Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 38
1
Ebay és társaik
Dátum: 2017-08-12 19:00   [ Eltüntet ]   [ # 467575 ]  
Veterán

Valaki tudna felvilágosítást adni az Amazon használatával kapcsolatban?
Azt látom, hogy van európai oldala is. Én az angolt néztem, ahol egy az egyben ugyanannyi az ár csak dollár helyett fontban..  raspberry
(Kinézett cucc 30 dolcsi amcsi oldalon, és 30 font az angolon).

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-31 21:26   [ Eltüntet ]   [ # 467201 ]  
Újonc

Nem tudom mikortól működik ez a megújított dolog, de múlt héten minden gond nélkül vásároltam és egyenlítettem ki számlát ebay-en.

Üdv. Ákos

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-27 11:48   [ Eltüntet ]   [ # 467059 ]  
Veterán

Van valami az ebay checkout rendszerével?
Vagy csak nekem nem működik PayPal-al?
Írtam is nekik, de semmi…

Kiválasztom a PayPal fizetési módot, belépNÉK fizetni a profilommal és pár másodperc múlva “elugrik” felfelé a loading kép (félig ki az ablakból), és gyakorlatilag soha nem tölt be.

Ezután ha a PayPal saját oldalára megyek, azt látom be vagyok lépve… (itt lépek ki a megnyitott profilból az ebay bénázása miatt).

Szóval a fizetés jóváhagyást nem hozza be.
Soha nem volt bajom korábban (a “megújított” checkout előtt).

Másoknak működik?

Aláírás 

W40k 2nd és 7th ed
W40k Epic
Space Hulk
Blood Bowl
X-wing
SW Armada

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-29 07:32   [ Eltüntet ]   [ # 466265 ]  
Veterán

Kleinanzeige ? De hisz az arra valo, hogy helyieknek legyenek elerhetoek a dolgok. Fizetes legtobbszor a szemelyes atvetelnel kp-ban megy.
Leginkabb a helyi ujsagok aprohirdetes rovata elektronikus formaban.

Mindegy a lenyeg, hogy fotoval es nyomonkovetett csomaggal be legyel biztositva.
Ha a postakoltseg UK-be nincs lebeszelve, akkor erdemes ugy megadni neki, hogy a biztositasi osszeg is benne legyen.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-28 22:55   [ Eltüntet ]   [ # 466263 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-06-28 22:35

add fel nyomkovetve, csak kezbe atadva, hogy bizonyitva legyen, hogy atvette.
+ csinalj fotokat a csomagrol, konzolrol, amint a csomagban van (es legyen kep a serial no-rol is, hogy ne masik kepevel reklamalhasson)
+ lehet nem art biztositani is a csomagot, bar ha atvetel utan eloadja, hogy o nem ezt akarta, azon nem segit.

Igazabol a kerdes, hogy mit ajanlottal fel fizetesi modnak?
Ha Paypal benne van, akkor sajnos sokat nem tudsz csinalni, ha nem, akkor a vevo elfogadta a felteteledet es nincs valasztasa.

Egyebkent lehet tok normalis is a dolog.
En pl:
- amerikai ebay reggel (akkor meg nem volt teruleti elosztas) ebayezek
- MAXXxxx_hu nevvel (mivel a sima mar foglalt volt)
- nemetorszagbol
- indonkent magyarorszagra kuldve a csomagot

Nezd meg a feedback-et. Ne csak a %-ot, de az elmult 3-6-12 honap negativ es semlegeseit.

Az a baj hogy az Ebay-Kleinanzeigen-rol van szó egész pontosan.
Megadtam a telefonszámom a hirdetésben és azon keresztül keresett meg.
Szóval nincs feedbackje amit nézhetek.

Aláírás 

Order brings stability and predictability, but it also stagnates imagination, innovation and individuality.
Chaos brings both difficulties and changes, but it also allows new beginnings, freedoms, and the feelings of personal achievement.
Könyvtár
40k RPG gyűjtemény by SomiZ

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-28 22:35   [ Eltüntet ]   [ # 466262 ]  
Veterán

add fel nyomkovetve, csak kezbe atadva, hogy bizonyitva legyen, hogy atvette.
+ csinalj fotokat a csomagrol, konzolrol, amint a csomagban van (es legyen kep a serial no-rol is, hogy ne masik kepevel reklamalhasson)
+ lehet nem art biztositani is a csomagot, bar ha atvetel utan eloadja, hogy o nem ezt akarta, azon nem segit.

Igazabol a kerdes, hogy mit ajanlottal fel fizetesi modnak?
Ha Paypal benne van, akkor sajnos sokat nem tudsz csinalni, ha nem, akkor a vevo elfogadta a felteteledet es nincs valasztasa.

Egyebkent lehet tok normalis is a dolog.
En pl:
- amerikai ebay reggel (akkor meg nem volt teruleti elosztas) ebayezek
- MAXXxxx_hu nevvel (mivel a sima mar foglalt volt)
- nemetorszagbol
- indonkent magyarorszagra kuldve a csomagot

Nezd meg a feedback-et. Ne csak a %-ot, de az elmult 3-6-12 honap negativ es semlegeseit.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-28 22:16   [ Eltüntet ]   [ # 466259 ]  
Veterán

Hát, ne add fel amíg nem jön meg a pénz és utána azonnal vedd le a paypal számláról a pénzt. Egyébként fájni fog, mert fizetni fogsz az e-baynak és a paypalnak is mint eladó.

Aláírás 

There is no “overkill.” There is only “open fire” and “need to reload.”

Kis sablon, nagy sablon, ágyú...

[ Profil ]  
Dátum: 2017-06-28 21:54   [ Eltüntet ]   [ # 466257 ]  
Veterán

Érdekes problémába ütköztem és szeretném a tapasztaltabbak segítségét kérni.

Eladtam ebay-en a konzolomat. A vevő ragaszkodik a paypal-es fizetéshez.
Eddig semmi szokatlan nem lenne.

Ami nekem furcsa az az hogy Londonba akarná küldetni.

Lehet én vagyok paranoiás meg tapasztalatlan (sose adtam el külföldre semmit eddig), de valamiért rossz előérzetem van.

Amennyiben megadom neki a Paypal-es nevemet és ő meg ad egy címet, van rá valami módja hogy átvágjon?
Nem akarok úgy járni hogy a végén se pénz se konzol.

Köszönöm előre is a segítséget.

Aláírás 

Order brings stability and predictability, but it also stagnates imagination, innovation and individuality.
Chaos brings both difficulties and changes, but it also allows new beginnings, freedoms, and the feelings of personal achievement.
Könyvtár
40k RPG gyűjtemény by SomiZ

[ Profil ]  
Dátum: 2017-04-01 21:43   [ Eltüntet ]   [ # 463170 ]  
Veterán
zirrian - 2017-03-26 12:44
BALLS OF STEEL - 2017-03-25 20:42

Ok tény, hogy nem tájékozódtam előre ezért mivel kezdtem hülyének érezni magam, gyorsan csekkoltam smile
Sajna nem lettem átverve, tényleg ennyi. Levélpostai küldemény EU-ba 500-1000g között elsőbbséggel+ajánlással 4810ft. Mindenképpen ajánlva kellett küldenem, de azt csak elsőbséggel együtt lehet kérni. Még mindig sokkoló dehát miután a belföldi postai díjak is majdnem megtriplázódtak…

...a szolgáltatás meg nem lett jobb…

ki hasznal meg belfoldon postat… ertelmetlen. Foxpost, webox vagy dpd

Aláírás 

WARGAMING ESSENTIALS
Firestorm Armada
Planetfall

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-26 12:44   [ Eltüntet ]   [ # 463016 ]  
Veterán
BALLS OF STEEL - 2017-03-25 20:42

Ok tény, hogy nem tájékozódtam előre ezért mivel kezdtem hülyének érezni magam, gyorsan csekkoltam smile
Sajna nem lettem átverve, tényleg ennyi. Levélpostai küldemény EU-ba 500-1000g között elsőbbséggel+ajánlással 4810ft. Mindenképpen ajánlva kellett küldenem, de azt csak elsőbséggel együtt lehet kérni. Még mindig sokkoló dehát miután a belföldi postai díjak is majdnem megtriplázódtak…

...a szolgáltatás meg nem lett jobb…

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-25 20:42   [ Eltüntet ]   [ # 463003 ]  
Veterán

Aláírás 

FOK JULLE NAAIERS!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-25 11:13   [ Eltüntet ]   [ # 462986 ]  
Veterán

ahha, akkor szokasos moka volt: radsoztak a legdragabb opciot, mert nem tudtad mit kerj.

itt nemetben ugyanez van:
- USA-ba akartam kuldeni figurat: 36euro alap (+penz az ajanlott, kovetett, stb)
- Ma odamentem, hogy USA-ba akarom un. “maxi-brief”-kent (max 2kg, 90cm-nel kisebb csomag): 6,20 euro (+penz az ajanlott, kovetett, stb)

Azaz tudva, mit akarsz (netrol megnezve) az ar hatoda lett az esetemben effektiv ugyanaz a kuldemeny.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-25 10:35   [ Eltüntet ]   [ # 462985 ]  
Veterán

Egy jó nagy bubis borítékban küldtem.
Csak azt mondtam, hogy ezt szeretném elküldeni Franciaorszába.
Nem kaptam opciókat :/

Aláírás 

FOK JULLE NAAIERS!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-24 18:54   [ Eltüntet ]   [ # 462975 ]  
Veterán
BALLS OF STEEL - 2017-03-23 21:05

Csak egy észrevétel:
1 darab (Gathering Storm) könyv postaköltsége Franciaországba 4800 ft. Sokkot kaptam.

Csomagként küldted?

Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-23 21:05   [ Eltüntet ]   [ # 462951 ]  
Veterán

Csak egy észrevétel:
1 darab (Gathering Storm) könyv postaköltsége Franciaországba 4800 ft. Sokkot kaptam.

Aláírás 

FOK JULLE NAAIERS!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-13 14:20   [ Eltüntet ]   [ # 462703 ]  
Újonc

Nah… csak meghozta a Magyar Posta a csomagomat. Végül is még 2 hónap sem volt. De legalább nem veszett el. smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-02 08:29   [ Eltüntet ]   [ # 462413 ]  
Veterán
Lynx - 2017-03-01 19:47

Köszönöm, akkor még várok 1 hónapot hátha megjön. El sem tudom képzelni mi történik ilyenkor a csomagokkal a postán.Véletlen beesik az asztal mögé, azt csak 1 hónap múlva veszik észre? smile

Apám pár évet lehúzott egy nagy postahivatalban levél-és csomagszortírozóként, szóval az ő tapasztalatai alapján annyira azért nem ezen csodálkozni.
1.) Karácsony körül amúgy is brutálisan leterhelt a posta. Amikor meg tavaly még a 2 millió bözsicsekket is a nyakukba varrták az ünnep előtt 2 héttel, mint az Priority #1 kategóriát, az megadta a kegyelemdöfést.
2.) Emberi oldal: a posta állandó kézbesítő létszámmal dolgozik, a munkaidő nekik is 8 óra. Munkaszervezésben maximum a szabadságolással tudnak trükközni, és minden fikázás ellenére, ide szakképzett munkaerő kell, aki felelősséggel tartozik a rábízott küldeményekért. Csomagküldő cégeknél ugyan vehetsz fel alkalmi munkást segíteni csomagolni, meg rendelést adminisztrálni, de nem sok diákot látsz a GLS furgonok volánja mögött. A nyugdíjas-visszahívása-kiskönyvvel forgatókönyv sem igazán opció.
3.) Emberi oldal 2: Minden postásnak megvan a maga körzete, és ugyan a leterheltség függvényében kisebb-nagyobb mértékben át lehet irányítani új körzetbe embereket, de azok nyilván nem fognak olyan gyorsan és rutinosan dolgozni, mint azok, akik évek óta viszik azon a részen a küldeményeket.
4.) Működési elv: itt is van kategorizálás. Az értékbiztosított (értsd: rinyálhatnak, perelhetnek miatta) küldemények elsőbbséget élveznek. A csomagként feladott küldemény pedig mindig elsőbbséget élvez a levelekkel szemben. Alapvető tévedés, hogy sokan csomagként hivatkoztak a küldeményre, amit mondjuk külföldről vártak, de az valójában levélként lett kategorizálva, és csúcsidőben ez annak a szinonimája, hogy “másodlagos”. Nem véletlen, hogy idén brutálisan megemelkedtek a csomagok kézbesítési díjai, ezzel párhuzamosan pedig a levélként feladható méretkorlátozás is szigorodott.

Nem védeni akarom a Magyar Postát, mert egy rugalmatlan, idejétmúlt, tipikus állami monstrum, ami felett bőven eljárt az idő (és hál istennek rengeteg alternatívája létezik már), de a fentiek azért kicsit árnyalják a dolgot. Abba meg bele se menjünk, amikor az eladó szarakodik, és csak ígérgeti a feladást - na az ilyen esetekben tökéletesen levéd a Paypal.

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-01 20:33   [ Eltüntet ]   [ # 462410 ]  
Újonc

Úgy rémlik egy ideje már 180 nap.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-01 20:15   [ Eltüntet ]   [ # 462409 ]  
Veterán

Hát volt itt egy kis félreértés decemberben… mármint azt illetően, hogy hányan rendelnek a mai Magyarországon netről karácsonyi ajándékot.
De már vannak róla adatok:)

A paypal-es intézkedésnek van valami határideje?

Aláírás 

That Chaos army seems suspiciously well-organised…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-01 19:47   [ Eltüntet ]   [ # 462407 ]  
Újonc

Köszönöm, akkor még várok 1 hónapot hátha megjön. El sem tudom képzelni mi történik ilyenkor a csomagokkal a postán.Véletlen beesik az asztal mögé, azt csak 1 hónap múlva veszik észre? smile

[ Profil ]  

1 ennyiből: 38
1

‹‹ Rajtaütés      Blogfigyelõ ››