Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 3
1
Warhammer Fantasy RPG v2
Dátum: 2017-09-14 00:44   [ Eltüntet ]   [ # 468499 ]  
Veterán

Halott topic ugyan, de hátha valaki észreveszi:

https://www.humblebundle.com/books/warhammer-rpg-books

Humble Bundle-on 20 dollárért az összes szabálykönyv digitális formában.

[ Profil ]  
Dátum: 2013-10-13 19:13   [ Eltüntet ]   [ # 364090 ]  
Újonc

Szia.

Budapesten. Valamelyik szerepjáték-klubban. Szombatonként úgy 14:00-től estig. Havi kb 2x,3x.
Nincs elvárás smile... Szeressen játszani, aki jön!

[ Profil ]  
Dátum: 2013-10-13 18:14   [ Eltüntet ]   [ # 364081 ]  
Veterán
Joci - 2013-10-13 16:56

Sziasztok!

Játékosokat keresek Warhammer Fantasy Rolplay 2nd-höz. Részletek megbeszélés szerint. Izgalmas kalandokat ígérek! smile

Üdv,

Hol, mikor, milyen rendszerességgel, milyen tapasztalati elvárásokkal?

Aláírás 

WARGAMING ESSENTIALS
Firestorm Armada
Planetfall

[ Profil ]  
Dátum: 2013-10-13 16:56   [ Eltüntet ]   [ # 364076 ]  
Újonc

Sziasztok!

Játékosokat keresek Warhammer Fantasy Rolplay 2nd-höz. Részletek megbeszélés szerint. Izgalmas kalandokat ígérek! smile

[ Profil ]  
Dátum: 2011-11-23 20:35   [ Eltüntet ]   [ # 265098 ]  
Veterán

Karácsonyi vásár:
WhfRpg

Aláírás 

The Name of the Game: FullHD Real3D RTS
World War 2 - 1/72 & 28mm British Army
Lord of the Rings - HighElf Army
WarMachine - Protectorate of Menoth

[ Profil ]  
Dátum: 2011-11-06 12:27   [ Eltüntet ]   [ # 262689 ]  
Veterán

Jobb későn, mint soha:
1. kezdő pénz: 20. oldalt jobb oldali hasáb teteje: 2d10 arannyal indulnak a karakterek
2. a talent által adott skill bónusz érvényesül. Basic skill nemtudása esetén a vonatkozó képesség felére kell dobni általában, a felezett tulajdonságértékhez viszont ezt hozzá lehet adni. Advanced skill esetén a hajára kenheti a bónuszt, amíg nem tanulja meg az adott képzettséget. smile
3. varázslás: nincs megkötés, húszmilliót is varázsolhat valaki egy nap az általa ismert varázslatok közül, a kockák száma mindig ugyanannyi, csak a nagy számok törvénye alapján előbb-utóbb be fog csúszni egy miscast, és akkor jön a fekete leves.

Aláírás 

tengerSAM - több SAM többet lát
(hírek és érdekességek a warhammer és más wargamek világából: http://tengersam.blog.hu)

[ Profil ]  
Dátum: 2010-08-23 08:46   [ Eltüntet ]   [ # 202634 ]  
Veterán

Sziasztok!

Több kérdésben kérnék segítséget, a 2nd edition-ban nem találom a szabálykönyvben a karakterek induló pénzét.
Többször átnéztem, de sehol nem bukkantam rá.
Azt értem hogy a kezdő felszerelést megkapja a játékos, de a példa karakternek (elf outlaw) van 5 aranya. hogyan?

Az a talent ami skill bonust ad azt megkapja kezdéskor a karakter függetlenül attól, hogy választotta-e vagy sem az adott skill-t?
—-
a Varázslásnál minden körben ugyan annyi kocka áll a rendelkezésre, vagy van valamilyen limit, hogy pl: naponta 5 varázslat varázsolható (15 kocka), vagy dnd-hez hasonlóan napi varázslat lista van?

előre is köszi!

Üdv: Holló

[ Profil ]  
Dátum: 2010-03-05 16:03   [ Eltüntet ]   [ # 1673 ]  
Akolitus

Hello!

Sajnos nincs magyar fordítás :S

[ Profil ]  
Dátum: 2009-05-01 14:48   [ Eltüntet ]   [ # 1671 ]  
Adminisztrátor

Nem támadhat kétszer. Sokaknak gondjuk is van a hivatalos fórumon a kétfegyveres harc jelenlegi megvalósításával, illetve az abmidexterous talent használatával.

A jelenlegi szabályok szerint ha két fegyver van nálad, az két dolgot jelent:
1. kiválaszthatod hogy melyikkel támadsz - ilyenkor jár a -20 WS hacsak nem vagy ambidex
2. ha parrying weapon / pajzs van a bal kezedben, akkor kapsz 1 szabad hárítást ( egyébként hárító állásba kell menned fél akcióért hogy ezt megkapd )

Az ambidex talent egyedül az 1. esetben hasznos az alap szabályok szerint - ha a bal kézzel támadsz, nincs -20 WS büntetés. Jól jöhet ha a bal kézben pl. pisztolyt lóbálsz grin

Ezen felül vannak akik háziszabályokat alkottak, hogy legyen is haszna az admibexterous talentnek, illetve magának a kétfegyveres harcnak. Ezek meglehetõsen jók, és nem is borítják meg a játékot túlzottan:

- ha nem pajzzsal, hanem balkezes fegyverrel hárítasz, akkor arra jár a -20 WS büntetés ( ugyanúgy mintha támadnál ), hacsak nem rendelkezel az ambidexterous talenttel
- a feint akcióra +10% bónuszt kap a két fegyverrel hadonászó karakter

Egyszerûek, nem borítják meg az egyensúlyt, de adnak némi értelmet mind a kétfegyveres harcnak, mind az ambidexterous talentnek, ugyanakkor emeli a pajzsok értékét ( mivel a pajzssal hárításra nincs -20 büntetés ).

[ Profil ]  
Dátum: 2009-05-01 14:34   [ Eltüntet ]   [ # 1670 ]  
Újonc

Üdv
Ismét támaszkodnék egy kicsit az esetleges tudásotokra. Azon gondolkoztam hogy ha két fegver az embernél akkor azzal kétszer támad ? Vagy esetleg kétszer tehet egy-egy fél körös támadást, illetve kétszer háríthat támadóállásban. Nem lenne ez az ambidextrous talent melett kissé erõs ? Esetleg úgy kéne hogy eldönthetõ legyen melyik fegyót használja az adott támadáshoz ?

[ Profil ]  
Dátum: 2009-03-08 01:08   [ Eltüntet ]   [ # 1669 ]  
Tag

Szia!

Megpróbálok röviden segíteni ebben. Egyébként a kérdésed rendesen le van írva a Varázslás fejezet elején, csak lehet hogy átsiklottál rajta.

A varázslósnál ugye van egy célszám amit el kell érned, amit a Magic karaktersztikádból tudsz elérni. Ahány pontod van annyi kockával dobhatsz amiket összeadva kell egyenlõnek vagy többnek lennie mint a célszámnak. Ha két vagy több egyenlõt dobsz jön elõ Tzeentch átka. Gondolom eddig világos. Ahhoz hogy ezt a számot növelhesd két mód létezik:
- Használod a Channeling skillt egy Willpower tesztet téve, ami egy fél körös cselekedet, majd a Magic értékedet hozzáadhatod a dobáshoz. Teszem azt neked van egy 2 es érték akkor két pontot hozzáadhatsz a dobáshoz.
- Használod azt a összetevõt ami kellhet a varázslathoz. Ez lehet könnyen beszerezhetõ (+1) ritka (+2) vagy nagyon ritka (+3) dolog. Ezek leírása ott van a varázslatoknál, és hogy pontosan mennyit ad a dobáshoz.

Ahhoz hogy a Káosz manifesztációt kikerüld, kicsit több kell ezeknél. A kivédéshez ez védelmezõ kört kell magad köré felrajzolni, aminek az ideje egy perc kell hozzá egy Channeling teszt és a költsége, a ritka és nehezen beszerezhetõ alapanyagok miatt 1 arany * célszám (adott egy 17-es célszámú varázslat akkor 17 arany koronát kell kiperkálni a matériákért. Húzós.) Ha elvéted a Channeling tesztet, kezdheted elölrõl a költséget is beleszámítva mivel az anyag megsemmisül ha hibás ha nem. És mire jó? Nos egy varázslatnál egyszer egy kockát újradobhatsz, viszont az új eredmény a végleges.
Hát nem csodálatos ez a mágia?

Remélem tudtam segíteni ebben.

[ Profil ]  
Dátum: 2009-03-01 10:22   [ Eltüntet ]   [ # 1668 ]  
Újonc

Halihó,
Én még csak nem rég kezdtem foglakozni a WFRP-vel és nem tiszta egy két dolog. A varázslásnál mi az ami befolyásolja a siker értékét, mert én nem találtam a szabálykönyvekben. Konkrétan a Channeling számszerûsítve mit ad, és lehet-e a káosz manifesztációk esélyét csökkenteni ?

[ Profil ]  
Dátum: 2008-03-09 18:59   [ Eltüntet ]   [ # 1667 ]  
Veterán

Valamikor még régen az elsõ WHFRP-hez olvastam egy Rúnában, vagy valahol egy cikket az elfekrõl… a lényege az, hogy mivel nagyon sokáig élnek így minden nap ki kell üríteniük az emlékeiket, hogy ne õrüljenek bele az ávszázadok alatt felszedett túl sok információba. Szóval minden este számbaveszik amit aznap tapasztaltak és az érdekes és fontos információkat elraktározzák agyuk zugaiban viszont az apróságokat elfelejtik. Így egy elf emlékszik arra, ha mondjuk megsértették, de nem emlékszik arra, hogy tegnap mit reggelizet

Emberi emlékezet is így mûködik, van, amit meg se jegyez (miylen mozdulattal ültél le), van, amit hamar elfelejt, ami fontos, az meg sokáig megmarad.

Aláírás 

Ah you think Conscript Platoon is your ally? You merely adopted the Conscript Platoon. I was born in it, molded by it. I didn’t see an army under 150 models until I was already a man, by then it was nothing to me but blinding!

[ Profil ]  
Dátum: 2008-03-07 15:39   [ Eltüntet ]   [ # 1666 ]  
Veterán

A Trollbarlang régi honlapján volt fent. Most azonban én sem lelem ott. Ha szólsz Archangelnek, akkor hátha el tudja neked küldeni az adott cikket.

Aláírás 

Beware the Palmtop Tiger!
Be individual!
http://www.l5r.com/images/crane_2.jpg
http://www.l5r.com/images/craneclan.jpg

[ Profil ]  
Dátum: 2008-03-07 14:19   [ Eltüntet ]   [ # 1665 ]  
Veterán

Valamikor még régen az elsõ WHFRP-hez olvastam egy Rúnában, vagy valahol egy cikket az elfekrõl… a lényege az, hogy mivel nagyon sokáig élnek így minden nap ki kell üríteniük az emlékeiket, hogy ne õrüljenek bele az ávszázadok alatt felszedett túl sok információba. Szóval minden este számbaveszik amit aznap tapasztaltak és az érdekes és fontos információkat elraktározzák agyuk zugaiban viszont az apróságokat elfelejtik. Így egy elf emlékszik arra, ha mondjuk megsértették, de nem emlékszik arra, hogy tegnap mit reggelizet.
Asszem ezért is “lenézõek” az emberekkel és más fajokkal szemben, mert túl gyorsan “cserélõdnek” és nem tartják õket érdemesnek arra, hogy megjegyezzék õket.

De valõban nem tudom, hogy hol olvastam ezt a cikket :(

Aláírás 

I love to hate and hate to love.

[ Profil ]  
Dátum: 2008-03-07 14:01   [ Eltüntet ]   [ # 1664 ]  
Adminisztrátor

Titokzatosak!! :-D

Amúgy ennyi volt elmentve róluk a bookmarkjaim között:
Elfek a fórumban

[ Profil ]  
Dátum: 2008-03-07 13:37   [ Eltüntet ]   [ # 1663 ]  
Veterán

Hát ez szomorú !

Esetleg valakinek valami elképzelése , hogy milyenek leheetnek az Elfek (elkek :D) ?

MAC

Aláírás 

Egyedi figurák, terepek és terepasztalok megrendelésre : T.M.T Manufaktura

http://tmtmanufaktura.blog.hu/
There is no such thing as innocence, only varying levels of guilt.

Hiszek a sárkányokban,a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

[ Profil ]  
Dátum: 2008-03-07 10:22   [ Eltüntet ]   [ # 1662 ]  
Adminisztrátor

Az elfekrõl ( hacsak TÉNYLEG nem a jávorantilopra gondoltál és elkeket kérdezed :-D ) fo majd megjelenni külön kis könyvecske - azaz amíg a Black Industries kezében volt a dolog, voltak iylentervek, reméljük FFG megjelenteti. Alapkönyvön kívül más infót nemigen találsz jelenleg.

[ Profil ]  
Dátum: 2008-03-07 10:16   [ Eltüntet ]   [ # 1661 ]  
Veterán

Szaisztok !

Van alakinek valami leírása ( esetleg Link ) az elkek személyiségérõl ,jellemzõirõl ( jellemvonásairól) mert a szabálykönyvben nagyon kevés van róluk !
Segítségeteket elõre is köszi !

MAC

Aláírás 

Egyedi figurák, terepek és terepasztalok megrendelésre : T.M.T Manufaktura

http://tmtmanufaktura.blog.hu/
There is no such thing as innocence, only varying levels of guilt.

Hiszek a sárkányokban,a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

[ Profil ]  
Dátum: 2006-02-18 17:24   [ Eltüntet ]   [ # 1659 ]  
Veterán

Vedd a faradsagot, es olvasd vissza a kerdesedet megelozo ot hozzaszolast!!!

[ Profil ]  

1 ennyiből: 3
1

Warhammer 40k RPG ››