Üdvözlünk kedves Vendég! | Bejelentkezés | Regisztráció | Felhasználók listája

1 ennyiből: 17
1
Ragasztás, avagy az összetartó erõ!
Dátum: 2017-07-10 11:44   [ Eltüntet ]   [ # 466656 ]  
Akolitus

Másfél napja ázik kb a fékfolyadékba a figura és eddig semmi.A festék lejött de,a figura egyben van még.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-08 12:24   [ Eltüntet ]   [ # 466592 ]  
Akolitus

Javítok.Megszáradás után még is lejött a vállvért a karról.Elég könnyen lepattant.Viszont akkor is kicsit a széleket meglágyította.Valahol eléggé csúnya is lett.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-08 09:19   [ Eltüntet ]   [ # 466577 ]  
Akolitus

A tescos hideg zsíroldó 1-2 óra alatt leszedi a festéket szépen.Viszont egy, másfél nap alatt kiszívja a műanyagot,és ellágyítja.Pillanatragasztó ahol nem lett annyi használva ott szétjött de, ahol több van azt nem szedi szét.Szóval hülyeség,hogy nem bántja, és szétjön szépen.Most kezdem a fékfolyadékos tesztet.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-07 11:28   [ Eltüntet ]   [ # 466557 ]  
Akolitus

Rendben köszi!Most éppen Tescos hideg zsíroldóban ázik egy kar + vállvért egyben.Ha nem oldja ki 1-2 nap alatt akkor, veszek valami olcsó fékfolyadékot.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-07 11:06   [ Eltüntet ]   [ # 466556 ]  
Veterán
Ulv - 2017-07-07 08:52

Bármilyen fajta fékfolyadék jó?Nincsen esetleg olyan ami megmarja a műanyagot?

A fékfolyadék nem nagyon tud kárt tenni a műanyagban de javaslom először próbáld meg egy keret darabbal vagy ilyesmivel ha nem lesz baja akkor mehet a móka smile

Aláírás 

http://warhammer40k.blog.hu/

“Ha az út könnyű a cél értéktelen.”

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-07 11:01   [ Eltüntet ]   [ # 466554 ]  
Újonc

Én a warlordgames pillanatragasztóval összerakott figuráit tettem fagyóba. 1-2 óra után simán szét tudtam pattintani. Persze én leginkább a base-ről szedtem le őket, én nem a torzóról választottam le karokat, stb.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-07 08:52   [ Eltüntet ]   [ # 466552 ]  
Akolitus

Bármilyen fajta fékfolyadék jó?Nincsen esetleg olyan ami megmarja a műanyagot?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-07 08:44   [ Eltüntet ]   [ # 466551 ]  
Veterán

+1 fékfolyadék.
Nagyon jól feloldja a pillanatragacsot, csak el kell lepnie. Ha egy kis befőttes üvegbe bele tudod tenni, akkor ebben a nyári melegben 1-2 nap alatt feloldja, a festékkel egyetemben.

Aláírás 

Hive mind says: Nerfing is temporary, 5* paintjob is eternal.

Deadzone magyarul - másold be a linket:
https://mega.co.nz/#!NctwSBjQ!XiiEsnlQQaeLfEIz0FVDR29Jz_wCa18ndviFBodJ0Cw

Klubtársak blogja, F:A, Flames of War, meg sok minden más

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-06 23:35   [ Eltüntet ]   [ # 466544 ]  
Veterán

Én fékfolyadékba raktam anno a figurákat, hogy lejöjjön a festék de a ragasztás is szétesett. Azok is pillanatragasztóval voltak össze gányolva én javaslom tegyél egy próbát azzal. A figuráknak semmi baja de egyik sem maradt egyben :D

Aláírás 

http://warhammer40k.blog.hu/

“Ha az út könnyű a cél értéktelen.”

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-06 22:50   [ Eltüntet ]   [ # 466542 ]  
Veterán

A fagyasztás nálam működött, bár valóban figyelni kell a széttörésnél. Ami nekem még jól működött kis felületnél, az a Művész ellátó akril lemosója /Methoxy 2 Propanol/. Csipesszel kell fogni a figurát, mert a bőrt és a gumikesztyűt elég hatásosan rongálja. A GW-s műanyagot viszont nem. Fülpucoló pálcikával, fogkefével, ecsettel tunkolni a ragasztásra, míg szét nem esik, vagy rövid időre a szerbe áztatni. Kb. 20-40 másodperc alatt elenged a ragasztás. A Greent is szétszedi.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-06 20:07   [ Eltüntet ]   [ # 466540 ]  
Akolitus

OLvastam én is de,félek a töréstől.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-06 19:54   [ Eltüntet ]   [ # 466539 ]  
Veterán
Ulv - 2017-07-06 19:52

Most vettem használt GW-s műanyag figurákat.Pillanatragasztóval vannak összerakva.Szét szeretném szedni őket.Vettem ilyen “Tuskós” (Tesco) zsíroldót.Beáztattam a figurát,és max 1 óra alatt szépen feloldotta a festéket.Viszont a figura egyben van.Olvastam olyat,hogy valaki szerintem pár napot (2-4) i benne kell hagyni ázni.Valaki meg azt írta,hogy pár óránál többet nem szabad.Melyik igaz akkor?Meg a figura testét és szét lehet szedni félbe?VAgy ez ragasztó mennyiségtől függ?

Én olyat hallottam , hogy fagyóa be kell rakni é szépen szétesnek nem tudom ez mennyire valid.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-06 19:52   [ Eltüntet ]   [ # 466538 ]  
Akolitus

Most vettem használt GW-s műanyag figurákat.Pillanatragasztóval vannak összerakva.Szét szeretném szedni őket.Vettem ilyen “Tuskós” (Tesco) zsíroldót.Beáztattam a figurát,és max 1 óra alatt szépen feloldotta a festéket.Viszont a figura egyben van.Olvastam olyat,hogy valaki szerintem pár napot (2-4) i benne kell hagyni ázni.Valaki meg azt írta,hogy pár óránál többet nem szabad.Melyik igaz akkor?Meg a figura testét és szét lehet szedni félbe?VAgy ez ragasztó mennyiségtől függ?

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-02 22:35   [ Eltüntet ]   [ # 466433 ]  
Veterán

nope.

ha a muanyag ragasztotval ragasztott muanyag figurakra gondolsz, akkor eselytelen

Aláírás 

Festesek (kepek)

Seregek (lista)

Song of the Stars

[ Profil ]  
Dátum: 2017-07-02 21:18   [ Eltüntet ]   [ # 466431 ]  
Tag

Sziasztok4

GW-s ragasztóval összerakott figurákat könnyen szét lehet kapni? Mármint sérülés nélkül? smile

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-27 18:44   [ Eltüntet ]   [ # 463072 ]  
Tag

Én a camo markereket (sima színes nyomtatott papír) 25 mm-es kör base-ekre ragasztottam PVA-val, s száradás után a tetejét is átkentem vele vékonyan.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-26 23:31   [ Eltüntet ]   [ # 463039 ]  
Veterán

Vagy úgy! Én is mondhatnám, hogy a TO Camo megteszi zseton nélkül is, de mégis…

Az ötlet eredetileg onnan származik, hogy nem sikerült megfejtenem, honnan származnak a youtube-os videókban mindenütt használt zsetonok, hisz a micro art cuccai csak 15mm-es átmérővel készülnek, így arra jutottam, hogy bizonyára maguk gyártották őket otthon.

És ha már úgyis az ölembe hullott egy alapdoboz…:)

Aláírás 

That Chaos army seems suspiciously well-organised…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-26 22:48   [ Eltüntet ]   [ # 463038 ]  
Veterán
KaptiDavy - 2017-03-26 22:11

Nos, első körben inkább a parancs-zsetonokat szeretném megoldani, mivel az az, amit minden meccsen használunk… gondolom, azokat nem Ariadnásítottad:)
(Természetesen szoktam tévedni)
Aztán ott vannak még a sebeket, illetve az eszméletlen és fekvő figurákat jelző kis korongok.

OFF:
Parancstokennek én standard hatoldalú kockákat használok, fehér a Command, piros és fekete a két group. Jól elkülönülnek, mindig van belőlük elég, és nem kell őket sorbarakosgatni és elfoglalni a fél asztalt. Prone jelzőnek felfordított papírtokent használok (néha 5-6 is kell egyszerre, így a legegyszerűbb), unconsciousnak pedig bármilyen sérülésjelzőt (csak egysebes modelljeim vannak), ezenkívül még van egy linkleaderes jelzőm, és USAriadnának más nem kell smile Az elv az volt, hogy aminek önálló jelentése, megjelenése van az asztalon, abból legyen modell, ez nálam az akna és a camo.

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-26 22:11   [ Eltüntet ]   [ # 463036 ]  
Veterán

Nos, első körben inkább a parancs-zsetonokat szeretném megoldani, mivel az az, amit minden meccsen használunk… gondolom, azokat nem Ariadnásítottad:)
(Természetesen szoktam tévedni)
Aztán ott vannak még a sebeket, illetve az eszméletlen és fekvő figurákat jelző kis korongok.

Az alapdobozos papírok meg szerintem nem sokban különböznek a nyomtatottaktól - már a megfelelő papírral elkészítve, s a PVA-s trükkben bízva tettem fel a kérdést, de pusztán a próba kedvéért nincs kedvem plexikorongokat rendelni (pedig most szembe jutott, hogy a Yuan-Yuan zsetonjával ki is próbálhatnám a dolgot)

Szóval köszi, figyelni fogom a teszteredményeket!

Aláírás 

That Chaos army seems suspiciously well-organised…

[ Profil ]  
Dátum: 2017-03-25 23:00   [ Eltüntet ]   [ # 463010 ]  
Veterán

Én egyszerűen megmodelleztem őket, az aknákat és a camomarkereket legalábbis. Egy körkivágó, géz, homok, és sokkal látványosabb és a sereg arculatához illeszthetőbb, mint egy papírkorong valaha is lehet.

Csatolt képek
Aknamarkerek.jpgCamomarkerek.jpg
[ Profil ]  

1 ennyiből: 17
1

‹‹ Tutorials      Festék eltávolítása ››