6 fő. Sőt még extra ajándékok meg büfé kedvezmény is jár, de ezt most hagyjuk. A rendezvény szervezőinek érdeke, hogy minél több bemutatójuk legyen, mert erről szól az egész, bevételt a kereskedők meg a belépők adják, nem a bemutatózók, akik már így is szerelemből dolgoznak. Mi ha sikerült volna eljutnunk, 5-en akartuk megcsinálni a bemutatót ráadásul mind más városból! Nem is a pénz itt a legnagyobb gondom, hanem az elv, hogy fizessünk és dolgozzunk azért, amiért a szervezők belépőt szednek. Persze ha egyedül vagyok ezzel, akkor így jártam, de ha más is egyetért jelezzétek ti is, most frissen vagyunk a rendezvény után, nem bekeverés, nem szapulás, egyszerűen úgy gondolom a szervezők felé ezt markánsan képviselnie kell a bemutatózóknak egyöntetűen. Részemről egy normális nagy asztali bemutatóra 4 ingyen belépőt tartok reálisnak. Nem tudom hány bemutató volt végül, de gondolom könnyen kijön, hogy ez mennyi bevétel kiesést eredményez maximum. Arról nem is beszélve, hogy szerintem akinek nem kell extra ember, az nem fog a haveroknak ingyen jegyet kérni, de ha mégis ezt aztán tényleg könnyű ellenőrizni.

Ti mit gondoltok?

Teljesen pártatlanul, de szintén régi bemutatozó, terepasztalépítési, és versenyeztetési múlttal támogatom János bejegyzését (idén remélhetőleg mennénk 2-en, 3-an)!
Ha a hely bérleti díja magasabb, azt nem a rendezvény színvonalát emelő és adó bemutatózókon kispórolt forintokkal kell kipótolni, hanem más bevételi forrásokat mozgósítani vagy jegyárat emelni.

Ha speciel most maradna a hely és ott a későbbiekben sem lehet kereskedelmi tevékenységet folytatni, az ezt nagyon problémássá teszi, hiszen nem lesznek boltok és a bitz-börze asztalaiért sem kérhet pénzt a szervező, tehát nem sok megoldási lehetőség kínálkozik, de már a mérsékelt belépő is egy gesztus lenne a 2-n felüli bemutatózó emberek esetében, kiemelten kezelve a vidékieket (500 Ft? Amúgy jelzem, hogy én helyi lévén szívesen fizetek egy 150 km-t autózó hajnalban kelő helyett, HA ezen múlik!).

Persze én a mai napig nem láttam bemutatozó listát kitéve sehova, így nem tudom megmondani, hogy hányan jöttek most vidékről illetve egyáltalán mekkora szegmenst érint ez az egész (ha összesen volt 12 bemutató, akkor 24000 Ft-ról beszélünk, ha mindenhova jön még 2 ember, de ez, ahogy János írja mind ellenőrizhető a helyszínen, hogy tényleg bemutatózni jött-e az a +2 ember és egyáltalán nem biztos, hogy mindenki igényli vagy be tudja állítani a + embereket)!

Ha tényleg több hónapos munka van (lesz) a GD-ben, akkor hajrá, érdeklődve fogjuk várni a RÉSZLETES terveket és lehetőségeket már a nyár vége táján! wink

Egyetértek Jánossal, teljes mértékben, kicsit jobban odafigyelhetnétek azokra, akik beletolják az energiát és az idejüket, sőt pénzüket a rendezvényetekbe. Én is végigbumliztam az országot, hogy bemutatózzunk, egy alapvetően arra alkalmatlan, sötét teremben. Ami nem is baj, de pl ha termet cseréltek a bemutató és a börze között, rögtön láttunk volna (vagy az emeletre szervezitek a bemutatókat, a kiemelt 40k verseny helyett, stb). Ez a másik gond - a hely 3-4 teremre oszlott, ami nem volt rendesen kitáblázva, térkép nem volt, sem a helyszínen, sem előre - emellett áll a bemutatók kihirdetésének kritikája is. Összességében ez egy jó rendezvény volt, de érdemes lett volna a bemutatókat jobban elosztani - a 40k verseny beszervezése és 40k bemutató fölösleges, rögtön két flames of war rendszer is volt (az egyik pont hidegháborús, ami meg témájával a cold war commanderrel volt átfedésben).

Értem én, h ez egy szükséghelyzet volt, de szerintem a helyszínből és a bemutatókból nem sikerült kihozni a maximumot. El kellene dönteni, h scifi, historical, fantasy, vagy bemutató,  festőverseny, verseny központú rendezvényt akartok - civileknek, vagy a wargamereknek szánva. Ha pedig arany középút, akkor az erőforrások is e szerint legyenek elosztva, mindenkinek ugyanúgy.

Remélem jövőre szerencsésebb lesz a dolog, összességében nem volt ez rossz - csak így tovább!

[ Profil ]  

1 ennyiből: 14
1