Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

3 ennyiből: 14
3
Games Day 2017
Dátum: 2018-01-15 16:44   [ Eltüntet ]   [ # 471764 ]  
Moderátor
janos900 - 2018-01-15 16:12

Sziasztok!

Sajnos, az idén nem jutottunk el, a végén le kellett fújnunk a bemutatónkat a körülmények sajnálatos kombinációja miatt, ahogyan azt jeleztem is előre a szervezők felé. Ettől függetlenül, a két fős bemutatózási korlátot én is nagyon, de nagyon frusztrálónak tartom. Mivel a rendezvény előtt már így is sok gond volt, nem akartam még ezzel is terhelni a szervezőket. Most, hogy sikeresen megvolt a rendezvény, működött az új hely stb. viszont úgy gondolom ezt igenis ki kell mondani, ez nem fair!

Extrém példa, de vagyunk egy páran akik vidékről utaztak a rendezvényre most, vagy az előző években, a szervezőknek igenis sokkal jobban kell támogatni azokat akik a hobbiért hajnalban kelnek, vezetnek 100-150km-t, kipakolnak, végig magyarázzák a napot, majd elpakolnak és újra kocsiba vágják magukat és lenyomnak 100-150 Km-t megint. Az előző rendezvényen végigcsináltuk ezt ketten, simán ki kell venni a hétfőt szabadnapnak utána. Rohanás volt az egész szinte mindent csak a fotókról láttunk. Vidékiként 2 fővel vigyázni az asztalra, ebédelni, WC, picit körülnézni, utazni stb, az egy rendes 12 órás műszak. Érzésem szerint itt a nyúl akarja vinni a vadászpuskát. Lehúztam bemutatózva éveket Nagy Britanniában is, csináltam ilyent a Salute-on nem egyszer, Crisis Antwerpen, stb. Mindenhol ingyen van a belépő a bemutatózóknak normális mennyiségig 4-6 fő. Sőt még extra ajándékok meg büfé kedvezmény is jár, de ezt most hagyjuk. A rendezvény szervezőinek érdeke, hogy minél több bemutatójuk legyen, mert erről szól az egész, bevételt a kereskedők meg a belépők adják, nem a bemutatózók, akik már így is szerelemből dolgoznak. Mi ha sikerült volna eljutnunk, 5-en akartuk megcsinálni a bemutatót ráadásul mind más városból! Nem is a pénz itt a legnagyobb gondom, hanem az elv, hogy fizessünk és dolgozzunk azért, amiért a szervezők belépőt szednek. Persze ha egyedül vagyok ezzel, akkor így jártam, de ha más is egyetért jelezzétek ti is, most frissen vagyunk a rendezvény után, nem bekeverés, nem szapulás, egyszerűen úgy gondolom a szervezők felé ezt markánsan képviselnie kell a bemutatózóknak egyöntetűen. Részemről egy normális nagy asztali bemutatóra 4 ingyen belépőt tartok reálisnak. Nem tudom hány bemutató volt végül, de gondolom könnyen kijön, hogy ez mennyi bevétel kiesést eredményez maximum. Arról nem is beszélve, hogy szerintem akinek nem kell extra ember, az nem fog a haveroknak ingyen jegyet kérni, de ha mégis ezt aztán tényleg könnyű ellenőrizni.

Ti mit gondoltok?

Teljesen pártatlanul, de szintén régi bemutatozó, terepasztalépítési, és versenyeztetési múlttal támogatom János bejegyzését (idén remélhetőleg mennénk 2-en, 3-an)!
Ha a hely bérleti díja magasabb, azt nem a rendezvény színvonalát emelő és adó bemutatózókon kispórolt forintokkal kell kipótolni, hanem más bevételi forrásokat mozgósítani vagy jegyárat emelni.

Ha speciel most maradna a hely és ott a későbbiekben sem lehet kereskedelmi tevékenységet folytatni, az ezt nagyon problémássá teszi, hiszen nem lesznek boltok és a bitz-börze asztalaiért sem kérhet pénzt a szervező, tehát nem sok megoldási lehetőség kínálkozik, de már a mérsékelt belépő is egy gesztus lenne a 2-n felüli bemutatózó emberek esetében, kiemelten kezelve a vidékieket (500 Ft? Amúgy jelzem, hogy én helyi lévén szívesen fizetek egy 150 km-t autózó hajnalban kelő helyett, HA ezen múlik!).

Persze én a mai napig nem láttam bemutatozó listát kitéve sehova, így nem tudom megmondani, hogy hányan jöttek most vidékről illetve egyáltalán mekkora szegmenst érint ez az egész (ha összesen volt 12 bemutató, akkor 24000 Ft-ról beszélünk, ha mindenhova jön még 2 ember, de ez, ahogy János írja mind ellenőrizhető a helyszínen, hogy tényleg bemutatózni jött-e az a +2 ember és egyáltalán nem biztos, hogy mindenki igényli vagy be tudja állítani a + embereket)!

Ha tényleg több hónapos munka van (lesz) a GD-ben, akkor hajrá, érdeklődve fogjuk várni a RÉSZLETES terveket és lehetőségeket már a nyár vége táján! wink

Aláírás 

“There is only one war open to mankind, and that is the war against our extinction…” /Isaac Asimov/

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 16:34   [ Eltüntet ]   [ # 471762 ]  
Moderátor

A rendezvényen találtunk 3 tankot egy dobozban. Aki megtudja mondani, hogy a képen szereplő kettő tank mellett mi volt a 3. annak átadjuk a dobozt a HammerTime Cafe-ban.

Csatolt képek
26937444_1544738438915120_348906646_o.jpg
 Aláírás 

HammerTime Cafe
Hammer Times Youtube Csatorna

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 16:27   [ Eltüntet ]   [ # 471761 ]  
Veterán

GG nevezések 11 óráig: link

GD életképek: link

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 16:12   [ Eltüntet ]   [ # 471760 ]  
Veterán

Sziasztok!

Sajnos, az idén nem jutottunk el, a végén le kellett fújnunk a bemutatónkat a körülmények sajnálatos kombinációja miatt, ahogyan azt jeleztem is előre a szervezők felé. Ettől függetlenül, a két fős bemutatózási korlátot én is nagyon, de nagyon frusztrálónak tartom. Mivel a rendezvény előtt már így is sok gond volt, nem akartam még ezzel is terhelni a szervezőket. Most, hogy sikeresen megvolt a rendezvény, működött az új hely stb. viszont úgy gondolom ezt igenis ki kell mondani, ez nem fair!

Extrém példa, de vagyunk egy páran akik vidékről utaztak a rendezvényre most, vagy az előző években, a szervezőknek igenis sokkal jobban kell támogatni azokat akik a hobbiért hajnalban kelnek, vezetnek 100-150km-t, kipakolnak, végig magyarázzák a napot, majd elpakolnak és újra kocsiba vágják magukat és lenyomnak 100-150 Km-t megint. Az előző rendezvényen végigcsináltuk ezt ketten, simán ki kell venni a hétfőt szabadnapnak utána. Rohanás volt az egész szinte mindent csak a fotókról láttunk. Vidékiként 2 fővel vigyázni az asztalra, ebédelni, WC, picit körülnézni, utazni stb, az egy rendes 12 órás műszak. Érzésem szerint itt a nyúl akarja vinni a vadászpuskát. Lehúztam bemutatózva éveket Nagy Britanniában is, csináltam ilyent a Salute-on nem egyszer, Crisis Antwerpen, stb. Mindenhol ingyen van a belépő a bemutatózóknak normális mennyiségig 4-6 fő. Sőt még extra ajándékok meg büfé kedvezmény is jár, de ezt most hagyjuk. A rendezvény szervezőinek érdeke, hogy minél több bemutatójuk legyen, mert erről szól az egész, bevételt a kereskedők meg a belépők adják, nem a bemutatózók, akik már így is szerelemből dolgoznak. Mi ha sikerült volna eljutnunk, 5-en akartuk megcsinálni a bemutatót ráadásul mind más városból! Nem is a pénz itt a legnagyobb gondom, hanem az elv, hogy fizessünk és dolgozzunk azért, amiért a szervezők belépőt szednek. Persze ha egyedül vagyok ezzel, akkor így jártam, de ha más is egyetért jelezzétek ti is, most frissen vagyunk a rendezvény után, nem bekeverés, nem szapulás, egyszerűen úgy gondolom a szervezők felé ezt markánsan képviselnie kell a bemutatózóknak egyöntetűen. Részemről egy normális nagy asztali bemutatóra 4 ingyen belépőt tartok reálisnak. Nem tudom hány bemutató volt végül, de gondolom könnyen kijön, hogy ez mennyi bevétel kiesést eredményez maximum. Arról nem is beszélve, hogy szerintem akinek nem kell extra ember, az nem fog a haveroknak ingyen jegyet kérni, de ha mégis ezt aztán tényleg könnyű ellenőrizni.

Ti mit gondoltok?

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 14:19   [ Eltüntet ]   [ # 471752 ]  
Veterán
SomiZ - 2018-01-15 09:59

Festési bemutató, oktatás főleg a fiataloknak. Konveziós sarok. Hogyan dolgozzunk green stuff-al? hogyan építsünk terepet? stb stb

ez elvileg lehetett volna iden is, ha nincs az idocsuszas es tudok menni.

talan jovore (iden decemberben) ...

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 13:19   [ Eltüntet ]   [ # 471747 ]  
Veterán

Mi több sereget vittünk ki mutatóba, meg természetesen abból választhattak a látogatók, de szerencsére minket elkerült a szarka, valaki mindig volt az asztalunknál hármunk közül és figyelt erre. Minden nagy rendezvényen van ilyen, simán bárki bejöhet az utcáról is, a profiknak megtérül egy Stefániás kiruccanás még a belépőért is…a hely meg elég pimp valóban, mérföldekkel jobb, mint a régi, és a barokk jelmez is nagyon passzolt oda!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 13:16   [ Eltüntet ]   [ # 471744 ]  
Moderátor

Nagyon szépen köszönjük mindenkinek a részvételt. Nagyon kifáradtunk, de ez egy kellemes kifáradás volt.

A lopásokkal kapcsolatban:
Nagyon sajnáljuk, hogy eltűntek figurák az idei Games Day-en. Kint is beszélgettünk erről, és mi is csodálkozva hallottuk ezeket az eseményeket. Mivel egy olyan rendezvényről van szó, ahol tömegek mozdulnak meg, így fokozottan figyelni kell a bemutatózóknak a figuráikra, mind a Börzén, mind a bemutatón. Sajnos nem tudunk minden bemutató asztal mellé biztonsági őröket állítani. :(

Aláírás 

HammerTime Cafe
Hammer Times Youtube Csatorna

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 13:10   [ Eltüntet ]   [ # 471743 ]  
Tag

Kösz a vasárnapot! Lehet vittek el tőlem is, passz. De azért szomorú, hogy szarka van, ha meg fater gyereke volt annak meg ég a pofija ha legbukik a gyerek vagyis a szajré buko sajnos. Idén a következőre tájékoztatás a helyszinek hollétéről. Jok voltak a jelmezek, bár az egyik(nem a scoutunk)lekezelő volt amikor hallottam, mert valamelyik katona nem tudta kiaf@szomnak öltözött be. Öreg ne vegyél Szécsényi köntöst Rákoczi sapkával és nem mondják azt hogy hagyományőrzö, ja és ha a fülük hallatára adod a kottát nekik akkor nyomj le előtte 5fekvőt zsirgomboc. Mégegyszer köszönöm a lehetőséget, hogy jelen lehettem

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 11:44   [ Eltüntet ]   [ # 471739 ]  
Veterán

Jó volt a GD nagyon, gratulálok a szervezőknek és a résztvevőknek!
Egyedül talán a helykihasználás lehetett volna jobb (a bemutatóasztalok nagyon be voltak zsúfolva), de erről beszéltünk is, legközelebb már mindenki jobban meg tudja majd saccolni, hogy az új helyen mi hol fér el legjobban.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 11:30   [ Eltüntet ]   [ # 471738 ]  
Veterán
galamb - 2018-01-15 10:42

Mellesleg a “Szarkának” üzent hagyja otthon a lopott figurát mert felismerem 100 közül is dolog miatt alig várom a következő versenyeket. De jó lesz majd mikor tök ártatlan embereket gyanusítunk meg a lopásért mert “felismerem” az eltűnt figurát.
Lemosod a régi festést, ráragasztasz egy-két bitz-et és levágsz róla pár régit és senki nem simeri fel többé.

Én is gyanítom, hogy inkább valami éretlen gyerek lehetett az, vagy valami full idióta, aki azt hiszi, hogy ki tudja milyen áron el tudja sózni a figurákat. Mindenesetre tényleg jó lenne pár fénykép - de legalábbis egy lista - az elemelt cuccokról, nehogy valaki vaterán vagy bárhol belefusson, jóhiszeműen megveszi, és aztán ebből legyen a félreértés.

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 10:42   [ Eltüntet ]   [ # 471736 ]  
Tag

Előrre is bocsi a nyelvtani hibákért.

Szóval úgy írok a lopásos témához mint akinek az asztala szerencsére nem lett ennek áldozata (vagy egyenlőrre még nem tűnt fel).

Szóval én félig meddig hibásnka érzem a szervezőket a szarkákkal kapcsolatban. Persze nem figyelhettek árgus szemmel minden résztvevőt. De ez, hogy csak 2 ember jöhet ,,ingyen” bemutatózni nagyban segít bárkinek lopni. Nem tud egyszerre 2 ember felügyelni 1 asztalt, bemutatózni, figyelni az arra járkálókra, sőt főleg ha a páros egyike elmegy körbenézni.
Ez szintúgy igaz a bitzbörzére is, hogy sajnos 1 sőt 2 ember sem képes figyelni az asztalánál tolongó 6 emberre, közben árajánlatokat tenni a kívánt termékekre.
Így,hogy nem tudunk elég embert állítani az asztalainkhoz sajnos várható volt.

Ráadásul durvának érzem, hogy rögtön hobbitársaknak esünk neki. Így, hogy bármelyikőnk tudja, hogymennyi idő és pénz van benne a hobbiban, nem lenne gerince a másiknak ekkora kárt tenni. Sokkal életszerűbbnek tűnik nekem, hogy valamelyik látogató, vagy annak kölke tehette zsebbe kis katonáink míg apuci édeklődött a játék után.

Mellesleg a “Szarkának” üzent hagyja otthon a lopott figurát mert felismerem 100 közül is dolog miatt alig várom a következő versenyeket. De jó lesz majd mikor tök ártatlan embereket gyanusítunk meg a lopásért mert “felismerem” az eltűnt figurát.
Lemosod a régi festést, ráragasztasz egy-két bitz-et és levágsz róla pár régit és senki nem simeri fel többé.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 10:05   [ Eltüntet ]   [ # 471731 ]  
Veterán

A lopás ne legyen már a szervezők hibája.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 09:59   [ Eltüntet ]   [ # 471730 ]  
Akolitus

Nagyon jó volt a GD.

Szeretném megköszönni mind a szervezők mind pedig a résztvevők hozzáállását.
A helyszín tökéletes - ha lehet foglaljátok le 2018 Dec 8-9-i hétvége valamelyik napjára.
Csak hogy időben legyünk smile
Nem volt baj a katonai kiállítókkal/szervezőkkel sem. Sokat és érdekeset tudtam velük beszélni.

Amin talán változtatni kellene az az épületen belül a különböző alprogramok elhelyezése.
- A bemutatók jó helyen voltak a főbejárattal szemben - talán ha egy kicsivel több fényt lehetne beengedni az ablakokon.
- A katonai harcjármű kiállítás 4-5 asztala szerintem jobb helyen lett volna az emeleten a Golden Gobbó asztalokkal szemben.
- A WH40K versenyt jobb lett volna a földszinten az oldalsó terembe tenni, összenyitva a bemutatózókkal.(mondjuk oda ahol a cosplay-es kollégák öltöztek)
- A katonai fegyverbemutatókat illetve toborzási pontot pedig a másik szélső terembe tenni.
- A börze szerintem jó helyen volt, nem volt baj a szeparáció.
- A büfé kicsit késve indult

Amit jó lenne behozni programnak a jövőre nézve.
- Előadások, szeminárium, csoportos beszélgetés kivetítőve. (a 40K világáról, tervekről, kampányokról)
- Festési bemutató, oktatás főleg a fiataloknak. Konveziós sarok. Hogyan dolgozzunk green stuff-al? hogyan építsünk terepet? stb stb
- Valami nagy narratív csata, kommentálva a kivetítőn smile

De a legfontosabb hogy legyen a jövőben is smile

Üdv
Somi

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-15 07:42   [ Eltüntet ]   [ # 471726 ]  
Veterán

Ahoj, ha netán van képeket a bugázott rézről (korábban feltöltött keres-kínálos vagy bemutatós pl), akkor feltehetnétek ide és hátha valaki belefut valahol…

Aláírás 

We’re not here to destroy THE game, we’re here to destroy YOUR game

As you know, the key to victory is the element of surprise. Surprise!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-14 22:41   [ Eltüntet ]   [ # 471724 ]  
Veterán

Üdvözlet!

Sajnos a szarka a bitz börzén is körülnézett… A nap végére többen is összefutottunk akiknél kiderült, hogy bizony mind a bitzbörzén mind a bemutató asztaloknál is valaki, vagy valakik bizony begyűjtöttek pár figurát.

A rendezőség szerintem az ügyben nem hibás. Sok sok éve járok a GD-re illetve versenyekre, de ilyet soha nem hallottam, hogy valahol loptak volna a hobbitársak.

A Kedves Szarkának viszont üzenem, hogy ha nem akar pórul járni, a tőlem ellopott figurát örizgesse otthon, sehova ne vigye le, mert száz közül is megismerem…..

-Doki-

Aláírás 

“A humor égszínkék celofánjába be lehet csomagolni a napi gondok elnyűtt és véres alkatrészeit.” -Bohumil Hrabal-

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-14 20:45   [ Eltüntet ]   [ # 471722 ]  
Moderátor
MAXXxxx - 2018-01-14 19:15

koszi a fotokat, ami tetszik elso korben:
- IF kapitany
- Yu-Jing figurak
- Heroes doboz (sistak + inkv + Beli)
- Nurge? osztag
- Magnus
- Millenium flakon
- Sister of Battle (ahol a kep a hatter)
- Wolfen osztag (howling pack)
- IF sereg egesz korrekt (gondolom IF kapitanyt azonos szemely csinalta, elegge hasonlo)
- WM mellszobor (Nemo)
- Meduza (ennek a gyartojat meg tudna valaki mondani ? )

(+ kivancsi leszek kozelebbi kepre a KD-sarkanykiralyrol eleg ritkan festett bohomnagy figura)

Köszi! Falcon és Magnus az én művem. Magnus megmérettetett és legyőzetett teljesen jogosan. Nagyon szép és erős mezőny volt az egész GG-n de a monszta és a Sci-Fi osztag kifejezetten kemény dió volt. De jól esik, h tetszik neked.

D

Aláírás 

Merry f@kin BLOOD FOR THE BLOOD GOD!!!
http://alkimistalaboratorium.hu/
https://www.facebook.com/AlkimistaLaboratorium

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-14 20:17   [ Eltüntet ]   [ # 471721 ]  
Akolitus

MAXXxxx

Köszönöm, hogy tetszik, a sereget, én csináltam, a kapitány, viszont nem az én művem. Amikor megláttam, nekem is eszembe jutott, hogy van hova fejlődni még.

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-14 20:00   [ Eltüntet ]   [ # 471720 ]  
Veterán

Szeretném jelezni csalódottságom a szervezők irányába a rendezvényen meg történt lopások miatt, aminek én is áldozatává váltam miközben két bemutatózó barátomnak segítettem az érdeklődő emberekkel foglalkozni, én is hibás vagyok részben mert bíztam a közösségben és a többi emberben eddigi rendezvények tapasztalatai alapján, de úgy tűnik nem tettem jól (félre értés ne essék nem a közösséget hibáztatom). Egy ekkora volumenü rendezvényen ahol úgy tűnik minden bemutatózó kockázatot vállal a figurák elhozásával egy mimimális biztonsági intézkedés helyén való lenne, mert ez nekem így második alkalomra elég erős negatív benyomás volt és az is hogy az esett jelentése után egy bocsánat kérést sem kaptam szervezőségtől, én nem ezt vártam a GDtől.

Aláírás 

We shall know no fear !!!

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-14 19:58   [ Eltüntet ]   [ # 471719 ]  
Veterán

Nem akarok újabb vitát szítani, de mintha a hatástalanított fegyvereket bemutató stand lett volna a legforgalmasabb helyszín a bitz börze után… grin Remélem ti is felvettétek a mellényt a kevlár betétekkel, remek móka volt.

Aláírás 

Kicsiny Warhammer 40.000 Planetary Invasion kampányunk, angol nyelven: https://aliensandheretics.wordpress.com/

[ Profil ]  
Dátum: 2018-01-14 19:15   [ Eltüntet ]   [ # 471718 ]  
Veterán

koszi a fotokat, ami tetszik elso korben:
- IF kapitany
- Yu-Jing figurak
- Heroes doboz (sistak + inkv + Beli)
- Nurge? osztag
- Magnus
- Millenium flakon
- Sister of Battle (ahol a kep a hatter)
- Wolfen osztag (howling pack)
- IF sereg egesz korrekt (gondolom IF kapitanyt azonos szemely csinalta, elegge hasonlo)
- WM mellszobor (Nemo)
- Meduza (ennek a gyartojat meg tudna valaki mondani ? )

(+ kivancsi leszek kozelebbi kepre a KD-sarkanykiralyrol eleg ritkan festett bohomnagy figura)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  

3 ennyiből: 14
3