Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 39
1
Ebay és társaik
Dátum: 2017-10-28 19:53   [ Eltüntet ]   [ # 469843 ]  
Veterán

Fakk… még két óra és kiderül:D

Aláírás 

That Chaos army seems suspiciously well-organised…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-28 18:07   [ Eltüntet ]   [ # 469836 ]  
Veterán

Igy van - ha van import charges megjelolve, akkor azt az elado felszamitja kulon az aru kifizetesekor, nem tudod elkerulni, de ez esetben nincs itthon vamolas es AFA felszamitas.

Ezt nem minden elado csinalja, ha ez nincs feltuntetve, akkor amikor bejon az orszagba, derul ki, hogy lesz-e vameljaras. Ez esetben meguszhatod, ha szerencsed van (mondjuk nekem az a tapasztalatom, hogy egyre kevesebb csomagot engednek at vameljaras nelkul).

kgb

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-28 17:33   [ Eltüntet ]   [ # 469834 ]  
Veterán
KaptiDavy - 2017-10-27 08:44

Ha van valaki, aki manapság rendelt Amerikából… hogy működik az Import Charges nevű pluszköltség, és melyik oldalon számítják föl (ott vagy itthon)? Mi alapján számolják, megkerülhető-e stb?

Tavaly rendeltem cipőt ebayen amerikából. Oda volt írva mennyi az “Import Charges”, automatikusan levonták az ebay fizetéskor a pkg-val együtt és 2 hét alatt (!!) itt is volt.

Aláírás 

FOK JULLE NAAIERS!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-27 12:46   [ Eltüntet ]   [ # 469807 ]  
Veterán

Hát.. egy újonnan már nem kapható hangszer esetében ez is rázós, de nem kizárható lehetőség:D
Talán, talán…

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-27 12:17   [ Eltüntet ]   [ # 469806 ]  
Veterán

ebay-nel sehol.

Az altaluk import charges-nek nevezett dolog siman a vam, amit fizetsz, ha valamit behozol mo-ra (persze kivetel eu teruleterol, ahonnan nincs).
szoval pontos dologert magyar vam oldalan kell keresgelni.

Ami esetleg megtortenhet, hogy nem vamoljak meg az arut. Idonkent atcsuszik/nincs kedvuk dolgozni/stb, de azert erre nem jatszanek.

Jobban jarsz, ha a legrosszabb esettel szamolsz (200$-os cucc postaval-vammal 300$ korul van) es mazlid van, mintha nagyon durvan meglepodsz az extra fizetendoert.

mondjuk, ha nem figura, meg mindig lehet probalkozni az “ingyenes promoanyag”-gal.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-27 09:18   [ Eltüntet ]   [ # 469802 ]  
Veterán

Köszi!
Ez most sajnos nem figura, és mire végzünk szerintem 200 felett lesz az ára… ha elmegyek odáig:)
Egyébként hol van mindez leírva? A kis info ikon a global shipping program szerződési feltételeihez vezet…

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-27 09:14   [ Eltüntet ]   [ # 469801 ]  
Veterán

emlekeim szerint (osszegek, %-ok valtozhattak azota):

20$-ig (beleertve a postakoltseget IS ) nincs ilyen
100$-ig (beleertve postakoltseget IS) nincs ilyen, HA ajandek es nem bolti vasarlas (ha bolt hajlando ajandeknak jelolni, akkor az ajandek es ide tartozik)

efelett:
Mo-i 27% afa-t fizeted + arutol fuggoen 5-20% import adot (konyvek 5% korul vannak, jatekok(figurak is) 10% korul)

———-
Ha eladoval meg tudod beszelni, akkor legjobban a kov 2 modszerrel jarsz:
1. ajandek + “promocios anyag” megjeloles 7-10$ ertekben van a csomagra irva
2. figuranal jol mukodik “figure replacement parts” a megjeloles, ekkor 0$-t lehet a csomagra iratni erteknek, jo esetben postakoltseggel egyutt a 20$ alatt marad igy es ado hivatal nem kothet bele (azert meg fogjak probalni, de nincs igazan alapjuk ra)

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-27 08:44   [ Eltüntet ]   [ # 469798 ]  
Veterán

Ha van valaki, aki manapság rendelt Amerikából… hogy működik az Import Charges nevű pluszköltség, és melyik oldalon számítják föl (ott vagy itthon)? Mi alapján számolják, megkerülhető-e stb?

Aláírás 

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-26 08:19   [ Eltüntet ]   [ # 469748 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-10-26 06:09

nem adja fel, megemelte az osszeget 25euro-ra (kb 10c (30Ft)/figura). LOL

Megértem, mire lemossa a figurákat, meg újrafesti. smile

Mindenesetre, ha meggondolnád 30-at én is adok a bagázsért feltéve persze, ha állod a postát smile

Aláírás 

GHB avagy Górugrány Hadijátékos Blogja
————————————————————————————————
“Success is 1% inspiration, 98% perspiration, and 2% attention to detail.”

Phil Dunphy

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-26 06:09   [ Eltüntet ]   [ # 469746 ]  
Veterán

nem adja fel, megemelte az osszeget 25euro-ra (kb 10c (30Ft)/figura). LOL

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-24 19:41   [ Eltüntet ]   [ # 469689 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-10-24 14:50

hihi imadom az ebayezo embereket.

https://www.ebay.de/itm/292286612742

jott ra ajanlat:
“Neuer Preisvorschlag
EUR 15,00 “

Egyszer valaki félrekattint…

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-24 18:39   [ Eltüntet ]   [ # 469679 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-10-24 14:50

jott ra ajanlat:
“Neuer Preisvorschlag
EUR 15,00 “

Ik géb zwancis!

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2017-10-24 14:50   [ Eltüntet ]   [ # 469669 ]  
Veterán

jott ra ajanlat:
“Neuer Preisvorschlag
EUR 15,00 ”

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-21 17:08   [ Eltüntet ]   [ # 468675 ]  
Veterán
MAXXxxx - 2017-09-21 15:39

1. vagy csak siman bevallalod meg 1x a vamot-afat a masodik targyert az eredeti szamlaval.
Targy erteketol fuggoen meg igy is megerheti neked.

2. eladotol kersz egy szallitasi levelet/szamlat az ujrakuldott cuccrol , bizonyos szempontbol meg talan ez a legjobb lehetoseg.

3. fogod a paypal-os/pdf/whatever szamladat, kozmetikazod, hogy pl csak postakoltseg, aru ingyenes es azzal mesz a vamra. Igen, eselyesen ez nem igazan legalis.

4. nem veszed at megsem, jo esetben visszakuldik es elado eladhatja ujra.

1: az eredeti számla alapjan egyszer már negvámoltak. Nem tudom működhet-e mégegyszer.
2: az eladó nem kommunikál. Semmit.
3: nem ér annyit…
4: Kell az ingyen cucc smile Egyébkent annyira beszopatott az eredeti csomaggal, hogy igényt tartok egy kis kártérítesre raspberry

Szóval marad az 1. pont végső megoldásként mert a vámosok tuti nem adják ide ingyen.

Köszi a válaszokat.

Aláírás 

FOK JULLE NAAIERS!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-21 15:39   [ Eltüntet ]   [ # 468670 ]  
Veterán

1. vagy csak siman bevallalod meg 1x a vamot-afat a masodik targyert az eredeti szamlaval.
Targy erteketol fuggoen meg igy is megerheti neked.

2. eladotol kersz egy szallitasi levelet/szamlat az ujrakuldott cuccrol , bizonyos szempontbol meg talan ez a legjobb lehetoseg.

3. fogod a paypal-os/pdf/whatever szamladat, kozmetikazod, hogy pl csak postakoltseg, aru ingyenes es azzal mesz a vamra. Igen, eselyesen ez nem igazan legalis.

4. nem veszed at megsem, jo esetben visszakuldik es elado eladhatja ujra.

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-21 15:34   [ Eltüntet ]   [ # 468669 ]  
Veterán

Esetleg a levelezés, amiben leírja, hogy free-of-charge küldi?
Mondjuk jó eséllyel ez se fog mentesíteni az áfa/vám alól, ha eléri a határértéket, de egy próbát megérhet.
Esetleg érvelhetsz azzal, hogy ezt már magánszemélyként adta fel az EU-n kívülről, így az áfahatár 22-ről máris 45 euróra ugrik, a vámhatár pedig 150-ről 700-ra.

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-21 15:16   [ Eltüntet ]   [ # 468668 ]  
Veterán

Mi a teendő?

Elkeveredtt egy kínai csomagom. A feladó küldött helyette másikat.
Közben előkerült az elkeveredett csomag, meg is vámolták, kifizettem a vámot es át is vettem.
Viszont a masodik csomag is a vámon kötött ki. Ez ugye “ingyenes” volt ezért vagy számlát, vagy ajandekozási levelet kérnek számon a vámosok. Egyikkel sem rendelkezem, semmit nem tudok felmutatni. Mi a teendő ilyenkor, ha mégis meg szeretném kapni?

Aláírás 

FOK JULLE NAAIERS!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-19 08:18   [ Eltüntet ]   [ # 468598 ]  
Veterán
Freddy Krueger - 2017-08-29 11:00
Nturtle - 2017-08-29 06:31
Freddy Krueger - 2017-08-28 23:12

Sziasztok!

rendelt már valaki valamit innen?
Azt hogy kell elkerülni, hogy PayPal accountot kelljen csinálni? Lehet ugyan kártyával fizetni, de a kártyás fizetés egyben paypalos regisztráció is, ha jól veszem ki.

Én már rendeltem. Minden rendben volt, csak a szállítás volt nagyon lassú (kb. 20 nap), de Ukrajnából küldték és az akkori háborús állapotok lehet, hogy ezt befolyásolták.

Ott van az oldalon, hogy paypal only, tehát ez nem megkerülhető.
De mi baj a paypallal? Biztonságosabb, mint ha simán kártyával fizetnél és neked semmibe nem kerül.

Köszi, akkor megpróbálom majd. (Konkrétan a paypallel nincs bajom, csak utálom, hogy mindenhová regisztrálni kell. Van már 231123123 regisztrációm ilyen-olyan oldalakon netszerte, ahol nem tudom se a jelszót, se a felhasználónevet már, nem hiányzik még egy.)

31-én rendeltem, tegnap jött meg, rendben volt minden. Úgyhogy ja, kb 20 nap. De az oldalon egy hónapot írnak.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2017-09-01 20:16   [ Eltüntet ]   [ # 468223 ]  
Veterán

Gratulálok az eBaynek

Csatolt képek
ebay.jpg
 Aláírás 

Blogom:

Történelmi figuraelemzős, értékelős, tanácsadós, örömködős

Ha akad régi Warzone figurád, ne habozz értesíteni.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-08-30 16:28   [ Eltüntet ]   [ # 468160 ]  
Veterán
Petrow - 2017-08-30 07:46

Ugyanazt az itemet nézted? Úgy tudom, súly alapján kalkulálják a postaköltséget, de jobban jársz, ha az ebay store-jukban nézel szét. Eleve csak az in stock itemek vannak bent, plusz hiába drágább kicsit, mint a RRP, az ingyen posta miatt olcsóbb.

http://stores.ebay.co.uk/Wayland-Games/promotions.html

Hát passz, lehet más itemet néztem, nem emlékszek már… Btw köszi a linket! wink

[ Profil ]  

1 ennyiből: 39
1

‹‹ Rajtaütés      Blogfigyelõ ››